Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Budowlaniec to nasz znajomy i właściwie próbujemy wspólnie iść w stronę 'taniej'. Chociaż dziś wlyali ławy (wygląda świetnie) ale koszt betonu : 23 m...5800 zł!!! I na tym nie koniec bo mamy mieć ponoć płytę wylaną a to kolejny koszt następnych 23m.. powiedzcie czy płyta jest konieczna? Jeszcze nie pytałam majstra ale chętnie bym ominęła ten wydatek (szczerze mówiąc 6 tysięcy to dla nas fortuna a miec a nie mieć na tym etapie...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

Jeśli idzie o chudziak to nie należy tego nazywać "płytą".

Po za tym jeśli już chudziak to wpierw należy wykonać kanalizację oraz wprowadzić rurę osłonową, przez którą zostanie wprowadzone przyłącze wodociągowe.

Poprawniej byłoby jeszcze ułożyć rurę osłonową, przez którą zostanie wprowadzony przewód zasilający w energię elektryczną. No chyba, że ta będzie napowietrzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowlaniec to nasz znajomy i właściwie próbujemy wspólnie iść w stronę 'taniej'. Chociaż dziś wlyali ławy (wygląda świetnie) ale koszt betonu : 23 m...5800 zł!!! I na tym nie koniec bo mamy mieć ponoć płytę wylaną a to kolejny koszt następnych 23m.. powiedzcie czy płyta jest konieczna? ...)

 

O jakiej płycie piszesz? Jeśli mowa o płycie fundamentowej, na której stanie dom i która jednocześnie jest posadzką, to niezwłocznie wyrzuć budowlańca na zbity pysk!

Płyta jest znakomitą alternatywą dla fundamentu, oszczędza wiele czasu i pracy, ale musi być zaprojektowana, uzbrojona i mieć przygotowany grunt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jesteśmy na etapie wybierania dachówki i okien.

 

1)gdzie dostanę najtaniej dachówkę ceramiczną? na razie wygrywają białe błota nad cekpolem ale może jest jeszcze gdzieś taniej, proszę o pomoc

 

2) Okna- zrobiłam wycene w m&s ale wybierałam najdroższe :) mąż nie chce się na taką cenę zgodzić i dla porównania przedstawiił mi o 4 tyś tańszą wycenę w carpenterze, najprostrze dwukolorowe ( coprawda cena samych okien jest prawie taka sama ale carpenter dał 40 % rabatu m&s tylko 12). Pytanie jednak dotyczy tego co sądzicie o carpenterze?

jutro i tak poproszę o tańszy odpowiednik w m&s, kieruje się waszymi komentarzami ze jesteście zadowoleni z m&s.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jesteśmy na etapie wybierania dachówki i okien.

 

1)gdzie dostanę najtaniej dachówkę ceramiczną? na razie wygrywają białe błota nad cekpolem ale może jest jeszcze gdzieś taniej, proszę o pomoc

 

2) Okna- zrobiłam wycene w m&s ale wybierałam najdroższe :) mąż nie chce się na taką cenę zgodzić i dla porównania przedstawiił mi o 4 tyś tańszą wycenę w carpenterze, najprostrze dwukolorowe ( coprawda cena samych okien jest prawie taka sama ale carpenter dał 40 % rabatu m&s tylko 12). Pytanie jednak dotyczy tego co sądzicie o carpenterze?

jutro i tak poproszę o tańszy odpowiednik w m&s, kieruje się waszymi komentarzami ze jesteście zadowoleni z m&s.

Pozdrawiam

 

Carpenter - OKNA - nic nie mogę powiedzieć, ale DRZWI (wewnętrze i zewnętrzne) - duże TAK,

 

Okna - w moim wypadku rozważano przede wszystkim M&S i OknoPlast Kraków (wygrała żona i OknoPlast)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam dziś na wycenie w m&s poprosiłam o wycenę zwykłych okien żyby było porównanie z carpenterem i niestety są dużo droższe. w carpenterze cena wynosiła 7 z hakiem a w m&s prawie 10 z hakiem. no to już jest różnica. a jesteś zadowolony z okno plastu? mój znajomy mówił ze im duże okno jednoskrzydłowe się wygina ( za słabe wzmocnienie) chyba jednak wygra carpenter bo razem okna+ brama+ drzwi zewnętrzne u nich wyniesie 13 tyś a w m$s ten sam "komplet"16500 Sama nie wiem. czekam jeszcze na wasze podpowiedzi. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...