Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Dzwoniłam do Starostwa w sprawie wniosku o pozwolenie na bud. W sekretariacie powiedzieli, że w realizacji są sprawy ze stycznia. Pani, która ma gminę BB mówi, że ona realizuje wnioski z początku lutego:( Cóż przyjdzie mi poczekać pewnie jeszcze. Maja 60 dni więc myślę, że się wyrobią:) Babka powiedziła, że mają obłożenie ponad 100% w stosunku do kilku miesięcy wstecz.

 

Alex_ przyznaję bez bicia - pomachałam Twojemu mężowi jadąc ze swoim przez naszą cudną wioseczkę wczoraj popołudniem... :)

 

mkkafe - to kiedy następne spotkanko?

 

Pozdrawiam wszystkich

dori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dori to mnie teraz pocieszylas :-? ja liczylam na szybsze rozwiazanie sprawy

 

a spotkanko - zapraszamy - ale w tym tyg juz nie damy rady bo tescie przyjezdaja i w czwartek mamy notariusza - mieszkanko prawnie juz bedzie nasze :D

W nast tygodniu - kazdy dzien - oprocz weekendu bo wyjezdzamy

 

a w sprawie o ktorej rozmawialismy - mieszkania i podatki - mozecie tak zrobic jak planujecie - nie bedzie grzywny podatkowej :lol: - my zdecydowalismy sie zrobic darowizne mieszkania bo sprzedaz dopiero za rok - i nie mamy pewnosci ze przepisy za rok beda takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dori to mnie teraz pocieszylas :-? ja liczylam na szybsze rozwiazanie sprawy

 

cóż - nie trzeba było wycofywać 1-go projektu :lol: Żarty - żartami - spokojnie, bez paniki. O rany - ja to napisałam? W dobie kiedy majster chce znać konkretną datę rozpoczęcia, materiały drożeją, albo jak zamówisz to nie wiadomo w jakiej cenie przyjadą i też konkretna data jest potrzebna??!! Hehehe :lol: :evil: :roll: :D

 

a spotkanko - zapraszamy

to jesteśmy umówione!

 

a w sprawie o ktorej rozmawialismy - mieszkania i podatki - mozecie tak zrobic jak planujecie - nie bedzie grzywny podatkowej :lol: - my zdecydowalismy sie zrobic darowizne mieszkania bo sprzedaz dopiero za rok - i nie mamy pewnosci ze przepisy za rok beda takie same

Dziękuję. Co do aktualności przepisów to macie rację- może nasz rząd znowu wyjdzie młodym na przeciw :) :lol: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam do Starostwa w sprawie wniosku o pozwolenie na bud. W sekretariacie powiedzieli, że w realizacji są sprawy ze stycznia. Pani, która ma gminę BB mówi, że ona realizuje wnioski z początku lutego:( Cóż przyjdzie mi poczekać pewnie jeszcze. Maja 60 dni więc myślę, że się wyrobią:) Babka powiedziła, że mają obłożenie ponad 100% w stosunku do kilku miesięcy wstecz.

 

Alex_ przyznaję bez bicia - pomachałam Twojemu mężowi jadąc ze swoim przez naszą cudną wioseczkę wczoraj popołudniem... :)

 

mkkafe - to kiedy następne spotkanko?

 

Pozdrawiam wszystkich

dori

 

Potwierdzam

 

Złozylem 2 lutego i chyba w czwartek odbieram, już z moja poprawka w sprawie usytuowania domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich nowych :wink: w naszej grupie .

 

Zoii[/b]]Witam,

jeszcze się nie buduję, nawet jeszcze nie mam ziemii - chciałabym w Murowańcu albo gdzieś w pobliżu. Jakie obecnie są ceny za działki w Murowańcu?

Jeśli możecie dać mi takie info będę bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam

 

Zoiijeżeli chodzi o ceny działek w Murowańcu to ok 85zł , pisałem o tym kilka postów wyżej :

Ja kupowałem od Spółki Murowaniec tel 0602 593 197 cena jakiś czas temu 82zł brutto za metr kwadratowy.(ogłaszają się w ekspresie bydgoskim )

Poza tym Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa też sprzedawała , obecnie w cenie 85,40 zł brutto

http://www.fordonskasm.pl/inwestycje.php

Ale lokalizacja tych działeczek troszkę gorsza bo przy samej betoniarni .

Zajrzyj też tutaj :

http://www.meritum.nieruchomosci.pl/ogloszenia.aspx?ms=175

http://www.nawigator.biz/dzialki-bydgoszcz.php

Może coś fajnego trafisz :wink:

 

Pozdrawiam i życzę miłego szukania działeczki :wink:

 

Pozdrawiam

 

O właśnie to samo chciałam napisać, trzeba poczytać wcześniejsze wpisy :D :D :D

 

Witam goraczkowska! Cytuję to co zostało napisane kilka dni temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Złozylem 2 lutego i chyba w czwartek odbieram, już z moja poprawka w sprawie usytuowania domu.

 

No to mnie nie pocieszyłeś :-? Liczyłam na to, że wcześniej uda mi się dostać papiery - a tu bite 6 tygodni u Ciebie to trwało. Cóż nie mogę być w gorącej wodzie kąpana.Tylko trzymać kciuki, żebym żadnych niedociągnięć, typu brak jakiegoś stempelka, nie miała...

pozdrawiam! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Odnośnie szalejących cen materiałów budowlanych znalazłem wypowiedź , post mieszkanki Torunia agnieszkakusi

 

Właśnie dzwoniłam do naszego hurtownika, żeby w jutrzejszej dostawie cementu dołożył nam 35 szt siporexu, bo mamy do zamurowania dwa otwory drzwiowe. Pierwsze co: nie wie czy tyle ma :roll: , a drugie cena: 12 zł/sztuka!!!!!!!!!!!!!!!!! W grudniu płaciliśmy ok. 6,40 za sztukę! I mój mąż nie chciał się budować!!!

Ludzie, przecież to jakaś tragedia. 100%!!!

adres postu http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=97182&highlight=

 

Chyba te 12zł to jakaś przesada , normalnie zamurowało mnie :cry: :cry: :cry: :o :o :o :o :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: szok :roll:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Odnośnie szalejących cen materiałów budowlanych znalazłem wypowiedź , post mieszkanki Torunia agnieszkakusi

 

Właśnie dzwoniłam do naszego hurtownika, żeby w jutrzejszej dostawie cementu dołożył nam 35 szt siporexu, bo mamy do zamurowania dwa otwory drzwiowe. Pierwsze co: nie wie czy tyle ma :roll: , a drugie cena: 12 zł/sztuka!!!!!!!!!!!!!!!!! W grudniu płaciliśmy ok. 6,40 za sztukę! I mój mąż nie chciał się budować!!!

Ludzie, przecież to jakaś tragedia. 100%!!!

adres postu http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=97182&highlight=

 

Chyba te 12zł to jakaś przesada , normalnie zamurowało mnie :cry: :cry: :cry: :o :o :o :o :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: szok :roll:

 

Pozdrawiam

 

Gacuś Twoja informacja chyba wszystkich sparaliżowała, że taka cisza, chyba że stoją w kolejkach w hurtowniach po bloczki :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

potrzebowalbym wypozyczyc minikoparke/minispychac na kilka godzin. Musze dorownac dzialeke:)ktos wie gdzie moge tego szukac i ile taka przyjemnosc kosztuje?

a moze ktos wie gdzie tanio dostane trawe?potrzebuje zasiac 1000m^2

dzieki

arrek

 

Na Szajnochach jest firma, która ma glebogryzarki, a czy ma koparki i spychacze to nie wiem. Jak chcesz to zadzwoń: 346-61-84.

 

a trawe to chyba w castoramie najtaniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Odnośnie szalejących cen materiałów budowlanych znalazłem wypowiedź , post mieszkanki Torunia agnieszkakusi

 

Właśnie dzwoniłam do naszego hurtownika, żeby w jutrzejszej dostawie cementu dołożył nam 35 szt siporexu, bo mamy do zamurowania dwa otwory drzwiowe. Pierwsze co: nie wie czy tyle ma :roll: , a drugie cena: 12 zł/sztuka!!!!!!!!!!!!!!!!! W grudniu płaciliśmy ok. 6,40 za sztukę! I mój mąż nie chciał się budować!!!

Ludzie, przecież to jakaś tragedia. 100%!!!

adres postu http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=97182&highlight=

 

Chyba te 12zł to jakaś przesada , normalnie zamurowało mnie :cry: :cry: :cry: :o :o :o :o :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: szok :roll:

 

Pozdrawiam

 

Gacuś Twoja informacja chyba wszystkich sparaliżowała, że taka cisza, chyba że stoją w kolejkach w hurtowniach po bloczki :lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

Ceny takie są niestety, a w kolejce stać to chyba nikt nie stoi bo nie ma po co. MATERIAŁÓW NIE MA A CENY JAK SIĘ POJAWIĄ TO JESZCZE DROŻSZE. Tak mówią w hurtowniach :( :evil: :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

potrzebowalbym wypozyczyc minikoparke/minispychac na kilka godzin. Musze dorownac dzialeke:)ktos wie gdzie moge tego szukac i ile taka przyjemnosc kosztuje?

a moze ktos wie gdzie tanio dostane trawe?potrzebuje zasiac 1000m^2

dzieki

arrek

 

Na Szajnochach jest firma, która ma glebogryzarki, a czy ma koparki i spychacze to nie wiem. Jak chcesz to zadzwoń: 346-61-84.

 

a trawe to chyba w castoramie najtaniej

maja, cena 320+VAT za dobe

musze przeliczyc czy sie oplaca:)

dzieki

arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gacuś Twoja informacja chyba wszystkich sparaliżowała, że taka cisza, chyba że stoją w kolejkach w hurtowniach po bloczki :lol: :lol: :lol: :lol:

 

To nie moja informacja , ja tylko cytowałem co powiedziała agnieszkakusi

No ale sparaliżować to rzeczywiście mogła :cry: :cry: :cry: .

A że taka cisza na forum to chyba raczej nie moja zasługa a raczej beznadziejnej pogody :x :x :x , czy to musi tyle padać :o .

Chciałbym troszkę na działeczce popracować i nie mogę bo pada , oczywiście można by w deszczu ale po co mam się rozchorować na grypkę :cry:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja takze moge prosic o namiary na tego ktosia :)

CHĘTNIE PRZYGARNĘ PARE WYWROTEK CZARNEJ ZIEMI EWENTUALNIE NAMIAR NA KOGOŚ KTO TYM HANDLUJE

 

wysłałem na priv

 

pozdrawiam

 

 

Ja też chcę!!!!!!!!!!! Tzn. ziemię i namiar na ziemię. Poproszę :D :D :D

 

wysłałem

MINIRAF prosisz o namiar na ziemię? Ja to tak zrozumiałam. Sama potrzebuję :wink: :roll: :D :lol:

To i ja poproszę :lol:

 

Ja też bardzo proszę o namiar na ziemię! :D

 

Kto by pomyślał, że będę prosić o namiary zimię :roll: myślałam, że wcześniej zabraknie ludzkości wody... :wink:

 

poszło

pozdrawiam

 

Czy ja także mogę prosić, byłabym wdzięczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej jgosik i Aga !!!

 

Zdecydowaliśmy z żoną o przeprowadzce do Niemcza... Syn chodzi tam do szkoły, za chwilę córka.

Ściana kominkowa jest z płyt kartonowo-gipsowych, nałożony tynk strukturalny, trochę farby i wyszło tak jak na załączonym obrazku.

Co do projektu to na razie wacham się pomiędzy Delikatnym a Niewielkim z podwójnym garażem ze wskazaniem na ten drugi. Oba projekty są z Muratora.

A jak Wam idzie budowanie?

Pozdrawiam

 

SIOUX

 

Jesteśmy na etapie konczenia dachu, trochę to trwa :evil: mają jeszcze jedną budowę. Okna zamówione , scianki działowe na piętrze w poniedziałek a w tą sobotę to może prace pod drenaż. I jeszcze inne prace w przygotowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...