Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

rekuperatory sprzedają na PODOLSKIEJ - chyba pod 1. nazwa firmy chyba ekoklimax czy jakoś tak. jest jeszcze firma ekoinstal na fabrycznej 15 i lipowej. my będziemy mieli ale jeszcze nie wiemy jakiej firmy. montować będę sam tak jak i budowa całego domu. wybudowałem sam z żoną - był tylko cieśla zrobić więźbę i pokrycie deskami i papą.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ello

 

Dawno nie zagladalam tutaj...Widze ze u wiekszosci z Was prace sie posuwaja...

 

U nas ciagle etap papierkowy. Ale powoli ruszamy wszystko inne

 

Narazie architekt walczy z naszym projektem. Mysle ze za tydzien odbierzemy cala dokumentacje i zlozymy komplet dok o pozwolenie. Raczej fundamentow tego roku nam nie zrobia, choc jest to mozliwe...

 

Dzialke nam zaorali :D i w tym tygodniu sadzimy drzewka. W miedzyczasie zalatwilismy sobie prywatna droge bo okazalo sie ze sasiadowi sie odwidzialo i zmienill zdanie... :evil:

 

Zlozylismy wniosek o przylacze pradu - i pan oznajmil nam ze na prad poczekamy 2 lata. Tez fajnie. A my bedziemy miec ciepla wode zalezna od pradu i czesciowo ogrzewanie...

 

Wciaz nie wiemy jaka oczyszczalnie wybierzemy...w poblizu mamy jezioro...

Czy wiecie ktora firma robi badanie gruntu??? Oprocz geotech - bo ich cene juz znam - tysiak za trzy nawierty pod domek, nie liczac studni i oczyszczalni. Troche wiele...Wiec szukam taniej

 

POdpisalismy umowe wstepna na budowe domu. Do konca roku mamy podpisac umowe zasadnicza...

 

 

gromal my rekuperacje bedziemy miec z Dospela. Jakby co - moge podac namiary na przedstawiciela w kuj-pom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa i mam jeszcze pytanie o okna. Czy ktos ma duze okna bez tej podzialki, tzn jednoskrzydlowe?

zastanawiam sie nad ich praktycznoscia. Zdaje sobie sprawe ze trudno sie je bedzie otwieralo, tak czy tak beda rozwieralno-uchylne. Ale to dla mnie wlasciwie nie ma znaczenia. Czy oprocz tego cos jeszcze przemawia przeciwko jednoskrzydlakom???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa

o istnieniu takich nie wiedzialam. Fajne rozwiazanie .Ale mi w sumie nie przeszkadza ten slupek przy otwieraniu - podobno jak jest rekuperator to rzadko sie otwiera okna...Mam teraz w pokoju dzieci okno dwuskrzydlowe gdzie jedno ze skrzydel jest wielkie. Jak je otwieram - musze sciagac z parapetu zabawki ktore tam stacjonuja..

bardziej o wzgledy estetyczne mi chodzi..podobaja mi sie po prostu duze okna. Ale nie lubie niepraktycznych rozwiazan :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkkafe

 

 

Ostatnio byłem u architekta i on też chciał przed adaptacją projektu badania geologiczne ziemi i zaproponował mi swojego człowieka, usługa ma kosztować 450-500zł, a to ich strona internetowa http://www.techinvest.pl tam są wszystkie namiary. (są z Bydgoszczy)

 

Wracając do rekuperatora, to jeżeli możesz podać te namiary to czekam.

 

A co do okien to spotkałem się u kilku osób co mieli okna szerokie, nie dzielone, że po jakimś czasie zaczynały sie ciężko zamykać, wydaje mi sie że występują za duże obciążenia na zawiasach (za ciężkie okna, jeżeli ktoś chce je często otwierać na oścież).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rekuperatory sprzedają na PODOLSKIEJ - chyba pod 1. nazwa firmy chyba ekoklimax czy jakoś tak. jest jeszcze firma ekoinstal na fabrycznej 15 i lipowej. my będziemy mieli ale jeszcze nie wiemy jakiej firmy. montować będę sam tak jak i budowa całego domu. wybudowałem sam z żoną - był tylko cieśla zrobić więźbę i pokrycie deskami i papą.

pozdrawiam

 

Mam pytanie, bo piszesz że sam będziesz instalował reku a jak z projektem rozprowadzenia instalacji, obliczaniami jaki model jakie średnice przewodów itd. A jeżeli się na tym znasz to czy móbł byś pomóc mi przy moim domu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na obliczeniach i doborze rur się nie znam (może się poduczę i dowiem lub znajdę programm jak to robić do czasu zakupu i montażu). wiem tylko ze montować będę sam. myślę że mniej więcej za rok.

koszty robocizny są takie że jak masz smykałkę i czas to można samemu zrobić wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na obliczeniach i doborze rur się nie znam (może się poduczę i dowiem lub znajdę programm jak to robić do czasu zakupu i montażu). wiem tylko ze montować będę sam. myślę że mniej więcej za rok.

koszty robocizny są takie że jak masz smykałkę i czas to można samemu zrobić wszystko.

 

To tak jak ja, ja też się na tym nie znam ale majsterkować lubię i do budowy domu też się przymierzam, więc jeżeli znajdziesz jakieś przydatne informacje na temat reku proszę nie zapomnij o mnie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RobertEs tez nam zamilkł jak zamieszkał :lol:

oj nieładnie sąsiad :p

 

oj nieładnie nieładnie... :)

 

od czasu do czasu staram się tu zaglądać,

ale jak to się mówi wykończeniówka wykańcza,

dziećmi trzeba się zająć itp itd Czasu mało.

 

z reguły jest tak,

że jak tu wchodzę to już kilka nowych stron do przeczytania z nowymi postami.

 

Stałem się biernym obserwatorem z MUROWAŃCA :D :D

 

pozdrawiam WSZYSTKICH

znanych i nieznanych mi forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam kilka pytań:

 

1. Kto może polecić elektryka z uprawnieniami aby mógł podłączyć prąd na działce i poradził jak to zrobić aby było najlepiej i nie zdarł ze mnie całych moich oszczędności?

 

2. Gdzie kupowaliście zbrojenia na fundamenty , beton i deski na szalunek, co mi polecacie w okolicach Bydgoszczy?

 

3. I pytanie do Murowańczaków, czy robiliście szalunek do fundamentów, jaka jest u nas ziemia - trzeba czy można szalunkować?

 

 

Pozdrawiam.

 

... jeżeli to jeszcze aktualne...

to przesyłam pare informacji na Priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkkafe

No prawie z krzesła spadłam jak Cię zobaczyłam. Nie dość, że bedziemy sąsiadami (pamiętasz, do nas 4 km na zachód) to teraz też jesteśmy sąsiadkami :D

A kiedyś widziałam Cię na naszym podwórku z Muratorem w ręku i chciałam zagaić rozmowę o budowie.....

Zaraz wyślę Ci maila, żebyś wiedziała kto ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek z Ostrowa Wlkp

W sierpniu odwiedzilismy ich gdy stawiali pokazowy domek, odwiedzilismy fabryke i widzielismy na zywo jak pracuja, spodobalo nam sie, potem bylismy jeszcze dwa razy....ale wlasciwie po pierwszej wizycie wybili nam bale z glowy- my po prostu na bale z generalnym wykonawca nie mamy kasy a z goralami-czasu. I tak oto temat bali sam sie wyeliminowal :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Jestem pierwszy raz na tym forum i mam nadzieję, że wyciągnę dużo pożytecznych informacjii. Właśnie kupiliśmy działkę w Murowańcu przy ulicy szkolnej. Chętnie poznam sąsiadów, a podobno już ich mam bo działki posprzedawane prawie wszędzie już

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...