Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Podoba mi się Twoja postawa Gromal :D Ja też nie znoszę jak ktoś ma jakieś widzimisię i nie pozwoli i już. Aż tak strasznie mi nie zależy na oczyszczalni, ale gościu mnie tak wkurzył, (nieprzyjemny był ogólnie) że się zaparłam :)

My też zamierzamy sie budować w marcu lub kwietniu. Jesteś już po adaptacji ?

 

Kola tak dom mam już po adopcji, dołączyłem też do projektu projekt ekologocznej oczyszczalni ścieków i moja architekt złożyła wszystkie papiery na Z.Augusta i teraz czekam na pozwolenie na budowe. Dlatego ciekawy jestem co wyniknie z tą oczyszczalnią czy mi nie cofną wszystkiego, ale skoro p.Krauze idzie na urlop trzeba będzie poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Wracam jeszcze do tej oczyszczalni...wszystko to mnie zaczyna martwić ,przecież oczyszczalnia nie wymaga pozwolenia tylko zgłoszenia :o ...

musi być odpowiednia wielkość działki i badanie geologa 8) ... jeżeli wszystkie warunki są spełnione to czego się czepiają :evil: oczyszczalnia jest bardziej proekologiczna niż szambo :wink: pozdrawiam!...Napiszcie gdzie ten pan siedzi w gminie czy wodociągach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Wracam jeszcze do tej oczyszczalni...wszystko to mnie zaczyna martwić ,przecież oczyszczalnia nie wymaga pozwolenia tylko zgłoszenia :o ...

musi być odpowiednia wielkość działki i badanie geologa 8) ... jeżeli wszystkie warunki są spełnione to czego się czepiają :evil: oczyszczalnia jest bardziej proekologiczna niż szambo :wink: pozdrawiam!...Napiszcie gdzie ten pan siedzi w gminie czy wodociągach?

 

Normalnie wymaga tylko zgłoszenia, ale gmina Białe Błota w wypisie z miejcowego planu przestrzennego (czy jak mu tam) podaje - cytuję: zakłada się, że ścieki sanitarne odprowadzone zostaną do komunalnej oczyszczalni ścieków itp, itd. której u nas brak. Jak jest brak to musi być napisane jaka jest alternatywa np. szambo, oczysczalnia. A tego zapisu nie ma. Dlatego trzeba zwrócić się do gminy żeby taki papierek dała (bo bez tego nie podpiszą pozwolenia na budowę). I tu zaczyna się problem. Gmina tak jak mówisz nie może zabronić, ale zabrania bo gościu tak chce i już.

 

Ja już mam odpowiedź, ale jaką to dowiem się jutro, bo przez telefon nie chcieli powiedzieć i małż musi podjechać po ten papier. I właśnie chodzi o to, że jeżeli odp. będzie odmowna to trzeba gościa uświadomić, że nie ma takiego prawa, które pozwoliłoby mu nam zabronić budować oczyszczalnie (ale to zawiłe). Bo wiadomo jak to urzędnik - on tak chce i tak ma być.

uff, ale się rozpisałam :D

 

ps. gościu jest z gminy(nazwisko - Czekajewski) wodociągi nie robią problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kolega rok temu zglosil, ze bedzie budowal oczyszczalnie i wybudował.

Drugi kolega zlozył w starostwie papiery z wrysowaną oczyszczalnią i ma pozwolenie na budowe, ja bede skladal na koniec stycznia i nie mam zamiaru sie przejmować jakimś panem. :p

 

Musiałem robić badania geologiczne, ale mam sprawdzonego gościa

jak ktos chce mogę podać telefon

 

Oczywiście piszę o Murowanicu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie po co się buduje murek pod siatką przy ogrodzeniu???????

 

Jeżeli ma siatka postać ciutek dłużej niż do końca budowy, a macie np psa to jest wskazane bo ów domownik nie nawieje

poza tym z własnych obserwacji to, na wsi jest duzo psów bezdomnych, które bardzo chętnie przemkną pod siatką w poszukiwaniu czegoś do jedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

Wracam jeszcze do tej oczyszczalni...wszystko to mnie zaczyna martwić ,przecież oczyszczalnia nie wymaga pozwolenia tylko zgłoszenia :o ...

musi być odpowiednia wielkość działki i badanie geologa 8) ... jeżeli wszystkie warunki są spełnione to czego się czepiają :evil: oczyszczalnia jest bardziej proekologiczna niż szambo :wink: pozdrawiam!...Napiszcie gdzie ten pan siedzi w gminie czy wodociągach?

 

Normalnie wymaga tylko zgłoszenia, ale gmina Białe Błota w wypisie z miejcowego planu przestrzennego (czy jak mu tam) podaje - cytuję: zakłada się, że ścieki sanitarne odprowadzone zostaną do komunalnej oczyszczalni ścieków itp, itd. której u nas brak. Jak jest brak to musi być napisane jaka jest alternatywa np. szambo, oczysczalnia. A tego zapisu nie ma. Dlatego trzeba zwrócić się do gminy żeby taki papierek dała (bo bez tego nie podpiszą pozwolenia na budowę). I tu zaczyna się problem. Gmina tak jak mówisz nie może zabronić, ale zabrania bo gościu tak chce i już.

 

Ja już mam odpowiedź, ale jaką to dowiem się jutro, bo przez telefon nie chcieli powiedzieć i małż musi podjechać po ten papier. I właśnie chodzi o to, że jeżeli odp. będzie odmowna to trzeba gościa uświadomić, że nie ma takiego prawa, które pozwoliłoby mu nam zabronić budować oczyszczalnie (ale to zawiłe). Bo wiadomo jak to urzędnik - on tak chce i tak ma być.

uff, ale się rozpisałam :D

 

ps. gościu jest z gminy(nazwisko - Czekajewski) wodociągi nie robią problemu

 

my nie mieliśmy z p.Czekajewskim większych problemów ale mamy szambo, oczyszczalnia docelowo, ale ludzie w Murowańcu mają oczyszczalnie i skoro jest równość wobec prawa to wszyscy mogą to samo

przecież nie może być że tylko 20 na całą wieś i kto pierwszy ten lepszy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie , dobrze że mogę się jeszcze w ogóle przywitać bo w sobotę dużo nie brakowało a miałem szansę wyjechać w czarnym worku. Brakowało 2 do 3 sekund aby ciężarówka której nawaliły hamulce staranowała mnie w mojej furce.

Wyjeżdżając z spod tunelu prowadzącego do Tesko jakieś 4-5 metrów przed maską mojego samochodu przewrócił się słup od oświetlenia a za nim wyprysła ta ciężarówka . Wolę nie myśleć co by było gdybym znalazł się tam o te kilka sekund szybciej.

Załączam fotkę na której widać ciężarówkę i narysowany tor jazdy mojego samochodu.

 

Więcej fotek znajdziecie tutaj:

http://www.express.bydgoski.pl/look/article.tpl?IdLanguage=17&IdPublication=2&NrIssue=498&NrSection=1&NrArticle=54323&IdTag=18

 

sąsiad jestem pełna obaw, masz niesamowitego pecha albo szczęście, ale jak chcesz mieszkać tak blisko to dajmy na to jest szansa że np. spadnie nam na głowę samolot, bo Ty go będziesz przyciągał i Ciebie ominie a u nas w ogródku kiedyś będą np. skrzydła :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sąsiad jestem pełna obaw, masz niesamowitego pecha albo szczęście, ale jak chcesz mieszkać tak blisko to dajmy na to jest szansa że np. spadnie nam na głowę samolot, bo Ty go będziesz przyciągał i Ciebie ominie a u nas w ogródku kiedyś będą np. skrzydła :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Też już o tym myślałem, najpierw firma, teraz ten tir Gacuś jakiś pechowy jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Ciebie ciepło Inez2007 i gwarantuję, że skoro już tutaj zajrzałaś to Twoje powolne przymierzanie się do budowy szybko osiągnie zawrotną prędkość :) [/u]

 

Dzięki za powitanie :p Widzę ,że forum nakręca :D Mam nadzieję ,że jak najszybciej uda mi się zacząć budowę...ale droga jeszcze dłuuuga! Jestem na etapie wyboru projektu, a nie jest to łatwe, ponieważ wejście na działkę mam od strony południowej. Gotowych projektów spełniających moje oczekiwania niestety nie jest za dużo. Pozdrawiam wszystkich!

Inez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sąsiad jestem pełna obaw, masz niesamowitego pecha albo szczęście, ale jak chcesz mieszkać tak blisko to dajmy na to jest szansa że np. spadnie nam na głowę samolot, bo Ty go będziesz przyciągał i Ciebie ominie a u nas w ogródku kiedyś będą np. skrzydła :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Też już o tym myślałem, najpierw firma, teraz ten tir Gacuś jakiś pechowy jest :wink:

 

No z firmą to rzeczywiście pech , no ale z tirem to raczej fuks , przecież mnie nie trafił więc myślę że miałem szczęście.

Więc bez obaw drodzy sąsiedzi , skrzydłami od samolotu nie oberwiecie . :) :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest Olek i Asia??????

 

Już jesteśmy Aga...

Ten tydzień jest dla nas wyjątkowo zapracowany... Ciągle jakieś spotkania, delegacje i jeszcze musimy pisać pracę na naszą podyplomówkę... Nie było nawet chwili, żeby zajrzeć na forum...

A tu takie wieści...

Gacuś "cudownie" uniknął bycia zmiecionym z powierzchni ziemi...

Gmina :evil: robi problemy z oczyszczalnią... Co za ludzie... trzeba by na to jakieś przepisy prawne znaleźć, bo idąc z argumentami, że inni mają to ja też chcę, nie ma co...

Jedyne co przemawia do tych "łbów" to chyba prawo - konkretny przepis, numer artykułu i cytat... No i chyba kasa do łapki...

 

Wracając do Twojego pomysłu Aguś...

Dobry - nawet bardzo dobry... Z tymże my najprawdopodobniej (na 98% na dzień dzisiejszy) poczekamy z budową jeszcze jakiś czas (parę lat). Troszkę się nam plany zmieniły na najbliższych kilka lat, więc tutaj nie będziemy w stanie Was wspomóc...

 

Tak na marginesie, to witamy również nowych Muro.... :D

 

Dajcie znać jak się rozwinie sprawa z tą oczyszczalnią ekologiczną... Jeżeli do czasu, jak się będziemy budować nie będzie kanalizy (a zapewne nie będzie), to też chcielibyśmy zainstalować ekologiczną...

 

Pozdrowionka

 

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...