Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

 

Po wielkiej wędrówce po różnych i rózniastych projektach stanęło na tym, że wybraliśmy projekt z pracowni p. Boducha

UPB-101 Dom przy turkusowej. Oczywiście nie obędzie się bez rewolucji.

Z planowanych zmian to np.:

- likwidacja podcienia od strony ogrodu

- przestawienie ściany działowej pomiędzy "salonem" a pokojem i jednoczesne przestawienie komina na przeciwległą ścianę.

Poglądowy rysunek jest TUTAJ

Z informacji uzyskanych od projektanta wynika, że zmiany takie mogą być zrealizowane bez większych problemów bo środkiem domu biegnie podciąg. No właśnie... czy już mam się bać tego/takiego rozwiązania. Może, jako bardziej zaawansowani w temacie, macie jakieś uwagi?

(Jestem tuż przed wciśnięciem przycisku "Wyślij zamówienie" :roll: )

 

I druga sprawa: zbliża się zima a ja wyrosłem już z... sanek :lol: Oddam i jeszcze dowiozę (w granicach Bydgoszczy i tuż obok). Może ktoś jest chętny?

 

Siemanko. Masz jeszcze sanki? A tak w ogóle to poszukuje dla dziecka ok. 2 lat saneczek. Wiem tez ze nie to forum, ale jak juz ktos poruszył temat to pociągnąłem.

Pozdrawiam.GG 11332881.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pozwolę sobie odpowiedzieć na pytania w temacie zużycia prądu, bo też mam ogrzewanie elektryczne. Ogrzewam ok. 150 m. Mam kominek z rozprowadzeniem ale bez płaszcza. Do końca listopada ogrzewaliśmy tylko kominkiem. Wtedy rachunki za prąd za 1 m-c (taryfa weekendowa) 200 (latem)-250 zł (jesienią). Rozpalanie w kominku 1 raz dziennie - popołudniu, paliło się do wieczora. Zużycie ok. 1,5 m drewna w miesiącu. Teraz z włączonym ogrzewaniem przez ok. 1 tydzień (rozliczenie na 10 grudnia) dostaliśmy rachunek tylko 30 zł wyższy niż poprzedni, więc teoretycznie ogrzewanie prądem przez miesiąc kosztuje nas ok. 120-150 zł. Zobaczymy co będzie po tych mrozach :roll: - rozliczenie 10 stycznia :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz z włączonym ogrzewaniem przez ok. 1 tydzień (rozliczenie na 10 grudnia) dostaliśmy rachunek tylko 30 zł wyższy niż poprzedni, więc teoretycznie ogrzewanie prądem przez miesiąc kosztuje nas ok. 120-150 zł. Zobaczymy co będzie po tych mrozach - rozliczenie 10 stycznia

 

Jest to wróżenie z fusów. Zimą naturalnie zużycie prądu wzrasta z powodu krótkiego dnia, więc można by napisać że ogrzewacie się prądem prawie za darmo. Jak ktoś chce opisywać ile zużył energii to niech to są dane wiarygodne żeby potem ktoś się nie zdziwił jak sobie takie ogrzewanie zainstaluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wróżenie z fusów. Zimą naturalnie zużycie prądu wzrasta z powodu krótkiego dnia, więc można by napisać że ogrzewacie się prądem prawie za darmo. Jak ktoś chce opisywać ile zużył energii to niech to są dane wiarygodne żeby potem ktoś się nie zdziwił jak sobie takie ogrzewanie zainstaluje.

Nie masz racji, bo napisałam, że rachunki w okresie jesiennym (czyli za wcześniej włączane światło itp.) były wyższe niż w okresie letnim o ok. 50 zł. Proszę o czytanie ze zrozumieniem, a nie pochopne ferowanie opinii. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to tylko uważam że należy podawać wartości z podliczników na grzanie, bo to jest prawidłowa wartość a nie domniemana. Może na weekend wyjechaliście albo chłop zasnął kilka razy przed plazmą i spał do rana na fotelu i zżarło kilka kWh. Najkrótszy dzień jest w grudniu, rachunki z października czy listopada też są inne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

Odnoszę wrażenie, że rume zwyczajnie się czepia i zaraz powie, że trzeba podać jeszcze jak często goli się mąż nastki79.

Myślę, że każdy zdrowy człowiek ma świadomość iż zużycie energii elektrycznej na potrzeby nie związane z ogrzewaniem wzrasta wraz ze skracającym się dniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero
Odnoszę wrażenie, że rume zwyczajnie się czepia i zaraz powie, że trzeba podać jeszcze jak często goli się mąż nastki79.

Hehe - ręcznie się goli, to może za bardzo oszczędzamy i sknery jesteśmy, więc też nie ma co porównywać z innymi :wink:

 

Sory nastka79, ale to że ręcznie mąż się goli to wiedziałem sam. Nie ma raczej póki co samojezdnych czy samogolących maszynek do golenia:-) Są elektryczne lub z ostrzem stałym ale niestety jak przy jednych tak i przy drugich trzeba używać rąk.

Rozumiem jednak, że przy goleniu mąż nie zużywa prądu - to chciałaś powiedzieć? A ja myślę, że to też nie jest prawda bo goląc się korzysta z oświetlenia w łazience:-)

Jak tak dalej będziecie sknerzyć to jeszcze energetyka będzie Wam dopłacać:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się mnie czepiacie bo ja się czepiam :)

Ja tylko zwracam uwagę że szacunkowy koszt ogrzewania miesięczny na podstawie wzrastających rachunków na początku grudnia to po prostu fantazja.

Na początku grudnia było względnie ciepło w porównaniu z drugą połową. A jeśli chodzi o zużycie prądu na inne potrzeby niż ogrzewanie to ja zużywam znacznie więcej. U mnie rachunki za prąd po tym jak włączyłęm lodówkę nie wzrosły a nawet jeden zmalał, czy to oznacza że lodówka prądu nie bierze a nawet produkuje? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zwracam uwagę że szacunkowy koszt ogrzewania miesięczny na podstawie wzrastających rachunków na początku grudnia to po prostu fantazja.

 

A nie przyszło Ci do głowy, że zamiast fantazji, czy wróżenia z fusów mogła to być zwykła próba pomocy innym użytkownikom. Może nie w 100% miarodajna, ale przedstawiająca obraz, czyli to co osobom nigdy prądem nie ogrzewającym jest bardzo potrzebne.

 

Chwała nastce79, że chciało jej się porównać i przeliczyć rachunki, tylko po to, żeby podpowiedzieć niewiedzącym jakiego rzędu są koszty ogrzewania. Oczywiście, że lepiej by było to zrobić, gdyby spisać dane z podlicznika do ogrzewania, ale wtedy powiedziałbyś, że albo ma za mały domek, albo za bardzo ocieplony i też są wyniki niemiarodajne.

 

Wydaje mi się, że nie jest to forum naukowe, a użytkowe, i jako takie powinno przedstawiać opinie i odczucia użytkowników, a nie wyniki laboratoryjnych badań. Dlatego apeluję o odrobinę szacunku dla tych, którym się chce pomagać innym.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...