Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziś okazało się że wybrany przez nas wykonawca nie ma swojej działalności i właśnie myśle na ile jest to istotne-może mi ktoś podpowie????

Faktycznie zagadka! Ja się na tym nie znam ale chyba powinien brać za robociznę bez VATu - czyli Szara strefa, nie wystawi ci rachunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wykończeniówki (głównie siebie) i byłam w studio kuchennym. LUDZIE!!!! Tam ruch jak w mięsnym przed świętami! terminy realizacji na czerwiec. Czy oni powariowali?

 

Tylko pozazdrościć, bo ja zamówiłam kuchnię i mam termin koniec sierpnia początek września :o

 

To jest jakieś chore :o :o :o

To jak ja zamówię na początku maja to na kiedy będę miała? Na Boże Narodzenie?

 

Proszę podajcie jakie to sklepy/studia kuchenne to napewno tam nie pojdę :wink:

jgosik a na jakim etapie Wy jesteście? Kiedy przeprowadzka?

 

Trochę wczesniej o tym pisałam...ale z przyjemnościa odpowiem ..mamy juz dach i mam nadzieję że dekarze całkowicie się wyniosą w poniedziałek , wtorek. Mamy zamówioną ekipę elektryków, alarmiarzy i sieci RTV i internet - trzech w jednym :lol: Mój mąż i jego koledzy. W następnym tygodniu umawiamy sie z ludżmi którzy wykonają prace drenarskie. W połowie kwietnia około 10 montujemy okna i czekamy na ekipę P. Romka, który ocieplać będzie budynek :-? mam nadzieję. Brama garażowa zamówiona, termin kafelkarzy zaklepany , kuchnia na 80% zamówiona.

 

Nie mamy zbyt dużo czasu bo właśnie sprzedaliśmy mieszaknie...a to jest niesamowita historia. Jeden z pierwszych klientów nie oglądając mieszkania , wręcz w przedpokoju zadał nam dwa pytania . Pierwsze: jaki metraż? 55m Odpowiedż :to biorę Drugie pytanie ile kosztuje...to możemy podpisać umowę. Mieszkania nie obejrzał :cry: a tak się starałam, żeby ładnie wyglądało. I jeszcze jedna ciekawostka mogę tam mieszkać do końca sierpnia :D . Wydawało nam się , że cena była z Kosmosu a teraz mam mieszane uczucia , czy oby za niską cenę nie podaliśmy. Ale takie dylematy to ma każdy po sprzedaży, wiedzą i widząc że ceny cały czas szybują w górę i raczej rzadko spotkać można takiego klienta. Nie wspomnę jeszcze , że za niektóre stałe wyposażenie w domu dostałam gratis wybrane przez nas drzwi i komplet klamek do wszystkich zamawianych ...To się nazywa marketing :lol: myślę o tym panu, wie , że resztę drzwi zamówimy u niego :wink: albo i nie

 

 

a sprzedawałaś przez pośrednika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

też dostaliśmy opłatę .Za działkę 1100 m2 ok 84 zł.Bardzo się zdziwiłąm ,że tylko tyle-może to na kwartał? Jak myślicie?

 

To jeszcze mniej za jeden metr wychodzi jak u mnie , bo u was po zaokrągleniu 0,08 zł /m2 (dokładnie 0,0763636) a u mnie 0,10 zł/m2 .

Ciekawe od czego to zależy ?

Pozdrawiam

 

A to ciekawe... :roll: A rzeczywiście zastanawiające. Ja po przeliczeniu płacę 0,14/m2 !!!

Ja też jestem Ciekawa od czego to zależy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............a jak to u sąsiadów z Murowwańca wygląda??? .............

 

U mnie wychodzi po zaokrągleniu 0,10 zł za m2

Dokładnie wychodzi tak 0,10389937106 zł za metr kwadratowy

Pozdrawiam

 

My też już dostaliśmy i wychodzi tal samo jak u Gacusia. Ciekawe od czego to zależy, że jedni mają taniej a inni drożej.

 

p.s. Gacuś jak tam adaptacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was buduje na osowe

gdzie i za ile są prtyęty zbrojeniowe proszę podać adres lub nr tel.

dziękuję

Centrostal, tel. 052 326 63 68

Fi 12 żebrowana: 2,63/mb

Fi 6 walcowana: 0,67/mb

Transport- do 10 km 50 PLN.

 

Ceny brutto.

Radzę się jednak dobrze rozejrzec- może coś tańszego znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............a jak to u sąsiadów z Murowwańca wygląda??? .............

 

U mnie wychodzi po zaokrągleniu 0,10 zł za m2

Dokładnie wychodzi tak 0,10389937106 zł za metr kwadratowy

Pozdrawiam

 

My też już dostaliśmy i wychodzi tal samo jak u Gacusia. Ciekawe od czego to zależy, że jedni mają taniej a inni drożej.

 

p.s. Gacuś jak tam adaptacja ?

Alex a u Ciebie? U nas 0,14/m2...

Dzwoniłam w tej sprawie do urzędu BB. Niestety Pani, która się zajmuje wieczystym (P.Kaczanowska) jest nieobecna w tym tyg. Dowoedziałam się tylko, że jest to naliczane na podst. wyceny nieruchomości, jeżeli np wzrasta wartość nieruchomości. Jest to jakiś wskaźnik procentowy. Ja niestety nie mam nic poza trawką na działce, więc nie rozumiem dlaczego mam najwyższy wskaźnik, tak jakby przynajmniej jakaś willa stała na mojej łączce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jasabar. Tak z innej beczki. Napiszcie jak wyobrażacie sobie innych z tego forum.Czy jestem wysoką brunetką ,czy korpulętną blondynką. Dla mnie Aga i Dori są szatynkami .Aga wyższą a dori niższą.Gacuś jest niskim ciemnym blondynem. trafiłam?

 

Strzelam - Eunika Ty może jesteś szczupłą brunetką średniego wzrostu....?

 

:roll: :o :o :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...