Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Alex, ja sie śmieję. Piszecie o drożdżówkach, ślinka mi leci, jestem na diecie i nie jem słodyczy :wink:

I szkoda, że z "mojego" Kopanina nie ma tu nikogo, bo też bym popisała :wink: Cieszę się, że udało Wam sie spotkać, poznać, pogadać...i dalej sledzę watek o drożdżówce :lol: :lol: :lol: :lol:

 

wątek drożdzówkowy jest dość interesujący, zaczęło się o 7:30, a na 11 miało być spotkanie to ja mniej więcej o tej godzinie wyłączałam piekarnik

w czasie drogi stygła, a że zimno i były ciepłe napoje to nikt nie dostał rozstroju mam nadzieję, zresztą szybko złapała temp. otoczenia

mam prosty przepis, zawsze trochę siądzie, ale może coś źle robię jak co mogę się podzielić

 

dieta bez słodyczy Ok, ale pieczone ciacha typu drożdzówka nie zaszkodzą :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a tak a propo spotkanka, to drożdzówka była przyzwoita,

bo na oleju od RobetEsów, czy można to uznać jako Wasz RobertEs wkład w spotkanko?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

to Ty olej pożyczałaś od Robertów?

 

daliśmy najlepszy jaki mieliśmy... żeby później nie było, że olej kiepski

... no i drożdżówka wyszła super :D

 

... a za wysiłek Alex_ dziękujemy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy (szczególnie budujących ,pobudowanych w Murowańcu)

 

 

Kupilismy działkę w Murowańcu na ul.Puchacza.Wiosną chcemy ruszyć z budowąJesteśmy na etapie załatwiania wszystkich dokumentów(pozwolenia na budowę).

 

Chcieliśmy się przywitać i pozdrowić sąsiadów z Murowańca-szczególnie Asię i Olka- spotakliśmy się na polu w niedzielę

 

AGA i KRZYŚ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy (szczególnie budujących ,pobudowanych w Murowańcu)

 

 

Kupilismy działkę w Murowańcu na ul.Puchacza.Wiosną chcemy ruszyć z budowąJesteśmy na etapie załatwiania wszystkich dokumentów(pozwolenia na budowę).

 

Chcieliśmy się przywitać i pozdrowić sąsiadów z Murowańca-szczególnie Asię i Olka- spotakliśmy się na polu w niedzielę

 

AGA i KRZYŚ

 

no no następni chętni na drożdżówkę :D

przy następnym spotkani pójdzie więcej oleju - muszę się przygotować :D

 

WITAMY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak będziemy w Murowańcu to po zapachu drożdzówki będziemy szukać

 

pozdrowionka

 

aga

 

Witamy tych nowych niestety dróżdzówki już nie ma :(

 

niestety olej musiałam pożyczyć bo jak przyszło co do czego po szybkich zakupach się okazało że zapomnieliśmy o najważniejszym

i tak Robuś dorzucił olej a kurki jajka, także wyszło coś do jedzonka :p :P

 

a przepis to wrzucać do miski po kolei

 

10 dkg drożdży

1 szkl cukru

cukier waniliowy

1 szkl. mleka

5 całych jajek

1 szkl. oleju

4-5 szkl mąki przesianej przez sito

 

odstawić na 3 godziny

 

pomieszać i do piekarnika na 180st. na 40min ale czas to sprawdzić bo to różnie (zależy od piekarnika)

jak ktoś chce to na wierzch owoce ale zawsze się zapada (nie wiem co zrobić zeby było dobrze)

 

oczywiście przed wrzuceniem do piekarnika zrobić kruszonkę trzeba do resztek ciasta mąka i cukier (ale specjalistą jest mężunio :D :p)

 

Smacznego :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...