Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

No właśnie, na poddaszu nie miało być wogóle podłogówki, ale coś nam strzeliło do głowy i zastanawiamy się czy nie zrobić jej jednak w łazience. Nie jest ona duża więc za wiele tych rurek tam nie będzie. Nie mam tam też miejsca na zwykły kaloryfer a obawiam się, że ten drabinkowy może nie dać sobie rady z nagrzaniem pomieszczenia (a może się mylę?!?!?!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Liski,

;)

 

robicie już elewację ? :)

 

No, od 2 tygodni już walczą ;-)

 

jak by ci to powiedziec ... w koncu mamy lipiec !! czego sie spodziewales ??

No tak, rzeczywiście, super na razie ten lipiec :mad:

 

A jakiej długości powinna być jedna pętla aby było ok?

 

Teoretycznie do 100m.

Problem jest jak dom jest większy i rozdzielacz jest nie po środku domu (u mnie jest nad kotłownią w jednym boku) - wtedy dużo wychodzi na dojście rurką do dalszych pomiedzczeń.

Jak do tego dodasz gęsty rozstaw rurek (np. co 10 cm) to może się okazać, że te 100 m przekroczysz.

Zawsze można w dużym pomieszczeniu (np. salon) zropbić więcej pętel, ja np. w salonie (36m2) mam 3 pętle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, na poddaszu nie miało być wogóle podłogówki, ale coś nam strzeliło do głowy i zastanawiamy się czy nie zrobić jej jednak w łazience. Nie jest ona duża więc za wiele tych rurek tam nie będzie. Nie mam tam też miejsca na zwykły kaloryfer a obawiam się, że ten drabinkowy może nie dać sobie rady z nagrzaniem pomieszczenia (a może się mylę?!?!?!)

 

Możesz zasilić podłogówkę z powrotu tego grzejnika drabinkowego tylko na powrocie z podłogówki bedziesz musiała mieć zainstalowany zawór RTL dla ograniczenia temperatury powrotu. Ten zawór kosztuje około 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądaliście może dzisiaj UWAGĘ na TVNie (program powtórkowy)? Mówili o RUNDUPie - że wycofali całą partię na której było napisane "Ulega Biodegradacji" - bo to nieprawda. Mówili, że to bardzo szkodliwy środek...hmm...chyba trzeba "ręcznie" walczyć z chwastami :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam końcówkę programu - jakiś doktor (chyba amerykański) wypowiadał się na temat badań nad tym produktem - podobno w jakimś gospodarstwie rolniczym, w którym ten środek stosowano urodziło się dwoje dzieci bez odbytu (cytuję) i z niewykształconymi narządami rodnymi.

We Francji producent za umieszczenie informacji "ulega biodegradacji" dostał 15 tys euro kary, w Polsce 300 zł :o śmiech na sali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea, do niego się nie można dodzwonić, albo nr który podałaś jest nieaktualny, albo chłopak jest na wakacjach. Szkoda, bo na gwałt potrzebuję murarza ;-)

 

on mnie przyzwyczail do cierpliwosci w dzwonieniu ... pol dnia wisi sie na telefonie i w koncu odbiera :)

juz go zlapalam i ma jutro sie u mnie zjawic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on mnie przyzwyczail do cierpliwosci w dzwonieniu ... pol dnia wisi sie na telefonie i w koncu odbiera :)

juz go zlapalam i ma jutro sie u mnie zjawic :)

 

To jutro będę go nękać. Numer, który podałaś w namiarach (510 947 579) jest ok?

Mea - jeszcze jedna sprawa - szalunki systemowe - podałaś namiary na 3 firmy, jest duża różnica w sprzęcie jaki oferują (bo cenowo, to raczej różnic nie ma)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jutro będę go nękać. Numer, który podałaś w namiarach (510 947 579) jest ok?

Mea - jeszcze jedna sprawa - szalunki systemowe - podałaś namiary na 3 firmy, jest duża różnica w sprzęcie jaki oferują (bo cenowo, to raczej różnic nie ma)?

 

numer jest dobry

 

a szalunki ... zdecydowanie jakosciowo najlepsze sa szalunki z otto ... cenowo tak sobie /sa roznice chocby dlatego ze u sambora mozna wziac bez fakt a w otto nie!!/ no ale trzeba uwazac ... najlepiej byc przy rozladunku, oznaczyc stemple i sprawdzic przy oddawaniu czy sa wlasciwe rozliczone ... my to olalismy i skasowali nas na gruba kase !!!

 

na gliwickiej nie wiem jakie sa i za ile - wiem tylko ze sa :)

 

 

a tomek u mnie z poro bralk 6tys za piwnice i po 5 za poziom ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea, dziękuję :)

Otto wystawia się też na allegro - cena 20zł/m2. Z tym pilnowaniem, to chyba normalka, bo znajomi się budowali pod Krakowem i mięli dokładnie taką sytuację jak Ty (poszło o jakieś końcówki, czy nakrętki), więc to chyba stały numer :/

 

tomek z ekipa juz tez sie konkretnie pilnuja bo de faktu ich to szkroblo po kieszeni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Proszę o namiary sprawdzonych ekip cieśli - szukam firmy do wykonania kompletnego dachu - więźba+pokrycie+orynnowanie.

Jest szansa na info w sprawie aktualnych cen za takie usługi? Ile za m2 pokrycia, ile za np. wprawienie okno dachowego i ile za orynnowanie??

 

Z góry dziękuję za info.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądaliście może dzisiaj UWAGĘ na TVNie (program powtórkowy)? Mówili o RUNDUPie - że wycofali całą partię na której było napisane "Ulega Biodegradacji" - bo to nieprawda. Mówili, że to bardzo szkodliwy środek...hmm...chyba trzeba "ręcznie" walczyć z chwastami :)

 

juz kiedyś był ten program....czyżby powtórka ? pytałam przed zakupem sprzedawcę o tą aferę.....powiedzial mi że tamta partia była cała wycofana, teraz jest coś innego i prawidłowo opisane, zajrze czy na moim opakowaniu jest wzmianka o bio

 

a co do ręcznego plewienia - mam w dzienniku fotke "ogrodu" przed i po :) "jadę" z tymi chwastami dookoła domu, niektóre są już wyższe ode mnie, na szczęście została tylko ściana wschodnia do wyrwania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...