Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

zadzwon 505 065 017 - robota super, cenowo ok, sklepu nie ma, ale jak wybierzesz z katalogu tam biedziesz miec

oszczedzasz ok, 15-25% w porownaniu do popiolka

 

powodzenia

 

Dzięki za namiary, czy robił Ci kominek? Jutro zadzwonię do niego.

Ja byłem już w 4 firmach i jak na razie najlepszą cenową ofertę dał Tomar z Pięknej. Ogólnie wychodzi prawie 30% taniej niż u Popiołka. Zastanawiam się tylko, czy dobrze radzi w kwestii wkładu. On poleca mi wkład firmy Maxflam. Mi w tej samej cenie podoba się Supra.

 

Ponawiam prośbę do Was o info odnośnie majstrów do tynkowania zewnętrznych ścian bez ocieplania styropianem. Czy na prawdę nikt dzisiaj tak nie robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam, suzkam wykonawcy do ogrozenia. Ogrodzenie będzie z bloczków łupanych (więc technologia wykonania bliska do klinkieru) z kutymi przęsłami.

czy mozecie mi kogos polecic?

dziekuje

arek

 

Cześć.

Obecnie mam takiego fachowca, który robi mi ogrodzenie tradycyjne a później murowane ale z cegły klinkierowej. Ten sam człowiek, robił u sąsiada też ogrodzenie z łupka. Na razie Ci go nie polecę, bo nie wiem jak się u mnie sprawdzi. Ma skończyć w tym tygodniu i póki co to za dużo nie zrobił jeszcze a czas ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie, dla mnie to ważne bo za 4 dni mam ruszać z budową, ale nie wiem czy gościowi nie podziękować. Zamierzam budować dom parterowy niepodpiwniczony z poddaszem użytkowym i garażem o pow. 113 m. Facet za stan SSO bez więźby chce 32 tysie, ale wydaje mi sie że to zbyt dużo. Co Wy na to ? Ile płaciliście za taki sam stan?

Ewentualnie jeśli ma ktoś namiary na dobrego godnego polecenia murarza chętnie skorzystam. Moja lokalizacja to Małszyce.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He madazlotko. Wydaje mi się, że facet przegiął, aczkolwiek napisz mi jeszcze w jakiej technologii będzie budowany dom i na ile jest on skomplikowany. Ja 2 lata temu za dom z poddaszem użytkowym, i garażem o łącznej powierzchni około 210 m2 za stan surowy bez dachu zapłaciłem te 32 tyś. Tylko, że mur 3 warstwowy, więc wydaje mi się, że ten Twój ostro przegiął z wyceną bo Twój jest o połowę mniejszy. Albo się targuj, albo szukaj innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie, dla mnie to ważne bo za 4 dni mam ruszać z budową, ale nie wiem czy gościowi nie podziękować. Zamierzam budować dom parterowy niepodpiwniczony z poddaszem użytkowym i garażem o pow. 113 m. Facet za stan SSO bez więźby chce 32 tysie, ale wydaje mi sie że to zbyt dużo. Co Wy na to ? Ile płaciliście za taki sam stan?

Ewentualnie jeśli ma ktoś namiary na dobrego godnego polecenia murarza chętnie skorzystam. Moja lokalizacja to Małszyce.

Pozdrawiam

 

Wywal dziada, za taki domek max 20.000, ale tylko sprawdzone ekipy, jak nie to droga przez meke :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He madazlotko. Wydaje mi się, że facet przegiął, aczkolwiek napisz mi jeszcze w jakiej technologii będzie budowany dom i na ile jest on skomplikowany. Ja 2 lata temu za dom z poddaszem użytkowym, i garażem o łącznej powierzchni około 210 m2 za stan surowy bez dachu zapłaciłem te 32 tyś. Tylko, że mur 3 warstwowy, więc wydaje mi się, że ten Twój ostro przegiął z wyceną bo Twój jest o połowę mniejszy. Albo się targuj, albo szukaj innego.

 

Mój domek ma prostą bryłę,rzuć okiem na projekt Z40 GPP, a garażem to 140m2, mur 3 warstwowy, gazobeton. W zasadzie nic w nim nie zmieniałam poza podniesieniem ścianki kolankowej i dodaniem 4 okiem. Dziś ogarnęły mnie wątpliwości co do kwoty, bo z tego co słyszę to stawki są niższe...sama nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój domek ma prostą bryłę,rzuć okiem na projekt Z40 GPP, a garażem to 140m2, mur 3 warstwowy, gazobeton. W zasadzie nic w nim nie zmieniałam poza podniesieniem ścianki kolankowej i dodaniem 4 okiem. Dziś ogarnęły mnie wątpliwości co do kwoty, bo z tego co słyszę to stawki są niższe...sama nie wiem

 

Hej no to jest przegięcie maksymalne! Przecież to jest nieskomplikowany projekt niewielkiego domku. Facet przegiął na maksa. Ale wiem coś o tym. Jak ja szukałem, to jeden murarz zawołał mi za stan surowy 50 tyś i jeszcze mi marudził, że łuków robić nie będzie :) Oczywiście nie wybrałem go ;)

Jak chcesz mogę Ci polecić mojego murarza. Nie wiem tylko czy będzie miał teraz wolny termin :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Wie ktoś ile wynoszą normy odnośnie poziomu stropu terivy bo budowlańcy źle podparli strop i mam nierówny sufit, o kilka centów.

A gdzie był kierownik budowy? Nie sprawdził stemplowania?

Jeżeli chodzi o to jak powinno to być wykonane to zazwyczaj producent podaje zalecenia w zależności od konkretnego rodzaju stropu.

Tutaj masz przykład: http://www.stropex.com.pl/jak_montowac_stropy_teriva.php

Czy to strop baumat (ja mam akurat taki) czy winerberger, solbet itd. wszystkie mają instrukcję w której jasno jest napisane co i jak należy robić

Współczuję sytuacji... :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia ja mam MS tytanowe termo, ja i moi sasiedzi, sasiad chwali a ma od roku, ja mam od 2 miesiecy wiec nie mam opinii, chybaze w wygladzie, tu jestem bardzo zadowolona. Kilku fachowcow co u mnie robili, nie zwiazanych z oknami, mowilo ze to dobry wybor.

 

Judox ja mam terrive wybrzuszona w salonie, roznica 7 cm, nikt tego wczesniej nie zauwazyl dopiero tynkarze, problem z tym taki ze tam musze zrobic sufit podwieszany, nikt nie mowil ze to jakas wada wymagajaca poprawki. Mi ukradli czesc stempli jak jeszcze podpieraly sufit wiec tu pewnie wina..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary, czy robił Ci kominek? Jutro zadzwonię do niego.

Ponawiam prośbę do Was o info odnośnie majstrów do tynkowania zewnętrznych ścian bez ocieplania styropianem. Czy na prawdę nikt dzisiaj tak nie robi?

Wynegocjowaliśmy w zeszłym roku 100 ze metr z materiałem (ceresit tynk mineralny, baranek i farba silikatowa). Dlatego sądzę że ściana jednowarstwowa wcale nie wychodzi tak tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie, dla mnie to ważne bo za 4 dni mam ruszać z budową, ale nie wiem czy gościowi nie podziękować. Zamierzam budować dom parterowy niepodpiwniczony z poddaszem użytkowym i garażem o pow. 113 m. Facet za stan SSO bez więźby chce 32 tysie, ale wydaje mi sie że to zbyt dużo. Co Wy na to ? Ile płaciliście za taki sam stan?

Ewentualnie jeśli ma ktoś namiary na dobrego godnego polecenia murarza chętnie skorzystam. Moja lokalizacja to Małszyce.

Pozdrawiam

 

U mnie kończy ekipa bardzo solidna (zalewają strop). Dom parterowy niepodpiwniczony w podłodze 220 m kw. (projekt VIS-A-VIS 126a muratora) strop TERIVA. Wiem, że jeden dom mu wyskoczył, bo rodzinka kredytu nie dostała. Myślę, że będzie trochę taniej a jakościowo bardzo dobrze. Ja buduję w Zielonce, majster mieszka w g. Białe Błota k. Bydzi. Jeśli jesteś zainteresowany pisz na prywatny [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje dobrego ciesli i niedrogiego oczywiscie. Ciesla z ktorym sie umowilem, wyjechal do Niemiec i nie odbiera telefonu.

Tylko prosze o sprawdzone ekipy, mam w chwili obecnej murarzy, z ktorymi sie non- stop uzeram, partola robote na kazdym kroku.

nie chcialbym ogrzeszac sie z kolejna ekipa.

 

Witam

 

Sprawdzony cieśla i dekarz w jednym tylko nie wiem czy bedzie miał czas warto sprubować

Krzysztof- 660-325-467

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...