Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Czy ktoś z Was ma namiar na tynki maszynowe ,ale cementowo-wapienne?

wysłałem na priva :D

Dzięki Roberts ,

Jak widzisz budowę ,to wpadnij kiedyś :D ,Jak spaceruję po naszej wsi ,to domyslam sie który Twój domek ,ale pewności nie mam.

pozdrawiam

Aga

 

p.s. najczęsiej bywam w weekendy na budowie,jak dojrzysz czarne małe autko to jestem- zapraszam :D

 

witajcie Aga i Krzyś

my byśmy również chętnie Was poznali jak już biegacie po wsi, może uda się Wam przybyc do Roberta na tarasowe :D :D

miło patrzec jak u Was mury pną się do góry :lol: :lol:

pozdrawiam

 

PS na szczęście byliśmy na samym początku i pani z Dako nie była świadoma, ale zrobiłam taki sam manewr jak chcieliście tzn kupilam u niej projekt po czym jako że stwierdziliśmy że będziemy do niej jeżdzić na osową to projekty przerzuciła do Bydzi i wplątując jej męża, ona w biurze w BB uciekliśmy co sił w nogach z papierami, ale on za jej słodycz wcale nie był zbyt miły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aga i Krzyś - jak bywacie to i mnie odwiedźcie :) no i inni też mogliby przejeżdżając Dzień dobry powiedzieć ;) Chyba zacznę myto pobierać na Łochowskiej :lol:

Roberts - ja się chętnie zjawiłabym ale ten weekend mocno urodzinowy ;) sobota prawie na 100% odpada... :( a może piątek ? :)

 

aha - żwir do zaprawy cementowej - Żegluga czy Wojdal (polecał Horatio kiedyś) ? Skąd lepszy? Słyszałam też, że jest w Łochowie ale nie mam żadnego namiaru na nich... Może słyszeliście coś?

 

pozdrawiam!

 

hej Doriska

 

pytanie masz tendencyjne, albo tańsza wisełka albo lepszy i droższy Wojdal

dobra wisełka do tego dobre sito i życiowi fachmeni, których trzeba przypilnować i wisełka daje radę, a że żwiru będzie od ch.... ton to zależy co wolisz :D :D :D

 

mi podłogowi coś marudzili że wisełką nie robią to ich z góry objechałam, że mają robić czym jest i nie zawracać głowy, ale sito byc musi

cały domek (podłogi, fundamenty, tarasy :p) robimy wisełką i jest ok

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

KarolinaS bardzo zasmuciła mnie informacja o tym, że szukasz nowej ekipy :(

 

 

Dzis maja ostanio szanse -stawiają fundament z bloczków-mieli jakies problemy z wyznaczeniem niektórych scian(dom w kształcei literki T -geodeta wyznaczył 4 rogi-punkty)-mam nadzieje ze zrobia to solidnie i nie bedzie zadnych odchylen.

 

Mam wrażenie że sami nie moga nic zrobić-musi być kierownik zeby ich oswiecic.

 

 

mkkafedzięki za namiary jak dzis cos zle zrobia to ich pozegndam.

 

Jeżeli byłaby od zaraz solidana ekipa to bym sie nie zastanawiała ale jest jak jest fachowców teraz trzeba rok wczesniej zamawiać więc nie mam wyjscia zobaczymy po dzisiejszym dniu, ale boję się co bedzie dalej jak teraz są takie problemy

 

Obecnie szukam bloczków 12 z betonu komórkowego :D :D :D :D

jak by ktos widział proszę dac znać :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis maja ostanio szanse -stawiają fundament z bloczków-mieli jakies problemy z wyznaczeniem niektórych scian(dom w kształcei literki T -geodeta wyznaczył 4 rogi-punkty)-mam nadzieje ze zrobia to solidnie i nie bedzie zadnych odchylen.

Mam wrażenie że sami nie moga nic zrobić-musi być kierownik zeby ich oswiecic.

niedobrze - w gadce tylko dobrzy są :(:( :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzwoniłam po żwirowniach w okolicy za żwirem do zaprawy cementowej do bloczków betonowych (fundament):

 

Wir-bud - 10,98zł brutto za tonę (można jeszcze coś uszczknąć) Stary Fordon

Żegluga - 13,42zł brutto

Wojdal - 15,86zł brutto

 

niezła rozbieżność cen :-? Nikt wcześniej nie pisał o Wir-budzie, więc nie wiem co o nim sądzić. Oczywiście do tego wszystkiego należy dodać koszty transportu.

 

mkkafe - mój majster później będzie budował na zaprawę klejową, ale fundamenty radzi tradycyjnie wymurować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzwoniłam po żwirowniach w okolicy za żwirem do zaprawy cementowej do bloczków betonowych (fundament):

 

Wir-bud - 10,98zł brutto za tonę (można jeszcze coś uszczknąć) Stary Fordon

Żegluga - 13,42zł brutto

Wojdal - 15,86zł brutto

 

niezła rozbieżność cen :-? Nikt wcześniej nie pisał o Wir-budzie, więc nie wiem co o nim sądzić. Oczywiście do tego wszystkiego należy dodać koszty transportu.

 

mkkafe - mój majster później będzie budował na zaprawę klejową, ale fundamenty radzi tradycyjnie wymurować.

 

Dorisa chcąc nie chcąc to też jest Wisła zarówno ze starego fordonu jak i z zeglugi, ta ostatnia górka u nas jest z tamtąd, generalnie za nas tę kwestię załatwiał Pan od transportu :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzwoniłam po żwirowniach w okolicy za żwirem do zaprawy cementowej do bloczków betonowych (fundament):

 

Wir-bud - 10,98zł brutto za tonę (można jeszcze coś uszczknąć) Stary Fordon

Żegluga - 13,42zł brutto

Wojdal - 15,86zł brutto

 

niezła rozbieżność cen :-? Nikt wcześniej nie pisał o Wir-budzie, więc nie wiem co o nim sądzić. Oczywiście do tego wszystkiego należy dodać koszty transportu.

 

mkkafe - mój majster później będzie budował na zaprawę klejową, ale fundamenty radzi tradycyjnie wymurować.

 

Dorisa chcąc nie chcąc to też jest Wisła zarówno ze starego fordonu jak i z zeglugi, ta ostatnia górka u nas jest z tamtąd, generalnie za nas tę kwestię załatwiał Pan od transportu :p

 

 

zwir kosztuje tyle a co z transportem????

 

ile kosztuje transport???

 

Dori i mkkafe zamawiałyscie juz wieźbe?????

 

My dopiero wczoraj wkońcu dostalismy kredyt- po podnad miesiacu walki

 

:D :D

i zaczynam dalej zakupy robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to raz jeszcze ze szczegółami

12 ton żwiru plus transport do Murowańca

Wir-bud - 10,98zł brutto ze zniżką: 96,00zł plus 300 transport razem 369zł

Żegluga - 13,42zł brutto 12*13,42=161,04zł plus 320 transport razem 481zł

Wojdal - 15,86zł brutto 15,86*12=190,32zł plus 269 transport razem 459zł

 

no chyba, że się załatwi tańszy transport...

ogólnie na 12 tonach można przyciąć 90-100zł... pytanie tylko czy warto :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to raz jeszcze ze szczegółami

12 ton żwiru plus transport do Murowańca

Wir-bud - 10,98zł brutto ze zniżką: 96,00zł plus 300 transport razem 369zł

Żegluga - 13,42zł brutto 12*13,42=161,04zł plus 320 transport razem 481zł

Wojdal - 15,86zł brutto 15,86*12=190,32zł plus 269 transport razem 459zł

 

no chyba, że się załatwi tańszy transport...

ogólnie na 12 tonach można przyciąć 90-100zł... pytanie tylko czy warto :roll:

 

doriska pogadaj z moim mezulem o transporcie piachu, moze cos wyduma

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Zawickiej z Wodociągów znowu zepsuła sie koparka -przyłącza wody jutro nie bede miała jak pech to pech na całego :evil: :evil: :evil:

i nie wiadomo kiedy

 

Karolina - u nas obiecała, że jak przyjdę do niej dwa tyg przed zalaniem ław - to będzie w sam raz. Zapłaciłam ponad miesiąc temu i ciągle jakieś wymówki - a to jedyne dwie ekipy jej zabrali na poczet budowy jakiejś drogi a to teraz koparka... :evil: :evil: :evil: dobrze, że mam poczciwego sąsiada bo ławy w ten upał nie sposób nie podlewać! Ale za chwilę się zdenerwuję i studnię wykopię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzwoniłam po żwirowniach w okolicy za żwirem do zaprawy cementowej do bloczków betonowych (fundament):

 

Wir-bud - 10,98zł brutto za tonę (można jeszcze coś uszczknąć) Stary Fordon

Żegluga - 13,42zł brutto

Wojdal - 15,86zł brutto

 

niezła rozbieżność cen :-? Nikt wcześniej nie pisał o Wir-budzie, więc nie wiem co o nim sądzić. Oczywiście do tego wszystkiego należy dodać koszty transportu.

 

mkkafe - mój majster później będzie budował na zaprawę klejową, ale fundamenty radzi tradycyjnie wymurować.

 

he he Dori - nawet mi przez mysl nie przeszlo aby bloczki betonowe na klej kleic :lol:

Chodzi o zaprawe do bloczkow - gotowa mpa 15 - przywozi ja gruszka z cementu i zwiru i w wapna chyba :roll: Z betoniarni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KarolinaS - dowoz do Wierzchucinka z Fordonu 320 zl by mnie kosztowal. Netto

 

Wiezby narzie nie zamawiam. Moja ekipa w nast tyg juz wyjezdza, w sierpniu dopiero strop, scianki szczytowe. wiezbe planuje na wrzesien/pazdziernik

 

Dori - widze ze przez 3 tygodnie podrozal i zwir (nam proponowno po 9 zl) i transport - do mnie jest zdecydowanie dalej. No coz. I dlatego j zamowilam gotow zaprawe - z transportem wyniosla mnie 880 zl brutto ze wszystkim.

Robienie zaprawy tradycyjnie wynioslo by mnie 1100-1200 za sme materialy - bez pradu do betoniarki - ktory wytwrza agregat - wiec tanio nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...