Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jestem pod wrażeniem budujących z Murowańca.Ciekawi mnie cisza w eterze budujących np.w Niemczu,Osielsku,Osówcu,Kruszynie,Cielu itp.Czy wynika to z ilości budów,cen działek czy czegoś jeszcze?Szczerze mówiąc zazdroszczę.Niby ja też buduję się w gminie Białe Błota - dokładnie w Zielonce (zdjęcia- http://www.androzek.ao.pl )ale czuje się jakiś takiś kurde samotny.Przetrwałem wybryki urzędników z gminy,panią z Dako ( nie polecam - adaptacja zrobiona na odpieprz - w ostatnie chwili zrywałem z majstrem Ytongi .bo pani nie chciało się dokładnie namalować zmian na projekcie ).Rozważałem nawet w zeszłym roku kupno działki w Murowańcu ale oglądałęm go ze wszystkich stron jesienią i zimą i wybaczcie ale mnie nie zachwycił ( może trzeba było oglądać latem ! ).

Pozdro dla wszystkich " w trakcie " !!!

 

PS Czy ktoś w gminie Białe Błota ma internet radiowy z RYDNETU a jeśli tak to jak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

A my kupilismy dzialke po drugiej stronie Wisly w Zlejwsi Malej...

 

Na poczatku przyszlego roku chcielibysmy ruszyc z papierkologia i uzyskac pozwolenie na budowe. Czy jest ktos na forum z tych okolic? Byc moze bedziemy mieli jakies pytania i byloby milo gdybysmy mieli takie samo wsparcie jak grupa z Murowanca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po dłużej nieobecności,

obecnie czekamy (nadal) na pozwolenie na budowę, szukamy tez atarakcyjnej ofert kredytu hipotecznego-jaki bank w Bydgoszczy polecacie-rzetelny, szybki itd., jakie macie doświdczenia??

 

Bardzo proszę o pomoc, chcielibysmy zdarzyć do końca roku aby załapac sie jeszcze na ulgę odsetkową a czas nagli..........

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

A my kupilismy dzialke po drugiej stronie Wisly w Zlejwsi Malej...

 

Na poczatku przyszlego roku chcielibysmy ruszyc z papierkologia i uzyskac pozwolenie na budowe. Czy jest ktos na forum z tych okolic? Byc moze bedziemy mieli jakies pytania i byloby milo gdybysmy mieli takie samo wsparcie jak grupa z Murowanca...

Niezły wybór. Też tam buduję. Jestem na etapie wykończeniówki. Jak by co to pytaj, może będę coś mógł podpowiedzieć.

Proponuję jednak rozważyć ruszenie niezwłocznie z papierami. Kosztuje to co prawda kilka tysięcy, ale skoro tylko ustąpi zima będziecie mogli ruszyć z pracami. Później wszystko okropnie się przeciąga i trudno znaleźć fachowców - począwszy od projektantów po murarzy. Ale swoich mogę z czystym sumieniem polecić.

Także wczesna wiosna to najlepszy etap na negocjowanie cen w hurtowniach - są wygłodniali po zimie i mają trochę zalegających zapasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w Grupie Bydgosko-Toruńskiej :D . Ja niestety nie buduję Adeli, ale bardzo się cieszę, że w końcu odezwał się ktoś z moich stron. Mój domek buduje się w Chełmży - zawsze do Łysomic bliżej niż np. do Murowańca :lol: . Pozdrawiam

 

 

chyba ten Murowaniec jest jakims ewenementem ludzie ze wsi milczą a tu sie cały czas pisze na ten temat :lol:

 

cos nam Torun ucieka do swojego wątku :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosiu, Zławieś Mała to bardzo ładne tereny, ja niedaleko bo w Czarnym Błocie, ale w tej samej gminie :wink: ...

i tak jak Cemik namawiam Cię na jak najszybsze działanie.... ja od wrzesnia działam i pozwolenie mam nadzieję dostać w grudniu !!!

Panie w Urzędzie w Złejwsi Wielkiej są w porzadku, ale naprawde są zawalone robotą.

Najpierw oczywiście Warunki zabudowy... jeśli nie masz, a potem projekt i cała reszta :wink:

Pozdrawiam Wszystkich budujących, tych z innych Wsi też oczywiście :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki nitro,

 

z tego co wiem to wlasnie dla tej ulicy (Honorowych Dawcow Krwi) to tam jest aktualny plan zagospodarowania terenu --> przeznaczenie budownictwo mieszkaniowe, wiec z warunkami zabudowy nie powinno byc problemu...

 

Jeszcze raz dzieki za dodanie otuchy, przynajmniej wiem, iz jest ktos kto bedzie mogl cos podpowiedziec!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w Grupie Bydgosko-Toruńskiej :D . Ja niestety nie buduję Adeli, ale bardzo się cieszę, że w końcu odezwał się ktoś z moich stron. Mój domek buduje się w Chełmży - zawsze do Łysomic bliżej niż np. do Murowańca :lol: . Pozdrawiam

 

Dzięki za pozdrowienia! :lol:

Miło będzie podzielić się z kimś swoimi doświadczeniami z budowy, zwłaszcza, że wszystko wykonujemy sami bez pomocy fachowców.

Pozdrowienia :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

 

Wreszcie trochę osób przybyło z innych zakatków naszego województwa, brawo, tak dalej.

 

A ja mam niusa dla zainteresowanych gazem ziemnym w Murowańcu.

Okazało sie że mam pewne źródło w gazowni w bydzi, które donosi że gaz już jest w drodze, na razie stoją przed Notecią, maja jakieś problemy prawne aby puścić tamtędy nitke.

Jak to im się uda załatwić to w przyszłym roku powinni wejść do murowńca.

 

W zeszłą sobote byłem z moim psiaczkiem na działce, kopałem "odwierty geologiczne" moją łopatą i już wiem mniej więcej na czym będę budował dom, architekt przyjął moje obserwacje i miał wziąść się już za mój projekt.

 

Alex chciałem też do was wpaść na chwilkę ale chyba gdzieś spacerowaliście, trąbiłem, trąbiłem ale nikt nie wyszedł.

Ale za to wielkie porządki widziałem na waszej działeczce, działacie, BRAWO.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...