Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

mam pytanie do trawnikarzy: posialem trawe i dzisiaj ja zwalcowalem, jest bardzo duzo sladow glebokich na 2-3cm po butach i niskich zaglebien od brony z traktora! czy musze to wszystko idealnie wyrownac grabkami czy samo sie to pozniej wyrowna od niezbieranej trawy z koszenia?

 

Trawa nic nie wyrownasz - acz takie bardzo male dziurki nie beda widoczne - przyjdzie wiekszy deszcz i sie samo wyrowna ;) Najlepiej wez taczke piasku i syp w te male dolki zeby wyrownac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale podobno sprzedają też jakąś chińszczyznę, co się rozpuszcza, choć czego teraz stamtąd nie ma ...

 

Patrz tylko na gramature zeby nie byla za niska. Niestety nie powiem jaka jest prawidlowa bo nie pamietam :) Zajrzyj na strony producentow systemow ociepleniowych i tam bedzie podana na pewno gramatura.

 

EDIT: z tego co widze musialaby miec te 140-150g / m2 :)

 

EDIT2: no i ma byc z wlokna szklanego, a nie z polipropylenu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prośba do posiadaczy drzwi "suwanek" jak się sprawują zimą? jak jest ze szczelnoscią?

 

pozwole podczepic się pod pytanie :)

 

Dodam jeszcze moje pytanie :):)

 

Jakie macie szer. drzwi przesuwanych??? i gdzie kupowaliscie?? Zastanawiam się nad opcją drzwi 2 skrzydłowych przesuwanych o szer. 340

 

 

aaa i jeszcze jedno gdzie warto okna zamawiac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwole podczepic się pod pytanie :)

 

Dodam jeszcze moje pytanie :):)

 

Jakie macie szer. drzwi przesuwanych??? i gdzie kupowaliscie?? Zastanawiam się nad opcją drzwi 2 skrzydłowych przesuwanych o szer. 340

 

 

aaa i jeszcze jedno gdzie warto okna zamawiac???

 

ją mam suwanke 3300, dwa skrzydła, 3 szyby ... jeszcze nie zimowane ale jak się wyczysci prowadnice to chodzi super ... kupowałam w oknoplascie na chrobrego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żeby nie być gołosłownym, zapraszam na MÓJ WĄTEK, hehe :

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?159794-Czy-funkcja-mielenia-trawy-szkodzi-trawnikowi

 

:yes::D:yes:

 

Aga ---> mam prosbe, jakbys mogla to napisz gdzie ten sklep ogrodniczy z tymi kosiarkami i jakiej firmy ta twoja czerwona limuzyna, jaka ma moc no i ile kosztowala. Może byc PW :) dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ją mam suwanke 3300, dwa skrzydła, 3 szyby ... jeszcze nie zimowane ale jak się wyczysci prowadnice to chodzi super ... kupowałam w oknoplascie na chrobrego

 

mea a masz je z typu skokowo - dociskanych ;) ?

czy z tych przesuwanych do boku??

 

hehe mam nadzieje ze wiesz o co pytam ;) ciezko wytlumaczyc ;( podobno sa dwa modele ... zastanawiam się które wybrać zeby nie walczyc z nimi przy zamykaniu i otwieraniu zwlaszcza przy takiej pow. okna no i oczywiscie szczelnosc okna (sczeliny zamykanej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałam okna tu: http://dobreokno.pl/index.php/o-firmie W Rybniku najniższą cenę na okna dostałam ok 15 tyś. Tam kupiłam za 10 tyś. W sobotę montują. Kilku znajomych ma zamontowane ich okna i narazie nie narzekają. Mam nadzieję, że ja też nie będę. Rolety zamawiałam razem z oknami. Tu cena taka sama jak wszędzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakie macie szer. drzwi przesuwanych??? i gdzie kupowaliscie?? Zastanawiam się nad opcją drzwi 2 skrzydłowych przesuwanych o szer. 340

 

aaa i jeszcze jedno gdzie warto okna zamawiac???

 

 

 

Okna to można u mojego kolegi z Jastrzębia : Piotra Waszaka.

FHU "Piotr Waszak".

Okna z VEKI.

:yes::yes::yes:

 

Wszystkie możliwe rodzaje okien na profilach VEKA i co tam chcecie.

Czas realizacji : 2 - 3 tygodnie okna standardowe, a do 6 tygodni okna nietypowe ( suwanki, patio i takie tam... ) na specjalne zamówienia.

Do tego drzwi wewnętrzne, zewnętrzne, rolety, żaluzje, parapety itd. itd. ..... :yes:

 

A nawet w tynki wchodzi ostatnio, kupił agregat i ma już kilka ŚWIETNYCH realizacji.

W tym.... u siebie w domu.

Wiem, bo kawkę tam sobie pijam.

;)

 

Podaję maila do niego, można wysłać mu zapytanie o cenę - na podstawie Waszego projektu czy pomysłów Piotrek zrobi Wam szybciutko wycenę :

[email protected]

 

I nr telefonu :

608-533-284

519-164-600

 

Polecam - to tzw. "pewniak".

:cool::cool::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, a wpisałaś jego namiary do wątku z namiarami? :) Jak nie to wpisz proszę,bo jak przyjdzie czas to na pewno wezmiemy go pod uwagę, jako ze z j-bia :)

 

A nam się trochę początek budowy przesunął. Prawdopodobnie na 10 sierpień, bo przez ostatnie deszcze nasz budowniczy ma jakiś poślizg.. A w przyszłym tygodniu mąż jedzie z dekarzem zakupić więźbę :)

 

I ku pamięci na poczatek budowy: jak fachowieć mowi ze coś będzie na poniedziałek, to trzeba pamiętać,ze nie wiadomo na który :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś dachówkę Roben Fleming i mógłby się podzielic swoimi spostrzeżeniami?

 

My mamy Fleminga czarnobrązową i jesteśmy bardzo zadowoleni, jak na razie.

Przed zakupem czytałam wiele niepochlebnych opinii na temat samego Robena, ale tak jest chyba ze wszystkim, są zwolennicy i przeciwnicy :)

Nam się spodobał Fleming, choć nawet nasz dekarz nam go odradzał. Ale my postawiliśmy na swoim i po ułożeniu dachu, jak zapytałam go o zdanie to powiedział, że super dachówka - bo prosta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, mogłabym Cię prosić o link do Twojej galerii? Gdzieś to zapodzialam. Interesują mnie zdjecia Waszych podłóg przy orzechowych oknach :)

Chodzi mi po głowie: okna ciemny orzech, drzwi wewnętrzne też ciemny orzech. Podłoga jasna, w sypialni na dzien dzisiejszy widziałoby mi się nawet coś bielonego. Zresztą niewazne co mi chodzi po głowie, chciałabym zobaczyć wasze rozwiązania.

wiem, wiem, powinnam własnie wybierać bloczki i mysleć o fundamentach:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, a wpisałaś jego namiary do wątku z namiarami? :) Jak nie to wpisz proszę,bo jak przyjdzie czas to na pewno wezmiemy go pod uwagę, jako ze z j-bia :)

 

Rutino78,

jesteś z Jastrzębia ?

Ja też.

:D

 

Faktycznie, dobry pomysł z tym osobnym wątkiem na namiary !!! :yes:

Czyli w weekend siadam do swojego nowego posta z uaktualnieniem i dodaniem NOWYCH wykonawców.

Stworzę swoję nową, aktualną listę "TOP 10".

:yes::yes::yes:

Moi... sami wiecie, wymiatają na rynku, hehe.

Dajcie mi czas do weekendu, bo w szał ogrodowy wpadłam....

:lol2::lol2::lol2:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea a masz je z typu skokowo - dociskanych ;) ?

czy z tych przesuwanych do boku??

 

hehe mam nadzieje ze wiesz o co pytam ;) ciezko wytlumaczyc ;( podobno sa dwa modele ... zastanawiam się które wybrać zeby nie walczyc z nimi przy zamykaniu i otwieraniu zwlaszcza przy takiej pow. okna no i oczywiscie szczelnosc okna (sczeliny zamykanej).

 

ja mam te jak to piszesz skokowo - dociskane :) ja nie chcialam miec 2 plaszczyzn szybowych bo mi sie to nie podoba i wydaje mi sie mniej szczelne !!

 

i rolety tez bede zamawiac w oknoplascie ale tu mi sie wydaje ze nie ma to takiego znaczenia byle kolorystycznie pasowaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...