Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Z tego co widzę to chyba większość budów jest na zaawansowanym etapie. Więc pozwólcie, że się spytam, z jakich elementów stawiacie? Tzn. chodzi mi o pustaki, ktore najlepsze na ściany zewnętrzne jednowarstwowe- bez ocieplania? Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie? Doradźcie proszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Z tego co widzę to chyba większość budów jest na zaawansowanym etapie. Więc pozwólcie, że się spytam, z jakich elementów stawiacie? Tzn. chodzi mi o pustaki, ktore najlepsze na ściany zewnętrzne jednowarstwowe- bez ocieplania? Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie? Doradźcie proszę.

 

jeśli chodzi o ścianę 1W myśmy wybrali Porotherma 44 + ciepła zaprawa :) tak nam doradził nasz znajomy który budował pare lat predzej w tej samej technologii, jedynie on niestosował "ciepłej zaprawy" tylko normalno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie ... czy ktos z was montowal kiedykolwiek tasmy ledowe w profilach aluminiowych ?? cos tego typu ??

http://allegro.pl/profil-do-tasm-led-osadzeniowy-szybka-ocrana-i1683847442.html

http://allegro.pl/profil-do-tasm-led-naroznikowy-szybka-ocrana-i1683847446.html

bo zastanawiam sie nad takim pod meblami w kuchni .. powinno sie to ladnie prezentowac :) tylko pytanie jak to sie sprawdza i ile swiatla zabiera ... mi te diody maja oswietlic blat w kuchni ... no i nie wiem czy jak bedzie reling to dac diody do rogu czy lepiej na przedniej krawedzi szafek ?? jak myslicie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanie ... czy ktos z was montowal kiedykolwiek tasmy ledowe w profilach aluminiowych ?? cos tego typu ??

http://allegro.pl/profil-do-tasm-led-osadzeniowy-szybka-ocrana-i1683847442.html

http://allegro.pl/profil-do-tasm-led-naroznikowy-szybka-ocrana-i1683847446.html

bo zastanawiam sie nad takim pod meblami w kuchni .. powinno sie to ladnie prezentowac :) tylko pytanie jak to sie sprawdza i ile swiatla zabiera ... mi te diody maja oswietlic blat w kuchni ... no i nie wiem czy jak bedzie reling to dac diody do rogu czy lepiej na przedniej krawedzi szafek ?? jak myslicie ??

 

My mamy, ale w kuchni się bałam :))))

 

Możesz jak chcesz zobaczyć oganoleptycznie bo nie wiem jak ilość światła określić.

 

Pralke musze kupić , na stronie Saturna znajde jakieś info no co e obnizki ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o ścianę 1W myśmy wybrali Porotherma 44 + ciepła zaprawa :) tak nam doradził nasz znajomy który budował pare lat predzej w tej samej technologii, jedynie on niestosował "ciepłej zaprawy" tylko normalno :)

 

Właśnie tak planujemy. Koniecznie ciepła zaprawa, gdyż ostatnio oglądając program o budowaniu były pokazane mostki termiczne jakimi ciepło ucieka przy zastosowaniu zwykłej malty;) Co do porotherma zdania są podzielone - podobno dobre są czeskie heluz'y tańsze od poro a przenikalność cieplna taka sama. Może ktoś robić leierami lub heluzami? Czekam na opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to chyba większość budów jest na zaawansowanym etapie. Więc pozwólcie, że się spytam, z jakich elementów stawiacie? Tzn. chodzi mi o pustaki, ktore najlepsze na ściany zewnętrzne jednowarstwowe- bez ocieplania? Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie? Doradźcie proszę.

 

U nas miała byc jednowarstwowa z Ytonga 36,5 ale po przeanalizowaniu dajemy Ytonga 30 i na to Multipor 10 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas miała byc jednowarstwowa z Ytonga 36,5 ale po przeanalizowaniu dajemy Ytonga 30 i na to Multipor 10 cm

 

Tak po swojemu myślę, że to podwójna robota i koszty dawać mur plus ocieplenie. Przy jednowarstwowej mostki ponoć będą ale niewielkie.Przy ścianach 40 i więcej ociepleń nie trzeba- Chyba? A tak w :mad:ogóle, czy ocieplenie się sprawdzi? Czy nie wyjdzie za parę latek jakiś grzybek ? Poza tym na ocieplinkę trzeba stosować lekkie tynki, które nie są specjalnie trwałe , no i co parę latek trzeba odnawiać. Nie znam się za dobrze na tym ale sporo czytam i szukam porady u budujących, z doświadczenia wiele więcej wynika niż z literatury:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas miała byc jednowarstwowa z Ytonga 36,5 ale po przeanalizowaniu dajemy Ytonga 30 i na to Multipor 10 cm

 

O... u mnie też skończyło się na Ytongu 30 (tyle, że podmianka z Max'a 30) - to wszystko przez odsuwę czasową przy fundamentach. No i na Ytonga dostaliśmy dobrą cenę. Na to dajemy styropian 12 albo 15. Z założenia miały być ściany dwuwarstwowe, tylko materiał inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy, ale w kuchni się bałam :))))

 

Możesz jak chcesz zobaczyć oganoleptycznie bo nie wiem jak ilość światła określić.

 

Pralke musze kupić , na stronie Saturna znajde jakieś info no co e obnizki ????

 

ewus to gdzie te profile macie ?? chetnie bym sobie zobaczyla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adiqq ma rację i pięknie to wyliczył.

Liczono to już na FM setki razy : i zawsze wyszło........... porównywalnie.

;)

 

A z jednowarstwowymi jest tak, że np. mój sąsiad zrobił 1 W... a potem przemyślal i dodawał jednak wełnę 5 cm i dopiero robił elewację.

Na badaniu do świadectwa energetycznego wyszły zbyt duże straty ciepła.

Ot, życie budującego.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym najlepiej zagruntować ściany z tykami gipsowymi przed malowaniem i jaką białą farbę polecacie do malowania I warstwy(chcę cały dom wymalować na biało a potem dopiero kolorami)

 

ja kogo nie pytam to dostaje inne propozycje ... mowia ze zamiast gruntowania pomalowac emalia ... potem ze unigruntem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kogo nie pytam to dostaje inne propozycje ... mowia ze zamiast gruntowania pomalowac emalia ... potem ze unigruntem ...

 

Jakiś czas temu na forum o tym pisali: chodziło o śnieżkę ale nie pamiętam dokładnie-była z gruntem czy zamiast gruntu ta śnieżka.Też nie wiem co wybrać.Narazie zacząłem wietrzyć po wylewkach.Jak długo trzeba mieć zamknięty dom po wylewkach?Pojawiła mi się wilgoć na ścianach -podlewałem konkretnie przez 2 tygodnie (wodę mam ze studni)i od 2 tygodni schnie.dom był szczelnie zamknięty przez 4tygodnie -czy to dodrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...