Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wreszcie mam upragnioną adaptację!!! Teraz szybciutko do urzędu i oczekiwanie na pozwolenie na bud.

Chciałabym Was zapytać, czy to prawda,że badania gruntu wykonuje się tylko wtedy, kiedy dom będzie podpiwniczony?

I jeszcze jedno pytanie - czy oprócz działań geodety można coś jeszcze robić na działce przed otrzymaniem pozwolenia na bud., nie narażając się na restrykcje urzędników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... I jeszcze jedno pytanie - czy oprócz działań geodety można coś jeszcze robić na działce przed otrzymaniem pozwolenia na bud., nie narażając się na restrykcje urzędników.

 

Obawiam się że przed otrzymaniem pozwolenia na budowę nie można nic robić co miałoby coś wspólnego z budowanym obiektem . Mówi o tym prawo budowlane :

 

Art. 41.

1. Rozpoczęcie budowy następuje z chwilą podjęcia prac przygotowawczych na terenie

budowy.

2. Pracami przygotowawczymi są:

1) wytyczenie geodezyjne obiektów w terenie;

2) wykonanie niwelacji terenu;

3) zagospodarowanie terenu budowy wraz z budową tymczasowych obiektów;

4) wykonanie przyłączy do sieci infrastruktury technicznej na potrzeby budowy.

3. Prace przygotowawcze mogą być wykonywane tylko na terenie objętym pozwoleniem

na budowę lub zgłoszeniem.

12 ust. 7;

2006 r.

poz. 1046.

 

Przyjęło się w naszym kraju że takie prace wykonuje się wcześniej a wpisu do dziennika dokonuje później po otrzymaniu i uprawomocnieniu się pozwolenia .

Można powiedzieć że jest takie społeczne przyzwolenie na przeprowadzenie takich prac przygotowawczych jeszcze przed pozwoleniem , no chyba że ma się nadgorliwego sąsiada :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dołączam do forum, zaczynam w czerwcu budowę w Grzywnie pod Toruniem jeśli ktoś buduje blisko miło będzie powymieniać informacje. BK kupiłem w Aleksandrowie Kujawskim jest tam oddział SOLBETU, chyba tam mają najtaniej i dają spore rabaty. Podaje nr dla zainteresowanych 54 282 47 16, dowożą chyba w całym kuj-pom, dopłacałem 377 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dołączam do forum, zaczynam w czerwcu budowę w Grzywnie pod Toruniem jeśli ktoś buduje blisko miło będzie powymieniać informacje. BK kupiłem w Aleksandrowie Kujawskim jest tam oddział SOLBETU, chyba tam mają najtaniej i dają spore rabaty. Podaje nr dla zainteresowanych 54 282 47 16, dowożą chyba w całym kuj-pom, dopłacałem 377 pln.

 

Witaj Donkk - my budujemy w Chełmży, więc bardzo blisko :lol:

Odwiedź też ten wątek: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=82845&postdays=0&postorder=asc&start=300&sid=0b4dc0ef22e4cbec4ddc69ce3e7abfdd - może przydadzą ci się jakieś informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gromal Graczyk kiedys pisal ze ma na zbyciu Ytonga - ale chyba ok 30 sztuk - i nie wiem jakiej grubosci

 

Ja za to potrzebuje drewno na deskowanie law fundamentowych - 1,5 m3

 

I jeszcze pytanie - gdzie najtaniej kupic stal na zbrojenie???

 

Pani opieczetowala nam dokumenty takze dzis faktycznie odebralismy pozwolenie. Jest juz prawomocne. Dopinam wszystko na ostatni guzik i zaczynamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gromal Graczyk kiedys pisal ze ma na zbyciu Ytonga - ale chyba ok 30 sztuk - i nie wiem jakiej grubosci

 

Ja za to potrzebuje drewno na deskowanie law fundamentowych - 1,5 m3

 

I jeszcze pytanie - gdzie najtaniej kupic stal na zbrojenie???

 

Pani opieczetowala nam dokumenty takze dzis faktycznie odebralismy pozwolenie. Jest juz prawomocne. Dopinam wszystko na ostatni guzik i zaczynamy :D

 

Ja buduje sie w okolicy ostromecka, wiec polecam w tamtych rejonach tartak w Reptowie.. namiary mam, jesli chodzi o samą Bydgoszcz to o tartaku słyszałem na toruńskiej, niedaleko forda kolo Konarzewskiego.

 

Jeśli chodzi o stal, to polecam: http://www.alkorstal.pl/, ul. Przemyslowa w Bydgoszczy. dzis uslyszalem tam 2,67 netto za kg fi 12.

Ja kupilem juz wczesniej w Dąbrowie Chełmińskiej za 3,50 brutto.

 

Gratluje pozwolenia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dołączam do forum, zaczynam w czerwcu budowę w Grzywnie pod Toruniem jeśli ktoś buduje blisko miło będzie powymieniać informacje. BK kupiłem w Aleksandrowie Kujawskim jest tam oddział SOLBETU, chyba tam mają najtaniej i dają spore rabaty. Podaje nr dla zainteresowanych 54 282 47 16, dowożą chyba w całym kuj-pom, dopłacałem 377 pln.

 

 

W jakiej cenie i jakie teraminy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gromal Graczyk kiedys pisal ze ma na zbyciu Ytonga - ale chyba ok 30 sztuk - i nie wiem jakiej grubosci

 

Ja za to potrzebuje drewno na deskowanie law fundamentowych - 1,5 m3

 

I jeszcze pytanie - gdzie najtaniej kupic stal na zbrojenie???

 

 

Jeśli chodzi o stal, to polecam: http://www.alkorstal.pl/, ul. Przemyslowa w Bydgoszczy. dzis uslyszalem tam 2,67 netto za kg fi 12.

Ja kupilem juz wczesniej w Dąbrowie Chełmińskiej za 3,50 brutto.

 

Zamówiłam dziś stal w Stalex-ie na Podmiejskiej (Osowa) fi 12 i fi 6 w takiej samej cenie czyli 2,70 netto dowóz do Murowańca jakieś 70zł, więc ceny ok. Pewnnie można jeszcze potargować :)

 

Poza tym zrobiłam rekonesans w transporcie z HDS-em (np. do przewożenia kontenera na budowę) - duże rozbieżności w cenach - warto naprw\awdę podzwonić, pytać itd. No i ciężko z wolnymi terminami!

 

Ktoś pytał też o taniego kier-buda - chyba mogłabym się podzielić:)

 

Najtaniej beton bez targowania: B20 Górażdże za 226,50 netto z dowozem do Murowańca. Ale próbuję dogadać się z inną firmą bez f-ry - więc chcę zakupić w cenie netto... :)

 

To tyle z dzisiejszego dnia....

Zastanawiam się czy jak już postawię kontener budowlany, to czy mi go nie wywiozą... ;) ;) ;)

 

Pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, musze się pochwalić,( partner już pewnie miał to okazję zauważyć,mamy już zrobione ocieplenie i tynki na elewacji. No i nasz domek przestał w końcu przypominać pozlepianego trola 8)

Takie moje małe spostrzeżenie to trzeba dobrze rozważyć wybór tynku zewnętrznego - my mamy baranka 2 mm i jak jest już zrobiony to wydaje mi się że jest zbyt gruby ale nic to :D

 

Tylko ten kurs franka to mnie chyba wykończy... muszę wziąć następną transzę a franciszek cały czas w dół :evil: i jesteśmy już 11 groszy do tyłu na 1 CHF nie licząc spreedu :evil: :evil: :evil:

 

Czy ktoś ma namiary na jakąś wróżkę, która jest dobra w kursach walut? :wink:

 

Do Agi-żony Facia: czy podjęliście decyzję już o co na prąd + kominek z PW? My skłaniamy się do podobnego rozwiązania tj. kocioł Kospel 12kW + kominek Makrotermu (instalacja na grzejniki bez podłogówki), bo na gaz na razie nie mamy perspektyw a cena jednej kWh gazu z butli jest bardzo zbliżona do ceny kWh prądu, nie mówiąc już o drugiej taryfie, czy też taryfie weekendowej, a koszty instalacji bez porównania niższe. Jaką wybieracie moc kotła i komnika do waszego domku?

 

i to byłoby na tyle tego mojego nocnego pisania

GRATULACJE dla wszystkich szczęśliwych posiadaczy Pozwolenia Na Budowę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borussia nie jestem w stanie sie ustosunkowac do Twojego postu - poniewaz jestem daleko daleko w tyl za Toba i nie wiem po czesci o czym piszesz :D

 

dori uwazaj na beton bez faktury - po pierwsze - moga Ci sprzedac zamiast B20 - B10, lub B15. Po drugie - bez faktury chyba nie masz certyfikatu - Tasija miala taki problem - po zimie z chudziaka zostal piasek - przejrzyj sobie jej dziennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KarolinaS - BK 24 kupowałem po 7,20 brutto w marcu jak już wszędzie w toruniu był w hurtowniach po 9,40, nie wiem jak teraz - miesiąc w tych czasach to kawał czasu - ale mówie trzeba się targować o upust, czekałem 2,5 tygodnia. Oni ceny wyjściowe mają jak w solbecie w solcu ale prowadzą sprzedaż detaliczną i mogą od tych cen udzielać upustów.

 

Asiula77 - dzięki za linka na pewno się przyda.

 

Szukam teraz jakiegoś dobrego i w miarę taniego :) tartaku w okolicy Chełmży - może ktoś coś wie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...