Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Jakiś czas temu na forum o tym pisali: chodziło o śnieżkę ale nie pamiętam dokładnie-była z gruntem czy zamiast gruntu ta śnieżka.Też nie wiem co wybrać.Narazie zacząłem wietrzyć po wylewkach.Jak długo trzeba mieć zamknięty dom po wylewkach?Pojawiła mi się wilgoć na ścianach -podlewałem konkretnie przez 2 tygodnie (wodę mam ze studni)i od 2 tygodni schnie.dom był szczelnie zamknięty przez 4tygodnie -czy to dodrze?

 

adam polecal sniezka grunt ...

 

a co do wylewek - ja juz zaczelam suszyc ... 3 tyg bylo zamkniete a teaz schnie :) w przyszlym tyg montujemy kotlownie i bedzie troche grzane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

Tak po swojemu myślę, że to podwójna robota i koszty dawać mur plus ocieplenie. Przy jednowarstwowej mostki ponoć będą ale niewielkie.Przy ścianach 40 i więcej ociepleń nie trzeba- Chyba? A tak w :mad:ogóle, czy ocieplenie się sprawdzi? Czy nie wyjdzie za parę latek jakiś grzybek ? Poza tym na ocieplinkę trzeba stosować lekkie tynki, które nie są specjalnie trwałe , no i co parę latek trzeba odnawiać. Nie znam się za dobrze na tym ale sporo czytam i szukam porady u budujących, z doświadczenia wiele więcej wynika niż z literatury:yes:

 

Właśnie ze względu na te niewielkie mostki zmieniliśmy 1W na 2W. na Multipora można dac normalne tynki a nie lekkie,fakt jest droższy niż styro ale co do wytrzrymałości mechanicznej to bez porównania no i jest to materiał jednorodny z Ytongiem.

Współczynnik przy 30 Ytonga i 10 Multipora to 0.20 także w zupełności wystarczający jak dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj....ściana jednowarstwowa z Porothermu (44) dostajesz współczynnik przenikania ciepła U=0,27. Do tego masz mostki na stropach,wieńcach,słupkach,nadprożach...ściana wartwowa porotherm 25+20cm styro współczynnik przenikania ciepła U=0,18, mostki przykryte styropianem. I nie musisz stosować wtedy drogiej zaprawy ciepłochronnej. kosztowo wychodzi to podobnie 1W i 2W, bo przy 1W drożej płacisz za pustaki i zaprawe ciepłochornną, a przy 2W masz tańsze pustaki, dajesz zwykłą zaprawę i dochodzi ci koszt styropianu

 

Przy ścianie jednowarstwowej jak masz źle wykonaną wentylację, to też będziesz mieć grzyba.

 

ogólnie zgodzę sie z wszystkim, że 2W jest trochę cieplejsza niz 1W wgwspółczynnika U. Jesli chodzi natomiast o mostki termiczne to sie tak do konca nie zgodzę, bo:

 

- wszystkie lagi które były murowane u nas i cos gdzies brakowało, zostało starannie zabantowane ciepłą zaprawą

- nadproża, daliśmy oryginalne z Porotherma na zewnątrz i od środka, a pomiędzy daliśmy styro zalany maltą

- stropy i wieńce, mamy dodatkowo ocieplone styro, jest tak: od zewnątrz Porotherm 12 ---> styro 5 cm ---> i dopiero wieniec

 

Natomiast budując mur 2W i dajac żaluzje okienne juz masz "wielki mostek" :) także wydaje mi sie wszystko ma swoje plusy i minusy

 

kwestia wyboru, to tak jak z wszystkim pozostałym, jedni wolą PC inni GAZ a jeszcze inni Węglowe c.o. ,,,, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę lat temu gadałem ze znajomymi co mieszkali w Świerklanach i mieli dom ocieplany styro i podczas tąpań jak dom siadał, to gdzies ściana im pękła i jakoś tam gdzieś pod ocieplenie sączyła sie woda. Od zewnątrz niebyło nic widać a w środku wielka plama na ścianie. Pózniej jak im ten dom wypłacili i budowali nowy, to powiedzieli mi że w grę wchodzi tylko 1W, własnie może niejest tak ciepły jak 2W, ale jak coś się będzie dziwnego robić to odrazu widać to z zewnątrz.

 

Może to też taki argument, który mnie przekonał bardziej do 1W :) ale tak jak pisałem powyzej, każdy ma swój punkt widzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam polecal sniezka grunt ...

 

a co do wylewek - ja juz zaczelam suszyc ... 3 tyg bylo zamkniete a teaz schnie :) w przyszlym tyg montujemy kotlownie i bedzie troche grzane :)

 

ja też robię śnieżką grunt (59zl/10l)

 

a co do suszenia wylewek, u mnie było zamknięte 2 tyg..po 4 tyg płytki (bez fug)....i jak sie okazuje było to za prędko. Od poniedziałku też zaczynamy znowu grzać bo ciągle ma padać

 

 

aaa....był wreszcie mój ulubiony dekarz (viperolo - droga otwarta ;) ) , okazało sie że to nie komin przecieka tylko wypłukała sie fuga w klinkierze w 1 kominie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz wszystko starannie zrobione tak jak piszesz, to zgoda. Ale mało jest ludzi, którzy mają taką świadomośc i w dodatku stosują oryginalne nadproża.

wiesz, dla mnie 5cm styro to jest mostek termiczny :) Bo patrz pustak 12cm+5cm styro to dostajesz U w granicach U=0,63. Mostek olbrzymi (porównując do reszty ściany gdzie powinieneś mieć U<0,3). O żaluzjach akurat tutaj nie piszę....

co do szkód górniczych i styropianu, to też masz rację.

 

no powiem ci Adiqq myśmy się też długo zastanawiali jaki typ ściany wybrać, niebyliśmy ani za tym ani za tym. Własnie na plus 2W przemawialo to ze jest trochę cieplejsza, a na plus 1W to te szkody górnicze. Tymbardzej że my mieszkamy w Gaszowicach, blisko Rydułtów i tąpanie są niezłe.

 

Nasz znajomy nam powiedział, że jeśli się zdecydujemy na 1W to musimy miec porządną ekipę i robić to z głową tj. bardzo dokładnie. No i tak to staraliśmy się zrobić.

 

A co do tych 5 cm styro to masz pewnie rację, ale to i tak nie jest źle, bo widzialem magikow co wogole tego niedają, murują na zwykłej zaprawie 1W, nadproża też maja zwykłe wylewane a potem se myślą że maja "ciepły dom".

 

Także ja uważam że nasz kompromis pomiędzy dwoma U a ewentualnymi tąpnięciami rozegralismy dość dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adiqq
przeliczał ktoś może co lepiej wychodzi cenowo komin systemowy czy murowany? będziemy miec tylko jeden do kominka i zastanawiam się w jaką technologie iśc

 

daj do wyceny...

z drugiej strony policz ile cegły ci na to pójdzie+robocizna....

wszystko zależy ile tego masz...

 

ja osobiście mam tylko 2 kominy spalinowe(z czego 1 nieużywany, a drugi do kominka jest) i koszt wymurowania to było 2tys, cegłę miałem za darmo, tylko kupowałem na górę klinkierkę(coś koło 500zł)To było 2,5 roku temu.

Jak do tego dojdą kominy wentylacyjne, to już to trochę może kosztować.

 

swoją drogą, jakbym robił wg projektu kominy wentylacyjne, to połowę domu miałbym bez wentylacji :)

tak mam w projekcie kominy ładnie namalowane, wszystkie z jednej strony domu, z drugiej żadnego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu na forum o tym pisali: chodziło o śnieżkę ale nie pamiętam dokładnie-była z gruntem czy zamiast gruntu ta śnieżka.Też nie wiem co wybrać.

 

Daga&Adam i ja polecaliśmy "Śnieżkę grunt".

:wiggle:

 

To tak jakby "dwa w jednym" jest - grunt i farba podkładowa.

Efekt rewelacyjny był w stosunku do zwykłego gruntu - robiłam próby.

Kupować.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga&Adam i ja polecaliśmy "Śnieżkę grunt".

:wiggle:

 

To tak jakby "dwa w jednym" jest - grunt i farba podkładowa.

Efekt rewelacyjny był w stosunku do zwykłego gruntu - robiłam próby.

Kupować.

;)

 

Gdzie najtaniej dostanę tą śnieżkę grunt?Czy malował ktoś pistoletem swój domek ? zastanawiam się nad kupnem czegoś takiego: http://allegro.pl/pistolet-do-malowania-rozpylajacy-bosch-pfs-105-i1687981108.html lub http://allegro.pl/pistolet-do-malowania-rozpylajacy-bosch-pfs-65-i1725582147.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daga&Adam i ja polecaliśmy "Śnieżkę grunt".

:wiggle:

 

To tak jakby "dwa w jednym" jest - grunt i farba podkładowa.

Efekt rewelacyjny był w stosunku do zwykłego gruntu - robiłam próby.

Kupować.

;)

 

malowałas cały dom tą Śnieżką przed właściwym kolorem ? ja póki co mam tylko sufity k-g ale chyba powinno sie całość, tak ?

w marketach śnieżka jest po 59 jak ktoś gdzieś znajdzie taniej to niech da znac bo ja jeszcze sie nie rozgladałam, na szybko kupilam 2 wiaderka w Praktikerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeliczał ktoś może co lepiej wychodzi cenowo komin systemowy czy murowany? będziemy miec tylko jeden do kominka i zastanawiam się w jaką technologie iśc

 

mnie taniej wyszly scheidle :) ale ja nie obrabialam ich klinkierem nad dachem !! mam struktonit i wyglada to swietnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ODSZCZEKUJE GLOSNYM HAU HAU !! jak jeszcze raz ktos madry wlasnym doswiadczeniem powie ze COS TRZEBA ZROBIC NATYCHMIAST to ja nie bede sie stawiac tylko bede robic !!!

 

pije do folii na oknach ... miwil adam i adiqq zeby zdjac tasmy przed tynkami, mowili ale moj maz stwierdzil ze lepiej nie bo tynkarze poniszcza !! no i posluchalam niedoswiadczonego meza zamiast doswiadczonych kolegow ... dzis to odszczekuje i przyznaje sie do klecia!!

 

ZDECYDOWANIE POLECAM POSCIAGANIE TASM Z OKIEN PRZED TYNKOWANIEM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...