Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

A teraz pytanko do tych co już są bardziej wybudowani.

Poszukuję drewnianego ustrojstwa do wytyczenia budynku. Może ktoś już nie potrzebuje i mógłby odstąpić (6 szt.)

 

Witam sąsiadów :wink: co to za ustrojstwo którego szukacie :wink: .Jak chodzi o te paliki i deseczki to raczej nikt tego nie trzyma , jak już jest niepotrzebne to rozbija się to i pozyskane deseczki używa do czegoś innego .Najlepiej kupić sobie deski i gwoździe i samemu zbić o ile sam tego geodeta nie zrobi . Pisano o tym stronę wcześniej :

Geodeta który mi wytyczał budynek zarządał 350 PLN.

Musiałem mieć przygotowane paliki (sztuk 16) i deski (sztuk 10).

Za wbijanie palików i zbijanie desek dodatkowo liczył sobie 100 PLN. Oczywiście jak masz swój młotek i troszkę czasu to te 100 PLN zaoszczędzisz.

...............W Geoplanie najbliższy termin mają na 20 kwietnia na 13.00 - jestem umówiona. 350 netto za 4 punkty + 80 za materiał (ale też można mieć swoje pale i deski)................

Jeżeli pomyliłem się i nie chodzi o to ustrojstwo to bardzo przepraszam :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Potrzebuję waszej pomocy

szukam namiary na piasek do zasypania fundamentów najlepiej z transportem, proszę jeżeli coś macie napiszcie, moja ekipa wzieła się do roboty i już chcą zasypywać na dniach.

 

podaję namiary na transpoort piasku, a piasek to też wie skąd brać

 

602 641 839 p.Marek Holka, w sprawie cen to uzgodnicie, a Murowaniec

ciutek zna :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alex czy ten Pan wozi ziemię tlko do fundamentów czy inną też? Musimy wyrównać teren, ale nie zwykłym piaskiem.

 

na pewno na piasku to zjadł niejedne zęby, a o resztę trzeba zapytać, bo ja nie wiem, bo szczerze powiedziawszy będziemy dopiero za m-c szukać np. torfu, być może zna namiary na torf albo coś innego czarnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam też było bardzo miło spotkać się ze "starymi" sąsiadami, jak i poznać nowych :)

Gacusiowi dziękujemy za zorganizowanie imprezki, a Alexom za pomoc w robieniu porządków na działeczce i sprzęt, który zachwycił mojego męża :lol:

 

i jak nie wiele potrzeba sąsiadom do szczęścia, wystarczył szpadelek :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buszując po internecie znalazłem cennik dla porenbeton czyli naszego suporexu

poniżej ceny z niemieckiego e-bay

 

http://cgi.ebay.de/Porenbeton-Gasbeton-Porenbetonsteine-Gasbetonsteine_W0QQitemZ270105178139QQcategoryZ59032QQcmdZViewItem

 

suporex 240*240*590 - 2,49eur za 1 szt (kurs 3,9)- to daje 9,71 netto +22% = 11,85zł

Należy jeszcze doliczyć jakieś 2,5 zł za każdy kilometr tak około 500km to daje 1250zł na jeden samochód wejdzie tak myślę około 18 palet po 48 szt = 864 szt (czyli starczy na jakieś 122 m2 ściany)

 

Sumując 11,85zł/szt * 864szt = 10 238 zł + transport 1250 = 11 488 zł

 

czyli wychodzi 13,30 zł brutto za 1 suporeks

 

Jeśli tę granicę przekroczy polski BK to kupuje w niemczech (jeszcze troche poszukam może znajdę tańszy) :-)

 

 

Jak myślicie znajdą się chętni żeby odwalić całą robotę (czyli zakup i transport - bo pewnie wytargują lepszy rabat i to będzie ich zysk).

 

 

Oo przed chwilą znalazłem jeszcze tańszy po 9,2zł/netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buszując po internecie znalazłem cennik dla porenbeton czyli naszego suporexu

poniżej ceny z niemieckiego e-bay

 

http://cgi.ebay.de/Porenbeton-Gasbeton-Porenbetonsteine-Gasbetonsteine_W0QQitemZ270105178139QQcategoryZ59032QQcmdZViewItem

 

suporex 240*240*590 - 2,49eur za 1 szt (kurs 3,9)- to daje 9,71 netto +22% = 11,85zł

Należy jeszcze doliczyć jakieś 2,5 zł za każdy kilometr tak około 500km to daje 1250zł na jeden samochód wejdzie tak myślę około 18 palet po 48 szt = 864 szt (czyli starczy na jakieś 122 m2 ściany)

 

Sumując 11,85zł/szt * 864szt = 10 238 zł + transport 1250 = 11 488 zł

 

czyli wychodzi 13,30 zł brutto za 1 suporeks

 

Jeśli tę granicę przekroczy polski BK to kupuje w niemczech (jeszcze troche poszukam może znajdę tańszy) :-)

 

Jak myślicie znajdą się chętni żeby odwalić całą robotę (czyli zakup i transport - bo pewnie wytargują lepszy rabat i to będzie ich zysk).

 

Oo przed chwilą znalazłem jeszcze tańszy po 9,2zł/netto

 

 

ciekawe jak się ma sytuacja w Czechach ale faktem jest że ciekawe rozwiązanie, jest szansa że ktoś znajdzie tę dziurę w rynku, tylko kwestia ceny pośrednika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania troszkę łat po dachu 4x5 cm. o zróżnicowanej długości z przewagą 2,4-3m. Tego jest jakieś 30 szt.

Mam też do sprzedania troszkę płytek Ytonga 4x20x60 lub może jest to 5x20x60 teraz nie pamiętam. Coś około 30 szt.

Mam też do sprzedania Ytongowskie elementy ocieplenia wieńca 7,5 cm+wełna mineralna. Też około 30 sztuk

Chętnie pozbędę się tego ponieważ zalega to mi w domu i "okolicy" a chciałbym mieć troszkę więcej miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buszując po internecie znalazłem cennik dla porenbeton czyli naszego suporexu

poniżej ceny z niemieckiego e-bay/netto

 

W Czesi podobno do nas przyjeżdżają bo tam drożej. Ja natomiast myślę o Slowacji.

Nie wiem jak się za to zabrać

Może byśmy jakoś razem bardzo duży transport wzięli - Byłyby rabaty.

Ja zaczynam na przełomie lipca i sierpnia.

 

Ciężko pewenie będzie terminy zgrać - bo na budowie materiał za długo stać nie może - bo rozkradną.

Ale bardzo mnie ciekawi ten wątek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie wszystkim za namiary na piasek, fajnie móc zawsze na Was polegać.

Już dwa tygodnie temu padł mi komputer, i przez tą budowę nie mam kiedy się nim zająć, a bez internetu tragedia nie ma skąd brac potrzebnych informacji .

Pozdrowienia dla wszystkich i jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kola, KarolinaS, Dariusz29 ja nie bardzo roumiem z tymi bloczkami.

To, że trzeba czekać to rozumiem, ale o co chodzi dalej. Hurtownia nie chce przyjmować waszych zamówień??? nie chce przedpłaty??? nie daje gwarancji??? Proszę napiszcie.

... ale dzwońcie do hurtowni nawet oddalonych od Waszych budów np Szubin TRUST i BASIS bo oni i tak jadą z bloczkami przez Białe Błota i obok Murowańca a może mają wolne limity. :D

 

... sprawdziło się ... rozmawiałem z moim najbliższym sąsiadem (zza płota), który właśnie rozpoczął budowę.

Też szukał bloczków z Solbetu. Znalazł gdzieś w Mroczy.

Zamówienie dzisiaj. Dostawa na 3tygodnie po 11,50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem sąsiad postawił płot prawie metr w głąb mojej działki co zrobić jeżeli będzie miał opory z przestawieniem go na swoją strone

 

Poczytaj tutaj o podobnych problemach z ogrodzeniem :http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=84279&highlight=ogrodzenie i tutaj http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=42879&highlight=ogrodzenie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...