Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a teraz z innej beczki - choć i ten temat, niestety, jest Wam zapewne znany.

Otóż oczywiście (niestety) planujemy budowę na kredyt. Opowiedźcie - jakie macie doświadczenia z bankami? Gdzie jest w miarę przyjaźnie i rzeczowo? Niektórzy mówią, że lepiej i łatwiej dostać kredyt poza Bydgoszczą w oddziale zamiejscowym banku z Bydgoszczy - tam wniosków jest mniej, bardziej zależy im na kliencie, obrotach niż w siedzibie tego samego banku u nas.

Co sądzicie o uldze odsetkowej (można się załapać na nią tylko do końca br.) albo w przyszłym roku wchodzącymi, chodź już ustawy ponoć obowiązującymi, kredytami z dopłatami..????

 

W dzieisjszej gazecie pomorskiej jest duży artykuł na ten temat: "Inwestujesz w mieszkanie, zaoszczędź u fiskusa"

 

My braliśmy w Multibanku i raczej ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie kradzieży:

 

 

rozmawiałam z Panią z Expressu jest przemiła jak tylko będziemy gotowi to chętnie się umówi na spotkanie z kilkoma osobami, nawet popstryka zdjęcia

i wysmaruje kilka zdań że się nic nie dzieje w tej kwestii :D

 

A jak Pani się nazywa? Ponieważ też mam dojście do jednej dziennikarki z Expressu.

 

Coś mi się przypomniało. Kiedyś miałam włączoną Bydgoską TV i leciały akurat bloki audycji wyborczych. Jakaś Pani wypowiadała się, że udało się (tej partii, z której pochodzi) m.in. wyremontować drogę w Murowańcu :o i zapewniała, że są środki finansowe na rozwój m.in. naszej wsi :o :o :o

I jak ją wybiorą wyborcy to ... zadba o rozwój wsi??!!

Tak sobie myślę, aby dotzreć do niej i pogadać jak wyglądają sprawy finansowe i kogo "przycisnąć" ;-) aby się tym zajął.

Zajmę się odszukaniem jej, ale dopiero po 20 grudnia (full pracy w pracy :( )

 

Pozdrówka,

Asia vel Marczysława ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin z Bydzi Alex ma rację. Nasza działka jest między Twoją a Gacusia :D

Ale co ja widzę, szykuje się jakieś spotkanko ?? My też chętnie przyjedziemy, poznamy sąsiadów i pogadamy co by zrobić z tymi złodziejami żeby na wiosnę mieć już opracowany jakiś plan. I tak mamy łatwiej niż inni bo budujemy się we trójkę w jednym miejscu (Marcin, Gacuś i my).

Co do spotkania to może umówimy się na naszych działkach i ustalimy co dalej, tylko podajcie godzinę - my się dostosujemy (oprócz psiny weźmiemy też potomka) :lol: [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin z Bydzi Alex ma rację. Nasza działka jest między Twoją a Gacusia :D

Ale co ja widzę, szykuje się jakieś spotkanko ?? My też chętnie przyjedziemy, poznamy sąsiadów i pogadamy co by zrobić z tymi złodziejami żeby na wiosnę mieć już opracowany jakiś plan. I tak mamy łatwiej niż inni bo budujemy się we trójkę w jednym miejscu (Marcin, Gacuś i my).

Co do spotkania to może umówimy się na naszych działkach i ustalimy co dalej, tylko podajcie godzinę - my się dostosujemy (oprócz psiny weźmiemy też potomka) :lol: [/b]

 

To wy macie działkę 122/10 czy 122/12??????? bo już się pogubiłem.

Co do spotkania to jedziemy do zamościa coś koło 11, a jezeli wy nie jedziecie to mozemy sie potem umówic na naszyc działkach. BYŚMY SIE W KOŃCU POZNALI :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no do Zamościa jak najbardziej możemy jechać (jeżeli Aga się nie przestraszy tym najazdem i jest to aktualne). Tylko żeby najpierw spotkać sie u nas i wtedy może wszyscy razem pojedziemy :D

11 nam pasuje, a Wam Alex ? Mam nadzieję, że szanowny małżonek ma tym razem wolną sobotę :lol:

Aha nasza działa to 122/12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz chcemy wszystkim podziekować...

Jutro już mam nadzieję zrobimy pierwszy krok ku naszej działeczce - znaczy się podpiszemy umowę przedwstępną... Musimy się trochę śpeszyć, bo z dobrze poinformowanych źródeł dowiedzieliśmy się, że od poniedziałku Spółka Murowaniec podwyższa ceny działek, a co za tym idzie - wszyscy inni też podniosą...

Byliśmy dzisiaj popołudniu ogładać działeczki z FSM i jedną przy Puchacza... Te z FSM są jak dla nas za blisko betoniarni. Zdecydowaliśmy się na Puchacza. Chociaż ma jeden mankament - jest dosyć wąska - tylko 21,7m. Ale cały wieczór szukaliśmy wstępnie jakiś projektów - czy coś się znajdzie i mamy parę typów. Co prawda nie będziemy pewnie mieli wszystkiego tak, jak to sobie wymarzyliśmy, ale będzie blisko... :D

Oczywiście szukając dzisiaj dokładnej lokalizacji działeczek musieliśmy się posłużyć starą, dobrą metodą "z kopyta" oraz "ej - przejdź się od tego słupka do tego i policz, ile to jest kroków", ale znamy już (mamy nadzieję, że metoda nas nie zawiodła) lokalizację naszej przyszłej działeczki...

Aha - do Alex: przejeżdżaliśmy obok Twojego domku - Twój męzulek chyba tam pilnie w coś stukał, taki przyklęknięty był i taki odgłos dochodził... i psina Wasza się na nas trochę pogapiła, jak biegaliśmy po tych polach przy betoniarni szukając słupków geodezyjnych... :D

Nasz działeczka będzie w sumie całkiem niedaleko... :)

Jak już podpiszemy umowę, odezwiemy się...

W sumie cieszy nas, że jest tam tak prężna grupka osób, jak Wy wszyscy...

Podpisujemy się na przyszłość pod wszystkimi petycjami!!! :D

 

Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie napiszę do wszystkich a nie każdemu po koiei

 

chłopaki za tego sołtysa to Wam się dostanie solidnie :p :P

 

dziennikarka to Katarzyna Pietraszak

 

jak zwykle mężunio zajęty ale tym razem, także damy radę

 

a mężunio to wczoraj namiętnie rąbał drewa do kominka bo czas nagli jeszcze zima przyjdzie i dopiero będzie :D

a piesio kochany że goni kręcących się wkoło domku :p

 

Robuś a Ty dałeś znać tak że tego nie odczytałam i nie przyszłam

 

a teraz pisma: złośliwość rzeczy martwych są w kompie tylko jakieś sesje nie takie i jak komp w domku widzial to ten nie widzi

 

a teraz zgupłam, bo jak co trzeba przeredagować, bo jest wersja nie na podpisy tylko indywidualna (jak robimy???, może wersja indywidualna dla tych których jutro nie będzie, a reszta się podparafuje)

 

poza tym możemy umówić się w Murowańcu, bo jak już byliśmy w Zamościu to będzie łatwiej, jest nadzieja że Robert się nie spóźni ok. godziny :p

 

PS u mnie w domku chaos nie kontrolowany, nasze rzeczy przyjeżdzają tylko trochę mebli brak (garnitury i obcasy nie wskazane :p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marczysławo droga - właśnie pod wpływem Gp oraz GW zaczęłam szybko myśleć tych kredytach. Ale to nie takie kolorowe jakby zdawać się mogło. Poza tym muszę najpierw zdobyć pozwolenie na budowę a potem pukać do banków...

 

 

To jak z tą zbiórką w Murowańcu, oczywiście chętnie się wstawię na rozkaz ;) Stanęło na sobocie godz. 11.00? A miejsce zbiórki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marczysławo droga - właśnie pod wpływem Gp oraz GW zaczęłam szybko myśleć tych kredytach. Ale to nie takie kolorowe jakby zdawać się mogło. Poza tym muszę najpierw zdobyć pozwolenie na budowę a potem pukać do banków...

 

 

To jak z tą zbiórką w Murowańcu, oczywiście chętnie się wstawię na rozkaz ;) Stanęło na sobocie godz. 11.00? A miejsce zbiórki?

 

 

oczywiście koło betoniarni :p :P,

 

Aga Faciowa, przeżyjecie taki nalot o 11:30 (ciekawa jestem kto ostatecznie dojedzie)

 

PS kusząca Aga kogoś potrzebuje, ktoś zna namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marczysławo droga - właśnie pod wpływem Gp oraz GW zaczęłam szybko myśleć tych kredytach. Ale to nie takie kolorowe jakby zdawać się mogło. Poza tym muszę najpierw zdobyć pozwolenie na budowę a potem pukać do banków...

 

 

To jak z tą zbiórką w Murowańcu, oczywiście chętnie się wstawię na rozkaz ;) Stanęło na sobocie godz. 11.00? A miejsce zbiórki?

 

A mogę zapytać na jaki kredyt sie zdecydowałaś PLN czy CHF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marczysławo droga - właśnie pod wpływem Gp oraz GW zaczęłam szybko myśleć tych kredytach. Ale to nie takie kolorowe jakby zdawać się mogło. Poza tym muszę najpierw zdobyć pozwolenie na budowę a potem pukać do banków...

 

A mogę zapytać na jaki kredyt sie zdecydowałaś PLN czy CHF?

 

Właśnie zdecydowałam - co nagle to po diable! Pokusiła mnie ulga odsetkowa. To byłoby ciekawe - nie ważne w jakiej walucie. Niestety ważna tylko do końca br. więc odpada. Natomiast planowane preferencyjne kredyty z dopłatą ukażą się na rynku z początkiem roku ale nic o nich jeszcze nie wiadomo. Pożyjemy, zobaczymy. Na razie ostudziłam się i robię jak przykazano - od początku. Zaczynam od wniosku o wypis - właśnie zaraz zadzwonię go gminy BB czy już gotowy. Potem inne papiery. No właśnie - projekt i media. Sporo latania! Dopiero potem kredyt, ale będzie to już rok 2007! Liczyłam na pomoc forumowiczów w sprawie kredytu - ale tu chyba nikt nie buduje na kredyt...?! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...