Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

no dworek jest jak najbardziejszy :p :P :p, ale proponuję miejsce ogrodzone bo nasz psiur to nie ma zahamowań przestrzennych, a potem są tego opłakane skutki

 

a chętnych można załatwić jak będą przejeżdżali obok :D :D :D :D

 

poza tym nie zapominaj o moim mężuniu :p :P :p

 

 

Myślę, że z ogrodzona działką nie będzie problemu :D

 

No i nie zapomniałam oczywiście o Twoim mężu, liczę zresztą całą waszą i naszą czwórkę czyli ósemkę :lol:

 

Trzeba jeszcze tylko ustalić czy sobota czy niedziela i godz.

 

No no no , to się imprezka szykuje :wink: :wink: :lol:

Na działce ogrodzonej ??????? :o :o :o , przy ruchliwej drodze ???? - żeby chętnych zgarniać , najlepiej blisko betoniarni ???? . Coś mi się wydaje że wiem gdzie to będzie :lol: :lol: :lol: :lol:

Chyba muszę się wziąć za porządki , żeby wstydu się nie najeść :wink: :oops: :oops: :oops:

To ja jestem za , zapraszam :wink:

Ustalcie konkretny termin i godzinę , ja się dostosuję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no dworek jest jak najbardziejszy :p :P :p, ale proponuję miejsce ogrodzone bo nasz psiur to nie ma zahamowań przestrzennych, a potem są tego opłakane skutki

 

a chętnych można załatwić jak będą przejeżdżali obok :D :D :D :D

 

poza tym nie zapominaj o moim mężuniu :p :P :p

 

 

Myślę, że z ogrodzona działką nie będzie problemu :D

 

No i nie zapomniałam oczywiście o Twoim mężu, liczę zresztą całą waszą i naszą czwórkę czyli ósemkę :lol:

 

Trzeba jeszcze tylko ustalić czy sobota czy niedziela i godz.

 

No no no , to się imprezka szykuje :wink: :wink: :lol:

Na działce ogrodzonej ??????? :o :o :o , przy ruchliwej drodze ???? - żeby chętnych zgarniać , najlepiej blisko betoniarni ???? . Coś mi się wydaje że wiem gdzie to będzie :lol: :lol: :lol: :lol:

Chyba muszę się wziąć za porządki , żeby wstydu się nie najeść :wink: :oops: :oops: :oops:

To ja jestem za , zapraszam :wink:

Ustalcie konkretny termin i godzinę , ja się dostosuję

Pozdrawiam

 

Gacuś tylko nie zapomnij okien umyć jak już będziesz robił te porządki :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzwoniłam w tej sprawie do urzędu BB. Niestety Pani, która się zajmuje wieczystym (P.Kaczanowska) jest nieobecna w tym tyg. Dowoedziałam się tylko, że jest to naliczane na podst. wyceny nieruchomości, jeżeli np wzrasta wartość nieruchomości. Jest to jakiś wskaźnik procentowy. Ja niestety nie mam nic poza trawką na działce, więc nie rozumiem dlaczego mam najwyższy wskaźnik, tak jakby przynajmniej jakaś willa stała na mojej łączce...

 

Szanowna p.Kaczanowska jest na chorobowym aż do Świąt także nic się nie dowiemy, a swoją drogą podobnież kwestia opłaty za wieczyste użytkowanie jest w akcie notarialnym nabycia ziemi (muszę to sprawdzić)

 

poza tym jeszcze jedno, Trybunał wydał wyrok że za tę opłatę nie jest wymagane wystawianie F-ry, czyli co roku należy płacic tę samą opłatę, chyba, że poinformują inaczej. Poza tym bez wezwania trzeba to uregulowac do końca marca, bo jak co to oni pierwsi do odstetek.

 

PS tak w ogóle to do pasji doprowadza mnie absencja kogolowiek w Urzędzie, bo wówczas nikt nic nie wie, a załatwić coś to też graniczy z cudem

 

No tak, czas się wypowiedzieć na temat wieczystego użytkowania...

 

Jak pisałem wcześniej ... dostałem ok. 360zł

Dlaczego?? Tak jak pisałaś w akcie notarialnym jest zapisane ze za wieczyste użytkowanie płaci się rocznie 1% wartości gruntu. W poprzednich latach płaciłem 91zł - czyli wychodzi jak u większości z Was 0,10zł za 1m2.

 

.... ale ... pewnego pięknego dnia przyjechała Pani ze zleceniem z gminy białe Błota, aby zrobić wycenę nieruchomości (gruntu). Po paru tygodniach dostałem pisemko, że na podstawie nowej wyceny moja działka jest warta ok.36000zł i moja nowa stawka za wiecz.użytkowanie to te 360zł.

 

Napisałem pismo z pretensjami... dlaczego wzrost o 300% i skąd się wzięł ta kwota itp.

Dostałem odpowiedź z wyjaśnieniem, że kwota się wzieła z zapisu w akcie notarialnym dot.1% wartości gruntu biorąc pod uwagę zagospodarowanie działki, media, sąsiedztwo itp. Zgodzili się z zastrzerzeniem, że tak znaczny wzrost kwoty do zapłaty z tytułu wieczystego użytkowania (o 300%) w ciągu roku to lekkie "przegięcie" i proponują "rabat" 10% czyli zmniejszenie do ok. 320zł. Zasugerowali również zebym lepiej się nie odwoływał, bo wartość mojej działki i tak jest zaniżona i powinna być dwa razy wyższa i powinienem być wdzięczny za taki obrót sprawy.

 

Tak więc Alex i wszyscy pozostali sąsiedzi ... jeżeli do Was jeszcze nie trafiła Pani od wyceny nieruchomości to się cieszcie i nie wpuszczajcie jej w przyszłości. Wyceny bez Waszego podpisu zrobić nie może ... ja i paru moich sąsiadów już niestety odstrzelono :evil: :cry: :evil: :x

 

Może dlatego przyszli do nas jako pierwszych, bo kupowaliśmy działkę dość dawno (6 lat temu), a Wy wszyscy trochę później, albo całkiem niedawno. Czas było na aktualizację stawki. Fakt, że przez ten cały okres kwota za wiecz.dzierż. nie zmieniała się

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz dorisa mam nadzieję że nie przegapisz

 

Nie omieszkam się zjawić - chyba, że jakieś siły nadprzyrodzone... ;)

chciałabym tylko skromnie dodać i zaproponować tym, którzy nie są z "naszej okolicy", że mile widziani są wszyscy sympatycy naszego forum :D Zresztą na pewno Aga Faciowa wie o tym doskonale. W ten weekend Murowaniec, w inny możemy pojechać w zupełnie inny piękny zakątek (o ile ktoś nas zaprosi :wink: :p :D ) jgosik - bój się bój bo np. wpadniemy gdzieś w okolice Osielska...

 

Więc jeśli tylko pogoda dopisze - zbiórka !robimy pierwszą majówkę !!!

:lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sie troszkę pochwalić

Dzisiaj dokładnie mija 4 tydzień po terminie w którym Spektrum miało zrobić mi adaptację projektu , o dziwo dzisiaj otrzymałem telefon że adaptacja jest gotowa .

No w końcu po ośmiu tygodniach czekania się doczekałem :cry: :cry: :cry: :wink: . Poszedłem odebrać projekt , przejrzałem aby sprawdzić czy zrobiono jak należy wszystkie zmiany które zleciłem . Niestety okazało się ze jedna zmiana nie została wykonana i projekt poszedł do poprawki :cry: :evil: :-? , na jutro ma być gotowy .

Cieszę się bardzo że go w końcu odbiorę :D , szkoda tylko że tak długo to trwało :roll:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sie troszkę pochwalić

adaptacja jest gotowa .

projekt poszedł do poprawki :cry: :evil: :-? , na jutro ma być gotowy .

Cieszę się bardzo że go w końcu odbiorę :D , szkoda tylko że tak długo to trwało :roll:

Pozdrawiam

Cieszę się razem z Tobą! :D Ja co prawda czekałam tylko tydzień na adaptację - ale za to nie mogę się doczekać na pozwolenie na budowę!!! Coś mi się wydaje - i Tobie radzę też się nastaw, że rzeczywiście trzeba spoooro odczekać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sie troszkę pochwalić

adaptacja jest gotowa .

projekt poszedł do poprawki :cry: :evil: :-? , na jutro ma być gotowy .

Cieszę się bardzo że go w końcu odbiorę :D , szkoda tylko że tak długo to trwało :roll:

Pozdrawiam

Cieszę się razem z Tobą! :D Ja co prawda czekałam tylko tydzień na adaptację - ale za to nie mogę się doczekać na pozwolenie na budowę!!! Coś mi się wydaje - i Tobie radzę też się nastaw, że rzeczywiście trzeba spoooro odczekać :(

 

Gratulacje :D :D

 

... jak tak patrzę, jak ruszyły budowy w ostatnim czasie i pomyślę jak ruszą jeszcze Wasze (wzystkich forumowiczów) budowy.... to będzie się działo... ruch jak w Murowańcu na wsi :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sie troszkę pochwalić

adaptacja jest gotowa .

projekt poszedł do poprawki :cry: :evil: :-? , na jutro ma być gotowy .

Cieszę się bardzo że go w końcu odbiorę :D , szkoda tylko że tak długo to trwało :roll:

Pozdrawiam

Cieszę się razem z Tobą! :D Ja co prawda czekałam tylko tydzień na adaptację - ale za to nie mogę się doczekać na pozwolenie na budowę!!! Coś mi się wydaje - i Tobie radzę też się nastaw, że rzeczywiście trzeba spoooro odczekać :(

 

Gacuś gratulacje !!! No to jeszcze ze 2 miechy i robota ruszy :D A tak swoją drogą to tempo spektum ma porażające :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim Gacuś gratulacje z otrzymania adaptacji!!

No to pełną parą do roboty teraz!!!

 

Tak poza tym to widzę, że się imprezka szykuje...

Z chęcią się pojawię z żonką i wreszcie poznamy osobiście wszystkich sąsiadów :D

Co prawda mamy akurat imprezkę rodzinną w Inowrocławiu, więc się pewnie tylko na około 1h pojawimy, ale mam nadzieję, że zdążymy wszystkich poznać.

(No chyba że się pojawi niespodziewanie z 50 osób... :o )...

 

Pozdrowionka

 

Olek (z żonką Asią)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.........................Tak poza tym to widzę, że się imprezka szykuje...

Z chęcią się pojawię z żonką i wreszcie poznamy osobiście wszystkich sąsiadów :D..............................

 

Zapraszamy , rzeczywiście czas już sie poznać :wink: :wink: :wink:

A na takie imprezki to jest teraz najlepszy czas póki jeszcze na dobrze nie ruszyliśmy z budowami , bo potem jak już się zaczną prace budowlane to będzie brakowało czasu na imprezowanie :cry: :cry: :p

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No tak, czas się wypowiedzieć na temat wieczystego użytkowania...

 

Jak pisałem wcześniej ... dostałem ok. 360zł

Dlaczego?? Tak jak pisałaś w akcie notarialnym jest zapisane ze za wieczyste użytkowanie płaci się rocznie 1% wartości gruntu. W poprzednich latach płaciłem 91zł - czyli wychodzi jak u większości z Was 0,10zł za 1m2.

 

.... ale ... pewnego pięknego dnia przyjechała Pani ze zleceniem z gminy białe Błota, aby zrobić wycenę nieruchomości (gruntu). Po paru tygodniach dostałem pisemko, że na podstawie nowej wyceny moja działka jest warta ok.36000zł i moja nowa stawka za wiecz.użytkowanie to te 360zł.

 

Napisałem pismo z pretensjami... dlaczego wzrost o 300% i skąd się wzięł ta kwota itp.

Dostałem odpowiedź z wyjaśnieniem, że kwota się wzieła z zapisu w akcie notarialnym dot.1% wartości gruntu biorąc pod uwagę zagospodarowanie działki, media, sąsiedztwo itp. Zgodzili się z zastrzerzeniem, że tak znaczny wzrost kwoty do zapłaty z tytułu wieczystego użytkowania (o 300%) w ciągu roku to lekkie "przegięcie" i proponują "rabat" 10% czyli zmniejszenie do ok. 320zł. Zasugerowali również zebym lepiej się nie odwoływał, bo wartość mojej działki i tak jest zaniżona i powinna być dwa razy wyższa i powinienem być wdzięczny za taki obrót sprawy.

 

Tak więc Alex i wszyscy pozostali sąsiedzi ... jeżeli do Was jeszcze nie trafiła Pani od wyceny nieruchomości to się cieszcie i nie wpuszczajcie jej w przyszłości. Wyceny bez Waszego podpisu zrobić nie może ... ja i paru moich sąsiadów już niestety odstrzelono :evil: :cry: :evil: :x

 

Może dlatego przyszli do nas jako pierwszych, bo kupowaliśmy działkę dość dawno (6 lat temu), a Wy wszyscy trochę później, albo całkiem niedawno. Czas było na aktualizację stawki. Fakt, że przez ten cały okres kwota za wiecz.dzierż. nie zmieniała się

 

pozdrowienia

 

Robuś dziękujemy bardzo za cenne informacje, nie wpuścimy żadnego speca od wycen z gminy zwłaszcza :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na pare miesiecy was opuscilem, wciagnelo mnie zycie zawodowe i domowe, ale od dzis wracam i zagoszcze na dluzej, bo wlasnie odebralem od znanej wiekszosc Zelaznej Krauze pozwolenie na budowe;)

W zwiazku z tym prosilbym o namiary na sprawdzone betoniarnie w okolicach Bydgoszczy - potrzebuje na gwalt bloczkow fundamentowych i betonu w gruchach:)

Sam wracam do odrabiania zaleglosci na forum.

Serdecznie pozdrawiam

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na pare miesiecy was opuscilem, wciagnelo mnie zycie zawodowe i domowe, ale od dzis wracam i zagoszcze na dluzej, bo wlasnie odebralem od znanej wiekszosc Zelaznej Krauze pozwolenie na budowe;)

W zwiazku z tym prosilbym o namiary na sprawdzone betoniarnie w okolicach Bydgoszczy - potrzebuje na gwalt bloczkow fundamentowych i betonu w gruchach:)

Sam wracam do odrabiania zaleglosci na forum.

Serdecznie pozdrawiam

K.

 

no cześć były sąsiedzie :p :P :p, a gdzież zamierzasz się budować??

 

a materiały niestety na zapisy :( :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.........................Tak poza tym to widzę, że się imprezka szykuje...

Z chęcią się pojawię z żonką i wreszcie poznamy osobiście wszystkich sąsiadów :D..............................

 

Zapraszamy , rzeczywiście czas już sie poznać :wink: :wink: :wink:

A na takie imprezki to jest teraz najlepszy czas póki jeszcze na dobrze nie ruszyliśmy z budowami , bo potem jak już się zaczną prace budowlane to będzie brakowało czasu na imprezowanie :cry: :cry: :p

Pozdrawiam

 

no sąsiedzie jesteś bardzo domyślny :p :P :p :P : P

 

oczywiście żeby Ciebie nie przemęczać potencjalni imprezowicze wezmą swoje szklaneczki, kubeczki i co tam chcą do picia

wiemy że u Ciebie miejsce na ognicho w razie czego jest to każdy jakąś swoję kiełbachę też znajdzie, bo kije to mam nadzieję, że okoliczny lasek jeszcze dostarczy :p :P :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...