Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Słuchajcie, zastanawiałam się znowu nad wierceniem studni i rozmawiajac ze znajomymi, którzy też mieli to w planach , dowiedziałam się, że nie zawsze warto. U nich (ok.Borówna) woda jest bardzo smaczna i niedroga - 1,19 za m3. W B-szczy kosztuje krocie! A kto wie skąd jest ciągnieta woda do Murowańca i ile kosztuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich.

Dawno mnie tu nie było i aż oczy przecieram ile nowych Muroburakowańczaków pojawiło się na forum witam jeszcze raz wszystkich.

 

A propo tych kradzieży to aż strach budować, materiałów na bieżąco się nie dostanie, a jak ukradną to nie dość że strata to i budowa stoi bo gdzie dokupić.

 

Dlatego m.in. odłożyliśy budowę na wiosnę - będzie cieplej, więc będzie można nocować!

 

Może przeznaczymy jedną działkę ogrodzimy i zrobimy sobie swój magazyn z dozorem, składka i jakiegoś emeryta na stróża?

Poza tym jest coś z tego co "mówią", nie obrażając nikogo uczciwego w tym momencie - że kradną niestety sami robotnicy - tylko oni wiedzą co jest na budowie, gdzie, kiedy ....

 

 

Wiecie - obawiam się, że złodzieje wynieśliby bez problemu i materiał i ... stróża ...

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - to nie takie proste, z tą policją, łapaniem złodziei. Przekonałam się osobiście - wskazując sprawcę - że wiem, że to on itp. i co? I nic! Jak się nie przyzna, jak nie złapiesz za rękę to prawo, przepisy, procedury - nie działają niesety na naszą korzyść - wbrew przeciwnie! :evil: Także nie do końca człowiek - policjant w tym wypadku - a siły wyższe o których wspomniałam są porażające.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz z innej beczki - choć i ten temat, niestety, jest Wam zapewne znany.

Otóż oczywiście (niestety) planujemy budowę na kredyt. Opowiedźcie - jakie macie doświadczenia z bankami? Gdzie jest w miarę przyjaźnie i rzeczowo? Niektórzy mówią, że lepiej i łatwiej dostać kredyt poza Bydgoszczą w oddziale zamiejscowym banku z Bydgoszczy - tam wniosków jest mniej, bardziej zależy im na kliencie, obrotach niż w siedzibie tego samego banku u nas.

Co sądzicie o uldze odsetkowej (można się załapać na nią tylko do końca br.) albo w przyszłym roku wchodzącymi, chodź już ustawy ponoć obowiązującymi, kredytami z dopłatami..????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich!

 

Chcemy kupić działkę w Murowańcu, ale do końca nie zdecydowaliśmy się na lokalizację.

Możemy wziąć obok betoniarnii na ul. Bażanciej (obok Strusiej i Szkolnej) lub na Albatrosa (niedaleko dzikiej plaży przy kanale). Jak sądzicie gdzie lepiej? Gdzie można liczyć na wcześniejszy gaz, prąd itd? A co z TPSA? Fajna jest lokalizacja działki na Bażanciej ale trochę odstrasza nas ta betoniarnia. Podobno likwidują ją już od 2 lat i jakoś nadal funkcjonuje. A poza tym czy po płukaniu tych ich ,,gruszek" nie dostają się do gleby jakieś szkodliwe pierdoły? Jesteśmy też trochę zaniepokojeni kradzieżami o których piszecie. Czy to dotyczy tylko szop czy okradają tez garaże blaszane z materiałami bud czy i domy? Myśleliśmy, ze to taka sppokojna okolica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sporo czasu nie pisałem za co przepraszam ale powodem tego była mała tragedia osobista . Jakiś PAJAC postanowił zabawić się moim kosztem i puścił z dymem moją firmę , kurcze że też rodzą się tacy ludzie .

 

Widzę dużo nowych Muroburakowańczaków , wszystkich was witam.

 

Asia i Olek widzę że działeczkę chcecie kupić chyba od fordońskiej spółdzielni mieszkaniowej .Ile oni teraz wołają za metr ? Nie bójcie się tak tej betoniarni , ja mam betoniarnię zaraz za płotem i się nie martwię . Na waszym miejscu wybrałbym działeczkę przy ul Bażanciej gdyż może załapiecie się na gaz jak będą prowadzić do Alex . :) Bo zapewne w murowańcu to gaz będzie miała pierwsza Pani Sołtys Alex

 

Alex chętnie też się dopiszę do tego gazu i do lini autobusowej 92

 

dori jeżeli chodzi o wodę to przed moją działką nie ma rury z wodą , najbliższa jest na szkolnej koło Alex , jakieś 80-100m od mojej działeczki . Pani z wodociągów chciała mi w pisać że:" na dzień dzisiejszy nie ma możliwości podłączenia do sieci " , no ale później zmieniła zdanie i ustaliliśmy że doprowadzi mi tą wodę , no ale koszt to niestety prawie 2000zł .

 

Martwią mnie też te kradzieże , szkoda tylko że policja nic w tym kierunku nie robi . Chyba musimy sami sobie z tym problemem poradzić . Macie jakieś propozycje ?

Chyba że zatrudnimy tego stróża jak wyjdzie na wolność

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=84876&highlight=str%F3%BF

 

Może zamontować monitoring , kilka kamerek zamontowanych u najbliższych sąsiadów może skutecznie odstraszyłoby złodziejaszków .

Albo trzeba będzie montować w szopach i garażach alarmy z bardzo głośną syreną żeby cały murowaniec słyszał.

 

Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sporo czasu nie pisałem za co przepraszam ale powodem tego była mała tragedia osobista . Jakiś PAJAC postanowił zabawić się moim kosztem i puścił z dymem moją firmę , kurcze że też rodzą się tacy ludzie .

 

Widzę dużo nowych Muroburakowańczaków , wszystkich was witam.

 

Asia i Olek widzę że działeczkę chcecie kupić chyba od fordońskiej spółdzielni mieszkaniowej .Ile oni teraz wołają za metr ? Nie bójcie się tak tej betoniarni , ja mam betoniarnię zaraz za płotem i się nie martwię . Na waszym miejscu wybrałbym działeczkę przy ul Bażanciej gdyż może załapiecie się na gaz jak będą prowadzić do Alex . :) Bo zapewne w murowańcu to gaz będzie miała pierwsza Pani Sołtys Alex

 

Alex chętnie też się dopiszę do tego gazu i do lini autobusowej 92

 

dori jeżeli chodzi o wodę to przed moją działką nie ma rury z wodą , najbliższa jest na szkolnej koło Alex , jakieś 80-100m od mojej działeczki . Pani z wodociągów chciała mi w pisać że:" na dzień dzisiejszy nie ma możliwości podłączenia do sieci " , no ale później zmieniła zdanie i ustaliliśmy że doprowadzi mi tą wodę , no ale koszt to niestety prawie 2000zł .

 

Martwią mnie też te kradzieże , szkoda tylko że policja nic w tym kierunku nie robi . Chyba musimy sami sobie z tym problemem poradzić . Macie jakieś propozycje ?

Chyba że zatrudnimy tego stróża jak wyjdzie na wolność

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=84876&highlight=str%F3%BF

 

Może zamontować monitoring , kilka kamerek zamontowanych u najbliższych sąsiadów może skutecznie odstraszyłoby złodziejaszków .

Albo trzeba będzie montować w szopach i garażach alarmy z bardzo głośną syreną żeby cały murowaniec słyszał.

 

Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich

 

Gacuś mam nadzieję że była firma ubezpieczona, bo inaczej to nic tylko się załamać idiotami chodzącymi po ziemi

 

wiecie co z tymi kradzieżami, te szopki (blaszaki) co trochę korcą, my się tego wystrzegliśmy przez własne ciapactwo, mieliśmy robić szopkę ale z czego, gdzie, szkoda kasy itp, itd a to mieliśmy wieźliśmy do sąsiadów na działkę (mieszkańcy z ogrodzeniem) i tak przeżyła taczka i łopatki, a jak była stal na fundamenty to w namiocie obok spaliśmy (mężuś spał) i jak na razie się udało poza rusztowaniem (własność dekarzy), ale pozostawione było "wybitnie do wzięcia"

 

może ten monitoring nie jest najgorszym rozwiązaniem, ale musi być chyba lepsze światło, bo jak na razie to ciemność, (kontury postaci nie będą wystarczającym dowodem)

albo napuścić gazety że kradną policja nic nie robi władza też nie to może policja się ruszy (bo to działa najbardziej)

 

PS pisma wycecdziłąm ale nie mam kiedy je wklepać do kompa

PS2 Asia i Olek alex_ nie jest sołtysem

 

pozdr i witam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacuś: dzięki za radę...

alex_: wiemy, że nie jesteś sołtysem, chociaż i tak popieramy projekt grupowiczów :)

 

Działeczka na Bażanciej jest od FSM - teraz biorą 40 +VAT. Na Albatrosa mamy upatrzoną w Spółce - 42 +VAT.

Tak wracając jeszcze do naszego wcześniejszego postu - czy wiecie, co się stanie z tą betoniarnią?? Zlikwidują ją? Mamy sprzeczne informacje...

No i jeżeli ktoś jeszcze chciałby się wypowiedzieć, która lokalizacja lepsza, to zapraszamy... :)

Pozdrowionka dla wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacuś: dzięki za radę...

alex_: wiemy, że nie jesteś sołtysem, chociaż i tak popieramy projekt grupowiczów :)

 

Działeczka na Bażanciej jest od FSM - teraz biorą 40 +VAT. Na Albatrosa mamy upatrzoną w Spółce - 42 +VAT.

Tak wracając jeszcze do naszego wcześniejszego postu - czy wiecie, co się stanie z tą betoniarnią?? Zlikwidują ją? Mamy sprzeczne informacje...

No i jeżeli ktoś jeszcze chciałby się wypowiedzieć, która lokalizacja lepsza, to zapraszamy... :)

Pozdrowionka dla wszystkich :)

Witam nowych forumowiczów.

Tak sie zastanawiam o którą działkę chodzi koło betoniarni, bo coś mi sie wydaje że to ta między mną a gacusiem.Jeśli tak to bylibyśmy sąsiadami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacuś: dzięki za radę...

alex_: wiemy, że nie jesteś sołtysem, chociaż i tak popieramy projekt grupowiczów :)

 

Działeczka na Bażanciej jest od FSM - teraz biorą 40 +VAT. Na Albatrosa mamy upatrzoną w Spółce - 42 +VAT.

Tak wracając jeszcze do naszego wcześniejszego postu - czy wiecie, co się stanie z tą betoniarnią?? Zlikwidują ją? Mamy sprzeczne informacje...

No i jeżeli ktoś jeszcze chciałby się wypowiedzieć, która lokalizacja lepsza, to zapraszamy... :)

Pozdrowionka dla wszystkich :)

 

Jeżeli chodzi o betoniarnię to szczerze powiedziawszy ta działalność jest na prywatnym (nie wieczystym użytkow) gruncie i jest tam od ponad 20 lat stanowi ileś miejsc pracy

a właściciel jest miłym człowiekiem, który niejednokrotnie nam pomógł

jak na razie mamy z niej więcej pożytku niż szkody ale jesteśmy dalej niż inni

nie wiem jak sprawa planu zagospodarowania się do tego ma

 

a jeżeli chodzi o działkę to przy kanale w ziemi glina i przy opadach można się ubrudzić sporo, nie wiem jak prąd docelowy (opcja 7lat-do sprawdzenia)

bardziej ciemno i brak możliwości szybkiej tego zmiany

a tu powienien być piaseczek, bliżej centrum i betoniarnia, prąd nie wiem ale szybciej

 

woda w obu miejscach normalnie w miarę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacuś: dzięki za radę...

alex_: wiemy, że nie jesteś sołtysem, chociaż i tak popieramy projekt grupowiczów :)

 

Działeczka na Bażanciej jest od FSM - teraz biorą 40 +VAT. Na Albatrosa mamy upatrzoną w Spółce - 42 +VAT.

Tak wracając jeszcze do naszego wcześniejszego postu - czy wiecie, co się stanie z tą betoniarnią?? Zlikwidują ją? Mamy sprzeczne informacje...

No i jeżeli ktoś jeszcze chciałby się wypowiedzieć, która lokalizacja lepsza, to zapraszamy... :)

Pozdrowionka dla wszystkich :)

Witam nowych forumowiczów.

Tak sie zastanawiam o którą działkę chodzi koło betoniarni, bo coś mi sie wydaje że to ta między mną a gacusiem.Jeśli tak to bylibyśmy sąsiadami :D

 

pomiędzy Wami jest kola a to jest po drugiej stronie ulicy strusiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacuś: dzięki za radę...

alex_: wiemy, że nie jesteś sołtysem, chociaż i tak popieramy projekt grupowiczów :)

 

Działeczka na Bażanciej jest od FSM - teraz biorą 40 +VAT. Na Albatrosa mamy upatrzoną w Spółce - 42 +VAT.

Tak wracając jeszcze do naszego wcześniejszego postu - czy wiecie, co się stanie z tą betoniarnią?? Zlikwidują ją? Mamy sprzeczne informacje...

No i jeżeli ktoś jeszcze chciałby się wypowiedzieć, która lokalizacja lepsza, to zapraszamy... :)

Pozdrowionka dla wszystkich :)

 

Cześć wszystkim,

co do lokalizji... która lepsza. Trudno powiedzieć.

Przy betoniarni z pewnością będziecie mieli szybciej media.

Na albatrosa z kolei ciszę i spokój.

Mieszkam na Kukułczej i naprawdę jest super. Fakt, że już mieszkam i budowę rozpocząłem przed tym jak zaczęły się problemy np. z przesileniem sieci energetycznej czy wodociągowej.

Jeżeli zamierzacie rozpocząć budową jak najszyciej to zdecydowałbym się na Bażańcią ... tam też będziecie mieli fajnych sąsiadów :lol:

 

Co do betoniarni to na ostatnim zebraniu wójtowa powidziała wprost, że gość ma pozwolenie na działalność gospodarczą w tym miejscu i czy będzie tam czy gdzie indziej to tylko zależy od niego. Gmina nie może ich zmusić do likwidacji lub przenosin ponieważ działają legalnie i właściciel betoniarni jest też właścicielem tego terenu.

... nie liczyłbym na szybką likwidację, a te 2 lata o których pieszecie to ja już słyszę od 6 lat :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nowych! Szkoda, że tylko z Murowańca. Ale między nami nie ma aż takiej dużej odległości. Ja ostatnio jechałam przez las z Łochowa do Murowańca.

 

Odnośnie kradzieży: kradną wszędzie i wszystko. Nie ma rzeczy niemożliwych. Nie ma co się łudzić. Złodzieje są i będą. Kradną wszystko. Od czapki bejsbolowej, łopaty i ostatnio nam gwizdnęli palety po dachówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacuś: dzięki za radę...

alex_: wiemy, że nie jesteś sołtysem, chociaż i tak popieramy projekt grupowiczów :)

 

Działeczka na Bażanciej jest od FSM - teraz biorą 40 +VAT. Na Albatrosa mamy upatrzoną w Spółce - 42 +VAT.

Tak wracając jeszcze do naszego wcześniejszego postu - czy wiecie, co się stanie z tą betoniarnią?? Zlikwidują ją? Mamy sprzeczne informacje...

No i jeżeli ktoś jeszcze chciałby się wypowiedzieć, która lokalizacja lepsza, to zapraszamy... :)

Pozdrowionka dla wszystkich :)

Witam nowych forumowiczów.

Tak sie zastanawiam o którą działkę chodzi koło betoniarni, bo coś mi sie wydaje że to ta między mną a gacusiem.Jeśli tak to bylibyśmy sąsiadami :D

 

pomiędzy Wami jest kola a to jest po drugiej stronie ulicy strusiej

 

kola jest obok mnie naprzeciw Ciebie.

A co do Asi i Olka to ja bym kanał też odradzal. Komary, glina, wybór należy jednak do was. Nie wiem jak te dwie działki wyglądają gabarytowo i kształtem, ale sprawdźcie jak by tam domek wszedl jakie odległości itp.

No a jakbyście wzieli działke koło betoniarni to macie bliżej do przyszłego sołtysa :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gacuś mam nadzieję że była firma ubezpieczona, bo inaczej to nic tylko się załamać idiotami chodzącymi po ziemi

 

albo napuścić gazety że kradną policja nic nie robi władza też nie to może policja się ruszy (bo to działa najbardziej)

 

 

pozdr i witam wszystkich

 

No firma była ubezpieczona ale tylko od kradzieży , nie przyszło mi do głowy że może ktoś puścić z dymkiem lokal , zresztą lokal wynajmowany (nie był moją własnością) no ale szkoda towaru bo ten co się nie spalił a ocalał to jest tak osmolony że nie nadaje się do handlu , no i szkoda urządzeń. Wszystko jest tak czarne i tłuste , mokre, i strasznie śmierdzące , szkoda gadać Chyba wolałbym żeby mnie okradli niż spalili . Jakbym dorwał takiego idiotę który tak się zabawił to bym go chyba żywcem spalił .

 

Pomysł z gazetami na początek to chyba dobry , może władza weźmie się w końcu do roboty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!! za wszytskie odpowiedzi...

 

Pojawiło nam się kilka kolejnych opcji:

- działeczka przy ulicy Puchacza - troszkę wąska (21,78) i długa (55,59), ale chyba lokalizacja ciekawsza - nie za blisko kanału i nie za blisko do betoniarni;

- działeczka przy ulicy bez nazwy (której nawet tak na dobrą sprawę jeszcze nie ma) pomiędzy Bażancią a Szkolną, niedaleko już stojących starszych domków przy Szkolnej (numer działki, 138/26) - minus to jej kształ - taki nijaki trapez - szerokość od 20m w najwęższym miejscu do 31m w najszerszym, długa na ok. 44m).

Ta przy Bażanciej, o której pisaliśmy wcześniej, to numer ma 138/23.

 

Tak na dobrą sprawę, to chyba pojedziemy dzisiaj obejrzeć działkę na Puchacza - żeby mieć pojęcie, która to dokładnie i jeszcze raz tą przy Bażanciej. Chyba zostanie wybrana któraś z tych dwóch :)

 

Tą przy Albatrosa to już śkreślamy chyba definitywnie, zwłaszcza że tak inne numery z samą działką i drogą - działka jest niejako w dwóch częściach - Gmina wydała zezwolenie na sprzedaż tylko dwóch działek razem, z czego większa jest w wieczystym użytkowaniu, a mniejsza własnościowa. Spółka M miała te większe działki, ale nie miała z nich dostępu do drogi, więc żeby móc je sprzedać, kupili od jakiegoś rolnika pas ziemi, który miał dostęp do drogi. Tak więc musielibyśmy kupić niejako dwie działki - dwa wpisy do KW, podwójne opłaty, podwójne problemy i czort wie co jeszcze. Poza tym droga Albartosa jest w połowie gminna w połowie prywatna i mogą też z tym być problemy.

 

Tak jeszcze wracając do betoniarni (sorry 8)) - a jak z uciążliwością i zanieczyszczeniami? Widzieliśmy posty na grupie, że jest problem z wodą - za słabe ciśnienie, aby na piętro dotarła. Myśleliśmy wtedy, że może studnia. Ale jak blisko betoniarni, to jak te wszystkie gruchy płuczą tam , to pewnie gleba skażona. Jak to jest?

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc!

Jak się zdecydujemy na coś, damy znać... No i fanie będzie mieć super sąsiadów z forum :)

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

albo napuścić gazety że kradną policja nic nie robi władza też nie to może policja się ruszy (bo to działa najbardziej)

 

 

Pomysł z gazetami na początek to chyba dobry , może władza weźmie się w końcu do roboty .

 

Wiecie, ja też myślałam o naszych bydgoskich mediach, ale może ostatni raz spróbujemy ... po dobroci :)

Zrobilibyśmy jeszcze jedno spotkanko z władzami, jak by to nie dało żadnego rezultatu, to dopiero narobić trochę szumu.

Każdy z nas Muro-buraków ;-) gdzieś tam pracuje, ma jakieś znajomości, i jak władza nie będzie chciała pomóc, to sami weźmiemy los w swoje ręce?!

 

Co WY na to?

 

Pzdr,

 

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!! za wszytskie odpowiedzi...

 

Pojawiło nam się kilka kolejnych opcji:

- działeczka przy ulicy Puchacza - troszkę wąska (21,78) i długa (55,59), ale chyba lokalizacja ciekawsza - nie za blisko kanału i nie za blisko do betoniarni;

- działeczka przy ulicy bez nazwy (której nawet tak na dobrą sprawę jeszcze nie ma) pomiędzy Bażancią a Szkolną, niedaleko już stojących starszych domków przy Szkolnej (numer działki, 138/26) - minus to jej kształ - taki nijaki trapez - szerokość od 20m w najwęższym miejscu do 31m w najszerszym, długa na ok. 44m).

Ta przy Bażanciej, o której pisaliśmy wcześniej, to numer ma 138/23.

 

Tak na dobrą sprawę, to chyba pojedziemy dzisiaj obejrzeć działkę na Puchacza - żeby mieć pojęcie, która to dokładnie i jeszcze raz tą przy Bażanciej. Chyba zostanie wybrana któraś z tych dwóch :)

 

Tą przy Albatrosa to już śkreślamy chyba definitywnie, zwłaszcza że tak inne numery z samą działką i drogą - działka jest niejako w dwóch częściach - Gmina wydała zezwolenie na sprzedaż tylko dwóch działek razem, z czego większa jest w wieczystym użytkowaniu, a mniejsza własnościowa. Spółka M miała te większe działki, ale nie miała z nich dostępu do drogi, więc żeby móc je sprzedać, kupili od jakiegoś rolnika pas ziemi, który miał dostęp do drogi. Tak więc musielibyśmy kupić niejako dwie działki - dwa wpisy do KW, podwójne opłaty, podwójne problemy i czort wie co jeszcze. Poza tym droga Albartosa jest w połowie gminna w połowie prywatna i mogą też z tym być problemy.

 

Tak jeszcze wracając do betoniarni (sorry 8)) - a jak z uciążliwością i zanieczyszczeniami? Widzieliśmy posty na grupie, że jest problem z wodą - za słabe ciśnienie, aby na piętro dotarła. Myśleliśmy wtedy, że może studnia. Ale jak blisko betoniarni, to jak te wszystkie gruchy płuczą tam , to pewnie gleba skażona. Jak to jest?

 

Jeszcze raz dzięki za pomoc!

Jak się zdecydujemy na coś, damy znać... No i fanie będzie mieć super sąsiadów z forum :)

 

Pozdrowionka

 

Oglądałem na mapce lokalizacje tych działek.

Wybrałbym tą na Puchacza (choć nie napisaliście numeru)

... ale decycja należy do WAS

 

.... poza tym ja mam węższą działkę 20,5m i nie było tragedii

Fakt, że odpadają domki parterowe, które z reguły są bardzo rozłoż(rz)yste? :-?

A z mediami może być podobna sytuacja co u Marczysławów

 

... ale decycja należy do WAS 8)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

albo napuścić gazety że kradną policja nic nie robi władza też nie to może policja się ruszy (bo to działa najbardziej)

 

 

Pomysł z gazetami na początek to chyba dobry , może władza weźmie się w końcu do roboty .

 

Wiecie, ja też myślałam o naszych bydgoskich mediach, ale może ostatni raz spróbujemy ... po dobroci :)

Zrobilibyśmy jeszcze jedno spotkanko z władzami, jak by to nie dało żadnego rezultatu, to dopiero narobić trochę szumu.

Każdy z nas Muro-buraków ;-) gdzieś tam pracuje, ma jakieś znajomości, i jak władza nie będzie chciała pomóc, to sami weźmiemy los w swoje ręce?!

 

Co WY na to?

 

Pzdr,

 

Asia

Jak by mi ukradli coś to bym chyba wziął w swoje ręce, ale nie sprawy tylko kija do beysballa :p

Sam się zastanawiam co zrobić jak będę sie budować. Myślałem o blaszaku, ale na złodzieja nie ma rady kłódke rozwali i tyle.

Pomysł z namiotem jak u Alex nie jest zły tylko musi być ciepło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

albo napuścić gazety że kradną policja nic nie robi władza też nie to może policja się ruszy (bo to działa najbardziej)

 

 

Pomysł z gazetami na początek to chyba dobry , może władza weźmie się w końcu do roboty .

 

Wiecie, ja też myślałam o naszych bydgoskich mediach, ale może ostatni raz spróbujemy ... po dobroci :)

Zrobilibyśmy jeszcze jedno spotkanko z władzami, jak by to nie dało żadnego rezultatu, to dopiero narobić trochę szumu.

Każdy z nas Muro-buraków ;-) gdzieś tam pracuje, ma jakieś znajomości, i jak władza nie będzie chciała pomóc, to sami weźmiemy los w swoje ręce?!

 

Co WY na to?

 

Pzdr,

 

Asia

Jak by mi ukradli coś to bym chyba wziął w swoje ręce, ale nie sprawy tylko kija do beysballa :p

Sam się zastanawiam co zrobić jak będę sie budować. Myślałem o blaszaku, ale na złodzieja nie ma rady kłódke rozwali i tyle.

Pomysł z namiotem jak u Alex nie jest zły tylko musi być ciepło :wink:

 

 

ogrodzenie

groźny pies (lub groźnie wyglądający)

i halogen na czujkę

 

... a najlepiej czujny sąsiad (ja miałem to szczęście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...