Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No kotek to się udał, wygląda świetnie :D

A jak grzeje siedząc na kolanach :lol: :lol:

 

A domek jak wyszedł? :)

 

Poddasze robione "tymi ręcami" więc nie jest źle choć nie powiem, że mogłoby być lepiej.

Zewnętrzne ocieplenie robiła ekipa i w sumie też nie ma się do czego czepić.

 

Ale przy następnej 8) chałupie będę mądrzejszy.

 

EDIT: Już widzę - w albumie ;)

Nie ma tam wszystkich zdjęć ale jak wrócę do domu to coś tam jeszcze wrzucę i podlinkuję na grupę.

 

 

Edit:

To taki fatalny :oops: :oops: mix w moim wykonaniu:

 

dom od frontu

http://upb101.ovh.org/albums/userpics/10002/normal_front~0.jpg

 

dom od "ogrodu"

http://upb101.ovh.org/albums/userpics/10002/normal_tyl~1.jpg

 

zdjęcia termo w pokoju

http://upb101.ovh.org/albums/userpics/10002/normal_pokoj.jpg

 

tu słów kilka: zdjęcia były zrobione w pokoju przylegającym do garażu. Jak widać na normalnym zdjęciu strop garażowy jest niżej od stropu "domowego". Ściana garażowa ocieplona poniżej stropu - 10 cm a powyżej stropu 12 cm styropianu, na domu 18 cm, strop nad garażem nie ocieplony.

Na zdjęciu termo widać, że narożnik budynku jest zimniejszy od reszty ściany (zdjęcie po lewej) a następnie zimniejsza linia wyznaczająca ów strop nad garażem i kawałek słupa łączącego wieńce. A najcieplejsze są meble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chcę to mieć ale muszę posłuchać opinii osób które coś takiego mają u siebie. Chciałabym połączyć wszystkie rynny ze studnią-zbiornikiem na deszczówkę do podlewania ogrodu- nie jestem zfixowaną ekologicznie osobą ale myślę że trochę się tej deszczówki marnuje i można coś z tym zrobić. Teraz problem w tym czy wybrać zaawansowaną technologię czyli zatrudnić specjalistyczną firmę i zamontować filtry i specjalny zbiornik z pompą elektryczną bo to prostsza ale dużo droższa wersja czy wrzucić w ziemię kilka kręgów betonowych i na górze zamontować pompę ręczną abisynkę (cudeńko bardzo mi się podobają szczególnie zdobione) ale siła własnych mięśni (choć to może i lepiej).

pozdrawiam pap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz problem w tym czy wybrać zaawansowaną technologię czyli zatrudnić specjalistyczną firmę i zamontować filtry i specjalny zbiornik z pompą elektryczną bo to prostsza ale dużo droższa wersja czy wrzucić w ziemię kilka kręgów betonowych i na górze zamontować pompę ręczną abisynkę (cudeńko bardzo mi się podobają szczególnie zdobione) ale siła własnych mięśni (choć to może i lepiej).

pozdrawiam pap

 

No i jeszcze wersja trzecia - zakopany zbiornik na olej opałowy + pompa elektryczna za 70-100zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalna:

 

poszukuję sprawdzonej ekipy od ocieplenia podasza, stelarzy i obłożenia płytami g-k - zima sroga więc wiadomo kto solidny i dobrze wykonał zlecenie.

 

Nie pogardzę też namiarami na ekipę od tynków wewnętrznych i zewnętrznych, podbitki itp.

 

Przeszukałam 20 stron tematu grupy wstecz, tynkarze są ale z tą pierwszą same namiary na PW - więc nie bijcie żem leniwa.

 

Mam pytanie czy ktoś brał też parapety z M&S-a, oferują na zewnątrz granit za 65 zł m bieżący (nie wiem czy to drogo czy tanio).

A i interesuje mnie też ile płaciliście za parapety wewnętrzne drewniane/ mniej więcej jaki jest koszt jednego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj prowadzeni nostalgią zajechaliśmy zerknąć jak tam to wszystko wygląda. Trochę smutno... Dysperbit wygląda 'mało świerzo' jakieś białe zacieki powychodziły. Czy myślicie że trzeba maznąć te fundamenty raz jeszcze?

Fundamenty zostały na zime jak stały tzn tyle że pociągnięte dysperbitem i już. Ani nie daliśmy rady zasypać ani przykryć ;-( no i teraz wygląda smutno.

 

Na moje trzeba pociągnąć raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może z innej beczki.

Otóż nasz kochany piesek, bez naszej wprawdzie zgody, ale: postanowił powiększyć swoją rodzinę:)

 

I tak mamy śliczne szczeniaczki!!!

Chętnie się nimi podzielimy:)

 

Mamusia to szlachetnej rasy kundelek, wyglądem zbliżonym do wilczura, wielkośc tak do kolan.

Są pieski i suczka. Dwa kolorki: Biało-czarny (mała krówka:) ), czarny z brązem.

Szczeniaczki przyszły na świat 25 stycznia, wychowywane są, podobnie jak i mamusia, na dworze, mieszkają w budzie.

Są boskie! Już nawet warczą i szczekają!!! Idealne na Wasze podwórko. Jak wrodziły się w mamę, to będą na pewno czujnie pilnowały posesji!

A jak w tatę - hmmm. Tatuś nieznany:D

Wkleję później zdjątka.

Szczeniaczki będą do odbioru za ok 3-4 tyg, jak troszkę podrosną.

Zapraszam zainteresowanych na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Dysperbit wygląda 'mało świerzo' jakieś białe zacieki powychodziły. Czy myślicie że trzeba maznąć te fundamenty raz jeszcze?

Fundamenty zostały na zime jak stały tzn tyle że pociągnięte dysperbitem i już. Ani nie daliśmy rady zasypać ani przykryć ;-( ....

 

Zostawiłeś niezasypane (nie wypełnione piachem wewnątrz i obsypane ziemią z zewnątrz) fundamenty na zimę? Nikt Ci nie powiedział, czym to grozi???

Ty się nie martw dysperbitem, idź, daj na mszę, żeby Ci chałupa stała.

 

mcs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłeś niezasypane (nie wypełnione piachem wewnątrz i obsypane ziemią z zewnątrz) fundamenty na zimę? Nikt Ci nie powiedział, czym to grozi???

Ty się nie martw dysperbitem, idź, daj na mszę, żeby Ci chałupa stała.

 

mcs

 

Buuuuu, ale sie strasznie zrobilo.....

 

Myslisz, ze wniosles cokolwiek rzeczowego do dyskusji poza niepotrzebnym zasianiem niepokoju? Jesli chcesz w sposob uzasadniony ostrzec innego forumowicza, to przydaloby sie nieco informacji, a nie prowokowanie trzesienia gaciami...

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...