Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Witam

 

Rozmawiałem z nimi i nawet wstępnie wycenili mi domek do zamieszkania jak to on określił, na kwotę 500 tyś ( podobno przyjął do wyceny : ogrzewanie podłogowe, pompa wody , okna z pakietem 3 szybowym , ocieplenie - styropian 20 cm ...)

 

Jak sądzicie ?? dużo , mało ???

 

Niestety jak próbuje rozmawiać z innymi wykonawcami to mnie zbywają - niby na tym etapie to nie można rozmawiać o konkretach :/

 

No niby nie dużo jak za taki projekt o ile masz szczegółowo napisane jakie rurki, jaka pompa wody?(chyba ciepła?) producent i model okien,

bo jeśli nie to cena z kapelusza.

Często w projektach jest kosztorys i to będzie bliższe prawdy ale wszystko zależy jakich zmian dokonasz w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No niby nie dużo jak za taki projekt o ile masz szczegółowo napisane jakie rurki, jaka pompa wody?(chyba ciepła?) producent i model okien,

bo jeśli nie to cena z kapelusza.

Często w projektach jest kosztorys i to będzie bliższe prawdy ale wszystko zależy jakich zmian dokonasz w projekcie.

 

Takich szczegółów nie mówił, podobno przed podpisaniem umowy ustalają szczegóły - rodzaj materiałów ,urządzeń i producentów i to jest załącznik do umowy.

Jedyne co wspomniał to że okna firmy ABAKUSS , czy jakoś tak , nie znam firmy. Gościu strasznie zachwalał dla tego zapamiętałem, niby mają leprze parametry od Oknoplastu

Z tymi kosztorysami od projektantów to podobno bywa różnie i przeważnie jest zaniżony , żeby zachęcić do kupna projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodzi nie znasz szczegółów wyceny i ostateczne okaże się że podana cena wzrośnie o 100 tyś bo będziesz coś tam zmieniał.

Ja też oglądałem różne okna i powiem Ci ze nie tylko liczą się parametry np jest bardzo duża różnica w okuciach. Co nie znaczy że droższe jest lepsze wszystko w miarę możliwości sprawdzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja zakończyłem budowę 2 lata temu. Miałem chyba szczęście do budowlańców, mogę polecić mojego, bo jak widzę to na naszej ulicy zbudował 5 domów więc to chyba o czymś świadczy. Możesz spróbować porozmawiać i ewentualnie ocenić jego pracę w okolicy Bydgoszczy, chociażby w Zielonce k. Bydzi gdzie mieszka. Mogę podać telefon jak jesteś zainteresowany na priv. W zeszłym tygodniu z nim rozmawiałem i wiem że ma moce przerobowe na jeszcze jedną bydowe. (ale to już z nim trzeba gadać)

 

Pozdrawiam

Jerzy z Zielonki

 

Witam,

bardzo proszę o kontakt do wspomnianej ekipy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam.

Interesują mnnie usługi brukarskie. Macie może jakąś godną polecenia ekipę, która położy mi kostkę i nie skasuje za to fortuny. Do zrobienia jest wjazd pod garaż, ścieżki, taras, schody. Zielonka, gm. Białe Błota. Ma ktoś może położoną u siebie kostkę z libetu np. akropol i użytkuje ją już nie pierwszy sezon i chciałby sie pochwalić zdjęciami. Wybrałam tego producenta, gdyż wizualnie najbardziej mki się podoba, jeżeli chodzi o kolor pastello. Mam jednak wątpliwości co do jakości, zwłaszcza jeżeli czyta się opinie w necie. Zastanawiam sie czy ewentualne wady kostki są normą tego producenta czy jedynie wtopą przypadkową. Sama jestem zdezorientowana i liczę na jakiś odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Interesują mnnie usługi brukarskie. Macie może jakąś godną polecenia ekipę, która położy mi kostkę i nie skasuje za to fortuny. Do zrobienia jest wjazd pod garaż, ścieżki, taras, schody. Zielonka, gm. Białe Błota. Ma ktoś może położoną u siebie kostkę z libetu np. akropol i użytkuje ją już nie pierwszy sezon i chciałby sie pochwalić zdjęciami. Wybrałam tego producenta, gdyż wizualnie najbardziej mki się podoba, jeżeli chodzi o kolor pastello. Mam jednak wątpliwości co do jakości, zwłaszcza jeżeli czyta się opinie w necie. Zastanawiam sie czy ewentualne wady kostki są normą tego producenta czy jedynie wtopą przypadkową. Sama jestem zdezorientowana i liczę na jakiś odzew.

 

Nikt nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Interesują mnnie usługi brukarskie. Macie może jakąś godną polecenia ekipę, która położy mi kostkę i nie skasuje za to fortuny. Do zrobienia jest wjazd pod garaż, ścieżki, taras, schody. Zielonka, gm. Białe Błota. Ma ktoś może położoną u siebie kostkę z libetu np. akropol i użytkuje ją już nie pierwszy sezon i chciałby sie pochwalić zdjęciami. Wybrałam tego producenta, gdyż wizualnie najbardziej mki się podoba, jeżeli chodzi o kolor pastello. Mam jednak wątpliwości co do jakości, zwłaszcza jeżeli czyta się opinie w necie. Zastanawiam sie czy ewentualne wady kostki są normą tego producenta czy jedynie wtopą przypadkową. Sama jestem zdezorientowana i liczę na jakiś odzew.

 

Mi Beganit z Polbruku kładła ta ekipa http://www.brukarz-bydgoszcz.pl/. Są bardzo solidni - kostkę zaczęli kłaść dopiero po tygodniu wymiany i utwardzeniu ziemi, sąsiadowi inna ekipa kładła kostkę już w pierwszy dzień.

 

Nie są niestety tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...
  • 3 months później...
  • 2 weeks później...

Łukasz Bultrowicz firma Azetech ul. Szubińska 35 Zalesie (Kcynia) tel. 697 937 706 hydraulik - przestrzegam !!!

Chciałbym wszystkich przestrzec przed tym wykonawcą. Jest to to firma która mimo wysokiej ceny wykonuje swoją pracę nierzetelnie, niedokładnie i mało fachowo. Do tego właściciel Pan Łukasz uważa się za najlepszego instalatora na świecie tylko ma problem z przyznaniem się do swoich błędów. Jakoś wykonywanych prac pozostawia wiele do życzenia. Zdecydowanie odradzam współpracę z tym Panem bo szkoda pieniędzy, czasu i straconych nerwów.

Dla zainteresowanych chętnie podeślę zdjęcia jego pracy - partactwa (kontakt na priv).

Generalnie przy ofercie wszystko pięknie miło i ogólnie och ach wszystko super pięknie będzie zrobione do tego gratis to + tamto. W realizacji nie jest już tak różowo - praca robiona z doskoku na odwal i byle jak byle szybko zrobić i wziąć pieniądze. Do tego kręcenie na materiałach - kotłownia uruchomiona we wrześniu, wz-tki za materiał z listopada !! pewnie od znajomego z hurtowni bo oczywiście klient wglądu w faktury nie ma. Wykonawca liczy sobie pieniądze nawet za naprawianie własnych błędów bo przecież jego zdaniem było dobrze. Ogólnie odradzam.

Reasumując wykonawca ten jest dobry ale tylko w gadce i w wystawianiu faktur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam wszystkich

I ja trafiłem w końcu na nieuczciwego wykonawce (Cała budowa przeszła praktycznie bez większych problemów a na koniec niespodzianka:))

 

Usługi remontowo-budowlane

www.facebook.com/rysxard/

Ryszard Drzycimski tel: 785 242 933

Działa na terenie Bydgoszczy i okolic

Zleciłem wykończenie poddasza w domu jednorodzinnym (wełna i zabudowa z płyt GK). Robota miała trwać 2 tygodnie trwała 2 miesiące!! a i tak nie została dokończona. Sama jakość tego co zrobił też kiepska, wyszło dopiero przy poprawkach. Wszystko to można było naprostować wykonać poprawki i było by ok. Niestety Pan Ryszard postanowił porzucić pracę, od tego momentu kontakt zerowy, telefonów nie odbiera odpisuje tylko na sms (dziecinada). Miała być robiona także łazienka, ale do tego etapu nie doszło a ja tylko stracił niepotrzebnie czas, mógł to robić inny wykonawca.

 

Odradzam i lepiej omijać szerokim łukiem szkoda czasu i pieniędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Poszukuję solidnej, sprawdzonej, dobrej jakościowo i za rozsądne pieniądze firmy (metaloplastyka, kowalstwo) wykonującej ogrodzenia metalowe (chodzi mi o przęsła, bramę i dwie furtki) - całość około 30 mb. Możecie kogoś polecić? Z góry wielkie dzięki za informacje. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...