Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Witam!

jgosik ja myślę, że Wy w takim razie nie dużo zapłaciliście ekipie - zważywszy na rozmiar oraz linię zabudowy domu...

JA już prawie wiem czego chcę. A to już dużo. Jednak parterówka.

Spójrzcie proszę swym fachowym okiem na projekt Muratora "Znany" http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=392&IdKolekcji= wersja lustrzana.

Wjazd mielibyśmy jednak od głównej Łochowskiej ulicy - czyli od zachodu. Z tej strony też kuchnia. Dom postawimy 14m od drogi (taka linia zabudowy ) na wysokości domu sąsiada. W ten sposób mamy od sąsiada garaże i mało znaczące okienka. Pozostałe sypialnie mają okna od wschodu. Taras na stronie wschodnio-południowej - z widokiem na las i zero sąsiadów :)

Trochę zmieniłabym wnętrze - przytuliłabym małą łazienkę oraz pomieszczenie z drugą łazienką (którą uważam za zbędną- zrobię z niej garderobę lub/i pomieszcz. gosp.)) do ściany przy salonie. i w ten sposób ciąg komunikacyjny będzie docierał do łazienki z oknem - może trochę ją powiększę...

Co myśliszcie?

Poza tym nie wiem co z kotłownią - jest daleko od garażu... Nie wiem czy to dobre rozwiązanie?

No i kuchnia - czy nie jest zbytnio otwarta na salon...?

Myślę też, że znajdę też jakiś wolny kąt na spiżarkę

No i nie wiem czy wersja podstawowa czy większy metraż czyli wariant I.

No ale się rozpisałam - ale mam nadzieję, że nie nadaremno!!!

Proszę więc o konsultacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hej! dlugo mnie tu nie bylo :p mieszkamy sobie dzielnie w Lochowie od sierpnia i w zwiazku z tym mam pytanko: czy nie macie namiarow na jakiegoś sprawdzonego stolarza - chodzi o szafe do zabudowy. Pozdrowionka i w razie czego slużę pomioca (aktualnie robimy podbitkę i przymierzamy sie wiosna do elewacji)

 

Mozna spytac z czego robicie podbitke? Potrzebuje tez namiary na fachowca od podbitki :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jgosik ja myślę, że Wy w takim razie nie dużo zapłaciliście ekipie - zważywszy na rozmiar oraz linię zabudowy domu...

JA już prawie wiem czego chcę. A to już dużo. Jednak parterówka.

Spójrzcie proszę swym fachowym okiem na projekt Muratora "Znany" http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=392&IdKolekcji= wersja lustrzana.

Wjazd mielibyśmy jednak od głównej Łochowskiej ulicy - czyli od zachodu. Z tej strony też kuchnia. Dom postawimy 14m od drogi (taka linia zabudowy ) na wysokości domu sąsiada. W ten sposób mamy od sąsiada garaże i mało znaczące okienka. Pozostałe sypialnie mają okna od wschodu. Taras na stronie wschodnio-południowej - z widokiem na las i zero sąsiadów :)

Trochę zmieniłabym wnętrze - przytuliłabym małą łazienkę oraz pomieszczenie z drugą łazienką (którą uważam za zbędną- zrobię z niej garderobę lub/i pomieszcz. gosp.)) do ściany przy salonie. i w ten sposób ciąg komunikacyjny będzie docierał do łazienki z oknem - może trochę ją powiększę...

Co myśliszcie?

Poza tym nie wiem co z kotłownią - jest daleko od garażu... Nie wiem czy to dobre rozwiązanie?

No i kuchnia - czy nie jest zbytnio otwarta na salon...?

Myślę też, że znajdę też jakiś wolny kąt na spiżarkę

No i nie wiem czy wersja podstawowa czy większy metraż czyli wariant I.

No ale się rozpisałam - ale mam nadzieję, że nie nadaremno!!!

Proszę więc o konsultacje!

 

 

 

badzo fajny projekt-podoba mnie się .Też myslałam o podobnym ,ale mniejszym domku parterowym-niestety finanse wzięły góre przy ostatecznym wyborze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori domek bardzo ładny,też o tym projekcie myślałam. Ze "stajni" Muratora podoba mi się jeszcze Komfortowy , ale niestety nie pasuje gabarytowo na moją działeczkę. Ja teraz jestem na etapie http://www.boduch.pl/plan.php?planID=139&mirror=yes , nie podoba mi się tylko ,że jest jednostanowiskowy garaż. Co o tym domku sądzicie?

 

Pozdrowionka dla sąsiadów

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori domek bardzo ładny,też o tym projekcie myślałam. Ze "stajni" Muratora podoba mi się jeszcze Komfortowy , ale niestety nie pasuje gabarytowo na moją działeczkę. Ja teraz jestem na etapie http://www.boduch.pl/plan.php?planID=139&mirror=yes , nie podoba mi się tylko ,że jest jednostanowiskowy garaż. Co o tym domku sądzicie?

 

Pozdrowionka dla sąsiadów

:wink:

 

Pamiętam, że też masz wjazd od południa...

Ja zdecydowałam jednak, że wjazd będę miała od zachodu. Mam tę możliwość, bo mam działkę u zbiegu dwóch ulic. I prawie już kupuję projekt "znany", komfortowy też przerabiałam :)

 

Powiedz mi czym będziecie ogrzewać dom, bo kotłownia w tym projekcie też nie jest zbyt duża (3,2m), dach też nie należy do najtańszych. Przynajmniej ja szukałam czegoś mniej skomplikowanego. Wnętrze zdecydowanie przestronne

W ogóle ładny projekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: jaka powierzchnia kotłowni jest mi potrzebna jeśli chcę eko-groszek? może postawimy tam jakiś piec z podajnikiem... Ważne - bo muszę zakupić projekt i zrobić adaptację więc proszę o podpowiedź

 

PROPONUJE SKONTAKTOWAC SIE Z FACHOWCAMI. NA NAKIELSKIEJ JEST FIRMA INTER-TECH?. NAJLEPIEJ PODJECHAC DO NICH I NA MIEJSCU PODPOWIEDZA.

KOTLOWNIA NA PEWNO MUSI MIEC ODPOWIEDNIE PARAMETRY ZEBY MOZNA GO BYLO ZAINSTALOWAC. PROPONUJE TEZ WIZYTE NA STRONIE PRODUCENTA KOTLOW kOSTRZEWA. tAM MOZNA ZNALEZC WYMAGANIA TECHNICZNE DO INSTALACJI

POZDRAWIAM

P.S

POSTARAM SIE ZNALEZC MOJ BUDOWLANY NOTES I PODAM JUTRO NAMIARY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no parę dni mnie nie było a tu już Nowa inicjatywa.

 

Możemy coś tam powrzucać na mój serwer, ale musielibyście określić co miałaby ta ankieta zawierać.

Sprubuję to pozbierać i wrzucę na stronę :D 8)

 

Dzięki za chęci....

Ale chyba idea jakoś umarła...

Podobnie chyba z mapką....

No i podaliśmy co z tymi namiarami, co swego czasu wszyscy mieli podać alex??

 

Pzdr

 

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za chęci....

Ale chyba idea jakoś umarła...

Podobnie chyba z mapką....

No i podaliśmy co z tymi namiarami, co swego czasu wszyscy mieli podać alex??

 

Pzdr

 

Olek

 

Mapka prawie gotowa , no można powiedzieć że jest gotowa , sam widziałem .

Idea mapki nie umarła , jest nadal aktualna .

Zapytajcie Alex.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej! dlugo mnie tu nie bylo :p mieszkamy sobie dzielnie w Lochowie od sierpnia i w zwiazku z tym mam pytanko: czy nie macie namiarow na jakiegoś sprawdzonego stolarza - chodzi o szafe do zabudowy. Pozdrowionka i w razie czego slużę pomioca (aktualnie robimy podbitkę i przymierzamy sie wiosna do elewacji)

 

Mozna spytac z czego robicie podbitke? Potrzebuje tez namiary na fachowca od podbitki :)

Pozdrawiam

 

Mój Tata razem z Moim Faciem robią podbitkę sami. Nauki brali od prawdziwych cieśli, których mieliśmy na budowie i stwierdzili (cieśle), że samemu dadzą sobie z tym radę (tzn. mój Tata i Facio) . Przyznam, że dzielnie sobie z tym radzą. Co prawda zakończą dzieło dopiera po ociepleniu domu styropianem. NA chwile obecną robią stelaż do którego będzie przykręcona podbitka drewniana.

 

Możemy Wam dać namiary na priv na naszych cieśli , którzy w taką właśnie pogodę robią takie rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jgosik ja myślę, że Wy w takim razie nie dużo zapłaciliście ekipie - zważywszy na rozmiar oraz linię zabudowy domu...

JA już prawie wiem czego chcę. A to już dużo. Jednak parterówka.

Spójrzcie proszę swym fachowym okiem na projekt Muratora "Znany" http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=392&IdKolekcji= wersja lustrzana.

Wjazd mielibyśmy jednak od głównej Łochowskiej ulicy - czyli od zachodu. Z tej strony też kuchnia. Dom postawimy 14m od drogi (taka linia zabudowy ) na wysokości domu sąsiada. W ten sposób mamy od sąsiada garaże i mało znaczące okienka. Pozostałe sypialnie mają okna od wschodu. Taras na stronie wschodnio-południowej - z widokiem na las i zero sąsiadów :)

Trochę zmieniłabym wnętrze - przytuliłabym małą łazienkę oraz pomieszczenie z drugą łazienką (którą uważam za zbędną- zrobię z niej garderobę lub/i pomieszcz. gosp.)) do ściany przy salonie. i w ten sposób ciąg komunikacyjny będzie docierał do łazienki z oknem - może trochę ją powiększę...

Co myśliszcie?

Poza tym nie wiem co z kotłownią - jest daleko od garażu... Nie wiem czy to dobre rozwiązanie?

No i kuchnia - czy nie jest zbytnio otwarta na salon...?

Myślę też, że znajdę też jakiś wolny kąt na spiżarkę

No i nie wiem czy wersja podstawowa czy większy metraż czyli wariant I.

No ale się rozpisałam - ale mam nadzieję, że nie nadaremno!!!

Proszę więc o konsultacje!

 

 

Dopiero teraz mam czas odpowiedzieć Tobie Dori. Bardziej podoba mi się wariant I ale zlikwidowałabym sypialnie na rzecz powiększenia pozostałych (połączyłabym sypialnie garderobą). A może pomieszczenie gospodarcze za garazem? tam gdzie jest gabinet i wówczas pokombinować z łazienkami. Miałabyś węzeł i kominy w jednym miejscu a na miejscu starego pomieszcznia gospod. spiżarkę ale zmiejszoną a powiększony przedsionek. Bardziej byłby otwarty na salon. . Podoba mi się taras , który będzie skierowany u Was na las ...super. Patrzę na ten projekt i dostosowuję go do moich potrzeb ale to przecież Tobie ma odpowiadać dlatego więcej już nie piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie: jaka powierzchnia kotłowni jest mi potrzebna jeśli chcę eko-groszek? może postawimy tam jakiś piec z podajnikiem... Ważne - bo muszę zakupić projekt i zrobić adaptację więc proszę o podpowiedź

 

Dori pamiętaj , że gdzieś musisz trzymać ekogroszek , czy też pelety. Droższe są pakowane w worki a tańsze przywożą luzem...tylko gdzie je trzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dziękuję za zaangażowanie :) Powiedz czy Wy macie ten sam rodzaj ogrzewania? Jak się sprawdza?

 

Nie mamy ogrzewania na eko-groszek wlasnie ze wzgledu na brak wiedzy o rozmiarach kotlowni. Okazalo sie ze nasza nie spelnia wymagan. Mamy wiec gaz i kominek z plaszczem wodnym.

 

Firma z Nakielskiej 159, Interm-tech, tel 52 3798401

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori pamiętaj , że gdzieś musisz trzymać ekogroszek , czy też pelety. Droższe są pakowane w worki a tańsze przywożą luzem...tylko gdzie je trzymać?

 

Dziękuję Tobie za cenne uwagi :) Napisałam wczoraj jeszcze do projektanta - i dokładnie to co dziś czytam od Ciebie już uwzględniłam- czyli wejście na środku (w m-cu okna kuchennego), kuchnia [przesunięta na prawo, pom. gospod. za garażem a tam gdzie wejście zrobiłabym może o ile zmieściłby się - gabinet - byłby od zachodu.

Nie wiem czy czekać na odpowiedź czy od razu kupić projekt i pobiec do adaptacji - boję się, że z tyloma zmianami będzie ona kosztowna :(

Ale cieszę się, że coraz bardziej podoba mi się mój domek :)

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...