Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

Od schodów nikogo nie mam. Tynkarza moge polecić jak u mnie zrobi! Zapraszam do nas jak będzie je wykonywał to wtedy ocenicie!

 

Dzięki Aga :p

a jakie tynki będziecie robić - cem.-wap. czy gipsowe? bo jeszcze nie podjęliśmy ostatecznej decyzji...

 

Na 100 % maszynowe gipsowe

 

A i okna juz masz też :-))

Mam te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kola rozmawiałem wczoraj z koparkowym ze Strusiej, marudził, marudził, że on tą białoruśką swoją może tylko zepchnać, że jak wytyczone to cięzko itp.

W każdym razie ja go nie biorę, jak chcesz to wy z nim pogadajcie jeszcze.

Pozdrawiam serdecznie starych i nowych forumowiczów. :D

 

aż niesamowite zjawisko, że koparkowy marudzi

jeszcze jest szansa spróbowac u tego w Murowaniec 1

istne jaja co się teraz dzieje w budowlance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma kierownika budowy za przyzwoitą kasę? Za "przyzwoitą" to rozumien nie wiecej niż 1.500zł. Fajnie jakby się interesował budową, ale przesadnie upierdliwy nie musi być. :lol: Gdyby ktos miał takiego bardzo proszę o podanie namiarów. Albo na Forum albo na Priva. Z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby ciutek poprzynudzać tak lokalnie, to znowu ruszła kwestia równania drogi

w wiadomym miejscu, pani w gminie BB ma sporo czasu, zasugerowała, że być może to się uda po długim majowym weekendzie,

coś napomnkęła a uzupełnianiu żwiru, może macie jakieś doświadczenia w tej kwestii, bo słyszałam że to kurzy jak sucho, ale również piasek i tłuczeń też kurzą, bo jak co można by odwołac żwirek zanim to posypie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów Bydgosko-Toruńskich.

Jestem na etapie zakupu działki (umowa przedwstępna) i wyboru projektu (proj. Gamma2 patrz foto) ale już interesuje mnie temat budowy domu. Na razie czytam uważnie forum ale wkrótce będę aktywnym uczestnikiem dyskusji. Napewno będę potrzebował Waszej pomocy. Liczę na Was a zwłaszcza na osoby budujące lum już mieszkające w gminie Osielsko. Może ktoś mnie nakieruje na solidnych, lokalnych wykonawców.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma kierownika budowy za przyzwoitą kasę? Za "przyzwoitą" to rozumien nie wiecej niż 1.500zł. Fajnie jakby się interesował budową, ale przesadnie upierdliwy nie musi być. :lol: Gdyby ktos miał takiego bardzo proszę o podanie namiarów. Albo na Forum albo na Priva. Z góry dziękuję.

 

Przyłączam się do prośby. Pomóżcie znaleść dobrego kierownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dziś podpisalismy umowe z kierownikiem -bedzie nas kosztował 2500 netto :D :D kwota straszna ale zalezało nam własnie na tym Panu-mam nadzieje ze sie nie zawiode :D :D

 

W dalszym ciagu szukamy materiałów na ściany :D :D

DZisiaj widziałem pustaki ceramiczne na szerokość 30cm w castoramie chyba po 9.40za szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-ile kosztuje beton B 20 muszę mieć 8m3 ile kosztuje z przywiezieniemi wylaniem z gruchy na osową górę

-ma ktoś jakieś namiary na piasek do murowania z przywiezieniem

dziękuję za odpowiedzi Dariusz

 

beton B20 z thomas beton - z certyfikatem ok 250 zl netto z dowozem do mnie czyli do Wierzchucinka

inna betoniarnia: 235 zl netto plus 80 zl za godzine transportu

musisz po prostu podzwonic i poszukac

malo masz tego betonu - ja potrzebuje 20 m b20 i chudego 23 m :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dziś podpisalismy umowe z kierownikiem -bedzie nas kosztował 2500 netto :D :D kwota straszna ale zalezało nam własnie na tym Panu-mam nadzieje ze sie nie zawiode :D :D

 

W dalszym ciagu szukamy materiałów na ściany :D :D

 

A dlaczego akurat na tym Panu Ci zależało. Taki dobry fachowiec?

To może ja też poprosze namiary na tego kierownika budowy. Jak nie znajdę tańszego i dobrego to ten będzie musiał zostać :) Budowę zaczynam dopiero we wrześniu to może do tego czasu coś jeszcze ludzie z forum mi polecą. Nadal liczę na Was.

No i potrzebuję namiary na prężną firmę budowlaną czyli taką która postawi mi fundamenty i mury od września do najpóźniej końca roku 2007. Taką firmę kilkuosobową dobrze zorganizowaną z własnym sprzętem i za rozsądną cenę. Zamierzam budować z Ytonga więc ten termin chyba nie jest przesadzony - jak sądzicie, wyrobię się? A czy mury z Ytonga mogą tak stać przez zimę nie pokryte dachem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc.

 

Mamy zamiar zgłosić do Starostwa, że chcemy zrobić POŚ. Dowiedziałam się, że razem ze zgłoszeniem tej oczyszczalni muszę mieć jeszcze dołączone dokumenty tzw. uzgodnienia z Energetyką Nakło, Wodociągami Szubin i Telekomunikacją Bydgoszcz, że moge zrobić POŚ.

Proszę powiedzcie mi jak się do tego zabrać. Jak to się robi, gdzie się idzie w danej instytucji, co muszę mieć ze sobą, jak długo to trwa.

 

Powiedziano mi że przy SZAMBIE nie potrzeba takich formalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc.

 

Mamy zamiar zgłosić do Starostwa, że chcemy zrobić POŚ. Dowiedziałam się, że razem ze zgłoszeniem tej oczyszczalni muszę mieć jeszcze dołączone dokumenty tzw. uzgodnienia z Energetyką Nakło, Wodociągami Szubin i Telekomunikacją Bydgoszcz, że moge zrobić POŚ.

Proszę powiedzcie mi jak się do tego zabrać. Jak to się robi, gdzie się idzie w danej instytucji, co muszę mieć ze sobą, jak długo to trwa.

 

Powiedziano mi że przy SZAMBIE nie potrzeba takich formalności.

 

Aga , ja pierwsze słyszę że Energetyka i telekomunikacja ma coś do oczyszczalni , z wodociągami to jeszcze mogę się zgodzić ale też mam wątpliwości .

Ja też zgłaszałem oczyszczalnię ale razem z projektem domu i żadnych takich uzgodnień nie dołączałem .

 

Może to coś rozjaśni :

poczytaj:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=91660&highlight=

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=90822&highlight=

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1627927#1627927

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GACUŚ to jeszcze raz ja

 

 

 

W projekcie mamy SZAMBO, chcemy zrobić POŚ.

 

W planie zagospodarowania przestrzennego mamy: pkt. 5 "odprowadzanie ścieków do szczelnych zbiorników okresowo opróżnianych; ścieki należy wywozić do zlewni ścieków wskazanej przez UGiM; docelowo odprowadzanie ścieków do zbiorczej sieci kanalizacyjnej";

 

UWAGA

Zrobienie sieci kanalizacyjnej jest przewidziane w planach Gminy w latach 2007 - 2014.

 

 

Proszę o pomoc.

Mamy zamiar zgłosić do Starostwa, że chcemy zrobić POŚ. Dowiedziałam się, że razem ze zgłoszeniem tej oczyszczalni muszę mieć jeszcze dołączone dokumenty tzw. uzgodnienia z Energetyką Nakło, Wodociągami Szubin i Telekomunikacją Bydgoszcz, że moge zrobić POŚ.

- Proszę powiedzcie mi jak się do tego zabrać. Jak to się robi, gdzie się idzie w danej instytucji, co muszę mieć ze sobą, jak długo to trwa.

- Proszę pomóżcie czy to jest konieczny wymóg ze strony Gminy (tzn. cholernie niemiłego Urzędasa)?

- Czy można to jakoś ominąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...