Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Witamy bączków! My dopiero zamierzamy ruszyć na wiosnę - przy Łochowskiej. I trochę jak gospodarz Anioł z Alternatyw - wszystko i wszystkich z racji położenia działki - będziemy mieli na oku 8)

Alex - wracając do topless w ogródku,

to zgadzam się z Marczysławem/wą ( :wink: ), że taka atrakcja we wsi, to tylko może przyciągnąć, nie odwrotnie

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witamy bączków! My dopiero zamierzamy ruszyć na wiosnę - przy Łochowskiej. I trochę jak gospodarz Anioł z Alternatyw - wszystko i wszystkich z racji położenia działki - będziemy mieli na oku 8)

Alex - wracając do topless w ogródku,

to zgadzam się z Marczysławem/wą ( :wink: ), że taka atrakcja we wsi, to tylko może przyciągnąć, nie odwrotnie

:)

 

to jak już będzie antyatrakcja

 

dori a ty przypadkiem nie byłaś z kaukazem (suczka???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wolnośc Tomku na swoim podwórku czyli lepiej niech uciekają złodziejaszki którzy i nas okradli budujemy domek na strusiowej może jest juz ktos kto tam mieszka lub zamierza :D

 

jak sądzę Murowaniec a ulica Strusia, w którym miejscu bo nas sporo z tego zakątka a ulica długa??

 

 

Ok doczytałam już trochę po czasie witamy bąki, na szczęście sąsiedzi sie już zajęli jak trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wolnośc Tomku na swoim podwórku czyli lepiej niech uciekają złodziejaszki którzy i nas okradli budujemy domek na strusiowej może jest juz ktos kto tam mieszka lub zamierza :D

 

jak sądzę Murowaniec a ulica Strusia, w którym miejscu bo nas sporo z tego zakątka a ulica długa??

 

 

Ok doczytałam już trochę po czasie witamy bąki, na szczęście sąsiedzi sie już zajęli jak trzeba :)

 

No no ilu nowych Murowczan i Murowczanek ?? :D

 

... dla wtajemniczonych (nowych b.....ków) :wink: :wink: 8)

 

zastanawialiście jak się mówi na mieszkańca Murowańca?? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wolnośc tomku na swoim podwórku czyli lepiej niech uciekają złodziejaszki którzy i nas okradli budujemy domek na strusiowej może jest juz ktos kto tam mieszka lub zamierza :D

 

jak sądzę murowaniec a ulica strusia, w którym miejscu bo nas sporo z tego zakątka a ulica długa??

 

 

ok doczytałam już trochę po czasie witamy bąki, na szczęście sąsiedzi sie już zajęli jak trzeba :)

 

no no ilu nowych murowczan i murowczanek ?? :D

 

... Dla wtajemniczonych (nowych b.....ków) :wink: :wink: 8)

 

zastanawialiście jak się mówi na mieszkańca murowańca?? :wink:

 

wiemy wiemy :D :D :D ale nie powiemy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ale z was ranne ptaszki :wink: To jak nazywa się mieszkaniec Murowańca????

 

... no właśnie czas się nad tym zastanowić...

 

ja osobiście używam zwrotu trochę kontrowersyjnego... niektórzy mogliby się obrazić 8) :wink:

- tak jak nasz Prezydent za Kartofla (... mam nadzieję, że nie wsadzą mnie za to :D )

 

... a tak na marginesie to już tochę podpowiedziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ale z was ranne ptaszki :wink: To jak nazywa się mieszkaniec Murowańca????

 

... no właśnie czas się nad tym zastanowić...

 

ja osobiście używam zwrotu trochę kontrowersyjnego... niektórzy mogliby się obrazić 8) :wink:

- tak jak nasz Prezydent za Kartofla (... mam nadzieję, że nie wsadzą mnie za to :D )

 

... a tak na marginesie to już tochę podpowiedziałem

 

Trzeba, trzeba wymyśleć coś innego :)

Tych "starych" możemy nazywać b...ki ;-)

A my .... przypomniał mi się serial ... "Nowobogadzccy" ;-)?

... tylko jacy my bogaci... więcej długów niż włosów na głowie... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi długami to racja kto ich teraz nie ma :wink: Wiecie kiedy będzie oświetlona nasza ulica może skończa się te włamy :evil:

 

Wersja optymistyczna - 5 lat? ;-)

a właściwie, to za Strusią mogą się wziąść szybciej

.... chyba, że nasz Nowy Sołtys nam załatwi oświetlenie w cały Murowańcu? Co Alex_??? :) Przyznaj się pewnie pismo masz już gotowe ha ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi długami to racja kto ich teraz nie ma :wink: Wiecie kiedy będzie oświetlona nasza ulica może skończa się te włamy :evil:

 

Wersja optymistyczna - 5 lat? ;-)

a właściwie, to za Strusią mogą się wziąść szybciej

.... chyba, że nasz Nowy Sołtys nam załatwi oświetlenie w cały Murowańcu? Co Alex_??? :) Przyznaj się pewnie pismo masz już gotowe ha ha ha

 

 

obecny sołtys wrzucił to w plany przyszłoroczne 2007

a pisma jeszcze nikomu nie zaszkodziły co najwyżej mogą pomóc

a tak w ogóle Marczysława, jako mała krzykliwa blondynka mogła byś się udzielać dla dobra wsi :) :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alex- nie byłam z kaukazem - tylko z moim mężem i synusiem!!!

 

 

co do odmian:

Do tworzenia nazw mieszkańców polskich miast i wsi używamy z reguły przyrostków ‑anin i ‑anka, przyrostka ‑ak możemy użyć tylko z niektórymi nazwami, zresztą miewa on często nacechowanie potoczne. W związku z tym mieszkańców Murowańca nazwiemy ...?

murowaczanin, murowaczanka?? :roll:

 

będziemy po prostu TUbylcami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alex- nie byłam z kaukazem - tylko z moim mężem i synusiem!!!

 

 

co do odmian:

Do tworzenia nazw mieszkańców polskich miast i wsi używamy z reguły przyrostków ‑anin i ‑anka, przyrostka ‑ak możemy użyć tylko z niektórymi nazwami, zresztą miewa on często nacechowanie potoczne. W związku z tym mieszkańców Murowańca nazwiemy ...?

murowaczanin, murowaczanka?? :roll:

 

będziemy po prostu TUbylcami :D

 

nie, nie tubylcy to ci co od jakiś 20-30 lat my to napływowi

ale Murowaniec jest jeszcze w górach gdzieś koło Zakopca :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alex- nie byłam z kaukazem - tylko z moim mężem i synusiem!!!

 

 

co do odmian:

Do tworzenia nazw mieszkańców polskich miast i wsi używamy z reguły przyrostków ‑anin i ‑anka, przyrostka ‑ak możemy użyć tylko z niektórymi nazwami, zresztą miewa on często nacechowanie potoczne. W związku z tym mieszkańców Murowańca nazwiemy ...?

murowaczanin, murowaczanka?? :roll:

 

będziemy po prostu TUbylcami :D

 

a nie łatwiej (uwaga odsłona)

 

BURAK

BUROWCZANKA (może być ĆWIKŁA)

i... BURACZKI z Murowańca

 

bez urazy

 

... tak o sobie mówi mój sąsiad (mieszka od 2 lat i to chyab też "nowobogacki")

... i mi to nie przeszkadza że jestem burakiem z murowańca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alex- nie byłam z kaukazem - tylko z moim mężem i synusiem!!!

 

 

co do odmian:

Do tworzenia nazw mieszkańców polskich miast i wsi używamy z reguły przyrostków ‑anin i ‑anka, przyrostka ‑ak możemy użyć tylko z niektórymi nazwami, zresztą miewa on często nacechowanie potoczne. W związku z tym mieszkańców Murowańca nazwiemy ...?

murowaczanin, murowaczanka?? :roll:

 

będziemy po prostu TUbylcami :D

 

a nie łatwiej (uwaga odsłona)

 

BURAK

BUROWCZANKA (może być ĆWIKŁA)

i... BURACZKI z Murowańca

 

bez urazy

 

... tak o sobie mówi mój sąsiad (mieszka od 2 lat i to chyab też "nowobogacki")

... i mi to nie przeszkadza że jestem burakiem z murowańca

 

zawsze lepiej niż KARTOFEL :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecny sołtys wrzucił to w plany przyszłoroczne 2007

 

ale tylko ul. Strusia, reszta ul. to od "macochy" :)

 

a pisma jeszcze nikomu nie zaszkodziły co najwyżej mogą pomóc

 

pod warunkiem, że się ma czas i wenę twórczą ;-) u mnie jednego i drugie brak :(

 

a tak w ogóle Marczysława, jako mała krzykliwa blondynka mogła byś się udzielać dla dobra wsi :) :lol: :lol: :lol:

 

nie krzykliwa, tylko pyskata - mała różnica, prawda?!

toć się udzielam ... na forum :) a we wsi jeszcze nie mieszkam (o ile to wogóle nastapi) , więc nic nie mogę zdziałać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...