Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wzystkich

Mam pytanko głównie do murowańczaków oraz do budujących się w gminie Białe Błota

Co wybraliście do podłączenia kanalizacji , oczyszczalnię ścieków czy szamba

Jak szamba to jakiej wielkości ? Jakiej pojemności jeżdżą w tym rejonie szambiarki oraz ile kasują ?

Jeżeli wybraliście oczyszczalnię to też napiszcie jakiej pojemności i co zadecydowało że dokonaliście takiego wyboru . Jakie oczyszczalnie polecacie i ile kosztują

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Forumowiczow mial jakies kontakty z nastepujacymi biurami projektowymi z Torunia:

 

Inwestprojekt, ul. Kościuszki 41/47

 

lub

 

Thermoprojekt, ul. Pigwowa 6

 

Bede wdzieczny za wszelkie uwagi dotyczace rzetelnosci i solidnosci w/w biur...

 

P.S. Podobne zapytanie umiescilem w watku "grupa zaczynająca w 2007 okolice Torunia..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Podaje namiary na mojego fachowca: p. Andrzej 502 935 489. Nie murowal u mnie od poczatku czego bardzo zaluje. Obok mial dwie budowy i wyglada zachecajaco. Wykanczal u mnie wszystko poczawszy od tynkow, gladzi, ocieplenia, paneli, kafelek, skonczywszy na ogrodzeni i bruku. Ekipa jet z okolic Pruszcza wiec ne wiem czy to nie wpynie na cene.

Ekipa od dachu (wiezba i dachowka p. KOKOSZA 509353507)

Hydraulik (p. Okoniewski 604872697)

Pozdrawiam

 

Aga dzwonilam dzs do Ciebie na sluzbowy...ale Cie nie zastalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi co do projektów , no i oczywiście zapraszam innych do komentowania . :)

A gdzie się podziewa Alex (nasz sołtys :) ) , Marcin z bydzi , Kola , cały klan z okolic betoniarni . Coś przycichliście , może też skomentujecie moje projekty ? :)

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki wszystkim :)

 

NO HELLOO

 

Troche zajęty ostatnio byłem-adaptacja, rozmowy i ustalenia z potencjalnymi wykonawcami itp.

Co do Twojego projektu ja bym głosował na DELIKATNY-mi osobiście sie bardziej podoba z zewnątrz a wśrodku zawsze można coś pokombinować.

POZDRAWIAM wszystkich, zwłaszcza sąsiadów z okolic betoniarni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dori

 

Murarz wycenił stan surowy (bez dachu) -same mury na 29 tysięcy (nie wiem czy dużo czy mało )ale liczyłam ,że będzie mniej -dom 140 m2 z garażem w bryle

 

aga

 

Te 29 tys co dokładnie zawiera?

roboty ziemne, wszystkie materiały(stal, druty itp..)?

Facet ma swój sprzęt?

I jak z materiałami ustaliliście, on wszystko kupuje?

Sorry, że tyle na raz ale też prowadze różne rozmowy i chce mieć porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dori

 

Murarz wycenił stan surowy (bez dachu) -same mury na 29 tysięcy (nie wiem czy dużo czy mało )ale liczyłam ,że będzie mniej -dom 140 m2 z garażem w bryle

 

aga

 

Te 29 tys co dokładnie zawiera?

roboty ziemne, wszystkie materiały(stal, druty itp..)?

Facet ma swój sprzęt?

I jak z materiałami ustaliliście, on wszystko kupuje?

Sorry, że tyle na raz ale też prowadze różne rozmowy i chce mieć porównanie.

 

 

No właśnie- dobrze ,że zadałes te pytania.

Jeszcze nie znam na nie też odpowiedzi.Murarz w pośpiechu podrzucił nam wycenę ,która zawiera "

-fundamenty ,izolacje i tzw.chudy beton - 7000 zł

-ściany nośne,kominy ,schody-11000 tys.

-strop -5000 tys.

-ściaki kolankowe i szczyty -6000 tysięcy

Nie rozmawiałam jeszcze o szczegółach-jesteśmy umówieni na rozmowę w przyszłym tygodniu.

 

Świetnie ,że zadałeś te pytania -bo juz wiem o co go zapytam(nawet o tym nie pomyślałam-a to takie istotne sprawy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wzystkich

Mam pytanko głównie do murowańczaków oraz do budujących się w gminie Białe Błota

Co wybraliście do podłączenia kanalizacji , oczyszczalnię ścieków czy szamba

 

Witam !

Wybraliśmy oczyszczalnię ścieków :D ...nie trzeba tak często wywozić szamba , koszt montażu jest porównywalny ,na naszej działce 1200m się zmieści 8) .... :o mam tylko nadzieję ,że w praktyce sprawdzi się także :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wzystkich

Mam pytanko głównie do murowańczaków oraz do budujących się w gminie Białe Błota

Co wybraliście do podłączenia kanalizacji , oczyszczalnię ścieków czy szamba

 

Witam !

Wybraliśmy oczyszczalnię ścieków :D ...nie trzeba tak często wywozić szamba , koszt montażu jest porównywalny ,na naszej działce 1200m się zmieści 8) .... :o mam tylko nadzieję ,że w praktyce sprawdzi się także :wink:

Dzięki za odpowiedź .

No u mnie z oczyszczalnią może być problem bo mam małą działeczkę zaledwie 800 metrów.No ale zobaczymy jak to będzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dori

 

Murarz wycenił stan surowy (bez dachu) -same mury na 29 tysięcy (nie wiem czy dużo czy mało )ale liczyłam ,że będzie mniej -dom 140 m2 z garażem w bryle

 

aga

 

Te 29 tys co dokładnie zawiera?

roboty ziemne, wszystkie materiały(stal, druty itp..)?

Facet ma swój sprzęt?

I jak z materiałami ustaliliście, on wszystko kupuje?

Sorry, że tyle na raz ale też prowadze różne rozmowy i chce mieć porównanie.

 

 

No właśnie- dobrze ,że zadałes te pytania.

Jeszcze nie znam na nie też odpowiedzi.Murarz w pośpiechu podrzucił nam wycenę ,która zawiera "

-fundamenty ,izolacje i tzw.chudy beton - 7000 zł

-ściany nośne,kominy ,schody-11000 tys.

-strop -5000 tys.

-ściaki kolankowe i szczyty -6000 tysięcy

Nie rozmawiałam jeszcze o szczegółach-jesteśmy umówieni na rozmowę w przyszłym tygodniu.

 

Świetnie ,że zadałeś te pytania -bo juz wiem o co go zapytam(nawet o tym nie pomyślałam-a to takie istotne sprawy)

 

Te ceny co podajecie to na 99,99 % są ceny robocizny. Chyba że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aga

@ Eunika

@dori

My też poprosimy o wszelkiego rodzaju namiary... Zawsze dobrze mieć namiary na kogoś sprawdzonego...

 

Poza tym, jak tylko ktokolwiek będzie miał jakieś namiary, to baaaardzo prosimy o przesłanie...

 

Z góry dzięki i miło widzieć Marcina ponownie na forum:)

 

Pozdrowionka

 

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi co do projektów , no i oczywiście zapraszam innych do komentowania . :)

A gdzie się podziewa Alex (nasz sołtys :) ) , Marcin z bydzi , Kola , cały klan z okolic betoniarni . Coś przycichliście , może też skomentujecie moje projekty ? :)

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki wszystkim :)

 

NO HELLOO

 

Troche zajęty ostatnio byłem-adaptacja, rozmowy i ustalenia z potencjalnymi wykonawcami itp.

Co do Twojego projektu ja bym głosował na DELIKATNY-mi osobiście sie bardziej podoba z zewnątrz a wśrodku zawsze można coś pokombinować.

POZDRAWIAM wszystkich, zwłaszcza sąsiadów z okolic betoniarni :D

 

Dzięki za wypowiedz .

No klamka to już prawie zapadła .Tak na 99%

Pozostałem przy moim pierwszym projekcie który wybrałem na samym początku.

Wybrany został Delikatny , głównie za namową projektanta , Zmiany w tym budynku nie wymagają żadnych obliczeń konstrukcyjnych a w tym drugim projekcie niestety poszerzenie garażu wiązałoby się z obliczeniami konstrukcyjnymi fundamentów stropu i dachu.

Wpadł mi w oko też jeszcze jeden projekcik ale w nim też bym musiał poszerzyć garaż .Projekt muratora c122-Udany:

 

http://projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=323

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Podaje namiary na mojego fachowca: p. Andrzej 502 935 489. Nie murowal u mnie od poczatku czego bardzo zaluje. Obok mial dwie budowy i wyglada zachecajaco. Wykanczal u mnie wszystko poczawszy od tynkow, gladzi, ocieplenia, paneli, kafelek, skonczywszy na ogrodzeni i bruku. Ekipa jet z okolic Pruszcza wiec ne wiem czy to nie wpynie na cene.

Ekipa od dachu (wiezba i dachowka p. KOKOSZA 509353507)

Hydraulik (p. Okoniewski 604872697)

Pozdrawiam

 

Zdaje się lucyperek, że oglądaliśmy z mężem Twój dom w piątek. Byliśmy na spotkaniu z panem Andrzejem w Dobrczu, bo obok Was (chyba) budował taki sam dom jak nasz (ten nieskończony). Pan Andrzej nam się spodobał i prawdopodobnie będzie u nas budował :) A dom macie śliczny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...