Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chciałam Was zapytać ,czy ktoś buduje(budował) z YTONGA ???

Jeżeli macie jakieś doświadczenia z tym materiałem to poproszę o informacje co i jak ?

My też chcieliśmy budować z Ytonga, ale SOLBET też jest dobry.

Graczyk buduje z Ytonga (mieszka w Bydgoszczy).

Mój majster bardzo dużo domów stawia z Ytonga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kola wyślij meila, bo na priwa nie dojdą zdjęcia!

 

Marczysława dostałaś zdjęcia!

 

AGA I KRZYŚ poproszę o namiar do tej osoby z Wodociągów, która się zajmuje oczyszczalniami.

 

Ale nas dużo! Zaraz zacznę się gubić.

 

Aguś fotki można muratorem wysyłać trzeba nadusić to IMG na prawo u góry

 

a w wodociągach w BB na pewno p.RÓŻYCZKA, czyli p.Zawidzka :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

czekam nadal na telefony

 

wpisuję przez zasiedzenie RobertEsa i Marczysławę (chyba że wyrażą głośny sprzeciw), Agę Faciową oczywiście też ale jest obowiązkowa i sama się przypomniała

 

no a coż się dzieje z pozostałymi

 

PS Marcinku z Bydzi aż tak Ciebie przeraził szpadelek sąsiadki :p :P :p :P

 

Nie to nie szpadelek. Problemy natury prywatnej bardziej.

 

Pozdrawiam wszystkich i starych i nowych forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam Was zapytać ,czy ktoś buduje(budował) z YTONGA ???

Jeżeli macie jakieś doświadczenia z tym materiałem to poproszę o informacje co i jak ?

My też chcieliśmy budować z Ytonga, ale SOLBET też jest dobry.

Graczyk buduje z Ytonga (mieszka w Bydgoszczy).

Mój majster bardzo dużo domów stawia z Ytonga.

 

 

A dlaczego zdecydowaliscie się na ten SOLBET - cena? jakość? To jest takie samo jak Ytong -jednowarstwowa?

 

 

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałam wcześniej o Waszą opinię na temat kredytów z dopłatą - są zaakceptowane - mają się pojawić z początkiem roku w miejsce ulgi odsetkowej, która przestaje obowiązywać z końcem roku.

 

@ Dori: Nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale z tymi kredytami z dopłatami to też nie będzie tak różowo - tam są jakieś ograniczenia - nie pamiętam za dobrze, ale chyba coś z wielkością kwoty...

 

Wiesz coś więcej???

 

Pozdrowionka

 

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm..

 

Trochę poszperałem i znalazłem odpowiedź na swoje pytanie:

 

" W miejsce ulgi odsetkowej mają się pojawić specjalne kredyty mieszkaniowe z dopłatą. Ustawa w tej sprawie już co prawda obowiązuje, ale według bankowców na rynku kredyt z dopłatą pojawi się nie wcześniej niż w pierwszym kwartale przyszłego roku. Kupujący mieszkania i budujący domy z takim kredytem przez osiem lat spłaty będą mogli płacić mniej więcej połowę odsetek. Niestety, dopłata dotyczyć będzie tylko kredytów złotowych i tylko niektórych inwestycji mieszkaniowych. Odpadają drogie mieszkania (w Warszawie z ceną za metr powyżej 4 tys. zł, a więc w praktyce chyba wszystkie) i domy o powierzchni przekraczającej 140 m kw."

 

Czyli jednak jest haczyk....

 

Zawsze jeszcze zostaje zwrot różnicy VAT...

 

Pozdrowionka

 

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam Was zapytać ,czy ktoś buduje(budował) z YTONGA ???

Jeżeli macie jakieś doświadczenia z tym materiałem to poproszę o informacje co i jak ?

My też chcieliśmy budować z Ytonga, ale SOLBET też jest dobry.

Graczyk buduje z Ytonga (mieszka w Bydgoszczy).

Mój majster bardzo dużo domów stawia z Ytonga.

 

A dlaczego zdecydowaliscie się na ten SOLBET - cena? jakość? To jest takie samo jak Ytong -jednowarstwowa?

Aga

 

Chcieliśmy Ytong jednowarstwową, ale SOLBET zimą tego roku wprowadził na rynek bloczek 42 cm do ściany jednowarstwowej. Jednak wiele osób przekonywało nas, żeby dać styropian.

Dlatego mamy też "dobrą" ściane grubość 30 cm plus będzie styropian 12.

 

Musiałabyś porównać dom z Ytonga i dom z SOLBETU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quoteA dlaczego zdecydowaliscie się na ten SOLBET - cena? jakość? To jest takie samo jak Ytong -jednowarstwowa?

Aga

 

Chcieliśmy Ytong jednowarstwową, ale SOLBET zimą tego roku wprowadził na rynek bloczek 42 cm do ściany jednowarstwowej. Jednak wiele osób przekonywało nas, żeby dać styropian.

Dlatego mamy też "dobrą" ściane grubość 30 cm plus będzie styropian 12.

 

Musiałabyś porównać dom z Ytonga i dom z SOLBETU.

 

 

No właśnie...nam powiedziała Pani od adaptacji,że Ytonga nie trzeba juz docieplać styropianem i ,że jest to najbardziej oddychająca ściana.Planujemy pobudować się w jeden rok(sezon)i wprowadzać zaraz .Normalnie mury ponoć muszą sezonować (zmoknąć.zmarznąć ,przewiać),a pRZY yTONGU nie ma takiej potrzeby ,bo nie zatrzymuje on wilgoci .A jak z tym SOLBETEM jest?

 

 

aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"

 

projekt oczyszczalni ekologicznej.

Projekt oczyszczalni kosztował mnie 300 zł jeżeli kogoś to interesuje moge też dać namiary na projektanta i dwie firmy które to montują.

 

zlecanie projektu oczyszczalni to pomyłka i wyrzucanie kasy w błoto. taki projekt można zrobić samemu. nie potrzeba żadnych uprawnień. wystarczy ściągnąć dane techniczne oczyszczalni od producenta np z internetu, wypisać je i narysować oczyszczalnię na mapce. moja żona zrobiła to sama na korytarzu urzędu gminy. i to wszystko. oczywiście spotkaliśmy "projektantów" oczyszczalni ale to zwykli naciągacze.

oczyszczalnia nie wymaga pozwolenia na budowę tylko zgłoszenia. chyba że WZiZT mówią inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia, dawaj przepis... :lol:

 

co za dzień...

no nareszcie mam chwilkę

podaję przepis

 

 

TOFFI

 

 

2 paczki krakersów (każda po 180g)

3 paczki herbatników (takich zwykłych)

1 puszka mleka skondensowanego słodzonego (słodzone, z innego nie wyjdzie)

0,5 litra śmietany 30%

1 litr mleka

4 żółtka

1 szklanka mąki krupczatki

2 paczki cukru waniliowego

1 margaryna Kasia

5 łyżek cukru pudru

2 opakowania śmietan-fixu

 

Mleko w puszce gotować 3 godziny (oczywiście nie otwierać tej puszki. ten czas trochę przeraza ale wstawiacie mleko i oddajecie się na kolejne 3 godziny przyjemniejszym rozrywkom i zapominacie o mleku. Pamiętajcie tylko, zeby woda zawsze przykrywała puszkę. Widok tego mleka na Waszych ścianach i suficie nie należałby do najpiękniejszych :p :p

 

Przygotować masę budyniową: 3 szklanki mleka zagotować, a w 1 szklance mleka rozprowadzić mąkę, żółtka, 3 łyżki cukru pudru i 1 cukier waniliowy. Rozprowadzić to bardzo dokładnie, aby nie było grudek. Wszystko razem zagotować. Lekko ciepłą masę połączyć z margaryną.

 

Na spód blachy wyłożyć herbatniki, na to masę budyniową. Na masę wyłożyć krakersy (nie trzeba skrobać soli, nawet jej nie czuć :p :p :p ), następnie wylać mleko skondensowane (radzę otworzyć z 5 minut po gotowaniu.Inaczej trochę pryska przy otwieraniu i jest zbyt rzadkie, zeby wylać na krakersy) Na to położyć drugą warstwę krakersów. Śmietanę kremową ubijać, następnie dodać 2 łyżki cukru pudru i 1 cukier waniliowy. Gdy zacznie gęstnieć, dodać śmietan-fix. Wyłożyć na wierzch. Można posypać startą czekoladą. I wkładamy do lodówki.

 

I gotowe...

Najlepiej jest je przygotować kilka dobrych godzin przed podaniem, zeby ciastka i krakersy nie były twarde. Ja je robię wieczorem i nastepbego dnia rano jest już dobre.

 

My też nie jemy dużo ciast ale to może postać kilka dni w lodówce i nic się z nim złego nie dzieje (juz przetestowaliśmy) : :D :D :D

 

Pozdrawiam i życzę smacznego

 

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quoteA dlaczego zdecydowaliscie się na ten SOLBET - cena? jakość? To jest takie samo jak Ytong -jednowarstwowa?

Aga

 

Chcieliśmy Ytong jednowarstwową, ale SOLBET zimą tego roku wprowadził na rynek bloczek 42 cm do ściany jednowarstwowej. Jednak wiele osób przekonywało nas, żeby dać styropian.

Dlatego mamy też "dobrą" ściane grubość 30 cm plus będzie styropian 12.

 

Musiałabyś porównać dom z Ytonga i dom z SOLBETU.

 

 

No właśnie...nam powiedziała Pani od adaptacji,że Ytonga nie trzeba juz docieplać styropianem i ,że jest to najbardziej oddychająca ściana.Planujemy pobudować się w jeden rok(sezon)i wprowadzać zaraz .Normalnie mury ponoć muszą sezonować (zmoknąć.zmarznąć ,przewiać),a pRZY yTONGU nie ma takiej potrzeby ,bo nie zatrzymuje on wilgoci .A jak z tym SOLBETEM jest?

 

 

aga

 

Cześć

Czuję się wywołany do tablicy. Mam ściany jednowarstwowe z Ytonga i włąsnie jestem na etapie kładzenia więźby. Szczegóły z budowy znajdziesz w naszym dzienniku i gdybyście mieli więcej pytań chętnie pomogę. Oczywiście zapraszamy na budowę aby obejrzeć efekt ale uprzedzam błoto po pachy i mokro jak diabli. Dodatkowo Ytong przyjechał troszkę poobijany w transporcie i nie wygląda to tak ładnie jak powinno. Oczywiście do naprawy tych ubytków jest specjalna masa naprawdza więc pod względem termicznym jest oki.

Mnie to budowy z Ytonga przekonała Tasija wyliczając koszt ściany trójwarstwowej.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki niż Ytongi i oczyszczalnie...

 

Wracając do przepisu...

 

Żonka zapomniała dodać, żeby mleko skondensowane po gotowaniu również nie otwierać później niż te 5-10 minut, bo zrobi się za gęste i też nici... Trzeba będzie je na nwo podgrzać...

 

Aha - nie wiem, czy już wiecie, po ile są działeczki w Murowańcu po ostatniej podwyżcze - po 80zł (z VAT) za metr! :o :o :o (Tak nam przynajmniej podała kobieta ze Spólki Murowaniec)...

 

To tak na marginesie...

 

Życzę wszystkim smacznego - i nie jedźcie za dużo, bo padniecie... Jak dla mnie jest super, ale w małych ilościach... Sama słodycz... :p

 

Pozdrowionka

 

Olek (a Asia leży obok i ogląda Magdę M. - zresztą ja też :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki niż Ytongi i oczyszczalnie...

 

Aha - nie wiem, czy już wiecie, po ile są działeczki w Murowańcu po ostatniej podwyżcze - po 80zł (z VAT) za metr! :o :o :o (Tak nam przynajmniej podała kobieta ze Spólki Murowaniec)...

 

To tak na marginesie...

 

Pozdrowionka

 

Olek (a Asia leży obok i ogląda Magdę M. - zresztą ja też :) )

 

niewiarygodne, to jest cena netto czy brutto, jak to możliwe działek prawie nia ma a konkurencja sprzedaje za 50 a oni za 80,

istne wariactwo

 

pozdr

 

do oczyszczalni, samemu można machnąć rysunek, ale muszą być odległości zachowane, popieram wcześniejsze sugestie na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...