Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witamy (szczególnie budujących ,pobudowanych w Murowańcu)

 

Chcieliśmy się przywitać i pozdrowić sąsiadów z Murowańca-szczególnie Asię i Olka- spotakliśmy się na polu w niedzielę

 

AGA i KRZYŚ

 

Hejka!

 

Dzięki za prodrowionka i my również pozdrawiamy serdecznie...

 

Rozrasta się nam ta społeczność Murobur...... eeee... Murowańczyków :)

 

jak tak dalej pójdzie, to niedługo na jakieś spotkania to chyba trzeba będzie halę wynajmować.... :lol:

 

A tak na marginesie, to Alex z tą drożdżówą to niezly apetyt mi narobiła...

Ech.... Przepis zapewne wypróbuję... :)

 

Pozdrowionka

 

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dokuczajcie alex :evil: :evil: :evil: . Ona chce dla Was dobrze a Wy co??? :evil: :evil: :evil:

 

Ale ja jej nie dokuczam...

Jestem pod wrażeniem zdolności organizacyjnych i to z czystej sympatii oraz jako wyraz docenienia zaproponowałem stanowisko.

Alex_ się przecież nie gniewa nie?

 

no mam nadzieje 8) 8) :roll:

 

a tak poza tym, to możesz się wkupić (np. przekopać ogródek) w moje łaski to zobaczymy :p :P :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, tak to jest koszt gotowej więźby. Dach 250m. Wiem, że nie jest to mało, ale jak policzyliśmy wszystko to wyszła naprawdę niewielka różnica,a jakość drewna jest kolosalna. Na początku jak usłyszeliśmy cenę to rozbolało mnie serce, męża wbiło w fotel. Właściciel był chyba przyzwyczajony do takich reakcji, bo spokojnie odczekał i wytłumaczył nam co i jak. Wracając do Torunia dzwoniłam po wszystkich znajomych budowlańcach i hurtowniach z materiałami. I wierzcie mi na naszym dachu wyszła różnica niewiele ponad tysiąc złotych. Stwierdzilismy, że nie jest to az taka kwota, a więźba będzie stała w 3 dni. Drzewo suszone termicznie, impregnowane ciśnieniowo, gwarancja na więźbę 15 lat. Moi rodzice brali "normalne" drzew na więźbę. Jechało do nich praktycznie prosto z lasu. W tej chwili (po 3 latach) drzewo zaczyna gnić :evil: U nas kratownica jest automatycznie stropodachem, nie musimy wstawiać belek stropowych i bezpośrednio do więźby możemy zakładać sufit podwieszany. Uważam, że warto. Za jednym razem wydamy 22 tyś, a przy normalnej więźbie wydallibyśmy to samo, ale w ratach :lol:

Ale sie rozpisałam... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, tak to jest koszt gotowej więźby. Dach 250m. Wiem, że nie jest to mało, ale jak policzyliśmy wszystko to wyszła naprawdę niewielka różnica,a jakość drewna jest kolosalna. Na początku jak usłyszeliśmy cenę to rozbolało mnie serce, męża wbiło w fotel. Właściciel był chyba przyzwyczajony do takich reakcji, bo spokojnie odczekał i wytłumaczył nam co i jak. Wracając do Torunia dzwoniłam po wszystkich znajomych budowlańcach i hurtowniach z materiałami. I wierzcie mi na naszym dachu wyszła różnica niewiele ponad tysiąc złotych. Stwierdzilismy, że nie jest to az taka kwota, a więźba będzie stała w 3 dni. Drzewo suszone termicznie, impregnowane ciśnieniowo, gwarancja na więźbę 15 lat. Moi rodzice brali "normalne" drzew na więźbę. Jechało do nich praktycznie prosto z lasu. W tej chwili (po 3 latach) drzewo zaczyna gnić :evil: U nas kratownica jest automatycznie stropodachem, nie musimy wstawiać belek stropowych i bezpośrednio do więźby możemy zakładać sufit podwieszany. Uważam, że warto. Za jednym razem wydamy 22 tyś, a przy normalnej więźbie wydallibyśmy to samo, ale w ratach :lol:

Ale sie rozpisałam... :wink:

 

Mnie przekonalas, chyba sam ich odwiedze.

Gdzie to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, tak to jest koszt gotowej więźby. Dach 250m. Wiem, że nie jest to mało, ale jak policzyliśmy wszystko to wyszła naprawdę niewielka różnica,a jakość drewna jest kolosalna. Na początku jak usłyszeliśmy cenę to rozbolało mnie serce, męża wbiło w fotel. Właściciel był chyba przyzwyczajony do takich reakcji, bo spokojnie odczekał i wytłumaczył nam co i jak. Wracając do Torunia dzwoniłam po wszystkich znajomych budowlańcach i hurtowniach z materiałami. I wierzcie mi na naszym dachu wyszła różnica niewiele ponad tysiąc złotych. Stwierdzilismy, że nie jest to az taka kwota, a więźba będzie stała w 3 dni. Drzewo suszone termicznie, impregnowane ciśnieniowo, gwarancja na więźbę 15 lat. Moi rodzice brali "normalne" drzew na więźbę. Jechało do nich praktycznie prosto z lasu. W tej chwili (po 3 latach) drzewo zaczyna gnić :evil: U nas kratownica jest automatycznie stropodachem, nie musimy wstawiać belek stropowych i bezpośrednio do więźby możemy zakładać sufit podwieszany. Uważam, że warto. Za jednym razem wydamy 22 tyś, a przy normalnej więźbie wydallibyśmy to samo, ale w ratach :lol:

Ale sie rozpisałam... :wink:

 

ja z drewa suszonego i struganego mam domek (fajny jest), warto w więźbę zainwestowac bo to długie lata będzie, my też z tego więźbę mamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Łochocin, pomiędzy Włocławkiem a Lipnem (jego firma jest w konsorcjum Mitek). Bardzo fajny właściciel, dużo rzeczy nam doradził jeśli chodzi o takie parterówki. Trochę trzeba czekać na więźbę, bo mają dużo zamówień. My naszą będziemy mieli w połowie stycznia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ,że spora tutaj gromadka Murowańczyków działa.A ja myślałam ,że przyjdzie mi mieszkać w odosobnieniu na peryferaich .A tu wesoła społeczność Murowańca daje znać o sobie.Jakoś mi się raźniej zrobiło,bo miałam mieszane uczucia co do przeprowadzki z miasta na wieś (jakby nie patrzeć) :D .Już widzę...jak te budowy pokończymy...te wspólne biesiadowanie ...Byłoby miło! Póki co -jesteśmy otwarci na wszelkie informacje,pytania itp.

 

 

AGA OD KRZYSIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, my się również dołączamy do tego, co powyżej napisała Aga od Krzysia... :))

 

Jakaś chyba mania tutaj panuje na określanie siebie jako "ktoś od kogoś", np.:

Aga - żona Facia, teraz Aga od Krzysia... :D

 

Ale co tam - społeczność jest zajefajna!

 

Pozdrowionka

 

Olek od Asi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Łochocin, pomiędzy Włocławkiem a Lipnem (jego firma jest w konsorcjum Mitek). Bardzo fajny właściciel, dużo rzeczy nam doradził jeśli chodzi o takie parterówki. Trochę trzeba czekać na więźbę, bo mają dużo zamówień. My naszą będziemy mieli w połowie stycznia.

 

Cena którą podalaś jest z montażem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Alex : ależ się żeś zaczerwieniła :):):)

 

@ Aga od Krzysia - no proszę - dopiero pierwszy dzień i jaki entuzjazm już :):)

Zapewne zauważyłaś, że wszyscy tutaj popierają pewną osobę na pewne stanowisko... Może się przyłączycie z Krzysiem do tego ruchu popracia... Ale ciiiiii..... Ja nic nie mówiłem :) I oczywiście nikt nie wie o kim mówię :) :lol:

 

Pozdrowionka

 

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...