Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

niewiarygodne, to jest cena netto czy brutto, jak to możliwe działek prawie nia ma a konkurencja sprzedaje za 50 a oni za 80,

istne wariactwo

 

pozdr

 

Cena brutto (z VAT)... W poniedziałek mieli w Spółce Zarząd i podjęli decyzję o podwyżcze... Fordońska Spółdzielnia też zapewne niedługo podniesie... Jak jedni, to i drudzy...

 

Pozdrowionka

 

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupcie Express bydgoski w piatek 8)

 

... sorry alex_ ... :wink:

 

Marczysława, ale muszę wiedzieć za co to "soryy"

 

jeżeli mnie obsmarowalas w gazecie to nie wiem czy "sorry"

 

natomiast jeżeli w sprawie kradzieży to OK, z tym że mogła bym dodać jeszcze tych co okradli ale nie są na forum

 

wolałabym ciut mniej tajemniczości, a express i tak się kupi

 

PS poza tym balam się czy autorka nie poda np. mojego imienia i nazwiska w artykule, albo zmieni jakieś fakty, nie wiedzialłam jak się za to zabrać, jak już po to dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quoteA dlaczego zdecydowaliscie się na ten SOLBET - cena? jakość? To jest takie samo jak Ytong -jednowarstwowa?

Aga

 

Chcieliśmy Ytong jednowarstwową, ale SOLBET zimą tego roku wprowadził na rynek bloczek 42 cm do ściany jednowarstwowej. Jednak wiele osób przekonywało nas, żeby dać styropian.

Dlatego mamy też "dobrą" ściane grubość 30 cm plus będzie styropian 12.

 

Musiałabyś porównać dom z Ytonga i dom z SOLBETU.

 

 

No właśnie...nam powiedziała Pani od adaptacji,że Ytonga nie trzeba juz docieplać styropianem i ,że jest to najbardziej oddychająca ściana.Planujemy pobudować się w jeden rok(sezon)i wprowadzać zaraz .Normalnie mury ponoć muszą sezonować (zmoknąć.zmarznąć ,przewiać),a pRZY yTONGU nie ma takiej potrzeby ,bo nie zatrzymuje on wilgoci .A jak z tym SOLBETEM jest?

 

 

aga

 

Cześć

Czuję się wywołany do tablicy. Mam ściany jednowarstwowe z Ytonga i włąsnie jestem na etapie kładzenia więźby. Szczegóły z budowy znajdziesz w naszym dzienniku i gdybyście mieli więcej pytań chętnie pomogę. Oczywiście zapraszamy na budowę aby obejrzeć efekt ale uprzedzam błoto po pachy i mokro jak diabli. Dodatkowo Ytong przyjechał troszkę poobijany w transporcie i nie wygląda to tak ładnie jak powinno. Oczywiście do naprawy tych ubytków jest specjalna masa naprawdza więc pod względem termicznym jest oki.

Mnie to budowy z Ytonga przekonała Tasija wyliczając koszt ściany trójwarstwowej.

Pozdrawiam

Andrzej

 

 

WITAM

 

Dzięki za odzew.Popatrzyłam sobie w Wasz dziennik budowy.Mam projekt na podobny domek, o podobnej powierzchni.Możesz mi napisać ile wyszedł Cię koszt stanu surowego tzn .murów? ,bo widzę ,ze dach w drodze...

 

P.S.Bardzo chętnie wpadniemy na budowę (w BYDGOSZCZY?)

 

aga i krzyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupcie Express bydgoski w piatek 8)

 

... sorry alex_ ... :wink:

 

Marczysława, ale muszę wiedzieć za co to "soryy"

 

jeżeli mnie obsmarowalas w gazecie to nie wiem czy "sorry"

 

Chyba masz coś na sumieniu, skoro tak uważasz :D ... przecież do własnego gniazda się nie .... :wink:

 

chodziło mi tylko o to, że weszłam Tobie w paradę - pierwsza wyszłaś z inicjatywą i do niej dryndałaś

 

natomiast jeżeli w sprawie kradzieży to OK, z tym że mogła bym dodać jeszcze tych co okradli ale nie są na forum

 

możesz do niej zadzwonić - chodzi mi o Panią z expressu

 

wolałabym ciut mniej tajemniczości, a express i tak się kupi

 

a wiesz co ja bym wolała ... :roll:

 

PS poza tym balam się czy autorka nie poda np. mojego imienia i nazwiska w artykule, albo zmieni jakieś fakty, nie wiedzialłam jak się za to zabrać, jak już po to dobrze

 

jest ryzyko, jest zabawa ha ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupcie Express bydgoski w piatek 8)

 

... sorry alex_ ... :wink:

 

Marczysława, ale muszę wiedzieć za co to "soryy"

 

jeżeli mnie obsmarowalas w gazecie to nie wiem czy "sorry"

 

Chyba masz coś na sumieniu, skoro tak uważasz :D ... przecież do własnego gniazda się nie .... :wink:

 

chodziło mi tylko o to, że weszłam Tobie w paradę - pierwsza wyszłaś z inicjatywą i do niej dryndałaś

 

natomiast jeżeli w sprawie kradzieży to OK, z tym że mogła bym dodać jeszcze tych co okradli ale nie są na forum

 

możesz do niej zadzwonić - chodzi mi o Panią z expressu

 

wolałabym ciut mniej tajemniczości, a express i tak się kupi

 

a wiesz co ja bym wolała ... :roll:

 

PS poza tym balam się czy autorka nie poda np. mojego imienia i nazwiska w artykule, albo zmieni jakieś fakty, nie wiedzialłam jak się za to zabrać, jak już po to dobrze

 

jest ryzyko, jest zabawa ha ha ha

 

na szczęście jest mniej tajemniczo, tylko nasza Marczysława wpakowała mnie w maliny, bo się Pani musze tłumaczyć, jeszcze jakieś terminy narzucone

już myślałam że po sprawie a to dopiero początek, jutro ktoś z Marczysławów na działeczce musi być żeby pokazać szopkę (gustowną)

 

próbowałam powiedzieć że nam nic nie zginęło tylko sąsiadom

 

już ja z Wami mam istne 3 światy :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupcie Express bydgoski w piatek 8)

 

... sorry alex_ ... :wink:

 

Marczysława, ale muszę wiedzieć za co to "soryy"

 

jeżeli mnie obsmarowalas w gazecie to nie wiem czy "sorry"

 

Chyba masz coś na sumieniu, skoro tak uważasz :D ... przecież do własnego gniazda się nie .... :wink:

 

 

jest ryzyko, jest zabawa ha ha ha

 

 

no mam na sumieniu i mężunio ciągle mi przypomina że powiedziałam swoje zdanie na temat Waszych fundamentów :oops: :oops: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dość długiej przerwie ,ale czasu ciągle brakuje :( ....strasznie żałujemy ,że ominęło nas spotkanie na polanie :cry: .....co do POŚ to zgadzam się ,że naciągają z tym projektem żywcem ściągniętym z internetu :evil: ...Asi oczywiście dziękujemy za przepis :D sprawdzimy :lol: a wszystkich nowych forumowiczów zwłaszcza tych z Murowańca serdecznie pozdrawiamy! :).....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga i Krzyś Dajcie znać jak będziecie się wybierać numer tel. wysyłam na piv. Jeśli jutro dopisze względnie poogda to ja będę cały dzień na budowie ale odezwijcie się najpierw.

Dori śmiało mogę polecić moją ekipę. widziałem kilka jej domów i rozmawiałem z kilkoma zadowolonymi enwestorami. Ekipa mocno sprawdzona i rzetelna a że nasze ściany nam się nie podobają to uczciwie rzecz ujmując nie jest to wina ekipy a Xell'i. :evil: Na Ytong składałem reklamację i została ona uwzględniona. :D Nasz wykonawca jest fachowy i elestyczny a w dodatku przy robocie mysli i bierze pod uwagę sprawy techniczne i finansowe (oczywiście nasze) 8) Na więźbę tez mam fajnych chłopaków a i dekarze jacy będą robic u nas są oki. Prawda Aga? :lol: :lol:

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, pojawiło się ostrzeżenie na forum:

 

Uwaga na oszusta z Bydgoszczy z firmy Swiat Drewna!!!

Wyludzil ode mnie na prywatne konto prawie 8 tysiecy zlotych i nie wykonal dziela.

 

Minelo juz pol roku od zaplaty zaliczki

 

Szczegolnie trzeba uwazac bo facet ma ladna strone internetowa i niezla gadane, ale oczywiscie dobre wrazenie sie konczy gdy przychodzi termin z umowy

 

pozniej juz nie odbiera telefonow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, pojawiło się ostrzeżenie na forum:

 

Uwaga na oszusta z Bydgoszczy z firmy Swiat Drewna!!!

Wyludzil ode mnie na prywatne konto prawie 8 tysiecy zlotych i nie wykonal dziela.

 

Minelo juz pol roku od zaplaty zaliczki

 

Szczegolnie trzeba uwazac bo facet ma ladna strone internetowa i niezla gadane, ale oczywiscie dobre wrazenie sie konczy gdy przychodzi termin z umowy

 

pozniej juz nie odbiera telefonow

 

dziękujemy, bo ja bym tego nie znalazła :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ciągle mi brak czasu aby posiedzieć przy kompie, a widze że nailepsze dyskusje trwają do 15, ładnie pracujecie. :lol:

 

Co do projektu oczyszczalni to zgadzam się że jest to zdzierstwo i można by zrobić to samemu żadna filozofia, ale moja architekt twierdzi że dokumentacja musi być i zwracała też uwagę czy robiła to osoba uprawniona i czy są jej uprawnienia dołączone do projektu.

Słyszałem że niektóre urzędy nie przykładają do projektów szamb uwagi bo nie trzeba na nie pozwolenia na budowe, ale niby ci na Z.Augusta się czepiają i trzeba mieć papiery bo mogą być kłopoty.

Najlepiej wszystkie formalności załatwiać jednocześnie z pozwoleniem na budowe wtedy wszystko załatwiane jest za jednym zamachem i za jedne pieniądze.

 

Mnie ostatecznie projekt wyszedł 250zł, uśmiechnełem się i zaproponowałem kawkę i ciastko córce projektanta (razem pracują), a skoro było kilka próźb o namiary to podaje na forum:

p. Miłosz

tel. 601-280-902

ul Okrzei 10 na Ip pok.110

 

A co do firm wykonujących oczyszczalnie to:

 

1. Firma "Ekoma" w Zielonce 052-349-41-17 lub 18 - instalator p.Karol Żuchliński 604-858-759 mają tam oczyszczalnie firmy Sotlarenz (jakoś tak)

 

2.Grzegorz Kołodziej tel. 504-225-902, zaproponował mi za wszystko (mat + robocizna) 4500zł z vat (można i bez vat) pojemnik 2000 L na 4 osoby. Zakłada oczyszczalnie firmy Sotlarenz i Ekopol, jemu to bez różnicy ale poleca Ekopolu.

 

Jeżeli się komuś to przyda to prosze bardzo, a co do projektów to karzdy zrobi jak chce.

 

Ja zamierzam budować swój domek z silikatów troszke droższe od solbetu ale jakoś tak wybrałem po przeczytaniu forum muratora.

 

I dziekuję wszystkim za porady dotyczące banków.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jeżeli jesteś zainteresowany mogę Ci wysłać namiary na gościa, który ma oferty z różnch banków i doradzi Ci, kóry bank aktualnie ma najlepszą ofertę.

Ja miałem dość skomplikowaną sytuację (prowadzę działalność gospodardzą) i dzięki niemu szybko sobie poradziłem z kredytem.

Zawsze myślałem, że taki pośrednik coś tam kasuje dodatkowo, a tu się okazało, że koszty (prowizja) były nawet niższe niż gdybym poszedł bezpośrednio do banku.

 

Jeżeli możesz to bardzo prosze o namiary.

A ta osoba pracuje w jakiejś firmie doradczej czy w jakimś banku?

 

Pozdrawiam Gromal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...