Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

agusia_x mamy podobną instalację, do tego kilka kaloryferów również w piwnicy i na parterze i znajomemu płacimy 4,5 tys. za samą robociznę :)

 

Zdecydowaliśmy się na firmę od kumpla. Stanęliśmy na kwocie 130 zł za punkt. Nie wiem czy dużo czy mało, ale zdecydowało to, że może wejść z ekipą od czwartku, a nam jakoś ostatnio zaczęło się spieszyć :D:D:D W międzyczasie instalacja centralnego odkurzacza i od połowy sierpnia tynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Gość Arturo72
Robiac pierwszy raz - 700mb rurki polozysz i podlaczysz w dwa, gora trzy popoludnia/wieczory. Robiac drugi raz - jak masz pomocnika wyrobisz sie nawet w jeden dzien ;>

Zdaję sobie z tego sprawę i tak zrobię ;)

Oferta była na rozłożenie rurek na pierwszym zbrojeniu w płycie,nie chciało by mi się biegać po siatce i to,ze robię pierwszy raz a ekipa by czekała z dalszą pracą na mój eksperyment :)

Prawdopodobnie zrobię jednak dodatkową wylewkę i wtedy będzie chwila czasu na własną inwencję twórczą podłogówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja nie, hehe. ;)I jak przychodziły sarenki to początkowo rozczulałam się i cieszyłam jak dziecko... a teraz zgrzytam zębami ze złości na ich widok, hahahaha ! :mad:

Wystarczyła mi jedna noc : jak w jedną noc zeżarły WSZYSTKIE moje wrzosy ( około 60 - 70 sztuk ) i trzmieliny, hahaha !!!

 

I już się nie lubimy za bardzo.

;)

 

Hehe, u mnie to samo. Dookoła same pola i łąki, saren i innych zwierzaków od groma. Posadziłam sobie 4 drzewka brzoskwiń, które dostałam w prezencie od sąsiada i też się do nich dorwały. Dlatego planuję cokolwiek robić z ogrodem dopiero jak będzie płot, bo wcześniej nie ma to najmniejszczego sensu.

 

A sarenki i tak lubię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno są jeszcze inne sposoby - środki ( m.in. chemiczne ) odstraszające zapachem sarny, zające, gryzonie itp.

Zamierzam wypróbować.

O efektach na pewno Wam napiszę.

:)

 

kolega kupił taki "odstraszacz" na koty :) jakis żel w kulkach, który "niby" mial kotki odstraszacz.

 

niestety :( efekt marny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahhhh,,,,

 

potem se kupił taki mały elektroniczny odstraszacz o wysokośći kolo 50 cm i kształcie walca,,,

 

ma wbudowana fotokomorke i jesli obok przechodzi jakis mały "zwierz" to piszczy i odstrasza. Ale czy tak naprawde to działa ,,, hmmmm

 

wydaje mi sie ze nie zabardzo, bo kotki jak chodziły to chodzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahhhh,,,,

potem se kupił taki mały elektroniczny odstraszacz o wysokośći kolo 50 cm i kształcie walca,,,

ma wbudowana fotokomorke i jesli obok przechodzi jakis mały "zwierz" to piszczy i odstrasza. Ale czy tak naprawde to działa ,,, hmmmm

wydaje mi sie ze nie zabardzo, bo kotki jak chodziły to chodzą :)

 

Najlepszy jest pies nie lubiacy kotow ;)

 

http://szyna.civ.pl/gauss2.jpg

 

Moj zadnemu nie przepusci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam od wczoraj robią ze słupem. Mamy juz kabel zakopany w ziemi, ale jeszcze nie zdjęli tego starego. Więc okablowani jesteśmy elegancko. Nikt nie ma na działce tyle kabli co my:lol2:

 

Queenie, super masz z tą sarenką. Oby ta przyjaźń byla jak najdłuższa i nie skończyła się jak u Agi :)

 

Adam, super masz pieska :) I przy okazji zobaczyłam kawałek podłogi, o co prosiłam juz sto lat temu :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to moze głupie pytanie. ale mam ścianę kominową w kuchni i nawiasem mówiąc to jedyna cała ściana ( bez okien, drzwi i otworów).No i dopiero teraz zastanawiam sie gdzie powiesić szafki wiszące?. Czy na kominowej ścianie moze coś wisieć , boję sie ze mozna uszkodzić komin? Poradźcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze to moze głupie pytanie. ale mam ścianę kominową w kuchni i nawiasem mówiąc to jedyna cała ściana ( bez okien, drzwi i otworów).No i dopiero teraz zastanawiam sie gdzie powiesić szafki wiszące?. Czy na kominowej ścianie moze coś wisieć , boję sie ze mozna uszkodzić komin? Poradźcie

 

przede wszystkim z czego masz komin? z cegły czy systemowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nawet jak murowany z normalnej cegły, to jeśli cegła jest na leżącą, tak sie zazwyczaj muruje komin, to ma ona 120 mm. Na to jeszcze tynk, jakies 10-20 mm. wiec razem masz jakies 140mm i jesli w tym wywiercisz otwór 80 mm głęboki to spokojnie ci zostaje 60 mm "mięsa". A druga rzecz zawsze mozesz dziury wywiercic pomiedzy kanałami kominowymi, jeśli ci tak spasuje.

 

Ja na przykład jak montowałem grzejnik łazienkowy to dziury wierciłem pomiedzy kanałami wentylacyjnymi, czyli w pełnej cegle. Akurat mi tak spasowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, super masz pieska :) I przy okazji zobaczyłam kawałek podłogi, o co prosiłam juz sto lat temu :p

 

yyyyyyyyeeee? ;) Nie pamietam zebys o podloge prosila! Ale mam skleroze wiec moze.. Tam akurat podloga uciaprana i zakurzona mocno :) Troche lepiej widac np. na tym zdjeciu (oczywiscie piechol na pierwszym planie):

 

http://szyna.civ.pl/gauss3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylewkę przemysłową cienką i mocną robił ktoś?

Okazało się, że taras (5m2) za bardzo ociepliłem i wylewkarze mi go ze spadem nie wyleją, bo w najcieńszym miejscu jest 2 cm.

Robił ktoś na jakimś konkretnym produkcie?

 

Taras już zaizolowany, także styroduru już nie będę zrywał (dałem 3x5 cm, mogłem 2x5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...