Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, mamy zamiar z żoną jeszcze w tym roku wykonać stan zero. Budowa w miejscowości Prądki k/Bydgoszczy. Będzie do tego oczywiście potrzebna woda :-) Stąd moje pytanie: czy ma ktoś może namiar na sprawdzoną firmę wiercącą studnie w Bydgoszczy i okolicach? Chodzi o studnię na minimum kilkanaście metrów aby po zakończonej budowie nadawała się również do picia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie dawno tu nie było! Powód jeden ale głośno krzyczący... i ważący już z 6 kg! ;-)

Za chwilę będziemy zabierać się do ocieplania wełną poddasza. Moja prośba o cenę za robociznę- całokształt tzn. wełna, folia, stelaż i płyty k-g. Mam człowieka do tej roboty ale jeszcze nie wiem ile mu zapłacić.

Ile brali od was ekipy?

Gdzie i w jakiej cenie wełna?

pozdrowienia

pap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj ... ilu nowych ludzi ... ile nowych stron:) Miło tu zajrzeć znowu...

Ale do sedna: potrzebuję niewiele, ale jednak, suporeksu 12 do postawienia ścianki i zrobienia dodatkowego pokoiku dla naszej dodatkowej mieszkanki, którą trzeba wyeksmitować już koniecznie z naszej sypialni:))

Więc jeśli macie i chcecie odsprzedać pozostałości po budowie - proszę o info na priv. Nawet małe ilości - po 10-20szt... MUROWANIEC i okolice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukamy ekipy do wykonania stanu surowego otwartego (najlepiej z dachem) w MUROWAŃCU.

Fundamenty jeśli by się udało jeszcze przed zimą chcielibyśmy postawić.

Będziemy wdzięczni za wszelkie sprawdzone namiary (najlepiej poza firmami stricte budowlanymi).

 

Proszę info na forum lub na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori mi zalega suporex na dzialce, zamowilam go za duzo, jest swiezutki i jeszcze na palecie ale przez pare tygodni nie bede w Murowancu, musze odetchnac od stresow budowy ;) Ale pewnie nie bedziesz chciala tyle czekac?

 

Przyzol, ja moge powiedziec jakiego budowlanca z Murowanca nie polecam, mimo ze cena byla dobra a predkosc prac zawrotna to najgorsza cecha tego pana S. bylo nie odbieranie telefonow i motto w pracy ze "co zlego to nie on".

 

Papuch gratuluje 6 kilo szczescia, moje ma juz ponad 8 kg, budowalo razem ze mna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piogron dzięki za wiadomość. Teraz poradźcie mi jeszcze ile człowiekowi zaproponować skoro będzie robił teraz wełnę (z pomocnikiem w osobie mojego męża) a dopiero powiedzmy w lutym-marcu stelaż i płyty. Czy cena 20 zł za metr wełny teraz i 20 zł za płyty ze stelażem - to nie za mało? Myślimę o tym że pracować będzie z mężem więc... mało czy dość?

Dalej, ile zapłacić za malowanie więźby drewnochronem? Wiem, pewnie powinna być pomalowana kiedy była układana ale tak się nie stało... nikt nie wie dlaczego.

No to ile za taką czynność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że wełny dacie 2 warstwy (pomiędzy krokwie i pod nie) tak więc stelaż już teraz trzeba będzie dać- druga warstwa sama się nie utrzyma :-)

Samo położenie folii i płyt stanowi raczej mniejszą część roboty. Jak to rozliczyć z wykonawcą to już trzeba samemu zdecydować.

 

Jeżeli chodzi o impregnowanie więźby to też musisz zdecydować: pędzlem czy natryskowo, 1 raz a może dwukrotnie...

Natryskowo idzie szybciej, ale czy lepiej? Dyskusji na ten temat jest wiele.

Ile tej więźby do zaimpregnowania? Natryskowo dach wielospadowy 300m2 można spokojnie zaimpregnować w 1 dzień, pędzlem może być ciężko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za kładzenie wełny 15cm między krokwie płaciłem 5 zł za m2. Obecnie ten sam fachowiec wykańcza mi poddasze płytami k-g ze stelażem i kładzie dodatkowo pod płytą wełnę 5cm, do tego szpachlowanie i wykończenie. Za to zawołał 25zł/m2. Mam trochę tego bo jakieś 250 m2.

Jest jedno ale, koleś się nie spieszy robi już tak u mnie 2 miesiąc i dopiero kończy kłaść rigipsy. Mi również się nie spieszy więc jest ok

Ja rozliczałem się z nim etapami, oddzielnie za wełnę, za stelaże i płyty k-g a na końcu za szpachlowanie i wykończenie.

 

Co do impregnowania, to ja również robiłem natryskowo. Nie wyobrażam sobie tego wszystkiego malować pędzlem. Jednak część drewna użytego do podwieszanego sufitu, malowałem już wałkiem na teleskopie i w sumie wyszło podobnie, mam nawet wrażenie, że bardziej dokładniej niż natryskowo. Problem był jedynie z dojściem do zakamarków na złączeniach.

 

Korzystając z okazji, chciałbym poprosić was o namiary na sprawdzonego szklarza z okolic Bydgoszczy, który wykonałby kabinę prysznicową i lustro do łazienki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba z dwa lata tu nie zaglądałam :o ale kiedyś zawsze mogłam liczyć na pomoc forumowiczów to może teraz też się uda ;)

1. szukam kogoś kto wykona mi podbitkę z pcv, dość pilne....dach dwuspadowy (ile mniej więcej za mb robocizny? )

2. hydrofor się zapowietrza, szukam kogoś rzetelnego, kto by go prawidłowo podłączył, nie musi byc firma, może wystarczy jakaś złota rączka, byle szybko i skutecznie no i nie w cenie nowego hydroforu... to jeszcze pilniejsze od podbitki, bo nie mam wody kilka razy na dobę a tym samym brak ogrzewania a półroczne maleństwo w domu :(

z góry dzięki, jeśli ktoś zdecyduje się odpisać

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. hydrofor się zapowietrza, szukam kogoś rzetelnego, kto by go prawidłowo podłączył, nie musi byc firma, może wystarczy jakaś złota rączka, byle szybko i skutecznie no i nie w cenie nowego hydroforu...

Może zawór zwrotny puszcza... albo w ogóle go nie ma. Najprościej wezwać hydraulika. Niestety nie mam namiaru na sprawdzonego fachowca :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakąś firmę gdzie zamawialiście okna i z której jesteście zadowoleni?

 

Ja zamawiałem w Tessie w Lisim Ogonie, ale nie wiem czy warto ją polecić. Ciągle było coś do sprawdzenia i poprawy. Niby przyjeżdżali ale dopiero po kilku a nawet kilku nastu telefonach. Ciężko doprosić sie o przyjazd. Nie chcę im na razie robić antyreklamy i oceniać, gdyż same okna Avante są super a firma jakoś mi specjalnie nie podpadła, ale zdecydowanie słabo u nich z obsługą. Najwyraźniej mają za mało ludzi. Słyszałem bardzo dobre opinie o firmie Okno-plus z Jagielońskiej która montuje okna MS. Sąsiadka poleca no i na tym forum też czytałem dobre opinie na ich temat.

 

Co do hydraulika to mogę polecić jednego, ale nie wiem, czy będzie miał teraz wolny czas. Jeżeli jesteś nadal zainteresowany to daj znać na priv.

Ja sam poszukuje sprawdzonej firmy, produkującej szamba betonowe. Czy ktoś może z was zamawiał z którejś z firm z pod Radomia? Jest ich bardzo dużo, szuakm sprawdzonej. Najlepiej nie drogie szambo max 10m2 za niewielką cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...