Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Witam.

AGA I KRZYŚ Ja też poproszę o namiary na priv tego projektanta.

 

Zastanawiam się nad projektem indywidualnym ale niestety to strasznie dużo kosztuje.

Wstępnie wybrałem projekt z muratora DELIKATNY i wprowadziłem zmiany , bedzi jakieś 22pozycje zmian .Za projekt , za zmiany wraz z adaptacją miałbym zapłacić ok 5500zł brutto a za projekt indywidualny 6500 zł .

Muszę jeszcze poszukać jakiegoś tańszego projektanta , może ktoś coś wie ?

Tanie domy z Białych Błót, oraz Dako odpadają , dość się złych opinii na forum naczytałem.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gromal dzięki za info.

I mam pytanko : dużo robiliście zmian w waszym projekcie .

dzięki i pozdrawiam

 

Moje zmiany nie były diametralne i tak:

- likwidacja okna

- zamiana okna z drzwiami w salonie

- powiekszenie garazu o 2m i zamiana wjazdu na szeroką brame

- powiekszenie łazienki kosztem kotłowni

- przesuniecie drzwi 2 szt.

- przesuniecie komina

- zamiana scian z jedno na dwu warstwowe

i to chyba wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gromal dzięki za info.

I mam pytanko : dużo robiliście zmian w waszym projekcie .

dzięki i pozdrawiam

 

Moje zmiany nie były diametralne i tak:

- likwidacja okna

- zamiana okna z drzwiami w salonie

- powiekszenie garazu o 2m i zamiana wjazdu na szeroką brame

- powiekszenie łazienki kosztem kotłowni

- przesuniecie drzwi 2 szt.

- przesuniecie komina

- zamiana scian z jedno na dwu warstwowe

i to chyba wszystko

 

No to troszkę mniej macie zmian ode mnie .

Ja przymierzam się do : http://www.projekty.murator.pl/projekt_rzuty?IdProjektu=373&IdKolekcji=&action=showRzuty

Chciałem zlikwidować gabinet i w miejsce niego wstawić kotłownię i toaletę powiększając w ten sposób garaż i przesuwając komin , zlikwidować spiżarnię wraz z kominem przesunąć okno w salonie.Cały parter podnieść o ok 30cm

Na piętrze zlikwidować łazienkę i przesunąć ją w miejsce pokoju nad kuchnią .Pokój nr 15 powiększyć o powierzchnię starej łazienki , przesunąć ściankę między pokojami 14 i 15 powiększając 14 ,presunąć komin zgodnie z parterem , zlikwidować kilka okien dachowych , podnieść ściankę kolankową , wstawić większe okna oraz okna tarasowe , poprzesuwać dwie pary drzwi .

No ale jeżeli nie znajdę tańszego projektanta który zaśpiewa troszkę mniej za zmiany i adaptację to będę musiał chyba poszukać innego projektu .

Ten mi się podoba bo jest prosty i tani w budowie a ma swój urok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany nie są tak radykalne. Ja za podobne zapłaciłem 900PLN. Postaraj poszukać się projektanta w gminie, w której budujesz. Załatwi ci całą papierologię za podobne pieniądze. Poza tym zna wszystkich ludzi i pomoże wybrać i ocenić wykonawców poszczególnych etapów - może jeszcze jak u mnie będzie kierownikiem za 300PLN?

Co do zmian to komin w 14 wyjdzie ci chyba na środku pokoju.

Rozważyłbym jeszcze raz likwidację spiżarki - jednak przydaje się. Oprócz tego kominek, który teraz jest w rogu pokoju 5 jest trochę w nieszczęśliwym położeniu. Komin od niego będzie ogrzewał ścianę zewnętrzną. Korzystniej byłoby przesunąć go do środka domu (może do rzeczonej spiżarki). Wtedy sam komin akumuluje i ogrzewa pomieszczenia i łatwiej jest wykonać DGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

AGA I KRZYŚ Ja też poproszę o namiary na priv tego projektanta.

 

Mam namiar na Pana Andrzeja Czajkę 0502059277 , 0523489541- korzystał z niego znajomy i był zadowolony (ja osobiście nie miałam z nim kontaktu)-spróbuj

 

 

Ja wpadłąm jak śliwka w kompot Z DAKO -NIEPOLECAM (drogo i nic od siebie-oprócz adaptacji wszystko sama musiałam załatwiać z papierami)-chociaż na Z.Augusta p. z DAKO ma b.dobrą opinię jeżeli chodzi o przygotowanie projektu do uzyskania pozwolenia- zobaczymy -czekam na pozwolenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałam, że na Was mogę liczyć :D Teraz przynajmniej wiem gdzie mogę uderzyć!

Ja nie planuję dużych zmian w projekcie. Chociaż zawsze coś się znajdzie - brak mi spiżarki!! Nie wiem gdzie ją wcisnąć, chcę ją mieć blisko kuchni oczywiście - zerknijcie - może Wam coś się nasunie rozsądnego :)

http://www.archeton.pl projekt Rachela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

AGA I KRZYŚ Ja też poproszę o namiary na priv tego projektanta.

 

Mam namiar na Pana Andrzeja Czajkę 0502059277 , 0523489541- korzystał z niego znajomy i był zadowolony (ja osobiście nie miałam z nim kontaktu)-spróbuj

 

 

Ja wpadłąm jak śliwka w kompot Z DAKO -NIEPOLECAM (drogo i nic od siebie-oprócz adaptacji wszystko sama musiałam załatwiać z papierami)-chociaż na Z.Augusta p. z DAKO ma b.dobrą opinię jeżeli chodzi o przygotowanie projektu do uzyskania pozwolenia- zobaczymy -czekam na pozwolenie

 

Dzięki.

Z firmą Pana Andrzeja kontaktowałem się już wcześniej

STYLBUD

inż. Andrzej Czajka

ul.K.Szajnochy 14

a dokładniej z Panią Sabina Brudniewicz

Niestety też dość sporo się cenią (jeżeli chodzi o zmiany w moim projekcie)

Za projekt indywidualny to też 6500,00 wołają

Jeszcze raz dzięki . :)

Może jeszcze ktoś zna taniego dobrego projektanta ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany nie są tak radykalne. Ja za podobne zapłaciłem 900PLN. Postaraj poszukać się projektanta w gminie, w której budujesz. Załatwi ci całą papierologię za podobne pieniądze. Poza tym zna wszystkich ludzi i pomoże wybrać i ocenić wykonawców poszczególnych etapów - może jeszcze jak u mnie będzie kierownikiem za 300PLN?

Co do zmian to komin w 14 wyjdzie ci chyba na środku pokoju.

Rozważyłbym jeszcze raz likwidację spiżarki - jednak przydaje się. Oprócz tego kominek, który teraz jest w rogu pokoju 5 jest trochę w nieszczęśliwym położeniu. Komin od niego będzie ogrzewał ścianę zewnętrzną. Korzystniej byłoby przesunąć go do środka domu (może do rzeczonej spiżarki). Wtedy sam komin akumuluje i ogrzewa pomieszczenia i łatwiej jest wykonać DGP.

 

Jeżeli chodzi o komin w 14 to chciałem go przesunąć w róg pokoju zaraz przy schodach . Jeżeli chodzi o kominek no to rzeczywiście jest w taki ciulowym miejscu ale żeby był ładniej usytuowany chciałem przesunąć okno i postawić go w rogu po skosie .Nie chcę w salonie robić kotłowni więc kominek nie będzie głównym źródłem ciepła , będzie raczej tylko dla wystroju ,wiec komin może przylegać do ściany zewnętrznej

Bardzo dziękuję za rady

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

AGA I KRZYŚ Ja też poproszę o namiary na priv tego projektanta.

 

Mam namiar na Pana Andrzeja Czajkę 0502059277 , 0523489541- korzystał z niego znajomy i był zadowolony (ja osobiście nie miałam z nim kontaktu)-spróbuj

 

 

Ja wpadłąm jak śliwka w kompot Z DAKO -NIEPOLECAM (drogo i nic od siebie-oprócz adaptacji wszystko sama musiałam załatwiać z papierami)-chociaż na Z.Augusta p. z DAKO ma b.dobrą opinię jeżeli chodzi o przygotowanie projektu do uzyskania pozwolenia- zobaczymy -czekam na pozwolenie

 

Dzięki.

Z firmą Pana Andrzeja kontaktowałem się już wcześniej

STYLBUD

inż. Andrzej Czajka

ul.K.Szajnochy 14

a dokładniej z Panią Sabina Brudniewicz

Niestety też dość sporo się cenią (jeżeli chodzi o zmiany w moim projekcie)

Za projekt indywidualny to też 6500,00 wołają

Jeszcze raz dzięki . :)

Może jeszcze ktoś zna taniego dobrego projektanta ?

pozdrawiam

 

 

Mam namiary na projektanta. Jest a właściwie był nieco tańszy. ALe cennik ma indywidualny. JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY WYSYŁAM TEL NA PRIV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...