Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Co do wyboru projektu- zawsze marzył mi się dom parterowy z kopertowym dachem....Zaczeliśmy też weryfikacje kosztów budowy i okazało się po kliku wywiadach ze znajomymi-budowniczymi ,że dach w takich domach to ogromny wydatek,wiecej fundamentów,murów itp.(troszkę zaczęliśmy powątpiewać w nasze możliwości finansowe co do takich domów),Przyjęliśmy opcję prostego w budowie,zwartego w bryle domu z poddaszem uzytkowym( :evil: a nie chciałam na starośc po schodach biegać).Projekt można znaleźć na stronie http://www.hbstudio.pl -nazywa się "marysia"

 

Witajcie,

ładny ten Wasz domek. My podobnie wybieraliśmy projekt - miał być parterowy, a ostatecznie jest również z poddaszem użytkowym. Zresztą podobny do Waszego :)

Cierpliwości w oczekiwaniu na pozwolenie! Czy musi minąć te 65 dni, czy uda się wcześniej uzyskać pozwolenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Dori, widzę że jesteś w silnej grupie. Dawno nie zaglądałam na forum, może dlatego że roboty w tej chwili nie postępuja na przód. Jesteśmy na etapie czekania na dekarza i wyboru ogrzewania . Zastanawiamy się nad pompą ciepła :D Dori to Twój pomysł. Czy ktoś słyszał o pompach NIBE - Biawar i jego przedstawicielu z Szubina? Miło byłoby wymienić doświadczenia.A tak poza tym, to w końcu udało się zainstalować zdjęcia w albumie , które w dziwny sposób zniknęły. Pozdrawiam wszystkich nowych i starych forumowiczów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale narobiłem!

Dla wyjaśnienia.Moja żona pracuje średnio w tygodniu od poniedziałku do piątku od 7.00 do 18.00 a ja około 260 godzin miesięcznie.Jedyny plus że mogę czasami wyskoczyć z pracy (dobry szef).To tyle na temat dlaczego nie wysyłam żony do urzędów.

Odnośnie poprzedniego postu i pomp NIbe.Mam wstepną umowę na wykonanie takowej w maju 2007 z odwiertami pionowymi.Sprawę uzgadniałem z przedstawicielem na ul.Jagiellońskiej.

I jeszcze jedno - przed Świętami obrobili mi blaszak - buduję w Zielonce.Najwięcej stracił mój majster ale podjął to ryzyko i jego sprawa.Na Policję zgłosiłem.Uwaga na wioskowych amatorów cudzej własności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jgosik - miło Ciebie widzieć :) Dzisiaj podjechałam na Z.Augusta po wypis :) Miałaś rację - miło, szybko, fachowo :p

Jeśli chcesz - zadzwonię do kuzynki, albo dam Ci do niej namiar - ona montuje właśnie pompę ciepła.

Zaraz obejrzę sobie Twoje zdjątka!

i zaglądaj częściej!!!

buziaki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiamy się nad pompą ciepła :D Dori to Twój pomysł. Czy ktoś słyszał o pompach NIBE - Biawar i jego przedstawicielu z Szubina? Miło byłoby wymienić doświadczenia.

 

Odnośnie pompy ciepła my też nad nią myślimy, tylko czemu to AŻ TYLE kosztuje!

O pompach firmy NIBE słyszałam od TASIJA ( w tym miejscu proszę was wszystkich ażeby ją przywoływać to może nas usłyszy i coś napisze na ten temat :D :D :D). Od września ma ją zainstalowaną. Wstępnie miała to robić firma z ul. Jagiellońskiej jednak skończyło się na wizycie pana przedstawiciela z Kołbaskowa ( http://www.abe.one.pl ). Notabene bardzo miły pan Adam, zrobił mi wycenę na PC. Ja wysłałam rzuty i opisy domku, a on mi przesłał meilem.

 

Znana firma z Grudziądza montuje trochę inną PC (według nas lepszą, ale i droższą!).

 

jgosik czy ty kontaktowałaś się już z przedstawicielem z Szubina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie poprzedniego postu i pomp NIbe.Mam wstepną umowę na wykonanie takowej w maju 2007 z odwiertami pionowymi.Sprawę uzgadniałem z przedstawicielem na ul.Jagiellońskiej.

androzek możesz zdradzić tajemnicę ile Was to wyniesie?

 

 

I jeszcze jedno - przed Świętami obrobili mi blaszak - buduję w Zielonce.Najwięcej stracił mój majster ale podjął to ryzyko i jego sprawa.Na Policję zgłosiłem.Uwaga na wioskowych amatorów cudzej własności.

Możemy sobie tylko współczuć. Do nas też się wkradli. Ukradli kabel do prądu.

Brak słów na tych złodziei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w Nowym Roku!!!

Jak tam po sylwestrze? :wink:

Ja jeszcze w starym spotkałam się z magikiem poleconym przez znajomych - przygotowywać miał po części dokumentację do budowy - głównie energetykę, wodę, potem adaptację, jest też kierownikiem bud. No ale okazało się, że nie zajmuje już się pierdołami - no taka adaptacja budynku to chyba nie jest pierdołą zważywszy na koszty :-? Pan zajmuje się więc tylko kierownictwem...:( Zresztą nie przypadł mi do gustu - nie w moim typie :D No i mieszka 40km od Bydzi.

 

Dlatego utknęłam i proszę o pomoc! Poszukuję jakiegoś projektanta, który wykonuje adaptację taniej niż w biurach projektowych - a jest o co powalczyć...

No i może macie kogoś w Murowańcu, kto nadawałby się na kierbuda?

 

No i sama muszę się zabrać za prąd i wodę.

Znowu sprawdziło sie - umiesz liczyć - licz sam na siebie!

Więc podwijam rękawy i do roboty!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haloooooo??

 

Prawie wszyscy się gdzieś pochowali... Może jeszcze mają posylwestrowe chrobowe...??

A takie dyskusję tutaj odchodziły w zeszłym roku...

Ten 2007 jakoś tak niemrawo się zaczyna...

 

Mam nadzieję, że Ci, co będą się budować w tym roku zaczną bardziej "z kopyta"... :)

 

Pozdrowionka

 

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Wszystkich w Nowym Roku :D :D :D

 

mam pytaie do ogółu- czy wiecie kto robi i za ile projet przyłącza energetycznego do domu?

 

Projektant ,który robił na adaptację krzyczał 500 zł za ten projekt,więć postanowiłam popytać jak to u Wads wygląda?

 

(chodzi o projet przyłącza energertcznego od skrzynki z prądem z granicy działki do budynku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto robi i za ile projet przyłącza energetycznego do domu?

 

Projektant ,który robił na adaptację krzyczał 500 zł za ten projekt,więć postanowiłam popytać jak to u Wads wygląda?

 

(chodzi o projet przyłącza energertcznego od skrzynki z prądem z granicy działki do budynku)

Ja projekt robiłem sam, tak samo z wykonawstwem. Typowo kabel 5x10mm2 czarny do ziemii. (Może być też 5x16 jeżeli macie ogrzewanie na prąd). Potem odebrał to razem z instalacją wewnętrzną i opatrzył odpowiednim rysunkiem z pieczęcią miejscowy elektryk z uprawnieniami - ten sam, który w imieniu energetyki podłączał to do licznika. Kosztowało 300PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiamy się nad pompą ciepła :D Dori to Twój pomysł. Czy ktoś słyszał o pompach NIBE - Biawar i jego przedstawicielu z Szubina? Miło byłoby wymienić doświadczenia.

 

Odnośnie pompy ciepła my też nad nią myślimy, tylko czemu to AŻ TYLE kosztuje!

O pompach firmy NIBE słyszałam od TASIJA ( w tym miejscu proszę was wszystkich ażeby ją przywoływać to może nas usłyszy i coś napisze na ten temat :D :D :D). Od września ma ją zainstalowaną. Wstępnie miała to robić firma z ul. Jagiellońskiej jednak skończyło się na wizycie pana przedstawiciela z Kołbaskowa ( http://www.abe.one.pl ). Notabene bardzo miły pan Adam, zrobił mi wycenę na PC. Ja wysłałam rzuty i opisy domku, a on mi przesłał meilem.

 

Znana firma z Grudziądza montuje trochę inną PC (według nas lepszą, ale i droższą!).

 

jgosik czy ty kontaktowałaś się już z przedstawicielem z Szubina?

JUŻ JESTEM AGUSIA I OBIECUJĘ POPRAWĘ ODNOŚNIE WPISÓW W NASZEJ GRUPIE.

JA UMOWĘ PODPISYWAŁAM Z FIRMĄ NA JAGIELLOŃSKIEJ,(POMPA NIBE) A PODWYKONAWCĄ TEJ FIRMY BYŁA WŁAŚNIE TA REWELACYJNA FIRMA Z KOŁBASKOWA, KTÓRĄ CYTUJESZ. TO WŁAŚNIE ICH BĘDĘ CHWALIĆ POD NIEBIOSA (KILKA FOTEK O NICH W MOIM DZIENNIKU).DRUGIM PODWYKONAWCĄ BYŁA FIRMA KTÓRA ZAKŁADAŁA CAŁĄ INSTALACJĘ CO, WOD-KAN, CENTRALNY ODKURZACZ...

WSZYSCY PODWYKONAWCY BYLI SUPER - SZKODA ŻE TYLKO ONI :x

DZISIAJ JEST JUŻ OK. ALE BYŁY BAARDZO DUŻE OPÓŹNIENIA...I NIE TYLKO :evil: KOSZTOWAŁO MNIE TO "KUPĘ NERWÓW"

(SZCZEGÓŁY MOGĘ OPISAĆ ZAINTERESOWANYM NA PRIVA)

POZDRAWIAM SERDECZNIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tasija, szczegoly prosze wrzuc na forum aby ci mniej zaawansowani i doswiadczeni w prowadzeniu budowy mogli od kogos czerpac doswiadczenia...

 

Wlasnie takie informacje sa najwazniejsze na tym forum...

 

Co do pompy ciepla to ja jestem bardzo zainteresowany jej wykorzystaniem jako glowne zrodlo ogrzewania tak wiec wszystkie Twoje uwagi maja wielkie znaczenie dla takich jak my, ktorzy stoja przed wyborem jaka pompe ciepla, jaki wykonawca i za ile?

 

P.S. Poza tym nie musisz wskazywac niesolidnych wykonawcow publicznie a wystarczy Firma X... Jak ktos bedzie chcial sie dowiedziec, o kogo chodzi to sie Ciebie zapyta wysylajac prywatna wiadomosc... A ci co sa solidni takiej reklamy sie nie boja :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Wszystkich w Nowym Roku :D :D :D

 

mam pytaie do ogółu- czy wiecie kto robi i za ile projet przyłącza energetycznego do domu?

 

Projektant ,który robił na adaptację krzyczał 500 zł za ten projekt,więć postanowiłam popytać jak to u Wads wygląda?

 

(chodzi o projet przyłącza energertcznego od skrzynki z prądem z granicy działki do budynku)

 

Aga,

kto Wam robił adaptację domu? Mieliście projekt gotowy, tak? Szukam właśnie osoby, która zajmuje się adaptacją - w biurze projektowym troche to kosztuje, wolałabym zrobić to taniej. Już wrzuciłam tu raz zapytanie ale nikt się nie odzywa :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...