Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

heheh,,,, dzieki za potwierdzenie teorii spiskowej :p tak gdzies wlasnie czytałem że mozna taki knif zastosowac, ale wolalem sie upewnic czy to na pewno działa. Choć bardziej jestesmy nastawieni na LED-owe, a te raczej sie juz az tak mocno niegrzeją :)

 

LEDowe sa strasznie dupiate jezeli chcesz tego uzywac jako normalnego oswietlenia. Daja trupie i slabe swiatlo - bez wzgledu na cene i marke, no chyba ze mowimy o LEDach za 500 pln :) Pomysl o takich "halogenach" (to sa swietlowki energooszczedne w oprawach halogenowych):

 

http://allegro.pl/swietlowka-za-halogen-gu10-7w-promocja-i1671185578.html

 

LEDy sa dobre wylacznie jako swiatlo dekoracyjne - cos podswietlic, zaakcentowac. Jako oswietlenie glowne stanowczo NIE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Dla osób, które beda na spotkaniu i nie tylko. Jako, ze przymierzam sie do ocieplania i wybieram najprawdopodobniej system CAPAROL (głownie ze względu na siatke 160 no i dobre opinie)to melduję, iz w poniedziałek będzie u mnie na budowie przedstawiciel wraz z doradca technicznym. gdyby ktoś z Was miał jakies pytania to mogę zadać , albo chciał sie umówić na swojej budowie (Lisek moze Ty) to jest okazja. Pan będzie miał próbki i mozna podyskutowac

 

Być może w grupie łatwiej wynegocjowac korzystniejsze ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lisku - dach odwócony, z membraną epdm.

 

Mea - no i zapomniałam sie pochwalić, że my też bezkominkowi :-)

 

Co do ciepłych ledów - moi rodzice takie mają w łazience - światło faktycznie jest nadal zdecydowanie zimniejsze niż przy halogenach, ale można się przyzwyczaić, no i one się tak nie nagrzewają, a przede wszystkim te żarówki znacznie dłużej świecą. Do makijażu - jak znalazł - widać każdą zmarszczkę ;-) Po zgaszeniu nadal pozostawiają światło - dłużej sie wygaszają, ale ja lubię zimne światło, więc mnie pasują. Pamiętam, że wtedy kupowałam je rodzicom na allegro, cenowo jakoś specjalnie nie odbiegały od normalnych, ale to było już jakiś czas temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viperolo, do wewnątrz. jeszcze niedawno nie wiedzialam,ze niektorzy mają na zewnątrz:lol2: praktycznie cała rodzina i znajomi mieszkają w domach i NIKT nie ma drzwi otwieranych na zewnątrz. jakiś czas temu trafiłam na wątek, gdzie okazało się,ze jednak znaczna część forumowiczow ma otwierane na zewnątrz. więc moze to taka śląska przypadłość ze się otwiera do środka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak macie albo będziecie mieli otwierane drzwi wejściowe na zewnątrz czy do środka? jakieś spostrzeżenia?

 

To wszystko zależy od tego czy masz wiatrołap i jakiej wielkości. Moje drzwi otwierać się będą na zwenątrz, bo wielkość wiatrołapu nie pozwala mi zrobić inaczej. Gdyby otwierały się do środka to aby móc je zamknąć najpierw wszyscy musieli by przejść z wiatrołapu do holu, bo inaczej nie dałoby rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam drzwi otwierane na zewnatrz. Wszystko zalezy od tego ile masz miejsca w wiatrolapie, a ile na zewnatrz przed drzwiami IMHO :) Ja mam na zewnatrz wiecej niz w srodku wiec wybralem drzwi otwierane na zewnatrz. Wole miec wiecej miejsca w wiatrolapie. Jak ktos nie ma zadaszenia i jest ryzyko, ze mu pod drzwiami w zime zawieje metr sniegu i nie bedzie mogl wyjsc z domu to nie polecam tego rozwiazania ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób, które beda na spotkaniu i nie tylko. Jako, ze przymierzam sie do ocieplania i wybieram najprawdopodobniej system CAPAROL (głownie ze względu na siatke 160 no i dobre opinie)to melduję, iz w poniedziałek będzie u mnie na budowie przedstawiciel wraz z doradca technicznym. gdyby ktoś z Was miał jakies pytania to mogę zadać , albo chciał sie umówić na swojej budowie (Lisek moze Ty) to jest okazja. Pan będzie miał próbki i mozna podyskutowac

 

Być może w grupie łatwiej wynegocjowac korzystniejsze ceny

 

Ja gadałem już z doradcą na śląsk i panem z rybnika, Lisek tez ode mnie ma do nich namiary i sugestie bo aj z nimi o tym hardcorowym carboporze rozmawiałem, chętnie na spotkaniu podyskutuje bo jestem tym zywotnie zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czy już wiadomo +/0 ile nas będzie, bo nie wiem jak dużej grupki ludzi szukać :p Chyba mea ciebie najprędzej poznam, z Facebooka wiem jak wyglądasz :)

 

A co do dzieciaków - ja chyba swojego zostawię w domu...chociaż...no nie wiem...mea co ty postanowiłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam drzwi otwierane na zewnatrz. Wszystko zalezy od tego ile masz miejsca w wiatrolapie, a ile na zewnatrz przed drzwiami IMHO :) Ja mam na zewnatrz wiecej niz w srodku wiec wybralem drzwi otwierane na zewnatrz. Wole miec wiecej miejsca w wiatrolapie. Jak ktos nie ma zadaszenia i jest ryzyko, ze mu pod drzwiami w zime zawieje metr sniegu i nie bedzie mogl wyjsc z domu to nie polecam tego rozwiazania ;-)

 

No kurka ja też mam na zewnatrz a mi goście wmawali że jedna osoba na 10 tak robi, a tu widze pół forum :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czy już wiadomo +/0 ile nas będzie, bo nie wiem jak dużej grupki ludzi szukać :p Chyba mea ciebie najprędzej poznam, z Facebooka wiem jak wyglądasz :)

 

Szukaj grupy ludzi styranej wykonczeniowka ;) Poznac ich po bladej cerze i ogolnym wycienczeniu organizmu (psychofizycznym). A - i mowia ciagle o klejach, styropianach i kafelkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...