Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Poszukuję solidnego tartaku w celu zamówienia więźby dachowej. Goni mnie czas, bo chciałem zadaszyć budynek jeszcze w tym roku ale boje się że nie zdążę przed zimą (cieśla miałby zacząć w połowie listopada).Czy opady lub mrozy uniemożliwiają tego typu prace? Czy jest sens zaczynać dach czy odpuścić i przeczekać do wiosny? No i gdzie znaleźć dobrą więźbę w ciągu 3 tygodni (w miarę wysuszoną i zaimpregnowaną) ? czy wasze drewno na dach było wcześniej suszone i wjaki sposób i impregnowane ?

 

 

Wysuszonej wiezby nigdzie nie znajdziesz , zaden tartak nie robi takich zamowien ''na zapas'' - a do tego kazda wiezba rozni sie iloscia i wielkoscia krawedziakow.

Na koncu kazdej belki musi byc wbita kolorowa pieczatka - oznacza klase drewna, jesli masz watpliwosci zabierz do tartaku kogos kto sie zna na drewnie moze ktos z ekipy ktora zrobi wiezbe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Zieli,

 

i kolegi ktory polecal wykonawce ze Znina do wykonania posadzki, co zawiarala cena 22/m2 tylko robocizne?

jesli mieliscie w domu pomieszczenia bez podlogowki to kto rozkladal folie i styropian?

 

wszystko było przygotowane(tzn. folia styropian)

najlepiej jak zrobi to hydraulik tak myslę

cena 22zł to było za wszystko niczym się nie martwiłem (wszystkie materiały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko było przygotowane(tzn. folia styropian)

najlepiej jak zrobi to hydraulik tak myslę

cena 22zł to było za wszystko niczym się nie martwiłem (wszystkie materiały)

 

 

Zieli czyli w cenie byl koszt cementu, piasku i plastyfikatora pod podlogowke i robocizna razem 22 zl/m2?

a w miejscach bez podlogowki kto uklada styropian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Skontaktował się z nami redaktor Papliński z Muratora. Otóż... W związku ze zbliżającym się 30 -leciem Muratora chcemy zebrać grupę z Murowańca (okolic też, czemu nie?! :) i zrobić sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie, które ukaże się w lutowym numerze Muratora.

Zachęcam i zbieram info na priwie od osób, które chciałyby się w tym celu się spotkać. Może z tego coś więcej wyniknie niż zrobienie wspólnej fotki, która ukaże się w Muratorze? Może jest okazja, żeby się poznać? Może zrobimy jakieś fajne ognisko z kiełbaskami i nie tylko ;) Co Wy na to???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Skontaktował się z nami redaktor Papliński z Muratora. Otóż... W związku ze zbliżającym się 30 -leciem Muratora chcemy zebrać grupę z Murowańca (okolic też, czemu nie?! :) i zrobić sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie, które ukaże się w lutowym numerze Muratora.

Zachęcam i zbieram info na priwie od osób, które chciałyby się w tym celu się spotkać. Może z tego coś więcej wyniknie niż zrobienie wspólnej fotki, która ukaże się w Muratorze? Może jest okazja, żeby się poznać? Może zrobimy jakieś fajne ognisko z kiełbaskami i nie tylko ;) Co Wy na to???

 

 

Jestem za, Sąsiedzi proszę o zgłaszanie i potwierdzanie gotowości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ktos z Was robil gladzie gipsowe? jakie sa stawki w Bydgoszczy ? musze przygotowac sciany do malowania a mam tynki wapienne i plyty G-K, wszelkie info mile widziane

 

ja właśnie jestem na tym etapie i płacę 18złm2

w tym jest gruntowanie, trzykrotne gładżie ze szlifowaniem,

kolejne gruntowanie malowanie podkładem i dwukrotne malowanie na gotowo

ale z tego co wiem cena zależy od tego jak wyglądają ścieny

jak będziesz zainteresowany mogę podać namiary

z prac jestem zadowolony nie mam zastrzeżeń wszystko tak jak ustaliliśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie jestem na tym etapie i płacę 18złm2

w tym jest gruntowanie, trzykrotne gładżie ze szlifowaniem,

kolejne gruntowanie malowanie podkładem i dwukrotne malowanie na gotowo

ale z tego co wiem cena zależy od tego jak wyglądają ścieny

jak będziesz zainteresowany mogę podać namiary

z prac jestem zadowolony nie mam zastrzeżeń wszystko tak jak ustaliliśmy

 

a co znaczy ''jak wygladaja sciany''? troche wiecej informacji Zieli

 

Zieli a kafelki juz kladles ? jakie stawki?

 

dzieki za namiary na P. Nowaka od posadzek bedzie robil u mnie wylewki pod koniec miesiaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co znaczy ''jak wygladaja sciany''? troche wiecej informacji Zieli

 

Zieli a kafelki juz kladles ? jakie stawki?

 

dzieki za namiary na P. Nowaka od posadzek bedzie robil u mnie wylewki pod koniec miesiaca

nie jestem pewien ale mysle ze chodzi o pion jakies dziury siatka przy regipsach

co do plytek to kladlem ale wlasnymi silami tzn. tescia

ale orientowalem sie w cenie za polozenie woodentica 60zl/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja mam kafelkarza za nie duze pieniadze, chlopak mi kladl plytki w kotlowni, jestem bardzo zadowoly. Jak ktos chce namiary to prosze pisac.

Dodam ze nie mam w tym interesu, poprostu poprzednia "ekipa" tak mi polozyla plytki ,ze plakac sie chce, 3 dni nie bylem na budowie, przyjezdzam a tu ........szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób OZC ale jeśli nie będziesz miał dużego zapotrzebowania

to ja bym odpuścił sobie gaz

pomyśl o prądzie lub PCi

 

Polecam PC bezobsługowa i nie zabiera miejsca. Koszt większy przy budowie ale w użytkowaniu już same oszczędności. (Bank ochrony środowiska daje na to na dobrych warunkach kredyt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...