Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Karolino czy przypadkiem nie podajesz tu jakiegoś błędu?

Piszesz, że wybraliście kocioł na biopaliwo ale link podajesz do producenta kotłów na węgiel kamienny.

 

"Kocioł grzewczy typu

>SAS GRO-ECO< jest niskotemperaturowym kotłem c.o. wyposażonym w układ automatycznego nawęglania komory paleniskowej. Stanowi konstrukcję przystosowaną do wysokoefektywnego spalania węgla kamiennego sortymentu groszek o granulacji 5÷25 mm"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

...dawno nie zaglądałem na forum, ale się rozpisało towarzycho!

 

Pomocy ludziska!

 

potrzebuje dobrego wykonawcę:

 

kostki brukowej (około 100m2)

projektanta ogrodów i oświetlenia ogrodowego (chce zagospodarować działkę i potrzebuje kliku rad, co z czym może a co nie, projekt w głowie mam tylko diabeł tkwi w szczegółach)

 

 

jeśli macie jakieś doświadczenia dajcie znać !

 

pzdr

 

Ania i Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolino czy przypadkiem nie podajesz tu jakiegoś błędu?

Piszesz, że wybraliście kocioł na biopaliwo ale link podajesz do producenta kotłów na węgiel kamienny.

 

"Kocioł grzewczy typu

>SAS GRO-ECO< jest niskotemperaturowym kotłem c.o. wyposażonym w układ automatycznego nawęglania komory paleniskowej. Stanowi konstrukcję przystosowaną do wysokoefektywnego spalania węgla kamiennego sortymentu groszek o granulacji 5÷25 mm"

 

ja mam dokładnie ten tym pieca tylko innegoo producenta.

http://www.ekocentrpphu.com.pl/main.html?page=dtech&dtech=2&lang=1

 

a co do błędu to Kero masz rację. To jest chyba bardzo często spotykany błąd.

Wiekszość ludzi słysząc o eko-groszku myśli o biopaliwie typu pallets. Nic podobnego tzw ekogroszek to węgiel o odpowiedniej granulacji i mówiąc po ludzku "rozdrobniony węgiel" o odpowiedniej kaloryczności. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dawno nie zaglądałem na forum, ale się rozpisało towarzycho!

 

Pomocy ludziska!

 

potrzebuje dobrego wykonawcę:

 

kostki brukowej (około 100m2)

projektanta ogrodów i oświetlenia ogrodowego (chce zagospodarować działkę i potrzebuje kliku rad, co z czym może a co nie, projekt w głowie mam tylko diabeł tkwi w szczegółach)

 

jeśli macie jakieś doświadczenia dajcie znać !

 

pzdr

 

Ania i Piotr

 

Zgdonie z zasadą wzajemnej pomocy naprawdę bym Wam pomogła ale ja jeszcze jestem w połowie drogi.

Kiedyś w Osielsku widziałam jakiś szyld o projektowaniu ogrodów, ale nie zapisywałam sobie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno dobra firma od ogrodów jest w Bydgoszczy koło Niemcza (Jaworski tel. 0606105002), ale u nas będzie robił dopiero po budowie, więc nie wiem jak jest w praktyce.

Ceny materiałow sprzed tygodnia, więc dzisiaj już mogą być wyższe:

Art-Bud ul. Towarowa (0523230550) bloczki betonowe 3,90/szt., beton kom.-8,90/szt. plus dowóz (do nas-Koronowo) 400,-

Piec-Mat-But ul. Olowiana (0523249231) porównywalnie BB-3,53, BK-9,75,styropian SF15 -150,- transport 250,- (wszystko brutto). Niestety coraz rzadziej chcą trzymać na placu, bo mają już pełne place wcześniej zapłaconych przez klientów materiałów.

beton- W-BETOR, ul. Toruńska (0523612059) B-15 256,20,-/m3, B-20 -268,40,plus 264 dowóż i 219,60 za 1 godz. pompy (pompa oczywiście też transport 4,88 za km). W Thomas-Beton na Fordońskiej (0523299010) jest chyba trochę taniej -B-15262,30 z transportem, a B-20 -305,-plus pompa oczywiście195,20/h; 4,-/km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodan na Osowej: suporex 8,50, porotherm 5,60, bloczki cementowe 3,66

ceny brutto z dowozem (Murowaniec). No i bez negocjacji jeszcze ;)

Cegpol - suporex ok 10zł, porotherm 6,60, bloczki cementowe 3,60 plus transport

zarzuceni zamówieniami - robią zapisy (!!!) ceny na dzień dzisiejszy bo za chwilę się zmienią

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TASIJA - cóż za miłe powitanie!!! Czyli jest nas dwie :D

Po której stronie drogi jadąc na Koszalin masz swoją posiadłość ? Moja miejscowka po lewej - dokładniej Morzewiec, chociaż nie dam sobie głowy uciąć bo na różnych papierach podają inny adres, biurokratyczny BURDEL....

 

 

POzdrawiam Ciebie i resztę forumowiczów,

Agniha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchajcie - podpowiedzcie jak najsprawniej i najszybciej zrobić kosztorys?? Najprawdopodobniej będę też potrzebowała go też do banku. Więc kier-bud musiałby go podbić. A ile kosztuje zrobienie kosztorysu przez fachowca?

 

Kosztorys dla banku wykonywaliśmy na specjalnym druku przy pomocy KB bez dodatkowych kosztów.

To niezbyt skomplikowana sprawa.

tak samo!

ponieważ to nic poważnego kier. nie skasował nas za wypełnienie druku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może możecie podzielić się wiedzą na temat aktualnie najlepszych banków (oprocentowanie, marża, prowizja i uciążliwość formalności)? Podobno niektóre życzą sobie atesty i rachunki na wszystko. Z Banku człowiek zawsze wychodzi niedoinformowany (jeśli nie zapyta o wszystko).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może możecie podzielić się wiedzą na temat aktualnie najlepszych banków (oprocentowanie, marża, prowizja i uciążliwość formalności)? Podobno niektóre życzą sobie atesty i rachunki na wszystko. Z Banku człowiek zawsze wychodzi niedoinformowany (jeśli nie zapyta o wszystko).

Każdy ma inną sytuację rodzinną, zawodową, finansową. Dlatego należy pochodzić i się pytać. PYTAĆ, PYTAĆ, PYTAĆ. Za przeproszeniem robić z siebie "blondynkę" bo inaczej nic nie powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolino czy przypadkiem nie podajesz tu jakiegoś błędu?

Piszesz, że wybraliście kocioł na biopaliwo ale link podajesz do producenta kotłów na węgiel kamienny.

 

"Kocioł grzewczy typu

>SAS GRO-ECO< jest niskotemperaturowym kotłem c.o. wyposażonym w układ automatycznego nawęglania komory paleniskowej. Stanowi konstrukcję przystosowaną do wysokoefektywnego spalania węgla kamiennego sortymentu groszek o granulacji 5÷25 mm"

 

ja mam dokładnie ten tym pieca tylko innegoo producenta.

http://www.ekocentrpphu.com.pl/main.html?page=dtech&dtech=2&lang=1

 

a co do błędu to Kero masz rację. To jest chyba bardzo często spotykany błąd.

Wiekszość ludzi słysząc o eko-groszku myśli o biopaliwie typu pallets. Nic podobnego tzw ekogroszek to węgiel o odpowiedniej granulacji i mówiąc po ludzku "rozdrobniony węgiel" o odpowiedniej kaloryczności. 8)

 

 

Przepraszam oczywiście pomyłka, podałam link do firmy ale nie do tego pieca -nie ma go w ofercie internetowej-mielismy ulotke i tam jest piec na pellety SAS AGRO-ECO.

Aż mnie mój kochany mąż okrzyczał, że nie sprawdzam co wypisuje :D więc juz się poprawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno dobra firma od ogrodów jest w Bydgoszczy koło Niemcza (Jaworski tel. 0606105002),ale u nas będzie robił dopiero po budowie, więc nie wiem jak jest w praktyce.

Ceny materiałow sprzed tygodnia, więc dzisiaj już mogą być wyższe:

Art-Bud ul. Towarowa (0523230550)

bloczki betonowe 3,90/szt.,

beton kom.-8,90/szt. plus dowóz (do nas-Koronowo) 400,-

Piec-Mat-But ul. Olowiana (0523249231) porównywalnie

BB-3,53,

BK-9,75,

styropian SF15 -150,

transport 250,- (wszystko brutto).

Niestety coraz rzadziej chcą trzymać na placu, bo mają już pełne place wcześniej zapłaconych przez klientów materiałów.

beton- W-BETOR, ul. Toruńska (0523612059)

B-15 256,20,-/m3,

B-20 -268,40,

plus 264 dowóż i 219,60 za 1 godz. pompy (pompa oczywiście też transport 4,88 za km).

W Thomas-Beton na Fordońskiej (0523299010) jest chyba trochę taniej

B-15 262,30 z transportem,

B-20 -305,

plus pompa oczywiście195,20/h; 4,-/km

trochę poprawiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może możecie podzielić się wiedzą na temat aktualnie najlepszych banków (oprocentowanie, marża, prowizja i uciążliwość formalności)? Podobno niektóre życzą sobie atesty i rachunki na wszystko. Z Banku człowiek zawsze wychodzi niedoinformowany (jeśli nie zapyta o wszystko).

Ja brałem kredyt w ubiegłym roku w PKO BP. Teraz zachęcony rekamami pochodziłem trochę po innych bankach aby sprawdzić, czy nie opłacałoby mi się przenieść. Odwiedziłam: Millenium, Reifaisen, BPH, Santander, bo te wyglądały korzystnie na stronie http://www.bankier.pl. I okazało się, że w żadnym nie otrzymałem korzystniejszej oferty. Jeżeli nawet oprocentowanie było niższe, to koszty przejścia rozkładały cały plan. W niektórych oprocentowanie ustala zarząd. Na pytanie, czy może za miesiąc podnieść je o kilka procent odpowiedzią była tylko kwaśna mina doradcy. Smutek i kolejne przekonanie, że reklamy sobie a życie sobie.

Trzeba, niestety, sprawdzić wiele ofert, wybrać możliwie korzystną i chyba zapomnieć. Skoncentrować się na następnych etapach budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My poszliśmy po kredyt do Expandera. Tam nam poradzili w jakim banku w danym momencie są promocje i kożystniejsze dla nas warunki. złożyli za nas wniosek. Mogę polecić z czystym sumieniem.

Nie wiem tylko czy mają dostęp do wszystkich banków na rynku.

No i ważna sprawa. Za obsługę nic się nie płaci bo to bank płaci im za "narajenie" klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem tego tematu w naszej grupie wcześniej, ale dla zainteresowanych od 1 lipca 2007 będzie "uwolniony" rynek energii elektrycznej. Można będzie zmienić dostawcę bez, mam nadzieję, większych problemów. Dla zainteresowanych, na stronie Vattenfall można wypełnić formularz i zobaczyć, co oni mogą zaoferować. Chwalą się, że niezależnie od tego, gdzie mieszkamy czy prowadzimy działalność, można zostać ich klientem.

Co prawda wszelkie sprawy techniczne, tj. przyłącze, licznik, itp) nadal będą w gestii lokalnej spółki (czyli ENEA), ale może uda się lepsze taryfy uzyskać.

 

Oto link do strony:

http://www.vattenfall.pl/www/vf_pl/vf_pl/196628gospo/473762umowy/638001zgxos/index.jsp

 

Pozdrowionka

 

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...