Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No a ja dostałam info, że mam do odbioru mapkę do celów projektowych - chyba sobie zrobię prezent pod choinke za 370zł +vat :) tylko czasu trochę muszę znaleźć żeby w tym szale świątecznym odebrać ją.

Okres oczekiwania na projekt (gotowy) to ok. tydzień. I tak dzień za dniem i już za rogiem Nowy Rok... Ważny rok! Mam nadzieję dołączyć do elity budujących i mieszkających w swoich własnych 4 ścianach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja dostałam info, że mam do odbioru mapkę do celów projektowych - chyba sobie zrobię prezent pod choinke za 370zł +vat :) tylko czasu trochę muszę znaleźć żeby w tym szale świątecznym odebrać ją.

Okres oczekiwania na projekt (gotowy) to ok. tydzień. I tak dzień za dniem i już za rogiem Nowy Rok... Ważny rok! Mam nadzieję dołączyć do elity budujących i mieszkających w swoich własnych 4 ścianach :)

 

gratuluję -to pierwczy krok do wymarzonego domku.Jesteśy na podobnym etapie(juz mam wszystkie kwity ,tylko adaptacja i będziemy mogi poprosic staroste o pozwolenie na budowę).Życzę Ci dori determinacji w dążeniu do celu (sobie oczywiście też :D )Póki co juz mi się śnia po nocach (naprawdę) więźby dachowe itp- a jeszcze nawet dołka nie mam wykopanego na swojej działce

 

pozdrawiam

 

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja się przyłaczam do gratulacji dla Dori...

Swoją drogą również Tobie Aga i Krzysiowi gratuluję...

 

My na razie powoli... Czas nas nie goni... Musimy najpierw do końca załatwić sprawę zakupu działeczki. Na razie mamy akt notarialny warunkowy i czekamy na decyzję gminy dot. pierwokupu...

 

W międzyczasie szukamy projektów domków... Na razie zawężyliśmy krąg "podejrzanych" do 28 pozycji :o :o :o

Wszystkie informacje wpisane do Excel'a i dalej będziemy robić analizy i różne wykresy pod względem powierzchni, kosztów, itp... :roll: Może jeszcze jakąś tabelę przestawną walniemy... 8)

Mamy nadzieję, że krąg się zawęzi max. do 5....

 

Ech te problemy "inwestorów" :wink:

 

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jakaś cisza, ale ja to mam za dużo na głowie, żeby teraz czytać forum.

Jedno co wam powiem to znowu było do nas włamanie na działkę. Ukradli super kabel i ... nic poza tym. Tyle że narobili szkód.

 

No wiesz co... to już lekkie przegięcie... :evil:

Jakiegoś pecha macie z tymi włamaniami...

Może faktycznie by założyć czujnik ruchu z jakąś lampką i może by ich to trochę odstraszyło...

 

Mam tylko nadzieję, że wartościowo nie było to dużo...

 

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jakaś cisza, ale ja to mam za dużo na głowie, żeby teraz czytać forum.

Jedno co wam powiem to znowu było do nas włamanie na działkę. Ukradli super kabel i ... nic poza tym. Tyle że narobili szkód.

 

Witam.

Współczuję .

Szkody duże , jaka wartość kabla ?

Pewnie kradli pod zamówienie albo kabelek na złom chcą sprzedać.

Trzeba coś zrobić z tymi złodziejami bo aż odechciewa się budować.

 

No rzeczywiście cisza ostatnio na tym forum , wszyscy pochłonięci przygotowaniami i zakupami przedświątecznymi .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze Gacuś.

Mam nadzieje, że u Ciebie już lepiej i jakoś sie podniosłeś po tym wszystkim z firmą.

 

Jak tam postępy z papierkami?

Pytałeś ostatnio o termin realizacji przyłacza elektrycznego. Napisali, że 12 m-cy, ale myśle że da rade szybciej bo przyłącze będzie poprowadzone od innego kablowego na działce obok.

Co do wypisu z ewidencji, to jesteśmy już właścicielami na nim, ale tylko i wyłącznie z powodu własnej interwencji, tutaj akurat żony (nie było łatwo).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze Gacuś.

Mam nadzieje, że u Ciebie już lepiej i jakoś sie podniosłeś po tym wszystkim z firmą.

 

Jak tam postępy z papierkami?

Pytałeś ostatnio o termin realizacji przyłacza elektrycznego. Napisali, że 12 m-cy, ale myśle że da rade szybciej bo przyłącze będzie poprowadzone od innego kablowego na działce obok.

Co do wypisu z ewidencji, to jesteśmy już właścicielami na nim, ale tylko i wyłącznie z powodu własnej interwencji, tutaj akurat żony (nie było łatwo).

Pozdrawiam

 

Witam.

No pozbierałem się już , firma działa . Ale przez to z papierami na budowę stanąłem w miejscu.

A gdzie żonka interweniowała w sprawie ewidencji.

A jeżeli chodzi o prąd to wiecie ile was będzie kosztował?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.

No pozbierałem się już , firma działa . Ale przez to z papierami na budowę stanąłem w miejscu.

A gdzie żonka interweniowała w sprawie ewidencji.

A jeżeli chodzi o prąd to wiecie ile was będzie kosztował?

pozdrawiam

 

Interweniowała na Z.Augusta, trzeba zawieźć im akt notarialny, włożyć do ręki przypilnować żeby babka wpisała do komputera. Potem jeszcze trzeba cierpliwie odczekać aż babka skończy rozmawiać z synem przez 20 minut, który złamał nóżkę i TO WSZYSTKO! :evil: To tak w skrócie.

Proste nie?

dodam tylko, że ja byłem tam dwa razy, zona za trzecim razem "wytargała"

co do prądu całkowity koszt przyłącza 2500 zł za 16kV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja się przyłaczam do gratulacji dla Dori...

Swoją drogą również Tobie Aga i Krzysiowi gratuluję...

 

 

W międzyczasie szukamy projektów domków... Na razie zawężyliśmy krąg "podejrzanych" do 28 pozycji :o :o :o

Wszystkie informacje wpisane do Excel'a i dalej będziemy robić analizy i różne wykresy pod względem powierzchni, kosztów, itp... :roll: Może jeszcze jakąś tabelę przestawną walniemy... 8)

Mamy nadzieję, że krąg się zawęzi max. do 5....

 

Ech te problemy "inwestorów" :wink:

Olek

 

 

dziękuję Wam Olki i Krzysie ;) za dobre słowo :)

Intrygują mnie bardzo Wasze analizy... Zdradźcie swoje sposoby... Może prześlecie mi tę tabelkę? Wprawdzie ja mam już projekt wybrany - ale ciągle odkładam jego zakup. Chcę najpierw się spotkać z ekipą i inspektorem, tak aby spece rzucili na niego okiem... Jednak teraz nie jest to zbyt dobry moment - wszyscy jesteśmy zabiegani - co zresztą widać również na forum. :)

Strasznego mam stresa, wydaje mi się, że najtrudniejsza decyzja to właśnie wybór projektu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No pozbierałem się już , firma działa . Ale przez to z papierami na budowę stanąłem w miejscu.

A gdzie żonka interweniowała w sprawie ewidencji.

A jeżeli chodzi o prąd to wiecie ile was będzie kosztował?

pozdrawiam

 

Cieszę się, że stanąłeś na nogi ale innym to by się chciało je z .... powyrywać!!!

 

Też jestem ciekawa co z prądem - ale dopiero przede mną załatwianie tego luksusu.

 

dori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

gratuluję -to pierwczy krok do wymarzonego domku.Jesteśy na podobnym etapie(juz mam wszystkie kwity ,tylko adaptacja i będziemy mogi poprosic staroste o pozwolenie na budowę).Życzę Ci dori determinacji w dążeniu do celu (sobie oczywiście też :D )Póki co juz mi się śnia po nocach (naprawdę) więźby dachowe itp- a jeszcze nawet dołka nie mam wykopanego na swojej działce

pozdrawiam

Aga

 

Strasznie żałuję, że jednak nie spięliśmy się wcześniej z papierami - taka zima, że aż chce się budować! Może chociaż stan zero zrobilibyśmy... A tak bardzo się boję, że jak już nadejdą mrozy to do wakacji letnich nie puszczą. I kiedy ruszymy?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.

No pozbierałem się już , firma działa . Ale przez to z papierami na budowę stanąłem w miejscu.

A gdzie żonka interweniowała w sprawie ewidencji.

A jeżeli chodzi o prąd to wiecie ile was będzie kosztował?

pozdrawiam

 

Interweniowała na Z.Augusta, trzeba zawieźć im akt notarialny, włożyć do ręki przypilnować żeby babka wpisała do komputera. Potem jeszcze trzeba cierpliwie odczekać aż babka skończy rozmawiać z synem przez 20 minut, który złamał nóżkę i TO WSZYSTKO! :evil: To tak w skrócie.

Proste nie?

dodam tylko, że ja byłem tam dwa razy, zona za trzecim razem "wytargała"

co do prądu całkowity koszt przyłącza 2500 zł za 16kV.

 

No rzeczywiście proste , będę musiał iść też i troszkę panią przypilnować albo wyślę żonkę :)

Dzięki za info o prądzie.

A z gminy już coś dostaliście odnośnie ceny (podwyżki) dzierżawy gruntu , kiedyś ktoś pisał że strasznie podnieśli , ja jeszcze nic na ten temat nie dostałem.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No pozbierałem się już , firma działa . Ale przez to z papierami na budowę stanąłem w miejscu.

A gdzie żonka interweniowała w sprawie ewidencji.

A jeżeli chodzi o prąd to wiecie ile was będzie kosztował?

pozdrawiam

 

Cieszę się, że stanąłeś na nogi ale innym to by się chciało je z .... powyrywać!!!

 

Też jestem ciekawa co z prądem - ale dopiero przede mną załatwianie tego luksusu.

 

dori

 

No pewnie że inni będą chcieli je powyrywać albo jeszcze nie raz podciąć. Takie są skutki zawiści , zazdrości ludzkiej oraz nie uczciwej konkurencji .,

Niestety w życiu nie ma z górki tylko zawsze pod górkę , ale trzeba zawsze wstawać i iść dalej do przodu.

 

Załatwienie prądu też dopiero przede mną . Myślałem że załatwię to jeszcze przed świętami ale chyba nie dam rady. Będzie trzeba powalczyć po świętach.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Wam Olki i Krzysie ;) za dobre słowo :)

Intrygują mnie bardzo Wasze analizy... Zdradźcie swoje sposoby... Może prześlecie mi tę tabelkę? Wprawdzie ja mam już projekt wybrany - ale ciągle odkładam jego zakup. Chcę najpierw się spotkać z ekipą i inspektorem, tak aby spece rzucili na niego okiem... Jednak teraz nie jest to zbyt dobry moment - wszyscy jesteśmy zabiegani - co zresztą widać również na forum. :)

Strasznego mam stresa, wydaje mi się, że najtrudniejsza decyzja to właśnie wybór projektu!

 

Oczywiście prześlemy... Myślę, że jutro... Wiesz jak to jest ze Świętami... człowiek zalatany, bo ciągle coś... Wiek nie ten i skleroza postepuje w tempie wykładniczym... :o

--------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Tak z innej beczki - tyczy się pewnej znanej wszystkim firmy z ulicy Tucholskiej...

Otóż żony siostra robiła u nich adaptację projektu...

Niedawno była na przesłuchaniu dotyczącego działalności tej spółki, związanego z fałszowaniem przez nich różnych dokumentów.

Okazało się, że siostra żony dostała od nich adaptację z fałszywymi pieczątkami... Podobno też wydawali fałszywe zgody na budowę, ale akurat siostra żony sama sobie to załatwiała...

jeszcze do tego wszystkiego najlepsze jest to, że firma, od której kupowali działkę, poleciła im tę druga do adaptacji...

 

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Tak z innej beczki - tyczy się pewnej znanej wszystkim firmy z ulicy Tucholskiej...

Otóż żony siostra robiła u nich adaptację projektu...

Niedawno była na przesłuchaniu dotyczącego działalności tej spółki, związanego z fałszowaniem przez nich różnych dokumentów.

Okazało się, że siostra żony dostała od nich adaptację z fałszywymi pieczątkami... Podobno też wydawali fałszywe zgody na budowę, ale akurat siostra żony sama sobie to załatwiała...

jeszcze do tego wszystkiego najlepsze jest to, że firma, od której kupowali działkę, poleciła im tę druga do adaptacji...

 

Olek

 

:D Coś mi się wydaje, że długo już nie pociągnie ta firma. Słychać o nich coraz więcej i dobrze.

Straszne jest to, że ludzie biorą kredyty, wypruwają sobie żyły żeby zbudować swój domek i zawsze sie znajdą jacyś oszuści którzy na tym żerują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...