Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Instalacje mam zrobione "trochę" po znajomości. Wod-can i CO kosztowały mnie 1500 zł (robocizna i materiał - zgrzewany plastik). Na etapie montazu grzejnikow doszło 500 zl na dodatkową drobnice plus 4000 za kociol, rozdzielacz, skrzynke i 4 grzejniki (tylko dol domu). Elektryka mnie na razie kosztowała grosze. Robocizne robie sam pod nadzorem tescia. On dba o material. W tym temacie mam komfort. Czy ktos zna dobrą, tanią i szybką ekipę do wykończenia ścianek z płyt g-k (szlifowanie i szpachlowanie)?

 

Pozdrowienia

Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wojas, a dasz namiar na tych majstrów od CO? Ceny wydają się interesujące (ja mam oferty x2 i więcej... Jaki masz kocioł??

Slagor, ja mam kierownika za 3 tys. - umowę podpisywałem rok temu, na razie nic nie mówi o podwyżce. Jaki będzie w praktyce - okaże sie dopiero wiosną. Ale żyje tylko z tego -więc chyba trochę musi się starać...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,witam. Co do ekipy - mogę dać namiar na jedną mi polecaną - ja nie skorzystałem, znalazłem tańszą (nie wiem, czy lepszą). Zrób ksero projektu i zbieraj oferty

pozdrawiam

Grzegorz

PS.

Budujący z Bydgoszczy - może by założyć jakąś "spółdzielnię" i razem robić zakupy grubszych rzeczy? Powinno udać się wycisnąć większe rabaty... Jest ktoś chętny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Co do kierownika budowy. Moj wzial 1500, ale stawka jest z 2000r. Polecam go szczegolnie budujacym w gminie Biale Blota. Co do CO, to na razie dla przetrwania zimy wstawilem kociol elektryczny 22kW. Dodam, że utrzymuje temperature 10 stopni i ostatni rachunek z prad to 900. W przyszlosci rozpatruje kociol na drewno z komora zgazowujaca, lub na olej. Pozyjemy, zobaczymy. Majstra od CO musze spytac jak on sie na to zapatruje, dam znac.

Ostatnimi dniami widze, ze wiosna do nas idzie. Bardzo mnie to cieszy (szczegolnie z punktu widzenia rachunkow za prad...)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

czesc Macias - po dosc dlugim czasie odzywam sie wreszcie zeby dolaczyc do watku Tor-Byd jako szczesliwy posiadacz dzialki w Lochowie :smile:

moze na wstepie troche o moich planach i zalozeniach:

dzilka poki co to szczere pole, 1000 metrow (23x44), media w poblizu, zamowilem kilka dni temu mapke do celow proejktowych i w tym roku chcialbym pozalatwiac wszelkie formalnosci, a moze nawet cos juz tam rozpoczac.

Poczatkowo myslalem o d06, w tej chwili raczej padnie na d02 (odbicie lustrzane, mam wjazd od wschodu) - domek prosty, z przyklejonym garazem, dwuspadzisty dach, poddasze uzytkowe, lacznie 130 metrow + garaz 25.

za tydzien-dwa bede mial juz mapke, z nia lece po warunki zabudowy, nastepnie kupuje projekt i tu zaczynaja sie moje watpliwosci i pytania (bede Wam wdzieczny za pomoc):

 

Adaptacja projektu:

- jakiej firmie z Bydgoszczy to powierzyc? - oprcz standardowej adaptacji chce zmienic material z U220 na BK jedno lub dwuwarstowo (sam jeszcze nie wiem?), przesunac jedno okno, drugie dodac, itp.

- w jaki sposob zalatwiliscie formalnosci (do pozwolenia wlacznie) - sami biegaliscie, czy zleciliscie to firmie w ramach pakietu 'adaptacji'

 

dobra, na tym etapie zakoncze, zeby nie odstraszyc zbyt dluga lista pytan i przydlugawym postem :smile:

 

pozdrawiam i bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

tu michal z Torunia.

Za jakis miesiac wchodzi na moja działke ekipa budowlana. Buduje sie w Kaszczorku (dzielnica Torunia).

 

Budynek: 160m2; beton komorkowy + stropy gestozebrowe; styropan 10 cm sciany, okna plastik (ale tez 6 polaciowych!), dach - chyba niestety blachodachowka (choc moze mi sie uda szarpnac na dachowke).

Ogrzewanie - system powietrzno nadmuchowy z piecem olejowym.

Wykonczenie - drewno i plytki.

 

Tak bardzo w skrocie:

1) Poprosze Was o dobre hurtownie z najblizszej okolicy (najlepiej Torun, bo z Bydgoszczy juz moga nie dowiezc za rozsadne pieniadze - i to najlepiej sprawdzone i dajace przyzwoite rabaty...).

 

2) Prosze o kontakt z osobami, ktore w tej chwili zaczynaja budowe na wiosne (lub sa na samym poczatku) - idealnie, jezeli w przy podobnych zalozeniach (zwlaszcza ogrzewanie jest dla mnie wazne...) i beda korzystaly z lokalnych hurtow.

 

 

Wiadomo - wiekszy moze wiecej :smile: i przy negocjacjach bedzie latwiej zbic mi ceny.

 

Pracuje jako przedstawiciel handlowy (w calkiem innej branzy) a do pomocy mam dwoch naprawde powaznych specow od ciezkiej budowlanki, tak wiec jakies zaplecze techniczne mam :smile:.

 

Pozdrawiam wszystkich i czekam na kontakt (najlepiej na privie).

 

Michal Sniegocki.

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie - witam nowych. Macias ostatnio jest coraz mniej aktywny - chyba kończy (skończył) budowę... A na wątku bydgosko-toruńskim też pustawo - tutaj widać budowlany "pomór" (bo po stosunku majstrów i hurtowników do klienta to zupełnie nie).

Bugal - ja miałem projekt indywidualny, razem z załatwianiem wszystkich papierków. Z architekta jestem (chyba? - to się okaże po zbudowaniu...) zadowolony - mogę dać namiar.

Michał - nie wiem, czy znajdziesz kogoś z Torunia - tam chyba jeszcze gorzej z rynkiem budowlanym???

pozdrawiam

grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare domow sie jednak buduje :smile:

Moze kogos chetnego do akcji znajde :smile:

Przeciez to czysty zysk.

Tzw. metoda porownawcza (skali). Otwarcie: Wie Pan, buduje dom... Lej pytan: Kupilbym cegly/suporex/xxx - wszystkie u Pana. Sporo tego bedzie... Jaki max. rabat moge uzyskac ?. aha - czyli max przy takim zamowieniu to 10%. (przycisniecie) A o ile wiecej dostane % jezeli kupie na dwa domy ?... 15% ?... No coz - w tej chwili kupuje na 3 domki. Poprosze 20% i kupujemy u Pana :smile:.

 

Proste ? proste.

Tylko trzeba chciec i aby bylo pare osob.

 

Michal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów, faktycznie jestem mało aktywny ale cały czas z wami. Okres nienajlepszy, nie lubie zimy i popadlem w sen zimowy.To samo dotyczy prac na mojej działce, a roboty jeszcze sporo.Co tu mysleć o robocie jak z przerazeniem obserwuje jak ubywa mi oleju. We wrzesniu kupowałem za 1.35 litr oleju, dzisiaj ten sam olej kosztuje 1.73. A zima nie oszczedziła i dosc sporo spaliło. Serdecznie was pozdrawiam, i do wiosny.

Podejżewam ze ten okres zwiekszy tez aktywnosc na forum,bedzie o czym pisać.Mi pozostało płakać i dalej obserwowac ile to oleju mi pozostało do nastepnego tankowania :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-02-27 09:19, pawpiwo wrote:

Witam! Jak pamietacie ogrzewam mój dom o powierzchni 92 m kw. kominkiem. Od października do końca lutego spaliłem drewna za jakieś 800 - 850 zł.Koszty ogrzania więc nie sa duze

Witaj pawpiwo, no to gratuluje i zazdroszcze.Bo ogrzewam od wrzesnia i przy powierzchni 120 mieszkalnej plus piwnica którą dogrzewam w minimalny sposób ale jedank, zurzyłem do dnia dzisiejszego 2.500 litrów, łatwo obliczyc biorąc srednio 1.55 PLN za jeden litr. Kuna musze pomyslec o alternatywnym zródle ogrzewania. Kominek albo drugi piec(miał,węgiel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich może faktycnie wychodzimy z zimowego zaścianka . Nasze sprawy idą do przodu. Od kilku dni negocjujemy stawki i warunki pracy dla kierownika budowy.

Po pierwszym spotkaniu z " polonistą" drugie z "praktykiem" wypadło o wiele pomyślniej.

Drogi kolego Michale z sympatycznego miasta Torunia. Z pewnością Twoja praca PH podpowiada działanie w skali, jednak w pewnym momencie skala się kończy. Mała komuna to fajna sprawa. My pisze w dwóch osobach mamy z Tomaszem małą komunę. Na spotkania z wykonawcami umawiamy sie zawsze razem. Pozwala to faktycznie na łatwiejszą dyskusję. Nie zawsze dodatkowy rabat, ale czasem pewność, że idziemy we właściwym kierunku ( działki kupiliśmy HURTEM - ok 10% taniej bo efektem skali płaciliśmy nie za metr tylko xxxxzł za całość lepiej się słyszy - damy Panu xxxxxxxxx zł). Jest jedno ale. My jesteśmy sąsiadami i chcemy zaoszczędzić na etapie budowy np. jedna pompa do betonu przy zalewaniu fundamentów, i stropu. Tena sam kierownik budowy. negocjujemu po 15 wizyt u każdego - spodziewamy sie przynajmniej po 20 - wynika z cyklu budowy i z tego, ze wezwany na moją budowę odwiedzi budowę Tomasza i odwrotnie. Może się uda.

Macias o ile sobie przypominam to był u Ciebie planowany kominek i miałeś nawet projekt rozprowadenia ciepła. Co się z tym stało :???:

Mam nowy złocisty napój?????:grin:

Planujemy z Tomaszem ponegocjować z dostawcami materiałów bud na marcowych targach ( może to dobre miejscwe na spotkanie "beznesowe".Pozdrawiam

Sławek

 

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: slagor dnia 2003-02-27 21:50 ]</font>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mysle o duzej grupie - nie wiem - 20 domkow. Raczej o takiej skromniutkiej - 2-3 - ze wzgledu chociazby na koniecznosc koordynacji miedzy soba dzialan.

 

Jako ze dzialacie w tandemie - to wiesz dokladnie o co chodzi.

 

A na marginesie - prosze tylko napisz skad jestes :smile:.

 

 

PS. Bylem teraz na targach w Lodzi, mam doskonale ceny na oczyszczalnie sciekow. Potrzebujecie ?

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sławku, wszystko sie zgadza miałbyc, projekt,koncepcja juz nawet czułem to ciepło z kominka.Niestety niestarczyło funduszy, w tym roku prawdopodobnie dojdzie do zakupu wkładu z rozprowadzeniem. Tak jak pisałem oleju ubywa w strasznym tempie i sprawa kominka staje sie priorytetowa.

Sławku ukłony dla małżonki i prosze pozdrów Tomasza.

A co to za nowy złocisty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam ofertę - sprawa jest aktualna od pocz. kwietnia

 

On 2003-02-24 21:03, grzegorz2 wrote:

Budujący z Bydgoszczy - może by założyć jakąś "spółdzielnię" i razem robić zakupy grubszych rzeczy? Powinno udać się wycisnąć większe rabaty... Jest ktoś chętny?

 

Konkretnie - dotyczy betonu, bloczków fundamentowych, ścian (porotherm), drewna na więźbe, pokrycia, komplet do kotłowni, elektryk itp...

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-03-02 17:51, michael wrote:

Grzegorz,

Szkoda, ze nie budujemy sie blizej :smile:).

Jakie ogrzewanie robisz ?

Michal.

No szkoda. Toruń niby blisko, ale chyba jednak trochę za daleko...

W ulicy mam gaz - więc raczej nie myślę o niczym innym. Ale kominek chcę mieć... Rozważam też rekuperator - ale oferty cenowe, jakie dostałem, są odstraszające.

pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...