Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

aaa, juz kumam :) tylko dolna czesc tych listew by trza bylo dac jakos pod panel i kachle, ostatecznie wszystko kleilem :)

 

no wlasnie,,, ja na bank dam pod panele choc one tego i tak nieprzytrzymią, a pod kachle sie zobaczy, jak sie mi uda wyszkrobac klyj to tez, a jak nie to utna z jednej strony ta "choinka" i tyla. Ogólnie zamierzom to przykleic jakims dobrym klejem beton-plastik i dociążyć na jeden dzien. A potem wepna listwa i powinno byc ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea po pierwsze to lustra zamawiałam u bardzo miłego gościa koło tego ronda na Św.Józefa(za budozbytem)koło stacji lpg.

Po drugie kto jest na zdjęciu obok apaczowej żony(trzy osoby)

Po trzecie gdzie jest na zdjęciu adam i danka z mężem

Po czwarte maila mojego masz to wyślij ten artykuł.

Po piąte to pozdrawiam z nowej sypialni ha,ha....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie,,, ja na bank dam pod panele choc one tego i tak nieprzytrzymią, a pod kachle sie zobaczy, jak sie mi uda wyszkrobac klyj to tez, a jak nie to utna z jednej strony ta "choinka" i tyla. Ogólnie zamierzom to przykleic jakims dobrym klejem beton-plastik i dociążyć na jeden dzien. A potem wepna listwa i powinno byc ok :)

 

bardzo chetnie zobaczyla bym to na zywo !! boje sie straszliwie tego wiercenia ... a my jeszcze mamy troche g-k scianek do wiercenia w podloge !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea po pierwsze to lustra zamawiałam u bardzo miłego gościa koło tego ronda na Św.Józefa(za budozbytem)koło stacji lpg.

Po drugie kto jest na zdjęciu obok apaczowej żony(trzy osoby)

Po trzecie gdzie jest na zdjęciu adam i danka z mężem

Po czwarte maila mojego masz to wyślij ten artykuł.

Po piąte to pozdrawiam z nowej sypialni ha,ha....

 

po pierwsze - sprawdze ... w boguszowicach gosc 3 duze lustra wycenil na tysiaka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

po drugie - Aga nr 1 :) madzia i jej maz

po trzecie - adam nas olal a danuska sie spoznila na fote !! /wiem wiem nie wykazalam sie tym razem w char nadwornego fotografa ale to wszystko przez transport gratis!!/

po czwarte - wrzuce moze tu :)

po piate - kurna zazdroszcze !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Queene,

aaaaa, oki to luz - niech żrą do woli te chwasty, hahaha ! :)

 

Preem82,

to niegłupi pomysł z tym dokarmianiem, bo u mnie to te "bestie" żarłoczne na maksa.

Przychodzą dosłownie całymi stadami. :(

To jeszcze nic - przyłażą też pod sam dom jeszcze : zające, bażanty, kuny i.... lis.

Rudzielec ( wyjątkowej urody skubaniec ;) ) przychodzi w nocy nawet na mój taras !

Przygląda się mojej psince, nam i mogę śmiało powiedzieć... że od jakiegoś czasu to już się lubimy nawet.

Bo roślin nie żre a inwentarza nie posiadam... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanka dotyczące więźby dachowej.. .

1.Czy przy zakupie drewna na więźbę sugerowaliście się gatunkiem drewna (świerk, sosna) czy raczej nie?

2. Robiliście podbitkę czy nadbitkę?

3. Z swego doświadczenia który tartak polecacie ze względu na terminowość i ofertę cenową.

4. Który tartak najlepiej omijać?

Z góry dziękuję za podpowiedzi czy to na forum czy na priv:-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanka dotyczące więźby dachowej.. .

1.Czy przy zakupie drewna na więźbę sugerowaliście się gatunkiem drewna (świerk, sosna) czy raczej nie?

2. Robiliście podbitkę czy nadbitkę?

3. Z swego doświadczenia który tartak polecacie ze względu na terminowość i ofertę cenową.

4. Który tartak najlepiej omijać?

Z góry dziękuję za podpowiedzi czy to na forum czy na priv:-)

Pozdrawiam

Ad1. Sosna twardsza i chyba lepsza na wiezbe (ale nie taka prosta jak swierk) ale swierk tanszy

Ad2. Podbitka to raczej po ociepleniu

Ad3. Ja bralem w euroclasie w czyzowicach terminowo i w fajnej cenia ale mam tam znajomych wiec moze dla mnie tak bylo

Ad4. Raz wzialem pare desek ze skladu na wodzislawskiej (niedaleko nissana) i to taki schrot byl ze lepiej omijac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 100m2 podłogówki(700mb rurek,samo rozłożenie rurek+podpięcie do rozdzielacza ) dostałem ofertę na 1500zł.Koszt rurek to ok.2,5-3zł/mb.

 

Robiac pierwszy raz - 700mb rurki polozysz i podlaczysz w dwa, gora trzy popoludnia/wieczory. Robiac drugi raz - jak masz pomocnika wyrobisz sie nawet w jeden dzien ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za drugim razem to juz byly 2h, wiedzialem jak rozebrac kuchnie, klej pod plytka nie wyschnal do konca, a kolo tej plytki mialem juz odkute bo byla zaraz kolo niej tylko bylo zagiecie i sie przeliczylem ;d wiem jedno ze juz nigdy w podlogach nie bede wiercil tylko wszystko na klejach montazowych, latwiej, szybciej i bezpieczniej i trzyma na calej dlugosci a nie telko punktowo tam gdzie wkret! klej montazowy w dodatku kosztuje 10zl

 

Ja tez mam wszystko na klejach - byle jak najbardziej elastycznych bo poodlazi z czasem :) Nawet nie dlatego ze latwiej czy szybciej tylko akurat prawie we wszystkich progach mam dylatacje wylewek i kolki ni cholery nie trzymaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem przed montażem parapetów wewnętrznych. Jak Wam montowano parapety wewnętrzne z marmuru lub konglomeratu na ścianie z porothermu. Czym go mocowano - pianką, zaprawa lub czymś innym. Co z otworami w porothermie.

Pozdrawiam.

 

Ja mam drewnopodobne ale zasadniczo montaz jest podobny. Musisz zostawic 1-2cm "luzu" na pianke - nie daj sobie zamontowac parapetow na sam klej bo parapety beda nieprzyjemnie chlodne. Jak luzu jest wiecej - mozna najpierw wyrownac klejem / zaprawa. Ja oparlem parapet na specjalnych klinach montazowych (takich jak uzywaja do okien), na gorze deska i co metr kantowka do gornego glifu jako zastrzal zeby pianka nie wybrzuszyla / podniosla parapetu. Potem mozna spokojnie dol opianowac :)

 

Jezeli masz okna montowane z listwa podokienna to parapet powinien byc docisniety do tej listwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...