Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Witam

Przyznaję, że nie odważyłem się zabrać za czytanie 67 stron tematu. Brzmi on grupa bydgosko-toruńska a na ostatniej stronie dominuje rzczywiście Murowaniec:-)

Myślę sobie jednak co tam, może mnie nie wykopią a budowę zaczynamy wiosną w Szczutkach.

Czy mapka o jakiej tutaj piszecie to mapka budujących w Murowańcu czy cokolwiek więcej?

 

oczywiście mapka to ulice Murowańca :p

 

cieszymy się bardzo że dołączyłeś :D, opisz więcej gdzie się Twoja miejscowość mieści?? i co budujecie z czego i takie tam, czy macie już hurtownie, ekipy itp

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Odwiedzam forum, ale tu większość z Murowańca :D , Hej inni niech też się odezwą. Łochowo, czy ktoś tam stawia domek? Szukamy kierownika budowy! Może kogoś poradzicie. Pozdrawiam :roll:

 

no, no Łochowo to prawie Murowaniec :p :P, na kolor zielony pomaga poczytanie forum wstecz mimo że to dużo to są opinie o projektantach, hurtowaniach, konkretnych rozwiązaniach, oknach itp.

W tym całym gąszczu stron wyszukuję potrzebne mi informacje. :-? Tak poza tym pomyślałąm że inni też mogliby się odezwać :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myślę sobie jednak co tam, może mnie nie wykopią a budowę zaczynamy wiosną w Szczutkach.

 

Kero - na pewno nikt tutaj nikogo nie wykopie!! :) Nawet więcej - przygarniemy Cię po sąsiedzku. Przecież Szczutki to Osowa Góra prawie, a to mniejsce jest mi szczególnie bliskie teraz ;)

Powiedz mi proszę czy w Szczutkach ktoś może sprzedaje ziemię jeszcze? Moja koleżanka bardzo chciałaby tam zamieszkać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Teraz jesteśmy na etapie papierków. Jeszcze dwa papierki i składamy dokumenty o pozwolenie na budowę.

 

Cały czas wielkie poszukiwania ekipy budowlanej. Daliśmy do wyceny kilku budowlańcom. Jeden wycenił robociznę na 36 000, a drugi na 42 000. Zawiera sie w tym cała murarka + dach. Czekamy jeszcze na dwóch co powiedzą. Mamy nadzieję zmieścic się w 300 000. Ale życie zweryfikuje nasze oczekiwania i pewnie bez dodatkowych 50 000 się nie obejdzie.

W tym roku stawiamy stan surowy zamknięty, reszta w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew budowlańcy jedne:-)

 

Do alex_

Szczutki to miejscowość położona podobnie jak Murowaniec kilka kilometrów od Bydgoszczy - kierunek Mrocza przez Wojnowo i przed Wojnowem w Osówcu kierunek Koronowo 6km od Osowej Góry.

Buować będziemy

http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-103,115,61,opis.html ale jest tu sporo zmian

a także oddzielnie będzie budynek garażowo-gospodarczy http://www.domywstylu.pl/projekty/garaze/garaz_g1/default.asp?id=353

 

Budować będziemy z BK 24 + 15 syr. Hurtownia wybrana i właśnie czekam na gościa za chwilę ma się u mnie pojawić. We wstępnej rozmowie facet zamierza przebijać wszystkich. Pożyjemy zobaczymy - w każdytm razie nie zamierzam żenić się z żadną hurtownią na stałe. Już właśnie zakupiłem pustaki szalunkowe na fundamenty w hurtowni w Zielonce. Nikt inny w Bydgoszczy ani okolicach ich nie ma, najbliżej w Świeciu.

Ten "mocny" hurtownik dostarczył mi już drut szóstkę na strzemiona do zbrojenia podobno po 2,48 netto ale jeszcze nie płaciłem. Wszystko ma być dostarczone na jego koszt.

 

dori - Osowa Góra to moja dzielnica:-)

Co do działek w Szczutkach to o ile wiem gmina wystawiała klika na przetarg ale nie wiem czy zostały sprzedane. Ja nie przystępowałem bo osobiście lokalizacja mi nie odpowiadała. Ja kupiłem ziemię rolną od rolnika. Wiem, że jak wytyczał dla mnie to wytyczył chyba trzy działki ale nie wiem czy sprzedał już czy nie. W każdym razie nic się jeszcze tam nie dzieje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kero no to rzeczywiście jesteśmy sąsiadami!

Mógłbyś mi podać namiary na priva na tego człowieka, który Wam sprzedał ziemię w Szczutkach? A jak z pozwoleniem na budowę - jest przekształcenie rolnej w budowlaną? Sam to załatwiłeś? Bo słyszałam, że teraz jest juz trudno wybudować coś na ziemi od rolnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew budowlańcy jedne:-)

 

Do alex_

Szczutki to miejscowość położona podobnie jak Murowaniec kilka kilometrów od Bydgoszczy - kierunek Mrocza przez Wojnowo i przed Wojnowem w Osówcu kierunek Koronowo 6km od Osowej Góry.

Buować będziemy

http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-103,115,61,opis.html ale jest tu sporo zmian

a także oddzielnie będzie budynek garażowo-gospodarczy http://www.domywstylu.pl/projekty/garaze/garaz_g1/default.asp?id=353

 

Budować będziemy z BK 24 + 15 syr. Hurtownia wybrana i właśnie czekam na gościa za chwilę ma się u mnie pojawić. We wstępnej rozmowie facet zamierza przebijać wszystkich. Pożyjemy zobaczymy - w każdytm razie nie zamierzam żenić się z żadną hurtownią na stałe. Już właśnie zakupiłem pustaki szalunkowe na fundamenty w hurtowni w Zielonce. Nikt inny w Bydgoszczy ani okolicach ich nie ma, najbliżej w Świeciu.

Ten "mocny" hurtownik dostarczył mi już drut szóstkę na strzemiona do zbrojenia podobno po 2,48 netto ale jeszcze nie płaciłem. Wszystko ma być dostarczone na jego koszt.

 

dori - Osowa Góra to moja dzielnica:-)

Co do działek w Szczutkach to o ile wiem gmina wystawiała klika na przetarg ale nie wiem czy zostały sprzedane. Ja nie przystępowałem bo osobiście lokalizacja mi nie odpowiadała. Ja kupiłem ziemię rolną od rolnika. Wiem, że jak wytyczał dla mnie to wytyczył chyba trzy działki ale nie wiem czy sprzedał już czy nie. W każdym razie nic się jeszcze tam nie dzieje..

 

Dzięki za informacje o położeniu Szczutków (człowiek uczy się całe życie :D)

 

a tak poza tym to fajnie bo masz garaż z tej samej pracowni co ja domek

 

ale najważniejsze że też osobno, czyli wolnostojący, bo nikt już takich nie stawia, jak to rozwiążesz z podatkiem, podobnież za garaż więcej niż za domek

ja się o tym dowiedziałam ciutek późno :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwisko wysłałem na prv a ziemia jest rolna. O warunki zabudowy występowałem zanim ją kupiliśmy.

 

Podatek za garaz na rok 2007 gmina ustaliła 3,4zł/m2, mało nie jest ale co mam zrobić?

 

Ja mam ze względu na miniaturową działeczkę blisko garaż i domek

 

będę kiedyś kombinować nad jakimś daszkiem łączącym :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobertEs

Tez się zapisuję na mapkę, wysłałem już wiadomości na priv

 

Wracając do kosztów budowy,

w lipcu podpisałem umowę z ekipą budującą na budowę domu 130m + garaż

za 30 tys złotych

 

- fundament.

- posadzka,

- rozprowadzenie kanalizacji,

- mury,

- strop,

- scianka kolankowa,

- więźba dachowa,

- dachówka ( dach czterospadowy, trzy lukarny)

- budowa kominów i wykończenie ich,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szef ekipy napisał umowę, dzieląc ją na trzy cześć,

 

- fundamenty - 8 tys

- mury 12tys

- dach 10 tys

 

10% zaliczki, w przypadku zerwania umowy 10% wartości dla drugiej strony.

 

Dodam, ze szef ekipy jest sąsiadem szwagra wiec jakieś zaufanie do jego prac wystepuje.

 

Sąsiad nie sąsiad umowa to podstawa. Na Twoim miejscu niezaakceptowałbym takiego podziału, ponieważ jest niewygodny i niebezpieczny szczególnie dla Ciebie.

Jakbyś chciał zrezygnować to po fundamentach w połowie ścian masz do zapłaty ile procent z transzy mury i 10 procent z dachu.

 

Może zastanów się nad takim podziałem:

1. Prace ziemne i ławy fundamentowe

2. Ściany fundamentowe, izolacja pionowa i pozioma, ocieplenie ścian fundamentowych z zachowaniem izolacji przeciwilgociowych, wieniec na fundamencie.

3. Ściany nadziemia wraz z podciągami i nadprozami

4. Kominy

5. Wieniec i stop

6. Schody i tarasy

7. Ściany drugiej kondygnacji

8. Więźba dachowa

9. Pokrycie dachowe i obróbki blacharskie.

Oczywiście kwoty sobie podzielisz i bedziesz płacił ratami.

 

Moim zdaniem jest to wygodny sposób i jesli masz jakieś zdrowe układy z wykonawcą to zawsze sie dogadacie w pracach i płatnościach bo będzie więcej transz i mniejsza kasa na transze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

 

budujemy nasze domostwo w osielsku /niedaleko szkoły/ i jestesmy na etapie poszukiwania dachówki, stąd mam pytanie do ludzi dobrej woli o miejsca pewne i sprawdzone (zasadniczo chodzi o reklamacje potłuczonych sztuk) i zarazem ugodowe na negocjacje cenowe :)

 

właściwe juz jestesmy zdecydowani na robena sredzka falista ale zawsze pozostaje otwarta furtka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...