Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich, ja to dopiero jestem zielony kupiłem działke , wybrałem projekt i jutro ide go zamówic , mam pytanie czy mozecie mi podac namiary na jakiegos godnego i w miare taniego adaptatora , w zasadzie robie tylko zmiany kosmetyczne chce budowac projekt "Gargamel" z mgprojekt.

Z góry dziekuje .

 

Witaj - prześlę Tobie na priva info o mojej babce, która mi robiła adaptację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę, że tu nie ma się nad czym zastanawiać - oczywiście wybrałabym (co zresztą uczyniłam :) ) działkę pod Bydgoszczą. Ale mam wrażenie, że Ty MArzena77 najwidoczniej pytasz czysto retorycznie - bo sama już zdecydowałaś się raczej na miasto niż podbydgoskie klimaty. Powiem Tobie, że ja tez mieszkam na Twoim osiedlu, mam synka kilkuletniego i wcale się nie waham przenieść się na wieś. Zresztą to tylko kilka km od centrum a i na w okolicy jest dobra szkoła, dużo młodych ludzi i na pewno nie będzie tam sam. Pozbawię go tylko klimatu wielkich blokowisk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ludkowie moi mili,

 

Urwał mi sie kontakt z moim (miałam nadzieję przyszłym) Wykonawcą :(

Nie odbiera telefonu od dwoch tygodni, a lada dzien mialam zaczac wymarzone roboty budowlane..... Moze KTOS Z WAS zna, bądż słyszał o ekipie z Szubina pod kierunkiem pana Kazia Kokocińskiego - są certyfikowanym wykonawca Ytonga?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w ten słoneczny dzionek, w sam raz na budowanie :D

 

Mam pytanko, czy długo czekaliście na podłączenie wody z Wodociągów z Białych Błót???

 

A może ktoś niedawno "robił" studnię i chciały by się podzielić na forum orientacyjnymi kosztami???

 

Pozdrawiam,

D.

 

Ja wprawdzie nie należę do BB ale przyłącze wykonam samodzielnie bez wyczekiwania na łaskawość komunalki z Sicienka.

Koszt materiałów i koparki szacuję na max 1500PLN oczywiście oprócz projektu, który kosztował mnie 400PLN. Aktualnie leży (od wczoraj) w Starostwie na zatwierdzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy długo czekaliście na podłączenie wody z Wodociągów z Białych Błót???

A może ktoś niedawno "robił" studnię i chciały by się podzielić na forum orientacyjnymi kosztami???

Pozdrawiam,

D.

dzień słoneczny:) ! (zamiast - tradycyjnie - dobry...)

jak pod koniec roku dowiadywałam się o ceny wierceń studni - wychodziło ok 100zł za 1m.

Ja jednak na razie podłączę się do Wodociągów - cena wody jest niewysoka - nie to co w Bydgoszczy. Wodę mam "w drodze" więc Pani z Wodociągów powiedziała, kiedy odbierałam warunki techniczne, że wystarczy powiadomić ich tydzień przed wjazdem gruchy i podłączą mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na targach Gryf-bud jest mimo wszystko co pooglądać, nie jest to może Budma(...)

Się zastanawiam czy nie minęliśmy się na targach... :) My byliśmy w sobotę...

Mam do Ciebie jeszcze pyt - Jaką elewację robicie? Zostajecie przy deskach? Mamy podobny domek, no może trochę, więc jestem ciekawa. A gdzie robiłaś wycenę więźby dachowej? Ile Was kosztuje robocizna przy zakładaniu tej więźby? Robicie deskowanie czy nie?

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszyscy zmęczeni pracami budowlanymi bo rozmowy przyschły co nieco albo ja tu jestem za wcześnie.

A skoro tak to zmierzam do swojego dziennika kilka zdanek skreslić i omaścić zdjątkami.

 

Nikt nie jest zmęczony , wszyscy są i czytają tylko Murowaniec się nie odzywa żeby znowu nie gadali że tylko ten Murowaniec i Murowaniec.

Ale jak widać bez ludzi z Murowańca rozmowy przysychają :wink:

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś w tym jest Gacuś ;)

Alex_!!!!!!!!!!! gdzie się podziewasz??!!

A u mnie odliczanie na pozwolenie na budowę... Można by rzec, że nic się nie dzieje - ale to byłaby nieprawda. Dogadaliśmy się z ekipą budowlaną, mamy kier-buda i latam za materiałami...

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chodzi o Alex - czemu się nie odzywa , to powiem tak, po prostu dotrzymuje słowa .

Ostatnio pisała :

 

no to ja nie mam za bardzo o czym pisać, bo nie murowałam i nie mam ekip, a dach to po prostu blacha a nie dachówki, poczytam tylko co słychać u kogo i tyle :( :( :(

 

a tak poza tym to przeczytajcie co jest napisane pod "Grupy budujące"

 

Grupy BUDUJĄCE

Miejsce na przyjacielskie rozmowy niekoniecznie o budowie. Wstęp do Klubu za rejestracją.

Moderatorzy Redakcja, EDZIA

 

pozdrawiam

 

i teraz tylko czyta i nic nie pisze bo o czym ..... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: przecież o plackach nie można no nie :wink:

 

No Alex dawaj pochwal się nowymi ............. :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacuś postanowiłem przytoczyć Twoje słowa:

"Nikt nie jest zmęczony , wszyscy są i czytają tylko Murowaniec się nie odzywa żeby znowu nie gadali że tylko ten Murowaniec i Murowaniec. "

 

Muszę Ci powiedzieć, że czytam takie teksty jakby pisały to małolaty z chipsami i piwem w ręku. Jak dla mnie jesteś żałosny i nie masz nic szczególnego do powiedzenia dlatego ja już odpuszczam sobie Twoje twory.

Najznakonitszą zasadą dyskusji jest by każdy mówił za siebie ale ja wiem, że nie wszyscy tak potrafią.

Pozdrawiam wszystkich po za Tobą ponieważ jesteś zwyczajnie upierdliwy jak niesforny małolat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ula la...Tak jak wcześniej mówiłem pewne teksty trzeba przenieść na gadu-gadu lub skype'a.

W kwestiach zasadniczych ekip,"wyceniaczy",wykończenówki proponuję szukać poza Bydgoszczą np.Żnin.Ceny są niższe i ogólnie przyjemnej się rozmawia.Nikt nie będzie jeźdaził do Białegostoku ale cena wykonastwa budynku( projekt Melodia) jest 2x niższa niż u nas (!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PisałAm kilka postów wyżej, że poszukuję mojego niedoszłego Wykonawcy z Szubina. Po ostrym śledztwie okazało się, że gościu "nagle" wyjechał za granicę i niewiadomo kiedy wróci :evil: :evil: :evil:

W styczniu ponoć zamawiał już Ytong oraz drewno na więżbę, więc o nic się nie martwiliśmy - a teraz nawet nie wiem czy to faktycznie zrobił czy tylko ściemniał :evil: Biorąc pod uwagę dzisiejszą sytuację na rynku wykonawców i materiałów budowlanych - TOTALNA KICHA, znaczy się ...zaczynamy od nowa poszukiwania wswzystkiego :evil: :evil: :evil:

Macie w związku z tym KOGOŚ godnego polecenia do prac ziemnych i fundamentów, czyli ekipy do zrobienia stanu "zero" ????? Chciałam zacząć za ok. 3 - 4 tygodnie (jak dostanę kredycik).......

 

Agniha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacuś postanowiłem przytoczyć Twoje słowa:

"Nikt nie jest zmęczony , wszyscy są i czytają tylko Murowaniec się nie odzywa żeby znowu nie gadali że tylko ten Murowaniec i Murowaniec. "

 

Muszę Ci powiedzieć, że czytam takie teksty jakby pisały to małolaty z chipsami i piwem w ręku. Jak dla mnie jesteś żałosny i nie masz nic szczególnego do powiedzenia dlatego ja już odpuszczam sobie Twoje twory.

Najznakonitszą zasadą dyskusji jest by każdy mówił za siebie ale ja wiem, że nie wszyscy tak potrafią.

Pozdrawiam wszystkich po za Tobą ponieważ jesteś zwyczajnie upierdliwy jak niesforny małolat.

 

Mam na dzieję że te słowa nie tyczą się mnie ?

Zaczynasz mnie troszkę obrażać nie znając mnie osobiście , przyjedz do murowańca a bliżej się poznamy może wtedy zmienisz zdanie .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gacuś postanowiłem przytoczyć Twoje słowa:

"Nikt nie jest zmęczony , wszyscy są i czytają tylko Murowaniec się nie odzywa żeby znowu nie gadali że tylko ten Murowaniec i Murowaniec. "

 

Muszę Ci powiedzieć, że czytam takie teksty jakby pisały to małolaty z chipsami i piwem w ręku. Jak dla mnie jesteś żałosny i nie masz nic szczególnego do powiedzenia dlatego ja już odpuszczam sobie Twoje twory.

Najznakonitszą zasadą dyskusji jest by każdy mówił za siebie ale ja wiem, że nie wszyscy tak potrafią.

Pozdrawiam wszystkich po za Tobą ponieważ jesteś zwyczajnie upierdliwy jak niesforny małolat.

 

Poczytaj co mówi regulamin w tej kwestii :

Wydawnictwo MURATOR sp. z o.o. nie redaguje wypowiedzi prezentowanych na Forum i Czacie, ale zastrzega sobie prawo do usuwania wypowiedzi lub zablokowania dostępu do Forum oraz Czatu użytkownikowi w przypadkach, gdy:

a) wypowiedzi naruszają prawo prasowe,

b) wypowiedzi naruszają dobra osobiste, dobre obyczaje, są w formie obraźliwej lub wulgarnej; atakują osobę a nie poglądy!

 

Czekam na przeprosiny :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...