Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

.... rozpisujecie się tu o psach

 

a my ostatnio goniliśmy w domu za myszą i efektem tego zajścia jest fakt, że

 

od dzisiaj mamy nowego domownika ...

KOTKA ... Pusię :D a`la tygrys

 

To Wy macie myszy w domu??? Nie podoba mi się to :x

Kot rozumiem jako obrońca-łapacz.

 

mamy nadzieję, że ta myszka to przypadek

... ale kotek nie zaszkodzi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

uważajcie udało nam się coś ciekawego znaleźć a tam że płytki mają wymiar 33,3 i sztuk 16 co daje 1,86, my kalkulator no i za chiny nie ma możliwości

a Pan że tak każe producent no to ale o co chodzi, po prostu liczą ze średnią fugą (którą trzeba kupić osobno)

efekt był taki że płaciliśmy za kafle a nie m2 podłogi jakiej one pokryją

no chyba nie jestem wybitnie przewrażliwona ale jak można tak matematykę naginać, kupuję kafle a nie podłogę z kaflami

 

A gdzie kupowaliście te kafle , gdzie tak lipnie policzono?

Ja kupowałem w castoramie kafle i w paczce miałem 14szt kafli o wym. 33,5 / 33,5 co dało 1,6 m2 tak mam na kartonie . I teraz ciekawostka.

Kupowałem dwa kartony i osiem szt tych płytek i tak za płytki w kartonach oryginalnych policzono mi 3,14m2 co daje 1,57 m2 za jeden karton (na kartonie napisane 1,60 m2) a za osiem płytek policzono 0,88 m2 . Czyli płytka ma wymiar zgodny z matematyką czyli 0,11m2 ale bardziej opłaca się kupować całe kartony bo liczą o 0,03m2 mniej

No ale was Alex to skasowali o 0,10 więcej na kartonie , można nawet powiedzieć że o 0,13 na kartonie to przy dziesięciu kartonach ( 17,6m2) daje 1,3 m2 To sporo was oszukali , Ja bym tego tak nie zostawił , to jest oszustwo w biały dzień .

Kupując 100 m2 takich płytek przepłacasz za 7 m2 i nawet jak płytki kosztują tylko 20zł to tracisz 140zł , a jak kosztują 50zł to robi się już spora sumka 350zł

To jaki ma zysk dodatkowy ten sprzedawca.

 

pozdrawiam

 

Gacuś bez nerwów płaciliśmy za metry wg. matematyki, bo jakoś inna opcja nie mogła nam się pomieścić w główkach

 

ale teraz mam inną zagwostkę, oczywiście cena robi na mnie spore wrażenie, bo to już etap gdzie pięniędzy brak a sporo trzeba zrobić

 

ma ktoś doświadczenie z tymi włoskimi kaflami za jakieś 20/m2 bo w marketach tego sporo ludzie kupują ale słyszałam że to kiepskie bardzo jest

poza tym akurat te mi wpadły w oko :( a cena przypasiła męzuniowi

i teraz nie wiem czy wziąść więcej czy mniej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

uważajcie udało nam się coś ciekawego znaleźć a tam że płytki mają wymiar 33,3 i sztuk 16 co daje 1,86, my kalkulator no i za chiny nie ma możliwości

a Pan że tak każe producent no to ale o co chodzi, po prostu liczą ze średnią fugą (którą trzeba kupić osobno)

efekt był taki że płaciliśmy za kafle a nie m2 podłogi jakiej one pokryją

no chyba nie jestem wybitnie przewrażliwona ale jak można tak matematykę naginać, kupuję kafle a nie podłogę z kaflami

 

A gdzie kupowaliście te kafle , gdzie tak lipnie policzono?

Ja kupowałem w castoramie kafle i w paczce miałem 14szt kafli o wym. 33,5 / 33,5 co dało 1,6 m2 tak mam na kartonie . I teraz ciekawostka.

Kupowałem dwa kartony i osiem szt tych płytek i tak za płytki w kartonach oryginalnych policzono mi 3,14m2 co daje 1,57 m2 za jeden karton (na kartonie napisane 1,60 m2) a za osiem płytek policzono 0,88 m2 . Czyli płytka ma wymiar zgodny z matematyką czyli 0,11m2 ale bardziej opłaca się kupować całe kartony bo liczą o 0,03m2 mniej

No ale was Alex to skasowali o 0,10 więcej na kartonie , można nawet powiedzieć że o 0,13 na kartonie to przy dziesięciu kartonach ( 17,6m2) daje 1,3 m2 To sporo was oszukali , Ja bym tego tak nie zostawił , to jest oszustwo w biały dzień .

Kupując 100 m2 takich płytek przepłacasz za 7 m2 i nawet jak płytki kosztują tylko 20zł to tracisz 140zł , a jak kosztują 50zł to robi się już spora sumka 350zł

To jaki ma zysk dodatkowy ten sprzedawca.

 

pozdrawiam

 

Gacuś bez nerwów płaciliśmy za metry wg. matematyki, bo jakoś inna opcja nie mogła nam się pomieścić w główkach

 

ale teraz mam inną zagwostkę, oczywiście cena robi na mnie spore wrażenie, bo to już etap gdzie pięniędzy brak a sporo trzeba zrobić

 

ma ktoś doświadczenie z tymi włoskimi kaflami za jakieś 20/m2 bo w marketach tego sporo ludzie kupują ale słyszałam że to kiepskie bardzo jest

poza tym akurat te mi wpadły w oko :( a cena przypasiła męzuniowi

i teraz nie wiem czy wziąść więcej czy mniej??

 

podobno szybciej się ścierają i jak kładziesz płytki to przy cięciu mogą robić się odpryski (są bardziej kruche) :x

Ania dałaby Ci większy wykład na ten temat. :lol:

 

Po prostu musisz wziąść więcej na odpady

Standard to +10% przy układaniu tradycyjnym a +20% przy tzw. karo

(ale suma sumarum cena i tak jest OK,... a to co ci zostanie zawsze w markecie możesz oddać) 8)

 

PS baner jeszcze leżał przy drzwiach jak dotarliście do domku?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno szybciej się ścierają i jak kładziesz płytki to przy cięciu mogą robić się odpryski (są bardziej kruche) :x

Ania dałaby Ci większy wykład na ten temat. :lol:

 

Po prostu musisz wziąść więcej na odpady

Standard to +10% przy układaniu tradycyjnym a +20% przy tzw. karo

(ale suma sumarum cena i tak jest OK,... a to co ci zostanie zawsze w markecie możesz oddać) 8)

 

PS baner jeszcze leżał przy drzwiach jak dotarliście do domku?? :wink:

 

 

ale kupowaliście te czy inne?? bo podobnież są kruche i jak coś spadnie to pękają szybko

 

PS nie nic nie widziałam bo ciemno już było :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki...

 

mam pytanie do wszystkich z Murowańca

 

... czy też dostaliście podwyżkę dzierżawy? :evil: :evil: :evil:

K... podwyższyli z 90zł do 320zł to wychodzi jakieś 250%!!!!!!!!!!!!!!!! :o

 

Może jest jakiś zapis że nie mogą podnosić więcej niż bo jak tak dalej pójdzie to się nie wypłacimy do 2012r.

[/b]

 

Robert bo to jest albo tak jak z wodociągami czyli jak nie pójdziesz i nie rykniesz to zapłacisz albo masz 2 opłaty w jednym opłatę za dzierżawę i za nieruchomości

ale na pewno jest ograniczenie % na rok ale trzeba poszukać jakie,

gadaj z sąsiadem Januszem trzeba mieć swojego przedstawiciela we władzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... rozpisujecie się tu o psach

 

a my ostatnio goniliśmy w domu za myszą i efektem tego zajścia jest fakt, że

 

od dzisiaj mamy nowego domownika ...

KOTKA ... Pusię :D a`la tygrys

 

ale piesek by Anię obronił przed niebezpieczeństwem, a tak Pusią zajmie się nasz Tonik (luibi tygryski) :p

 

no ja bym na jego miejscu uważał....

to jest Tygrysica :wink:

... a kobiety z pozoru łagodne są bardzo niebezpieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno szybciej się ścierają i jak kładziesz płytki to przy cięciu mogą robić się odpryski (są bardziej kruche) :x

Ania dałaby Ci większy wykład na ten temat. :lol:

 

Po prostu musisz wziąść więcej na odpady

Standard to +10% przy układaniu tradycyjnym a +20% przy tzw. karo

(ale suma sumarum cena i tak jest OK,... a to co ci zostanie zawsze w markecie możesz oddać) 8)

 

PS baner jeszcze leżał przy drzwiach jak dotarliście do domku?? :wink:

 

 

ale kupowaliście te czy inne?? bo podobnież są kruche i jak coś spadnie to pękają szybko

 

PS nie nic nie widziałam bo ciemno już było :p

 

kupowaliśmy różne, zależy do jakiego pomieszczenia.

Z założenia jestem zwolennikiem odrzucania tych najtańszych i najdroższych

(te najtańsze są podejrzanie tanie a te droższe ... hmm po co przepłacać)

 

średnio za kafle płaciliśmy ok 30,00 zł./m2

 

PS postawiłem przy drzwiach wejściowych... no i był sobie baner :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... rozpisujecie się tu o psach

 

a my ostatnio goniliśmy w domu za myszą i efektem tego zajścia jest fakt, że

 

od dzisiaj mamy nowego domownika ...

KOTKA ... Pusię :D a`la tygrys

 

ale piesek by Anię obronił przed niebezpieczeństwem, a tak Pusią zajmie się nasz Tonik (luibi tygryski) :p

 

no ja bym na jego miejscu uważał....

to jest Tygrysica :wink:

... a kobiety z pozoru łagodne są bardzo niebezpieczne

 

a Robuś gdzie ty takie kobiety widziałeś, przecież te z Murowańca to oaza spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...