Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

co oznacza wpis, że działka nr ... przeznaczona jest pod tereny mieszkalne (B11M). Chodzi mi o sam nr w nawiasie. Czy on coś oznacza i gdzie to można sprawdzić? Działka położona jest w gminie Osielsko.
Cyfa w nawiasie oznacza co moesz postawić na działce oprócz domu. W gminie dokładnieci powiedzą .U mnie mogę sobie zarejestrować cichą nieuciążliwą dla sąsiadów działalność np.gabinet lekarski, kosmetyczny (i wybudować ten gabinecik), ale na sklep spożywczy to już nie dostanę pozwolenia.

[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Agi-żony Facia: czy podjęliście decyzję już o co na prąd + kominek z PW? My skłaniamy się do podobnego rozwiązania tj. kocioł Kospel 12kW + kominek Makrotermu (instalacja na grzejniki bez podłogówki), bo na gaz na razie nie mamy perspektyw a cena jednej kWh gazu z butli jest bardzo zbliżona do ceny kWh prądu, nie mówiąc już o drugiej taryfie, czy też taryfie weekendowej, a koszty instalacji bez porównania niższe. Jaką wybieracie moc kotła i komnika do waszego domku?

 

W maju wchodzi ekipa. Będą robić wod-kan, podłogówkę, grzejniki, kominek z PW.

Mamy ofertę na:

- kocioł elektryczny ELTERM 18 kW EKW-AS dwufunkcyjny (ten kocioł jest bardzo podobny do KOSPEL, ale ELTERM ma lepsze możliwości nastawiania temp. , no i jest tańszy)

- zasobnik GALMET 140 l

- kominek z PW LECHMA 15 kW

- grzejniki STARMEX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Agi-żony Facia: czy podjęliście decyzję już o co na prąd + kominek z PW? My skłaniamy się do podobnego rozwiązania tj. kocioł Kospel 12kW + kominek Makrotermu (instalacja na grzejniki bez podłogówki), bo na gaz na razie nie mamy perspektyw a cena jednej kWh gazu z butli jest bardzo zbliżona do ceny kWh prądu, nie mówiąc już o drugiej taryfie, czy też taryfie weekendowej, a koszty instalacji bez porównania niższe. Jaką wybieracie moc kotła i komnika do waszego domku?

 

W maju wchodzi ekipa. Będą robić wod-kan, podłogówkę, grzejniki, kominek z PW.

Mamy ofertę na:

- kocioł elektryczny ELTERM 18 kW EKW-AS dwufunkcyjny (ten kocioł jest bardzo podobny do KOSPEL, ale ELTERM ma lepsze możliwości nastawiania temp. , no i jest tańszy)

- zasobnik GALMET 140 l

- kominek z PW LECHMA 15 kW

- grzejniki STARMEX

 

My również planujemy podobne rozwiązanie, ale czy Lechma jest w stanie podgrzać też wodę do mycia? Mamy znajomych, jeden ma Makroterm i grzeje wszystko, a drugi Lechmę i do mycia musi podgrzewać. Czy to może być wina montażu, czy Lechma jest za słaba?(jest dużo tańsza, ale zastanawiam się czy nie warto dołożyć, żeby było OK).Jeśli to nie tajemnica to jak wam firma skalkulowała to co i wod-kan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również planujemy podobne rozwiązanie, ale czy Lechma jest w stanie podgrzać też wodę do mycia? Mamy znajomych, jeden ma Makroterm i grzeje wszystko, a drugi Lechmę i do mycia musi podgrzewać. Czy to może być wina montażu, czy Lechma jest za słaba?(jest dużo tańsza, ale zastanawiam się czy nie warto dołożyć, żeby było OK).Jeśli to nie tajemnica to jak wam firma skalkulowała to co i wod-kan?

Tak nam wyliczono w jednej firmie (dane na priva :D ). Dom ma 150 m2 w tym 25 m2 garaż (będzie nieogrzewany) + pomieszczenie gospodarcze ponad 4 m2. Takiej mocy kominek nam zaproponowano. Wodę ciepłą kominkiem będziemy grzać tylko w zimie, a przez resztę sezonu przez piec.

 

Być może byśy wzięli MAKROTERM, ale jedna wycena za całą instalację Kosztowała tyle co Pompa Ciepła.

 

Trzeba brać ekipy z polecenia, pytać się, dopytywać o każdy szczegół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kogoś ucieszy to co tu napiszę ale zupełnie nie dbam o to.

Piszę by potwierdzić, że w naszym rejonie bydgosko-toruńskim grasują złodzieje.

BK z Solbetu nie stał na działce syna nawet 24 godzin i zmienił adres na inny nieznany nam.

BK został oznaczony farbą zanim zniknął więc przestrzegam przed kupowaniem takiego gdyż pochodzić będzie z kradzieży.

Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że są ludzie, którzy lubią kupować kradzione bo inaczej fach złodzieja nie miałby racji bytu.

Zatem niechaj spłonie pięknie ukończoiny domek zbudowany z bloczków kradzionych a ci co kradną niechaj wczesnej i trudnej śmierci doznają.

Nie dbam o komentarze do tego co tu napisałem ale z pewnością przyczyni się to do bycia ostrożniejszym przez uczciwych i pracowitych ludzi - pilnujcie jak tylko możecie swojego bo nasz kraj to gniazdro rozrodcze dla przestępców, którzy mają tu Eldorado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego na moją działkę więc nie potrzebne są mi warunki zabudowy? Czy dobrze mówię?

 

A zatem w jakim dokumencie znajdę informację dotyczące np. w jakiej odległości od granicy działki można postawić dom (t.zw. linia zabudowy) i wiele innych spraw związanych z wyglądem domu, sposobem ogrzewania itp...

Czy te informacje znajdują się w wypisie i wyrysie, czy też może muszę kupić od gminy wyciąg i część graficzną planu zagospodarowania przestrzennego?

 

Jak długo jest aktualny wyrys z ewidencji rejestru gruntów? Mam takowy z roku 2003. Nie za stary do złożenia w przypadku ubiegania się o pozwolenie na budowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję tym, którzy są z nami.

W pierwszym odruchu chiałem właśnie nocować na budowie ale ile można i jeszcze nie jest lato. Podjechaliśmy do życzliwych ludzi, którzy urzyczyli swojego transportu i to co pozostało już przemieściliśmy w inne bezpieczne miejsce.

Do tej pory nawet jeden złamany gwóźdź nie zginął.

Złodzieje podjeżdżali kilkakrotnie autem typu "Bus-blaszak", wiem to po sposobie podjeżdżania pod palety - po prostu auto cofało tyłem pod palety, gdyby był to samochód odkryty to zajechałby wzdłuż bez specjalnych manewrów.

Proponuję uważać na czerwone-bordowe nie znane kręcące się auto, właśnie bus-blaszak, który pojawił się wczoraj po poudniu u nas i zagadywał o cenę i kiedy kupowany BK.

Co do oznakowania BK farbą to nie żartuję, zrobiliśmy to zielonym sprayem.

Może ktoś zwróci na to uwagę - były to zwyczajne gzygzaki bochomazy - byle jakie znaki zieloną farbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O qurde Kero - strasznie Ci współczuję!!! Z mojej strony mogę tylko rozglądać się za podejrzanym autem i mieć otwarte oczy - choćby na oznaczone pustaki. Myślę, że inni też mogliby zerkać trochę szerzej niż granice swojej działki - może coś zauważymy? To podejrzane co piszesz, że BK nie stał nawet 24h - wynika z tego, że kradzież mogą też nakręcać Ci co dowożą materiał na działkę, oni są najlepiej poinformowani...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety to jest szok , złodzieje czują się bezkarni , są coraz bardziej odważni i coraz bardziej zorganizowani a kradną wszystko . Na policję nie ma co liczyć , za miesiąc zapewne sprawa będzie umorzona :cry: a sprawca kradzieży okradnie kolejne budowy :evil: . Dlatego bardzo dużo zależy od nas samych , od społeczeństwa . Jeżeli nie będziemy kupować tzw okazji , to złodzieje nie będą mieli potencjalnych klientów .No ale na to przy tak wysokich cenach zapewne nie ma co liczyć , zawsze się znajdzie ktoś kto kupi taki materiał . :evil: :(

Pozostaje nam tylko tak jak wspomniał Kero znaczyć swój materiał budowlany , składować w bezpiecznym miejscu i pilnować dzień i noc . A w przypadku kradzieży pomagać sobie na wzajem w poszukiwaniu , odzyskaniu skradzionego mienia .Dlatego rozejrzycie się w okół swoich działek czy przypadkiem do któregoś z sąsiadów nie przyjechał oznaczony BK i pomóżcie złapać złodzieja za nim okradnie kolejną budowę .

 

Kero życzę aby skradziony materiał się odnalazł a tego kto naruszył Twoją prywatność spotkała zasłużona kara . I nie dziękuj żeby nie zapeszyć

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ta sprawa jest ustawiona i zaplanowana.

Ktoś tu zauważył to samo co ja, pustaki stały kilkanaście godzin i "przypadkowi" złodzieje nie mieli okazji ich "wypatrzyć" przypadkiem lub akurat idealnie tego dnia kiedy je przywieziono.

Będę sugerował pilocji (mam do tego prawo) aby sprawdziła kradzierze z budów pod kątem sprawdzenia tego z jakiej hurtowni pochodzi skradziony towar.

A może okaże się, że z jakieś szczególnie często?

Powtórzę się - ZNACZCIE SWÓJ TOWAR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam tu mały (mam nadzieję) problem.

Po wylaniu ław moja ekipa zostawiła część szalunków w ziemi (podobno niektórych desek nie dało się wyciągnąć). I tu mam pytanie: czy takie deski zasypane ziemią w przyszłości nie sprawią mi jakiegoś kłopotu???

Tak to jest jak wszystkiego nie można dopilnować osobiście... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie nie sprawi to jakiegoś kłopotu po za małym.

Zakładając, że na poziomie ław ziemia też będzie wysychała czasami (choć to żadkie zjawisko) to deski zdecydowanie ten proces utrudnią zachowując w sobie dużo wilgoci. Po opadach deszczu i roztopach ziemia szybko przepuści wodę a deski zdecydowanie ją w sobie skumulują co z pewnością nie poprawi warunków dla fundamentów.

 

Po za tym mowa, że nie da się wyjąć desek przysługuje leniom i papudrokom, których należy się pozbyć. Problem z wyjęciem desek polega prawdopodobnie na tym, że trzeba by ławy odkopać a to ciężka praca.

Zdecydoanie zażądałbym ich usunięcia z wykopów ewetualnie druga możliwość usunąłbym ekipę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kogoś ucieszy to co tu napiszę ale zupełnie nie dbam o to.

Piszę by potwierdzić, że w naszym rejonie bydgosko-toruńskim grasują złodzieje.

 

Nie pisz takich rzeczy bo nikogo to nie cieszy bardzo współczujemy, czasy takie że niedosyć że ceny z kosmosu to jeszcze terminy jakieś na dostawy i jeszcze jakieś chamstwo ukradnie.

 

My też jednego dnia w tym tygodniu zauważyliśmy 4 chłopa, którzy szli na około do sklepu przystając przy budowach, które są rozpoczęte i przyglądając się, wyglądali na jakiś pracowników bardziej niż na inwestorów, jest obawa że szukają sobie miejsca i robią rozeznanie co i gdzie?

a to wkurza bo człowiek cały czas pracuje żeby mieć pieniądze na jakiś koszmarny kredyt a przyjdzie cwaniak który czyims kosztem chce zarobić i to jeszcze niewiele w porównaniu do strat :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...