Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

 

Niestety Gacek, ale zdaje się, że jesteśmy skazani na szambo. Facet, który siedzi w gminie na nic innego nie chce się zgodzić. Nie przemawiają do niego żadne argumenty, a jego decyzja jest najważniejsza i bez jego pozwolenia nie możesz budować oczyszczalni.

 

No to lipa , byłem dzisiaj też w gminie i składałem pisemko w tej sprawie , w przyszłym tygodniu mają dać odpowiedź . Zobaczymy co napiszą . Myślałem o oczyszczalni ale nie byłem pewien czy się zmieści na działeczce . No ale skoro oczyszczalni nie pozwolą założyć to nie będzie się nad czym zastanawiać bo pozostanie szambo , tylko trzeba będzie wielkość zbiornika dobrać do pojemności szambiarki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to lipa , byłem dzisiaj też w gminie i składałem pisemko w tej sprawie , w przyszłym tygodniu mają dać odpowiedź . Zobaczymy co napiszą . Myślałem o oczyszczalni ale nie byłem pewien czy się zmieści na działeczce . No ale skoro oczyszczalni nie pozwolą założyć to nie będzie się nad czym zastanawiać bo pozostanie szambo , tylko trzeba będzie wielkość zbiornika dobrać do pojemności szambiarki.

Pozdrawiam

 

My też czekamy na pismo od nich. Jestem ciekawa czy swoją odpowiedź odmowną poprą jakimś przepisem. Bo z tego co się zdążyłam dowiedzieć to nie ma takiego przepisu, o ile spełniasz ogólne warunki dotyczące oczyszczalni. Wodociągi nie widzą problemu, a gościu z gminy jest na nie bo nie. Może już jutro będziemy mieli odpowiedź to dam ci znać.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety Gacek, ale zdaje się, że jesteśmy skazani na szambo. Facet, który siedzi w gminie na nic innego nie chce się zgodzić. Nie przemawiają do niego żadne argumenty, a jego decyzja jest najważniejsza i bez jego pozwolenia nie możesz budować oczyszczalni.

 

No to lipa , byłem dzisiaj też w gminie i składałem pisemko w tej sprawie , w przyszłym tygodniu mają dać odpowiedź . Zobaczymy co napiszą . Myślałem o oczyszczalni ale nie byłem pewien czy się zmieści na działeczce . No ale skoro oczyszczalni nie pozwolą założyć to nie będzie się nad czym zastanawiać bo pozostanie szambo , tylko trzeba będzie wielkość zbiornika dobrać do pojemności szambiarki.

Pozdrawiam

 

Ja nic o zabranianiu budowy oczyszczalni ekologicznej nie słyszałem, projekt mój złożyłem do urzędu czekam właśnie na pozwolenie i mam w nim projekt oczyszczalni.

Mam znajomego co juz mieszka w Murowańcu i on tez ma oczyszczalnie i nie było problemów skąd macie takie wiadomości.

Może czeka na łapówkę 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gromal dopóki nie masz pozwolenia na budowę to nie dostaniesz pozwolenia na oczyszczalnię. Tak powiedziała babka ze starostwa, która zajmuje się Murowańcem. A na oczyszczalnię musi zgodzić sie gmina. A co asz napisane w wypisie z miejscowego planu zagospodarowania odnośnie kanalizacji ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja nic o zabranianiu budowy oczyszczalni ekologicznej nie słyszałem, projekt mój złożyłem do urzędu czekam właśnie na pozwolenie i mam w nim projekt oczyszczalni.

Mam znajomego co juz mieszka w Murowańcu i on tez ma oczyszczalnie i nie było problemów skąd macie takie wiadomości.

Może czeka na łapówkę 8)

 

Witam , w odpisie planu zagospodarowania jest zapis :

zakłada się że ścieki sanitarne zostaną odprowadzone do komunalnej oczyszczalni ścieków w Białych Błotach ..... itd .

A jak wiadomo kanalizacji nie ma . Nasz projektant uznał że jeżeli jest taka sprzeczność to nam nie dadzą pozwolenia na budowę dlatego zwróciliśmy się z pismem do gminy aby ustosunkowała się w tej sprawie i wskazała alternatywne rozwiązanie . No i czekamy na odpowiedz .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z panią Krauze, bo to ona jest odpowiedzialna za Murowaniec i ona wydaje pozwolenia na budowę. Nasz projektant ją zna i od razu nam powiedział, że bez papierka z gminy ona pozwolenia nie podpisze. Ja dzisiaj do niej dzwoniłam i niestety wszystko potwierdziła :(

Ale ja czekam jeszcze na argumentację tego gościa z gminy, dlaczego nie wyda pozwolenia. Bo jak na razie całą odmowę on opiera na tym, że będzie śmierdzieć :D Jestem ciekawa czy on w ogóle wie o czym mówi. Jak nie będzie żadnego przepisu zabraniającego to jest nas trójka żeby z nim walczyć :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z panią Krauze, bo to ona jest odpowiedzialna za Murowaniec i ona wydaje pozwolenia na budowę. Nasz projektant ją zna i od razu nam powiedział, że bez papierka z gminy ona pozwolenia nie podpisze. Ja dzisiaj do niej dzwoniłam i niestety wszystko potwierdziła :(

Ale ja czekam jeszcze na argumentację tego gościa z gminy, dlaczego nie wyda pozwolenia. Bo jak na razie całą odmowę on opiera na tym, że będzie śmierdzieć :D Jestem ciekawa czy on w ogóle wie o czym mówi. Jak nie będzie żadnego przepisu zabraniającego to jest nas trójka żeby z nim walczyć :evil:

 

Jestem ciekaw co on kombinuje, gdzie mu oczyszczalnia śmierdzi, prędzej jego odmowy jakoś śmierdzą przekupstwem, właśnie dzwoniłem do kumpla co tam mieszka i potwierdził ze nie miał żadnych kłopotów z oczyszczalnią tak jak jego sąsiedzi którzy też je pozakładali i wszystko legalnie.

 

Jak by co to jestem z wami i piszemi pismo zbiorowe, trzeba narobic troche hałasu bo to jest śmieszne, chyba że jego rodzina ma firme szambiarską :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myśleliśmy też żeby może z jednej hurtowni brać towar to też można dostać lepsze rabaty. Mamy taką jedną poleconą, niedaleko Murowańca i facet ma wszystko co jest potrzebne do budowy.

Pozdrowionka dla buraków-murowańczaków :)

 

Kola ja myślę że warto spróbować z jedną hurtownią , tą czy inną trzeba by porównać która da leprze rabaty.

Ja planuje ruszać z budową marzec, kwiecien zależy od pogody i otrzymania pozwolenia na budowę i jeżeli będzie to aktualne to czemu nie im więcej towaru tym leprze rabaty

Gromal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się Twoja postawa Gromal :D Ja też nie znoszę jak ktoś ma jakieś widzimisię i nie pozwoli i już. Aż tak strasznie mi nie zależy na oczyszczalni, ale gościu mnie tak wkurzył, (nieprzyjemny był ogólnie) że się zaparłam :)

My też zamierzamy sie budować w marcu lub kwietniu. Jesteś już po adaptacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuje to jeżeli gmina ma w planach budowę kanalizacji to nie pozwoli na oczyszczalnie bo kto się będzie podłączał do kanalizy? jeżeli pozwolą na oczyszczalnię to nie mogą nas zmusić do przyłączenia a my nie będziemy tym zainteresowani. nam na szczęście pozwolili na oczyszczalnię bo kiedy będzie kanaliza nie wiadomo - nie mamy jeszcze nawet wodociągu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety Gacek, ale zdaje się, że jesteśmy skazani na szambo. Facet, który siedzi w gminie na nic innego nie chce się zgodzić. Nie przemawiają do niego żadne argumenty, a jego decyzja jest najważniejsza i bez jego pozwolenia nie możesz budować oczyszczalni.

 

No to lipa , byłem dzisiaj też w gminie i składałem pisemko w tej sprawie , w przyszłym tygodniu mają dać odpowiedź . Zobaczymy co napiszą . Myślałem o oczyszczalni ale nie byłem pewien czy się zmieści na działeczce . No ale skoro oczyszczalni nie pozwolą założyć to nie będzie się nad czym zastanawiać bo pozostanie szambo , tylko trzeba będzie wielkość zbiornika dobrać do pojemności szambiarki.

Pozdrawiam

 

jesli zdecydujecie sie na gotowe zbiorniki to rezerwujcie sobie termin z duuuuuuzym wyprzedzeniem. Dzwoniac w lipcu do kilku firm nie znalazlam wolnego terminu :o Mamy wiec szambo murowane z kregow.

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę :-?

 

zaniepokoiło mnie to szambo...

A jak jest z tym pozwoleniem na budowę ,jak mam wrysowane szambo z planowaną ewentualnie oczyszczalnia.I CO? wstrzymaja pozwolenie???????

 

odpiszciie mi proszę

 

AGA

 

Witam , najlepiej skontaktuj się z Panią Krauze tak jak radzi ^kola^

cytuję:

 

Pogadaj z panią Krauze, bo to ona jest odpowiedzialna za Murowaniec i ona wydaje pozwolenia na budowę. Nasz projektant ją zna i od razu nam powiedział, że bez papierka z gminy ona pozwolenia nie podpisze. Ja dzisiaj do niej dzwoniłam i niestety wszystko potwierdziła

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołuje do tablicy Olka i Asię z Murowańca i ludzi z ul.Puchacza ,którzy planują budowę na wiosnę

 

Słuchajcie

 

Z początkiem budowy na wiosnę będziemy zatrudniać dozorcę na budowie.Może ktoś z Was byłby zainteresowany np.udziałem w pilnowaniu i tym samych w kosztach.Facet bierze 100 zł tygodniowo + raz na m-c 100 zł premii = 500 zł m-cznie.My may działkę na Puchacza 80/174.Jak któryś z sąsiadów planuje zacząc budowę to możemy sie dogadać.Przy takim złodziejstwie wogóle sie nie zastanawiam nad dozorcą -mamy sprawdzonego-pilnował budowy w Łochowie u kolegi i nic nie zginęło

 

AGA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie juz się skontaktowałam z P.Krauze ,ale nic mi nie odpowiedziała na teraz -mam dzwonic z początkiem lutego (idzie na urlop)

 

To teraz skoro masz dwa tygodnie czasu to proponowałbym złożyć na piśmie zapytanie do Urzędu Gminy żeby wyjaśnili tą sprzeczność. Po tygodniu otrzymasz zapewne odpowiedź (pewnie negatywną ) i będziesz jeszcze miała tydzień na ewentualne mocne i ostre negocjacje w urzędzie na wydanie pozwolenia na budowę oczyszczalni.

Tym sposobem będzie nas więcej a w grupie może coś więcej wskóramy .

Jeszcze przydałoby się znaleźć osoby które mają już wybudowane oczyszczalnie ,które oczywiście były naniesione na projekcie i pozwoleniu na budowę.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek natknęłam się na forum i jestem w szoku ,że stworzyliście taką silną i wierną grupę z Murowańca. Ja także mam tam ziemię na ul.Opalowej i bardzo powoli przymierzam się do budowy. Ostatnio odwiedziłam okolice i ku mojemu zaskoczeniu mam juz dwóch sąsiadów :D Widac ,że osiedle się rozrasta i oby tak dalej!

Pozdrawiam Wszystkich

Inez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...