Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Cieszy mnie to niezmiernie, ale dopiero teraz zauważyłam jeszcze też Murowaniec, szczęście nie zna granic :lol: :lol: :lol:

czyli nie beda mieszkali milośnicy amstafów i pitbuli tylko normalni ludzie :)

mam nadzieje ze chlopaki sie dogadaja (bo nasz to przydek z zawyżoną samooceną, chciał zdominować 5 letniego (50kg) - laba)

napisz kiedy bedziecie mogli :)))

 

Myślałem że podjadę do was w sobotę lub w niedzielę ale musze być w pracy więc prawdopodobnie spotkamy się 18 w świetlicy na spotkaniu z wójtem.

A co do czworonogów, mój psiaczek raczej omija awanturników nie lubi wdawać się w utarczki, nawet małe psiaczki omija łukiem, bo małe to fałszywe ugryzie i ucieknie :lol:

Pozdrawiam i do zobaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to musisz tylko zachowac odleglosci od sasiadow 3metry od scian bez okien, oraz 4metry dla scian z oknami...

takze jak dom to i na dzialce 200metrow wejdzie:)

jak wprowadzam w blad to przepraszam:D

 

Potwierdzam słowa ablonski wielkość działki nie ma znaczenia byle zachować odległości od sąsiadów -sciana z oknem 4m, ściana bez okna 3m i dom musi być zbudowany zgodnie z warunkami zagospodarowanie przestrzennego wydanymi przez gminę.

Powodzenia w szukaniu działki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacuś, mam nadzieje, że spokojnie dostaniesz pozwolenie.... ale to nie prawda, że wystarczy zachować odległości i byle się domek zmieścił.

Dla każdego terenu jest sporządzony plan zagospodarowania przestrzennego, jeśli nie ma to trzeba wystapić o wydanie (i najlepiej kupując działkę, pytać o taki plan). Działka może mieć i 450 m2 i pozwolenie na budowę, a czasami 2800 m2 to za mało. U mnie np. w Czarnych Błotach linia zabudowy od głównej drogi musi mieć min. 10 m. I wiem, że na działce 2400 m2 moge sie budować, ale jeśli podzielę działki na dwie osobne i budowlane to muszę wystąpić o zmiane zagospodarowania przestrzennego. ITD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Od niedawna jestem szcześliwqym posiadaczem domku, niestaty wymaga on dośc sporego remontu a w przyszłości zamierzam dobudowac co nie co. Mam pytanie - czy macie namiary na dobrego i taniego ;) wykonawce kominka z rozporowadzeniem powietrza na pokój, kuchnie i łazienkę.

Orientuje sie ktoś jakie są w Bydgoszczy stawki za punkt jeśli chodzi o elektryka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No to działeczka w Murowańcu kupiona, już prawie jest nasza chyba żę gmina skorzysta z pierwokupu. Na całe szczęście zdążyliśmy przed podwyżką bo w spółce Murowaniec od dzisiaj obowiązuje nowa cena, dobrze że dłużej nie czekałem :)

Trzeba bądzie teraz poszukać jakiegoś dobrego taniego biura projektowego do wykonania indywidualnego projektu budowlanego.

Możecie kogoś polecić?

:D :D :D [/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No to działeczka w Murowańcu kupiona, już prawie jest nasza chyba żę gmina skorzysta z pierwokupu. Na całe szczęście zdążyliśmy przed podwyżką bo w spółce Murowaniec od dzisiaj obowiązuje nowa cena, dobrze że dłużej nie czekałem :)

Trzeba bądzie teraz poszukać jakiegoś dobrego taniego biura projektowego do wykonania indywidualnego projektu budowlanego.

Możecie kogoś polecić?

:D :D :D [/img]

 

No to gratulujemy sąsiedzie, a gdzież jest to miejsce gdzie jest ta działeczka

Rozumiem że na jutrzejszym spotkanku się zobaczymy :lol: :lol:

a projekt to nie do Tanich domów w Białych

 

Pozdrawiam

 

PS a jaka jest ta nowa cena w spółce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to gratulujemy sąsiedzie, a gdzież jest to miejsce gdzie jest ta działeczka

Rozumiem że na jutrzejszym spotkanku się zobaczymy

a projekt to nie do Tanich domów w Białych

 

Pozdrawiam

 

PS a jaka jest ta nowa cena w spółce??

 

 

 

Dzizałeczka leży przy ul. Strusiej blisko betoniarni.

Na spotkaniu będę starał się być (i raczej będę)więc pewnie się zobaczymy.

Nowa cena w spółce to 42zł netto , czyli ok 51zł brutto.

Spora podwyżka i pomyśleć że jeszcze chciałem trochę poczekać tak do zimy z kupnem działki .

dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to gratulujemy sąsiedzie, a gdzież jest to miejsce gdzie jest ta działeczka

Rozumiem że na jutrzejszym spotkanku się zobaczymy

a projekt to nie do Tanich domów w Białych

Pozdrawiam

 

PS a jaka jest ta nowa cena w spółce??

 

 

Dzizałeczka leży przy ul. Strusiej blisko betoniarni.

Na spotkaniu będę starał się być (i raczej będę)więc pewnie się zobaczymy.

Nowa cena w spółce to 42zł netto , czyli ok 51zł brutto.

Spora podwyżka i pomyśleć że jeszcze chciałem trochę poczekać tak do zimy z kupnem działki .

dzięki za info

 

Musisz być koniecznie :p i musimy się poznać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po dluzszej przerwie:)

 

Niestety, moje plany by rozpoczac budowe w tym roku przestaja byc powoli realne, bo formalnosci oczywiscie przedluzaja sie ponad miare. Mam jednak kilka pytan z nimi zwiazanych:

 

1. W WZ z gminy BB mam dopisek, ze inwestycja wykonana wg niniejszych warunkow, jesli zostanie sprzedana przed uplywem 5ciu lat, bedzie opodatkowana na rzecz gminy podatkiem w wysokosci 30%, wg przepisow jakichstam. Jest to rzekomo podatek od wzrostu wartosci terenu, czy cos takiego. Co prawda nie zamierzam domu po wybudowaniu sprzedawac, jednakze w zyciu bywa roznie, nie lubie byc ograniczany. Czy wy rowniez macie takie zapiski w WZ z bialychblot?

 

2. Wodociagi bialoblockie chca mi wykonac przylacze do samego domu, czyli jakies 30-40mb, z jakas chora suma za metr przylacza. ZTCW dzis przylacze wprowadza sie na dzialke tuz za granice i zaklada licznik w studzience - tak maja znajomi w Niemczu, i podobno takie sa przepisy. Jak to wygladalo u was?

 

3. Budowal ktos do polowy posadowiona piwnice przy wodzie na 1,8 metra?;) Mam pewne, hmm, obawy:)

 

Pozdrawiam serdecznie i z gory dziekuje.

K.

 

ps. Gdyby ktos dysponowal namiarem na murarzy, ktory chcieliby ruszyc z prostym, duzym domem w przylekach jak tylko puszcza mrozy - bede zobowiazany za kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No to działeczka w Murowańcu kupiona, już prawie jest nasza chyba żę gmina skorzysta z pierwokupu. Na całe szczęście zdążyliśmy przed podwyżką bo w spółce Murowaniec od dzisiaj obowiązuje nowa cena, dobrze że dłużej nie czekałem :)

Trzeba bądzie teraz poszukać jakiegoś dobrego taniego biura projektowego do wykonania indywidualnego projektu budowlanego.

Możecie kogoś polecić?

:D :D :D [/img]

 

No to witamy w naszej wiosce!

Gratulacje za szybką decyzję.

W dzisiejszych czasach nie ma co czekać z kupnem ziemi, ceny rosną szybciei niż zielsko na nich :lol:

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moge polecić Tobie naszego murarza. Ale buduje tylko z BK.

 

Wiesz, my stawiamy stodole trzypoziomowa (a moze trojpoziomowa?), w drozszy material przy dzisiejszych cenach boje sie wchodzic. Stawiam z BK, dzialke mam w lesie, halasu nie ma. Tylko ten styropian na elewacji mnie odrzuca... Jak wystarczy pieniedzy dam jakas plytke elewacyjna, albo kamien moze. W kazdym razie, bardzo chetnie przyjme namiar na waszego murarza, bo widze, ze zaczynam zbaczac z watkiem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to witamy w naszej wiosce!

Gratulacje za szybką decyzję.

W dzisiejszych czasach nie ma co czekać z kupnem ziemi, ceny rosną szybciei niż zielsko na nich

Pozdrawiam wszystkich.

 

Dzięki za miłe powitanie.

Masz rację że nie warto czekać z kupnem ziemi , sam przekonałem się na własnej skórze.

Nad kilkoma działkami zastanawiałem się zbyt długo i niestety poszły mi przed nosem , nad tą też się zastanawiałem i pewnie jak bym jeszcze kilka godzin poczekał to też zostałaby sprzedana

Działkę zdążyłem sobie zaklepać i podpisać umowę przedwstępną na pięć dni przed podwyżką.

Poczekałbym troszkę dłużej i byłbym w plecy parę tysięcy

Więc chyba miałem farta

 

Musisz być koniecznie i musimy się poznać

 

Spoko na 99% będę , muszę się dowiedzieć co w najbliższym czasie planuje się w Murowańcu.

No i oczywiście poznać mieszkańców tego przepięknego osiedla.

:) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...