Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

alex.... widzę, że jakoś strasznie Cię dotknęła ta uwaga o Murowańcu...

ja nie uciekłam, ale oprócz pytania o pompę ciepła, na które zresztą nikt nie odpowiedział, nie mam potrzeby ani kompetencji by się wypowiadać....

no i pozdrawiam Szczególnie Wszystkich... :p

 

nie chodzi o to że dotknęła tylko jak Murowaniec pisał dużo to było że tylko Murowaniec, Murowaniec nie pisał wcale to inni pisali o Murowańcu

a tak poza tym to bardziej chodziło że nasza kusząca Aga nam uciekła :D, ale jak zagląda to nie jest źle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak poza tym to bardziej chodziło że nasza kusząca Aga nam uciekła :D, ale jak zagląda to nie jest źle :)

nie uciekła, nie uciekła. Czytam i to regularnie. Tyle, że czasami nie mam o czym pisać. Wszytsko opisuję w dzienniku i zdjęcia też tam wklejam.

Ale napiszę i tutaj: dzisiaj weszli dekarze. Kładą akurat folię. Cieślom poszło b. szybko. Zobaczymy jak im pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm

ja z Wierzchucinka wiec de facto tez nie za wiele mam do powiedzenia :roll: forumowa sasiadka harpo sie przeprowadza wiec jestem z mojej pieknej :wink: okolicy sama

i tez czasem nie mialam odp na zadane pytanie

 

ale nie postrzegam tego tak i do nikogo nic nie mam

sama czasem nie odp na pytania bo nie znam odpowiedzi

i tak tez postrzegam milczenie innych wobec mnie :wink:

 

dajcie spokoj, jest nas tutaj dosyc malo wiec nie dzielmy sie jeszcze dodatkowo na podgrupy :roll:

 

a pomp ciepla na watku chyba tym bardziej malo wiec i odpowiedzi brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff, minał okropisty tydzień chorobowo - nerwówkowy...

Aguś, dostałam, dostałam kosztorys i jestem baaaardzo wdzięczna...

pytałam, czy ktoś coś.... bo mam okropny dylemat z tym ogrzewaniem....

Chciałabym jak najekonomiczniejsze rozwiązania w eksploatacji i jak mam "wywalić" przeszło 50.000 zł to chciałabym wiedzieć, że warto :wink:

Grupa jest jak najbardziej ok. i mi nie przeszkadza być jednocześnie w kilku :wink: ... poprostu każdy budujący, to szczególny przypadek i pomoc, wsparcie i czasami chociaż popisanie o swoich dylematach i 'bólach' jest baaaardzo potrzebne....

A czytanie, na jakim etapie są inni i z jakimi problemami się borykają jest jakoś wspierajace (jak w grupie AA :lol: )

a propo's... co sądzicie o ewentualnych fundamentach jeszcze w tym roku ... :o ... bo za tydzień odbieram zgode na budowę?

ps.

Aga... daj mi jeszce chwilkę z łazienką :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pomp ciepła.Na 90 procent może mniej będzie pompa Nibe.W czwartek po kolejnej rozmowie z przedstwicielem ( z Bydgoszczy ) podejmę ostateczną decyzję.Wstepna wycena - pompa,podłogówka wszędzie,kanaliza i woda w domu,oczyszczalnia przydomowa dla mojego domu ( http://www.androzek.ao.pl ) o pow.uż 168 m2 to 80.000.Nie mam gazu,nie chcę butli,bo to najdrożej i ciężko myślę do czwartku.Odwierty pionowe 4x60 m.

Pompy są już w Zielonce,Przyłękach - firmy Nibe i IVT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pomp ciepła.Na 90 procent może mniej będzie pompa Nibe.W czwartek po kolejnej rozmowie z przedstwicielem ( z Bydgoszczy ) podejmę ostateczną decyzję.Wstepna wycena - pompa,podłogówka wszędzie,kanaliza i woda w domu,oczyszczalnia przydomowa dla mojego domu ( http://www.androzek.ao.pl ) o pow.uż 168 m2 to 80.000.Nie mam gazu,nie chcę butli,bo to najdrożej i ciężko myślę do czwartku.Odwierty pionowe 4x60 m.

Pompy są już w Zielonce,Przyłękach - firmy Nibe i IVT

 

Jeżeli myślimy o tym samym Sprzedawcy Pomp w Bydgoszczy to TASIJA brała od nich. OJ...BYŁA BARDZO NIEZADOWLONA! Pogadaj z nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff, minał okropisty tydzień chorobowo - nerwówkowy...

Aguś, dostałam, dostałam kosztorys i jestem baaaardzo wdzięczna...

pytałam, czy ktoś coś.... bo mam okropny dylemat z tym ogrzewaniem....

Chciałabym jak najekonomiczniejsze rozwiązania w eksploatacji i jak mam "wywalić" przeszło 50.000 zł to chciałabym wiedzieć, że warto :wink:

Grupa jest jak najbardziej ok. i mi nie przeszkadza być jednocześnie w kilku :wink: ... poprostu każdy budujący, to szczególny przypadek i pomoc, wsparcie i czasami chociaż popisanie o swoich dylematach i 'bólach' jest baaaardzo potrzebne....

A czytanie, na jakim etapie są inni i z jakimi problemami się borykają jest jakoś wspierajace (jak w grupie AA :lol: )

a propo's... co sądzicie o ewentualnych fundamentach jeszcze w tym roku ... :o ... bo za tydzień odbieram zgode na budowę?

ps.

Aga... daj mi jeszce chwilkę z łazienką :wink:

Witam!

Jeżeli masz tylko chęci to moim skromnym zdaniem zaczynaj, będzie łatwiej na wiosnę, bo nie wiadomo kiedy przyjdzie :wink:

Zaczęliśmy we wrześniu i jesteśmy na etapie wyciągania murów, a ponieważ budujemy sami bez ekip, to trochę się nam schodzi. Ale jest nieźle. W każdym razie miło jest popatrzeć jak "rośnie" twój dom.

Myślę więc, że warto... :D Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...