Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Wylewkę przemysłową cienką i mocną robił ktoś?

Okazało się, że taras (5m2) za bardzo ociepliłem i wylewkarze mi go ze spadem nie wyleją, bo w najcieńszym miejscu jest 2 cm.

Robił ktoś na jakimś konkretnym produkcie?

 

Taras już zaizolowany, także styroduru już nie będę zrywał (dałem 3x5 cm, mogłem 2x5)

 

Są materiały, ale to trudna sprawa bo one lubia się same poziomować , do zrobienia jest wszystko tylko potem jest problem ceny .

 

No i 2 cm to jednak mało jak na warstwę nośną bo styrodur niby twardy jest ale jak się ugnie to te 2 cm nie wytrzymają.

Ale doświadczenia w takich eksperymentach nie mam, więc na 100% sie nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowaliście coś w mega1000? mają niewiarygodnie niskie ceny. silikat 24cm z "silikaty białystok" mają po 1,81zł netto.

w Lubarze podobny jest po 2,90z, a w handlobudzie 2,71zł netto. Różnica jest szokująca.

 

ja kupowalam ... nie mam zastrzezen ... bralam u nich styro na podloge z jeszcze jednym gosciem z forum ... transport prosto od producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rutino,

ja z nimi negocjowałam stawki styroduru. I o ile ceny na styrodur mieli świetne, to chcieli wyłącznie sprzedać go wraz z dysperbitem (który mieli już w cenie zaporowej), ostatecznie kupiliśmy w styrodur w Tychach w MB (Materiały Budowlane) i dostaliśmy genialną cenę na dysperbit, którego kupowaliśmy w tonach ;-)

A... kupując styropian - uważajcie na producenta (np marka Austrotherm) i Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu. http://interia360.pl/polska/artykul/jak-ukrasc-codziennie-nowe-luksusowe-ferrari-tak-by-nikt-nie-zauwazyl,44489

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowaliście coś w mega1000? mają niewiarygodnie niskie ceny. silikat 24cm z "silikaty białystok" mają po 1,81zł netto.

w Lubarze podobny jest po 2,90z, a w handlobudzie 2,71zł netto. Różnica jest szokująca.

 

Ja robiłam u nich wycenę na ściany i wcale to nie wyszło już tak fajnie jak podają. No i zraziło mnie to, że trzeba im zapłacić całość z góry. Miałam pewne obawy. Po negocjacjach dostałam lepsze ceny z Lubaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea - kupowałaś płytki do garażu na podłogę, jakis specjalny gres, po ile i gdzie.

No i czegoś do kotłowni szukam w cenach promocyjnych i kolorach maskujących brud

 

w kotłowni mam gres z Opoczna, brązowy w ciemnobrązowe kropki, w Praktikerze był jakos po 12 zl/m2

spore obniżki na końcówkach kolekcji mają w Max-Ceramice na Mikołowskiej, wejście nie górą tylko od dołu bramą

zresztą w Panelu też mają wyprzedaż tylko że płatnośc gotówką ( a ja zawsze bez fizycznej kasy w portfelu więc dla mnie to była mała niedogodność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nawet jak murowany z normalnej cegły, to jeśli cegła jest na leżącą, tak sie zazwyczaj muruje komin, to ma ona 120 mm. Na to jeszcze tynk, jakies 10-20 mm. wiec razem masz jakies 140mm i jesli w tym wywiercisz otwór 80 mm głęboki to spokojnie ci zostaje 60 mm "mięsa". A druga rzecz zawsze mozesz dziury wywiercic pomiedzy kanałami kominowymi, jeśli ci tak spasuje.

 

Ja na przykład jak montowałem grzejnik łazienkowy to dziury wierciłem pomiedzy kanałami wentylacyjnymi, czyli w pełnej cegle. Akurat mi tak spasowało :)

 

Komin z cegły. Tak tez myślałem , ale człowiek do końca ma jakieś wątpliwości i byłem ciekaw jak to u was jest rozwiązywane? Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea - kupowałaś płytki do garażu na podłogę, jakis specjalny gres, po ile i gdzie.

No i czegoś do kotłowni szukam w cenach promocyjnych i kolorach maskujących brud

 

kupilam gres techniczny w promocji w praktikerze ... beż tamiza ... po 2 krotnej impregnacji powinien brudu nie lapac ... sprawdzimy !!

placilam 13 zl za m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek jaki masz kolor i gdzie kupowałeś, to jest jakaś grubsza wersja do garazu, kwestia czy jakis antyposlizgowy jest.

 

ja szkliwionego nie chcialam do garazu wlasnie dlatego ze jest sliski a ja mam z gorki wjazd ... no i techniczny znacznie wytrzymalszy ... ale szkliwiony z osobowym autem oczywiscie tez da rade :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...