Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie


Recommended Posts

Dziękuję bardzo i przeprowadzki cd.

 

AGA przypomnę sie ok 5 sierpnia :))

 

Ewus, ok.

Najpewniejszy termin to niedziela / poniedziałek ( 7-8-my ).

Teraz właśnie jestem na "wczasach w siodle" i tak mi się tu podoba, że pewnie zostanę do piątku przyszłego tygodnia. :cool:

A w sobotę idę na urodziny.

Więc w niedzielę / poniedziałek najpewniej.

;)

 

Miłego weekendu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • mea

    3735

  • DagaAdam

    3628

  • queene

    2053

  • MaciekKamila

    1087

Najaktywniejsi w wątku

polecam polecam !! tylko do niego trzeba troche cierpliwosci ... tydzien temu obiecal przyjechac i dalej go nei ma a zostawil kilka bubli i teraz trzeba je poprawiac !!!

 

tak czytam....i patrze na swoją budowę....i czytam....i chyba nie ma budowy bez bubli....i jest to mega wkurzające...chciałabym żeby dom był już opucowany, zamieszkany i zapomnieć o całej tej przygodzie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak czytam....i patrze na swoją budowę....i czytam....i chyba nie ma budowy bez bubli....i jest to mega wkurzające...chciałabym żeby dom był już opucowany, zamieszkany i zapomnieć o całej tej przygodzie... ;)

 

no niestety tak juz jest, każdy ma jakies błędy mniejsze lub większe. U nas np. Pan Bob budowniczy pomylil się z wysokością wylewanego betonu w salonie i w kuchni, zrobił "podłogę" o jakies 10 cm nizej niz obok garaz i przy czym powstał uskok w drzwiach.

 

Ale po chwili namysłu to nawet nam to wyszło na plus, bo ta część akurat jest niepodpiwniczona i daliśmy tam wiecej styro, przynajmiej jest cieplej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałam niedawno murarzy i stawki które trzeba przyjąć to 20-25zł/m2, więcej to podobno ździerstwo :) ale i tak dużo zależy od tego z czego są mury. Pamiętajcie, żeby nie dać się wkręcić w dodatkowe koszty - czyli betoniarkę, czy rusztowania, w tej cenie (szczególnie te 25zł - to już powinno być w cenie).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałam niedawno murarzy i stawki które trzeba przyjąć to 20-25zł/m2, więcej to podobno ździerstwo :) ale i tak dużo zależy od tego z czego są mury. Pamiętajcie, żeby nie dać się wkręcić w dodatkowe koszty - czyli betoniarkę, czy rusztowania, w tej cenie (szczególnie te 25zł - to już powinno być w cenie).

 

nie no jak zatrudniam "firme/fachowca" to licze na to ze przyjedzie ze swoim sprzetem :) potem bedzie dochodzic do takich paranoi ze se fachowcy kupuja sprzet przez takich "bobów" co sie daja wpuscic :) slyszalam ostatnio o motywie jak to goscie od elewacji dali "inwestorowi" rachunekj za wynajem rusztowan za bagatela 6000 !!!!!!!! pewnie cale rusztowanie sie tym zaplacilo i jeszcze troche zostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no jak zatrudniam "firme/fachowca" to licze na to ze przyjedzie ze swoim sprzetem :) potem bedzie dochodzic do takich paranoi ze se fachowcy kupuja sprzet przez takich "bobów" co sie daja wpuscic :) slyszalam ostatnio o motywie jak to goscie od elewacji dali "inwestorowi" rachunekj za wynajem rusztowan za bagatela 6000 !!!!!!!! pewnie cale rusztowanie sie tym zaplacilo i jeszcze troche zostanie :)

 

Pan Tomasz umówiony na 17-stą, zobaczymy co mi tam powycenia - czas akurat ma i byłoby fajnie się z nim dogadać, bo na budowę miałby 20 minut piechotą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiś namiar na gościa? Rozumiem , że to pustaki wienerberger, te cholerne P+W, kompletnie nie wiem czym się różnią od innych:( Ile włazi na auto? Mnie potrzeba jakieś 32 palet, no może ciut więcej. Obecnie Lubar chce 7 zeta za szt , czeski Heluz jest nieco tańszy- 6,87/szt, Handlubud daje upust i wyjdzie jakieś 6,80/szt. Leiera nie bierzemy pod uwagę- ponoć lipa. Jak myślisz?

 

Zadzwoń tutaj i popytaj:]

880 700 770 , 888 840 860

 

ja negocjowałem mailowo i dostałem lepsze ceny niż hadlobud:] lubar... tylko negocjuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń tutaj i popytaj:]

880 700 770 , 888 840 860

 

ja negocjowałem mailowo i dostałem lepsze ceny niż hadlobud:] lubar... tylko negocjuj

 

Dzięki Apacz84, zadzwonię w poniedziałek i zobaczę co w trawie piszczy;) Termin zaczyna mnie gonić, bo mamy planowany wyjazd i pustaki muszą być załatwione przed. Jest to spora sumka, nie chcę przepłacać, więc chętnie skorzystam z namiaru. Porównam ceny i powiadomię co załatwiłam. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałam niedawno murarzy i stawki które trzeba przyjąć to 20-25zł/m2, więcej to podobno ździerstwo :) ale i tak dużo zależy od tego z czego są mury. Pamiętajcie, żeby nie dać się wkręcić w dodatkowe koszty - czyli betoniarkę, czy rusztowania, w tej cenie (szczególnie te 25zł - to już powinno być w cenie).

 

Wrzosowa, czy 20-25zł/m2 to stawka za kompleks? Tzn. płacę od metra i nic mnie nie obchodzi, czy też murarzowi trzeba zapewnić pomocnika do podawania zaprawy itp.? Tak na szybko policzyłam , że wychodzi ok. 2800zł za kondygnację, jeśli to kompleksowe to całkiem przyzwoicie. Mówimy o murach z porothermu na ciepłej zaprawie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzosowa, czy 20-25zł/m2 to stawka za kompleks? Tzn. płacę od metra i nic mnie nie obchodzi, czy też murarzowi trzeba zapewnić pomocnika do podawania zaprawy itp.? Tak na szybko policzyłam , że wychodzi ok. 2800zł za kondygnację, jeśli to kompleksowe to całkiem przyzwoicie. Mówimy o murach z porothermu na ciepłej zaprawie.:)

 

Za kompleks - nie interesuje Cię zapewnienie im niczego. To im powinno zależeć, by jak najszybciej zakończyć robotę (jeśli to firma, bo oni pracownikom płacą dzienną stawkę). Oczywiście przygotuj się na stawki na dzień dobry ok. 30zł, ale te 20-25zł - to mi powiedział facet z firmy na której baaaardzo mi zależało, tyle, że z terminami nie było szans. Potem tą kwotę potwierdzaliśmy u innych. Za tę kwotę naprawdę znajdziesz wykonawców i to znających się na rzeczy. A... i przy negocjacjach niech Ci się też określą czasowo, tak, żeby sie nie okazało, że będą Ci budowac z doskoku.

 

Mea - ja w końcu odpuściłam Twojego Tomka, bo przez najblizsze 2 tyg. jest jakiś ciężko zarobiony, więc nawet nie robiłam u niego wyceny, bo potrzebowałam na już.

A z tymi rusztowaniami mnie zabiłaś :)

I jeszcze jedno - u Sambora (mam nadzieję, że nie poplotłam) dostaliśmy cenę wstępną za szalunki 17zł, da się coś wynegocjować jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

halina46,wrzosowa-szukajcie ekipy od A-Z na SSO,bez rozdrabniania na poszczególne prace.Tak jest najłatwiej i w miarę bezstresowo ;)

Koszt za SSO to od 25-40tys.zł z kompletnym dachem :)

P.S.

Porotherm ?? a fe ;)

Oczywiście wg mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halina46,wrzosowa-szukajcie ekipy od A-Z na SSO,bez rozdrabniania na poszczególne prace.Tak jest najłatwiej i w miarę bezstresowo ;)

Koszt za SSO to od 25-40tys.zł z kompletnym dachem :)

P.S.

Porotherm ?? a fe ;)

Oczywiście wg mnie :)

 

Arturo,

moją budowę ciągnie mój ojciec, tyle, że przed chwilą wywalił z roboty jednego z pracowników za obijanie się, dlatego na gwałt szukałam murarza. Ekipa już jest uzupełniona. Mam nietypowy projekt i wierz mi, że wyceny jakie dostawałam za SSO, to były za każdym razem wielokrotności kwot jakie tu podałeś (taką kwotę miałam najczęściej za stan zero - bez materiałów oczywiście). Przy takich kosztach jak pisałeś nie obciążałabym ojca :) Zresztą dla taty to też sprawa honoru, więc jestem mu bardzo wdzięczna, że poświęca swój czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joasiaaa podaj namiary na te ekipe od tynków no cene jaka sobie zzycza za metr pozdro

 

Maja swoja strone internetową http://www.mp-bud.pl Jest tam m.in.info o zakresie prac i telefony. Tylko trzeba sie umawiać z duzym wyprzedzeniem.Biorą za metr 24zl z materialem bez szlichty ,ze szlichta 28zl.Ja mialam troche taniej ale to chyba byly ceny zeszloroczne.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...