Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Troszke zmieniam temat, ale zastanawiam sie nad zmianą stropu (adaptacja projektu) z terivy na drewniany. Według moich wstępnych obliczeń drewniany jest tańszy, ale obawiam się że może być problem z wykonastwem.

Strop z terivy zrobi każda ekipa budowlana, natomiast drewniany to tylko cieśla, o których cięzko. Oczywiście może być jeszcze problem z drewnem itp.

Co o tym myślicie?

Jakieś porady, wskazówki???

 

ja tylko mogę polecić stopy terrivy i filigrana z Arko na Przemysłowej

 

a tak w ogóle to miał być drewniany domek, coś mi nasz Marcin się psuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

ja tylko mogę polecić stopy terrivy i filigrana z Arko na Przemysłowej

 

a tak w ogóle to miał być drewniany domek, coś mi nasz Marcin się psuje :(

 

No domek nie będzie drewniany, ale z porothermu i projekt też inny niż zakładaliśmy. Zmieniliśmy ze względu na małą kotłownie między innymi.

 

Ciężko za mną nadążyć :lol: :lol: :lol:

Ale będzie ładny, żeby nie psuć Ci krajobrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No domek nie będzie drewniany, ale z porothermu i projekt też inny niż zakładaliśmy. Zmieniliśmy ze względu na małą kotłownie między innymi.

 

Ciężko za mną nadążyć :lol: :lol: :lol:

Ale będzie ładny, żeby nie psuć Ci krajobrazu.

 

no żyję tą nadzieją, ale na czym stanęło??

 

No staneło na projekcie o wdzięcznej nazwie Miłka I (moja psinka wabi sie Milka :p ). Jak chcesz możesz zerknąć http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=79.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No domek nie będzie drewniany, ale z porothermu i projekt też inny niż zakładaliśmy. Zmieniliśmy ze względu na małą kotłownie między innymi.

 

Ciężko za mną nadążyć :lol: :lol: :lol:

Ale będzie ładny, żeby nie psuć Ci krajobrazu.

 

no żyję tą nadzieją, ale na czym stanęło??

 

No staneło na projekcie o wdzięcznej nazwie Miłka I (moja psinka wabi sie Milka :p ). Jak chcesz możesz zerknąć http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=79.

 

czyli domek z nieużytkowym poddaszem :) już ja taką heterą to nie jestem żeby zmieniać projekt z powodu moich widoków :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patikop gdybym coś wiedziała to na pewno bym dała znać. Trzymaj kontakt z agnieszkakusi.

 

Marcin my mamy strop drewniany. Tak w tajemnicy Ci powiem: wolałabym mieć z betonu i stali :D (tzn. np. filigran, teriva lub jakiś inny). Jednak koszt jest okropny. Tyle tylko że przy nim nie było by może później tyle roboty co my będziemy mieć. Wełna, deski na stryszek, płyty KG. I daje sobie ręke uciąc wyjdzie pewnie na to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe w czyje to okienko ???

 

nieśmiało odpowiem, że może w Wasze... ? Ale nie jestem pewna 8)

 

no a ja byłam pewnie w kuchni, ciekawią mnie zainteresowani moimi wnętrzami :p a tak serio jak goła baba jest na płocie to moje :p

 

:) :) :)

Rzeczywiście. Szukaliśmy domu naszej koleżanki. W końcu znaleźliśmy - początkowo sądziliśmy, że to ten obok Ciebie - ale jednak nie - kawałek dalej.

No i zastanawialiśmy się jak nasz domek usytuować na działce. Powiem, że mam dylemat... Wybraliśmy projekt z Archetonu -Rachela http://www.archeton.pl/index.aspx

no i nie wiem jak go postawić na działce. Czy wjazd od ul. Łochowskiej, czy - co bardziej nam leży - od Granitowej. No i jak go ustawić względem słońca... Ostatnio wpadłam na pomysł, że tyłem do głównej ul. Łochowskiej... Tak czy siak chcę raczej nasłoneczniony taraz a to oznacza, że będzie on od strony Łochowskiej czyli każdy będzie widział co smażę na grillu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

:) :) :)

Rzeczywiście. Szukaliśmy domu naszej koleżanki. W końcu znaleźliśmy - początkowo sądziliśmy, że to ten obok Ciebie - ale jednak nie - kawałek dalej.

No i zastanawialiśmy się jak nasz domek usytuować na działce. Powiem, że mam dylemat... Wybraliśmy projekt z Archetonu -Rachela http://www.archeton.pl/index.aspx

no i nie wiem jak go postawić na działce. Czy wjazd od ul. Łochowskiej, czy - co bardziej nam leży - od Granitowej. No i jak go ustawić względem słońca... Ostatnio wpadłam na pomysł, że tyłem do głównej ul. Łochowskiej... Tak czy siak chcę raczej nasłoneczniony taraz a to oznacza, że będzie on od strony Łochowskiej czyli każdy będzie widział co smażę na grillu....

 

dylematu brak sadzisz tujki szmaragdowe jako płot rosną po 2 metry i przycinasz albo dla wersji mniej zamożnej (moja) żywopłot na tę samą zasadę, jakoś gęsto, żeby nie było prześwitów nie może być bramy z tej strony i już goła możesz biegać po tarasie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do żywopłotu - w ub. roku zaczęłam sadzić - właśnie od drogi, żeby już tam coś rosło i zasłaniało - no i 120 drzewek uschło na pieprz... :( Wiem powinnam podlewać, ale jeszcze nie miałam i nie mam wody...

 

Ja woziłam wodę w baniakach 5 l, co 2-3 dzień i rosło do czasu ... aż sarny i zające nie zjadły :o SMACZNEGO :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś Ci ta golizna w głowie utknęła... :) przenosi to chyba ten Twój banner reklamowy :)

Ale chyba tak zrobię, dzięki

 

Banner no nie mój tylko korzysta z mojego płotku, ale jakoś to babsko się u mnie zadomowiło, a przy okazji osłania od kurzu z zakrętu i nie widać z daleka mojego bałaganu :p :P :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do żywopłotu - w ub. roku zaczęłam sadzić - właśnie od drogi, żeby już tam coś rosło i zasłaniało - no i 120 drzewek uschło na pieprz... :( Wiem powinnam podlewać, ale jeszcze nie miałam i nie mam wody...

 

Ja woziłam wodę w baniakach 5 l, co 2-3 dzień i rosło do czasu ... aż sarny i zające nie zjadły :o SMACZNEGO :D

 

no niestety po doświadczeniach Marczysławów, a z braku własnej pomysłowości (nie wpadłam żeby coś sadzić przed zamieszkaniem) najlepiej cokolwiek sadzić jak się już przebywa na bardziej niż stałe, żeby podlać i jak co przypilnować przed łakomczuchami leśnymi :D :D

no i niestety przez najbliższe 5 lat na pewno nie można ćwiczyć topless w ogródku, bo to wszystko musi urosnąć, ale nie ma tego złego, czyli przed emeryturką zdążymy 8) 8) :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i niestety przez najbliższe 5 lat na pewno nie można ćwiczyć topless w ogródku,

 

A kto Ci zabrania??? :) W końcu jesteś u siebie ;-)

Zawsze to jakaś atrakcja turystyczna we wsi ha ha ha

 

no niestety istnieje zbyt duże ryzyko, że ludzie ze wsi uciekną i kto mnie podrzuci do pracy 8) :p :p 8)

 

Ja nie ucieknę... mnie się podoba na naszej wsi ;-)

 

lepiej żeby uciekli ... te kradzieje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...