Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Dori,

 

na stronie http://www.projektygotowe.pl/ znajdziesz podkategorie domy dwupokoleniowe... Moze tam znajdziecie natchnienie i rozwiazanie Waszych problemow...

 

Powodzenia...

 

właśnie z niej "wróciłam" - i widzę, że polecasz tę stronę - to musiała być intuicja;)

rzeczywiście znalazłam bardzo ciekawy projekt i maja tam ich sporo. W innych pracowniach to rzadkość. Nawet jeden sobie upatrzyłam CEFEUSZ... Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie!

Często jestem na forum lecz głównie w formie "czytaciela". Wprawdzie budowę skończyłem lecz mogę polecić elektryka p.Kaszubowskiego który robił u mnie instalację wewnątrz i alarmową. Jesli chcecie namiary służę-mieszka on w Murowańcu. Robi solidne i tanio.

Jesli chodzi o projektanta i adaptacji 2krotnie korzystałem z usług p. Szczukowskiego i byłem bardzo bardzo zadowolony. Ogólnie zajmuje się on duzymi inwestycjami w całej Polsce, ale nie ma problemu jeśli ktoś zwróci się do niego z czymś mniejszym.

Cóż jeszcze mogę również polecić cieślę który wykonywał u mnie więźbę i taras drewniany ceny normalne, ale usługa bardzo solidna.

A tak na boku trochę Wam zazdroszczę aktywnego budowania Waszych wymarzonych domów dla mnie to był fajny czas

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AndrzejD chętnie skorzystam z Twoich namiarów - podaj proszę mi je na priva.

Aha - jeszcze jedno kiedyś na forum mowa była o koparkowym. Chodzi również o to, że pan koparkowy" również wykonuje usługi w Murowańcu? Chciałabym kontakt do niego - wiadomo najpierw fundamenty, no i za chwilę beton. Rozumiem, że miejscowa betoniarnia jest otwarta na nasze zapotrzebowania? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ale tu cisza.

Gdzie Wy wszyscy jesteście , czyżbyście pełną parą pracowali ?

To może dla rozruszania towarzystwa małe pytanko.

Jak wcześniej pisałem wstępnie wybrałem projekt DELIKATNY z muratora

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=373

Chciałem w nim wprowadzić dużo zmian i to niestety znacznie podniosło koszt projektu . Poszperałem jeszcze troszkę w projektach i natrafiłem na TOLĘ z Archetonu .

http://www.archeton.pl/?ProjektID=654

Wydaje mi się że jest to ładniejsza stodoła i bardziej funkcjonalna.

Wprowadziłbym w niej tylko kilka zmian : powiększył garaż na dwa samochody , taras wraz z oknem balkonowym przeniósłbym na tył salonu , podniósł oczywiście ścianę kolankową i zlikwidował kilka okien dachowych.

Co myślicie o tym projekcie i o zmianach ?

Który projekt wydaje się wam lepszy oraz ładniejszy ?

Tylko szczerze która stodoła jest lepsza ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Tylko szczerze która stodoła jest lepsza ?

Pozdrawiam.

Cze Gacuś! Jesteśmy chyba na podobnym etapie - ponowne przeszukanie projektów. Ja mówię, że im więcej ich oglądam, to jak z perfumami, tym mniej czuję - widzę...

Mieliśmy projekt wybrany. Pojawiła się jednak opcja zamieszkania z rodzicami! Ostro wzięłam się więc do przeszukiwania projektów pod tym kątem i nawet już coś ciekawego znalazłam gdy... no właśnie - rodzice się rozmyślili... :-? Nie wiem co o tym sądzić 8) No ale szanuję tę decyzję i ponownie zabieram się do roboty. Natchniona Twoimi poszukiwaniami oraz tym, że można jeszcze (po tylu szukaniach) zawsze znaleźć coś nowego - ponownie poszukam, ale może jutro.

Co do Twoich stodółek - jestem sympatykiem takich domów (tanie w budowie, ale urocze).

I tak: na pierwszy rzut oka - przypadł mi bardziej Delikatny do gustu.

Ale nie jestem już w stanie racjonalnie myśleć, więc może wstrzymam się dziś z komentarzem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ale tu cisza.

Gdzie Wy wszyscy jesteście , czyżbyście pełną parą pracowali ?

To może dla rozruszania towarzystwa małe pytanko.

Jak wcześniej pisałem wstępnie wybrałem projekt DELIKATNY z muratora

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=373

Chciałem w nim wprowadzić dużo zmian i to niestety znacznie podniosło koszt projektu . Poszperałem jeszcze troszkę w projektach i natrafiłem na TOLĘ z Archetonu .

http://www.archeton.pl/?ProjektID=654

Wydaje mi się że jest to ładniejsza stodoła i bardziej funkcjonalna.

Wprowadziłbym w niej tylko kilka zmian : powiększył garaż na dwa samochody , taras wraz z oknem balkonowym przeniósłbym na tył salonu , podniósł oczywiście ścianę kolankową i zlikwidował kilka okien dachowych.

Co myślicie o tym projekcie i o zmianach ?

Który projekt wydaje się wam lepszy oraz ładniejszy ?

Tylko szczerze która stodoła jest lepsza ?

Pozdrawiam.

 

Powiem jak na spowiedzi, Delikatnyjak jest bardzo ładny z zewnętrz, a Tola to brzydal ma jakąś nie proporcjonalną bryłe, przynajmniej na tych rysunkach.

Z drugiej strony wnętrze bardziej podoba mi się w Toli jest bardziej funkcjonalne ale to Ty bedziesz tam mieszkac i decyzja powinna należeć do inwestorów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori dzięki za komentarz .

 

...... Natchniona Twoimi poszukiwaniami oraz tym, że można jeszcze (po tylu szukaniach) zawsze znaleźć coś nowego - ponownie poszukam, ale może jutro.

Co do Twoich stodółek - jestem sympatykiem takich domów (tanie w budowie, ale urocze).

I tak: na pierwszy rzut oka - przypadł mi bardziej Delikatny do gustu. .......

 

No właśnie ja szukam czegoś taniego w budowie a za razem żeby miało swój urok.

Do dnia dzisiejszego też bardziej podobał mi się ten Delikatny ale koszty tych zmian które chciałem zrobić mnie przerażały . W Toli miałbym znacznie mniej zmian ,ale czegoś z zewnątrz temu domkowi brakuje i nie wiem czego. A może to ten kolor daje takie wrażenie ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym projekcie i o zmianach ?

Który projekt wydaje się wam lepszy oraz ładniejszy ?

Tylko szczerze która stodoła jest lepsza ?

Pozdrawiam.

 

Gacuś - chciałeś - masz... :D

Więc tak - wszystko zależy jakie kryteria są dla Ciebie najważniejsze...

Dla nas było to przede wszystkim duża kuchnia (pow.10 m2) oraz przestronny salon z jadalnią (powyżej 35 m2). Niestety mamy takie zboczenie, że lubimy gotować, więc przede wszystkim funkcjonalność kuchni i dostęp do jadalni, a później również wielkość salonu były decydujące. Wygląd domu już jako taki nie był najważniejszy, chociaż nie przeczę, że również bardzo ważny.

Patrząc na Twoje wybory mimo wszystko wybrałbym Delikatny.

Nie wiem, w jakim stopniu zalezy Tobie na powierzchni, ale Delikatny jest przede wszystkim większy i jakoś lepiej wygląda z zewnątrz.

Ma ponadto dodatkowy pokój na parterze, co może się bardzo przydać, zwłaszcza na stare latka, czy jak goście w domciu zlądują (bądź też przy samym wykańczaniu domku - mieszkacie sobie na dole, a u góry spokojnie wykańczacie chałupkę).

Kolejny plus to wyjście z salonu - najlepiej jest, jak salon jest oświetlony od strony południowo-zachodniej. W wersji lustrzanej Delikatnego tak jest, ale w Toli również, z tymże, według mnie, Delikatny ma tą przewagę, że ma wyjście do ogrodu z tyłu budynku, nie z boku (co zapewne w przypadku Toli można zmienić, ale to kosztuje).

Jadąc dalej - na poddaszu masz też w Delikatnym jeden pokój więcej - zawsze możesz zrobić sobie na przykład w jednym z pokoi biuro...

Dalej - w przypadku Toli strasznie nie podoba mi się ten daszek od strony ogrodu - po kiego on tam jest?

Jeszcze kolejna rzecz przemawiająca za Delikatnym - fajny akcent od strony frontowej domku - weranda, a od strony ogrodu dodatkowe pomieszczenie gospodarcze na różne łopaty, grabie, węże i inne ogrodnicze pierdołki.

Mimo wszystko wydaje mi się, że lepsze rozplanowanie wnętrza ma Delikatny.

 

Tak więc, podsumowując, wybrałbym Delikatny.

Z drugiej strony, jest tyle różnych projektów na sieci, że być może uda się Tobie jeszcze coś innego poszukać.

Ja spędziłem nie pamiętam ile godzin szukając, ale w końcu udało się nam ograniczyć liczbę potencjalnych "kandydatów" do około 8... :o

 

Pozdrowionka

 

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym projekcie i o zmianach ?

Który projekt wydaje się wam lepszy oraz ładniejszy ?

Tylko szczerze która stodoła jest lepsza ?

Pozdrawiam.

 

Gacuś - chciałeś - masz... :D

Więc tak - wszystko zależy jakie kryteria są dla Ciebie najważniejsze...

Dla nas było to przede wszystkim duża kuchnia (pow.10 m2) oraz przestronny salon z jadalnią (powyżej 35 m2). Niestety mamy takie zboczenie, że lubimy gotować, więc przede wszystkim funkcjonalność kuchni i dostęp do jadalni, a później również wielkość salonu były decydujące. Wygląd domu już jako taki nie był najważniejszy, chociaż nie przeczę, że również bardzo ważny.

Patrząc na Twoje wybory mimo wszystko wybrałbym Delikatny.

Nie wiem, w jakim stopniu zalezy Tobie na powierzchni, ale Delikatny jest przede wszystkim większy i jakoś lepiej wygląda z zewnątrz.

Ma ponadto dodatkowy pokój na parterze, co może się bardzo przydać, zwłaszcza na stare latka, czy jak goście w domciu zlądują (bądź też przy samym wykańczaniu domku - mieszkacie sobie na dole, a u góry spokojnie wykańczacie chałupkę).

Kolejny plus to wyjście z salonu - najlepiej jest, jak salon jest oświetlony od strony południowo-zachodniej. W wersji lustrzanej Delikatnego tak jest, ale w Toli również, z tymże, według mnie, Delikatny ma tą przewagę, że ma wyjście do ogrodu z tyłu budynku, nie z boku (co zapewne w przypadku Toli można zmienić, ale to kosztuje).

Jadąc dalej - na poddaszu masz też w Delikatnym jeden pokój więcej - zawsze możesz zrobić sobie na przykład w jednym z pokoi biuro...

Dalej - w przypadku Toli strasznie nie podoba mi się ten daszek od strony ogrodu - po kiego on tam jest?

Jeszcze kolejna rzecz przemawiająca za Delikatnym - fajny akcent od strony frontowej domku - weranda, a od strony ogrodu dodatkowe pomieszczenie gospodarcze na różne łopaty, grabie, węże i inne ogrodnicze pierdołki.

Mimo wszystko wydaje mi się, że lepsze rozplanowanie wnętrza ma Delikatny.

 

Tak więc, podsumowując, wybrałbym Delikatny.

Z drugiej strony, jest tyle różnych projektów na sieci, że być może uda się Tobie jeszcze coś innego poszukać.

Ja spędziłem nie pamiętam ile godzin szukając, ale w końcu udało się nam ograniczyć liczbę potencjalnych "kandydatów" do około 8... :o

 

Pozdrowionka

 

Olek

 

 

Witam

 

Widzę ,że dabata nad projektami sie rozwinęła...

Nie mogę się powstrzymać,by nie wtrącić swoich trzech groszy...

Oby dwa projekty są ciekawe.Dokonując wyboru trzeba zadać sobie pytanie jak duzy dom na interesuje.Nie wiem jaką dużą masz rodzinę i jakimi kryteriami kierowałeś się przy wyborze .Moim zdaniem ładniejszy jest "DELIKATNY"-jest rozwojowy.Jeżeli myślisz np.o dziecku ,które byc moze będzie z wami mieszkać w przyszłości ze swoją rodziną (a przy galopujacych cenach nieruchomości być może wróci tendencja domów wielopokoleniowych )to masz alternatywę -Wy mieszkacie sobie na parterze ,a dzieci i wnuczęta na piętrze-z jednego pokoju można zaadaptawać kuchnie .

Wybraliśmy z mężem podobny dom -zobacz -może przypadnie ci do gustu -jest

wypośrodkowaniem Twoich dwóch projektów.Nazywa się "Marysia" w wersji lustrzanej z http://www.hbstudio.pl. Zależało nam na duzym salonie z otwarą kuchnią.Dokonałam kilku zmian-zlikwidowałam balkon ,okno w kuchni od strony zachodniej,poszerzyłam przejście na taras,z dwóch małych okienek w salonie zrobiłam jedno i poszerzyłam przejście z holu do salonu,zamknęłam przejście z domu do garażu i pod schodami będę miała pomieszczenie gospodarcze,z zaokrąglonych okien i drzwi zrobiliśmy proste .Na moją trzyosobową rodzinę wystarczająco duży dom .a i w przyszłości możę dziecko z nami mieszkać.Z salonu można wyodrębnić osobny pokój(jeżeli będzie taka potrzeba).Póki co nam wystaczy.

 

pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po mojej ponad półrocznej nieobecności na forum.

Po poprzedniej nieudanej próbie wracam do pomysłu zakupu działki w okolicach Bydgoszczy. Tym razem jestem bardziej przygotowany... przede wszystkim finansowo

Oczywiście ceny już nie te co w były w maju '06 ale jeśli nie kupić teraz, to kiedy?

 

Na razie monitoruje ofery z Zielonki, Przyłęk, Murowańca, Zamościa i ostatnio nawet z... Pawłówka (dzisiaj jadę obejrzeć).

Tutaj zwracam sie z uprzejmą prośbą do szanownych Forumowiczów - jeśli wiecie o jakiś ofertach (najlepiej działka 1000-1100m2), to proszę dajcie znać.

 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje!

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po mojej ponad półrocznej nieobecności na forum.

Po poprzedniej nieudanej próbie wracam do pomysłu zakupu działki w okolicach Bydgoszczy. Tym razem jestem bardziej przygotowany... przede wszystkim finansowo

Oczywiście ceny już nie te co w były w maju '06 ale jeśli nie kupić teraz, to kiedy?

 

Na razie monitoruje ofery z Zielonki, Przyłęk, Murowańca, Zamościa i ostatnio nawet z... Pawłówka (dzisiaj jadę obejrzeć).

Tutaj zwracam sie z uprzejmą prośbą do szanownych Forumowiczów - jeśli wiecie o jakiś ofertach (najlepiej działka 1000-1100m2), to proszę dajcie znać.

 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje!

Maciej

 

 

witaj

 

Wiem ,że GEOPLAN Z Białych Błót dzielił działki w Prądkach koło Zielonki-ponoć bardzo ładne -zapytaj w Geoplanie czy wiedzą co i jak.

W Murowańcu były takie działki 1000-1000 m2 ,ale cena juz chyba spora jest -pytaj w spółce "MUROWANIEC" u P.Fiedorowicz

 

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczow.

Pod dluzszej nieobecnosci spowodowanej brakiem internetu nareszcie moge sledzic losy "starych" i "nowych" inwesorow.

Budowe zaczelismy 10 kwietnia a 30 pazdziernika mielismy przeprowadzke. Troche na wariackich papierach, ale sie powiodlo. Przechodze wlasnie okres aklimatyzacji....troche dziwnie, jeszcze tesknie za miastem.

Z wykonczen pozostalo nam malowanie kilku pomieszczen i kilka kartonow do rozpakowania. Ale teraz jestesmy juz troche zmeczeni wiec odkladamy to na wiosenke.

 

W sprawie wyboru projektu....zwroccie uwage na rozmiar kotlowni. Jest to wazne przy wyborze sposobu ogrzewania. U nas mial byc eko-groszek a ze wzgledow technicznych mamy gaz.

 

Mam kilka namiarow na ekipy. Sluze pomoca.

 

Aga....zrobilam juz kilka aktualnych fotek ale zapominam o aparacie. Obiecuje zawiazac supelek... :)

 

P.S Podoba mi sie Delikatny ale w oryginalnej wersji. Nie ma chyba sensu wprowadzac diametralnych zmian. Zmieniaja one bowiem nie tylko koszt projektu ale i budowy. Wtedy nie trudno tez o bledy na placu budowy. Lepiej poszukac czegos bardziej odpowiedniego :) To z moich doswiadczen. Teraz wybralabym inny projekt. Poddasze KONKTRETNEGO zostalo u mnie zupelnie zmienione!

 

Pozdrawiam i zycze wytrwalosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi co do projektów , no i oczywiście zapraszam innych do komentowania . :)

A gdzie się podziewa Alex (nasz sołtys :) ) , Marcin z bydzi , Kola , cały klan z okolic betoniarni . Coś przycichliście , może też skomentujecie moje projekty ? :)

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bardziej podoba mi się wnętrze Toli . Nad wyglądem zewnętrznym trzeba by tutaj troszkę zmienić.

No zobaczymy jakie zdanie mają inni forumowicze .

No zapraszam do komentowania , nie krępować się . :)

 

...hm...wygląd zewnętrzny Toli zmienić? :roll:

chyba się nie wypowiem, moja wypowiedź byłaby tendencyjna :wink: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bardziej podoba mi się wnętrze Toli . Nad wyglądem zewnętrznym trzeba by tutaj troszkę zmienić.

No zobaczymy jakie zdanie mają inni forumowicze .

No zapraszam do komentowania , nie krępować się . :)

 

...hm...wygląd zewnętrzny Toli zmienić? :roll:

chyba się nie wypowiem, moja wypowiedź byłaby tendencyjna :wink: 8)

 

Witamy TOLĘ MISS FORUM MURATORA 2005 , dziękujemy za wprowadzenie trochę humoru do naszej grupy.

Podeślij nam jakąś swoją fotkę a powiemy Ci czy masz coś zmienić w swoim wyglądzie zewnętrznym . :) :roll: :oops: :lol:

Szukając tematu na temat budynku Tola natknąłem się między innymi na Twoje wypowiedzi np DOM TOLI , http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=27312&highlight=tola

Wśród trzech stron znalazłem tylko jeden temat o budynku Tola :

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=87457&highlight=tola

W związku z tym że masz taki sam nick jak ten domek może przypadkiem natknęłaś się na wypowiedzi na temat tego domku albo na osoby które budują lub wybudowały już ten domek. Jeżeli znasz takie tematy czy osoby to prosiłbym o informację.

Pozdrawiam.

ps Obiecuję że przestanę się czepiać wyglądu zewnętrznego Toli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiamy się nad pompą ciepła :D Dori to Twój pomysł. Czy ktoś słyszał o pompach NIBE - Biawar i jego przedstawicielu z Szubina? Miło byłoby wymienić doświadczenia.

 

 

jgosik czy ty kontaktowałaś się już z przedstawicielem z Szubina?

JUŻ JESTEM AGUSIA I OBIECUJĘ POPRAWĘ ODNOŚNIE WPISÓW W NASZEJ GRUPIE.

(SZCZEGÓŁY MOGĘ OPISAĆ ZAINTERESOWANYM NA PRIVA)

 

 

Tasija , jak widzisz jest spore zainteresowanie pompami ciepła. Ja mam kilka dodatkowych pytań

1. jakie masz obecnie zużycie prądu

2. czy masz kaloryfery i gdzie - sypialnia?

3. czy masz podgrzewanie wody użytkowej , czy tylko CO

4.jaką masz powierzchnię podłogówki

5. czy mogłabyś podać namiary na drugą ekipę podwykonawców od instalacji wew.

6. aha nie doczytałam ile masz żródeł dolnych

7. Czy w domu jest ciepło

8. i czy moglabyś podać koszt tej inwestycji??????????????

 

Sorki , nie wiem czy nie za dużo chcialabym wiedzieć. Dzięki za komentarz do dziennika

Zużycie prądu od momentu włączenia ogrzewania w połowie września do dnia wczorajszego,

wyniosło około 440 kwh miesięcznie.

Ale nie mamy jeszcze tzw. taryfy nocnej, jak już będzie, to pompę włącza się tylko w godzinach między 13:00 - 15:00 i po 22:00.

Od wczoraj poprostu wyłaczamy pompę na noc. Podłogi sa tak nagrzane, że się nie wychłodzą przez te kilka godzin, a woda w kranach też nie wystygnie.

Wracam dzisiaj z pracy i dopiero ją włączę.

Jak nie ma nas w domu nie ma sensu żeby pompa pracowała.Że nie wpadliśmy na to wcześniej :evil: :evil: :evil:

Zużycie prądu spadnie

Tak nam doradzili inni użytkownicy pompy. Oni włączają ją tylko w tych przedziałach godzinowych, kiedy jest tańsza taryfa.

Powierzchnia ogrzewania pogłogowego u Nas to 90 m2.

Żródeł dolnych jest 5 szt (każdy po około 35 m bieżacych). W sumie 160 m bieżących odwiertu w głąb ziemii.

Koszt samej pompy 31 tys brutto.

Koszt odwiertu za 1 m bieżący = 70 zł

Kaloryfery:

2 szt w dwóch pokojach na poddaszu

1 szt w łazience na poddaszu

1 szt w salonie na poddaszu

1 szt na strychu nad garażem (tego nie włączamy)

1 szt w łazience na parterze

1 szt w garażu (też go nie włączamy, jest ciepło)

Sypialnia jest na parterze. Na całym parterze jest tylko ogrzewanie podłogowe (kaloryfer tylko dodatkowo w łazience).

Namiary na instalatorów od ogrzewania podłogowego i instalacji wod-kan wysyłam na priva

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...