Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Bydgosko-Torunska


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Niestety... dziś dołączam do ludzi którzy zostali obrabowani :-(

Tej nocy miałem włamanie na działeczkę. Sprawcy rozcięli płot, przecięli kłódkę i dostali się do baraku skąd ukradli między innymi betoniarkę.

Poniżej zamieszczam zdjęcie i jednocześnie proszę o informację jeżeli ktoś zauważy podobną betoniarkę na jakiejś aukcji lub targu.

http://marchab.republika.pl/images/betoniarka.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Reaktywowany
KERONA PRIVA WYSŁAŁAM CI TEL.DO MNIE W SPRAWIE BK- WIDZIAŁAM TAKI POMALOWANY. ZADZWOŃ PO 14.00

Eunikato ja Kero

Mam di ciebie wielką prośbę Twoja informacja PW do mnie nie dotarła. Proszę puść mi sygnał na moją kom. a ja oddzwonię

Bardzo Bardzo proszę

tel nr 660-545-296

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PeacemakerWyslałem Ci na priv kontakt na moją ekipę, bedzie wolna w lipcu

 

JesterS

 

dziękuję :)

 

jutro mam zamiar dostarczyć mój projekt do wyceny.

 

Po długim weekendzie będę miał odpowiedź jeszcze od jednego fachowca.

 

Zbieram dane, co by uderzyć :)

 

Na pewno będę miał osobno ekipę od murów, osobno cieślę i osobno dekarza.

Dwóch ostatnich pracuje razem. Wchodzą jeden po drugim i wiedzą co i jak. Byłem dzisiaj u dekarzy rzucić okiem na ich pracę. Wstępnie się dogadaliśmy, choć się cenią.

 

Jeszcze tylko czeka mnie szał zakupów. Jutro powinno się wszystko wyjaśnić.

Mogę od ręki kupić UNIPOR (??? co to jest za wynalazek???) 24 lub POROTON 24. Różnica w cenie znikoma. Do tego transport i rozładunek.

 

O ile o POROTONIE słyszałem, o tyle UNIPOR jest mi pojęciem obcym, może ktoś mi przybliży?

 

Obejrzałem również cegłę z Honoratki oraz z Osieku - porażka. Poprzepalane, popękane... masakra.

 

A ten UNIPOR równy, jasny, cały. Tylko jakiś taki NONAME - zero oznaczeń na folii czy paletach. Mimo to posiada niemiecki atest.

 

Generalnie czeka mnie jazda bez trzymanki. Jeśli wszystko wypali, to będzie baaardzo trudny i pracowity weekend.

 

pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedzi i sugestie :)

 

Peacemaker.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My natomiast braliśmy żwir z Żeglugi Bydgoskiej .

 

Bardzo dziękuję Tobie za kontakt w sprawie koparki. Jesteśmy zadowoleni. Robota wykonana sprawnie i cena też jest do przyjęcia. Telefon zachowam bo na pewno jeszcze zadzwonię!

Przy okazji (w trakcie robót) jak byliśmy na działce podaliśmy namiar jeszcze kilku osobom :)

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kero - zwir potrzebujemy do murowania bloczkow

 

Nie rozumiem zatem jednego:

cement plus wapno - ok 700 zl

do tego zwir - wg tego co pisal horatio - 150 plus 300 transport (potrzebuje 8-10 ton)

razem wyjdzie 1150do tego prad i woda aby urobic

 

gotowa zaprawa z Thomasa wychodzi 260 netto (jeszcze nie wiem ile transport) za metr szescienny. Ja potrzebuje 3 metry - wg wyliczen murarza - wiec brutto place 950 zl

Thomas jeszcze na tym zarabia...

Gdzie w tym sens???

 

Różnica polega na szybkości budowania. Jak robisz sama to nie wyrobisz tych metrów sześciennych bo zdąży związać a jak robisz ekipą to robocizna jest droga i warto kupić gotową zaprawę aby szybciej skończyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kero - zwir potrzebujemy do murowania bloczkow

 

Nie rozumiem zatem jednego:

cement plus wapno - ok 700 zl

do tego zwir - wg tego co pisal horatio - 150 plus 300 transport (potrzebuje 8-10 ton)

razem wyjdzie 1150do tego prad i woda aby urobic

 

gotowa zaprawa z Thomasa wychodzi 260 netto (jeszcze nie wiem ile transport) za metr szescienny. Ja potrzebuje 3 metry - wg wyliczen murarza - wiec brutto place 950 zl

Thomas jeszcze na tym zarabia...

Gdzie w tym sens???

 

Różnica polega na szybkości budowania. Jak robisz sama to nie wyrobisz tych metrów sześciennych bo zdąży związać a jak robisz ekipą to robocizna jest droga i warto kupić gotową zaprawę aby szybciej skończyli.

 

fundament robi pan Leszek - zamowilam gotowa zaprawe - ale nei z Thomasa - za transport sobie niezle policzyli, mimo ze beton dowiezli bez doplat

gotowa zaprawe mam z betoniarni Bydgobet - z transportem i doplata za niedoladunek zaplacilam 880 zl - a do nas naprawde jest daleko. Zaoszczedzilam jakies 250 zl i troche czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero

mkkafe

dopiero udało mi się coś zdziałać z netem.

Odnośnie tego betonu do murowania (nie powinien być z wapnem) i tak jak pisze Graczyk nie zdążą go zużyć.

Po za tym mam doświadczenie z Thomasbetonem. Zamawiając poniżej 5m3 dopłacasz dodatkowo 40pln netto do kubika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kero
Kero chyba wszedzie sie doplaca za niedoladunek :roll: Ale i tak wychodzi taniej. Murarz uwaza ze w trzy dni wymuruja scianki - jest ich 5 osob, 950 bloczkow..Jak tak mowi to musi sie spiac - bo nie da sie tego juz odkrecac

 

Jak Twoje bloczki??

 

Tylu chłopa to powinni wymurować w trzy dni.

A moje bloczki niestety przepadły jak kamień w wodę.

Eunika nie odezwała się więcej więc nie miałem możliwości skontaktowania się z nią.

Pobudziła jedynie moje emocje i na tym koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Tobie za kontakt w sprawie koparki. Jesteśmy zadowoleni. Robota wykonana sprawnie i cena też jest do przyjęcia. Telefon zachowam bo na pewno jeszcze zadzwonię!

Przy okazji (w trakcie robót) jak byliśmy na działce podaliśmy namiar jeszcze kilku osobom :)

pzdr!

 

 

Cieszę się bardzo, że Państwo są zadowoleni.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...